Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nektek mit jelent a kutya? fórum

Nektek mit jelent a kutya? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
35. lolli
2010. márc. 25. 16:49
én csak itt irigykedek, mert most nincs kutyánk. de mindent bepótolok egyszer!!!:)
34. féknyom (válaszként erre: 31. - Lolli)
2010. márc. 25. 16:48

Ezt akartam írni vala, de mondom nem túráztatom magam.


A kérdésre: családtag, őszinte, önzetlen társ...

33. Nikike1988 (válaszként erre: 30. - Potyek)
2010. márc. 25. 16:47

ezzel teljesen egyetértek!!

A kutya nagy felelősség és nem lehet kidobni ha "megunják"

Nem is értem hogy lehet megunni:( ezt soha nem fogom felfogni az biztos...

32. Nikike1988 (válaszként erre: 29. - Nikike1988)
2010. márc. 25. 16:45

igaz Berci se semmi ha a rosszaságról van szó:)

igaz még gyerek:)

31. lolli (válaszként erre: 9. - 6f731e9185)
2010. márc. 25. 16:45
amiket leírtál, az nem a kutya hibája, hanem az emberé...
30. potyek
2010. márc. 25. 16:45

Nekünk pulink van!Imádom,csak azt tudnám leírni,amit már ti is leírtatok,így nem fogok ismételni!

Én azt nem tudom sok embernek megbocsájtani, hogy vesznek vagy kapnak egy kutyát,ideig-óráig náluk van és "elajándékozzák" jobb helyre adják...stb.Mit gondolnak?Egy műanyag játék egy kutya?Vannak érzéseik, gondolataik és nem értik, hogy a gazdi hová lett?Na és arról nem is beszélve,amikor elviszik és kiteszik "őket"!Ilyen kegyetlen élőlény nincs még egy ,mint az ember!

Mi kivételek vagyunk,ugye??

29. Nikike1988 (válaszként erre: 28. - Hnora)
2010. márc. 25. 16:42

nekem az előző kutyám malamut volt:)

néha nagyon rosszcsont tudott lenni pedig már 8 éves volt de egyszerűen nem lehetett haragudni rá:) ha tudta hogy rossz fát tett a tűre akkor olyan megbánó szemekkel tudott nézni hogy az hihetetlen:)

mindig megérezte ha rosszkedvem volt:) odajött és oda tette a fejét az ölembe:) még most is könnyes a szemem ha rá gondolok:(

28. hnora (válaszként erre: 27. - Agnesss0129)
2010. márc. 25. 16:38
nekem is golden retriever-keverék az egyik :))) és épp olyan, amilyennek leírtad! a szeme se áll jól... :)
2010. márc. 25. 16:36
Nagyon sokat!Van egy golden rettvier keverékem,aki holnap lesz 8éves,imádom!egy makacs,öntörvényű,rossz csont!De ezen kivül az évek alatt nagyon sok mindent át élt velem,sajnos több rosszat mint jót...semmi pénzért nem válnék meg tőle soha,már nem is tudom mi lenne,ha nem lenne...
26. hnora (válaszként erre: 9. - 6f731e9185)
2010. márc. 25. 16:36

Ha ilyen problémáid vannak a kutyákkal, azt hiszem nem velük, hanem veled van a baj.

Nem akarlak megbántani, de ha az ember kutyát vesz maga mellé, az első (és főleg első kutyánál), hogy elmenjen egy kutyaiskolába. Ahol szépen megtanítanak téged arra, hogyan tanítsd meg a kutyáidat.

És úgy nem lesz konfliktus a kis közös életetekben.

Nekem két kanom van (mondjuk ivartalanítva, ez egy másik igen fontos felelős állattartási szempont, de ez itt mindegy), és még SOHA nem találkoztam az általad leírt rettenetes problémákkal. Igaz, egyikük se mászik fel az ágyra, sőt, meglepő módon a hálószobákba se bejáratosak. A legnagyobb baleset, ami megtörténhet, hogy ha elől hagyom a szemetet, szétszedik. De tulajdonképp azért is én vagyok a hibás...

25. Nikike1988 (válaszként erre: 23. - F979700a86)
2010. márc. 25. 16:36

:)

igen így van:)

többre tartom őket sok embernél...

24. tnde
2010. márc. 25. 16:35
Nekünk mini Yorkink van,és teljes jogu családtag.Nem tudunk rá haragudni bármit is csinál.3 gyerek és két felnőtt ajnározza.Visszük mindenhova magunkkal.Ma is annyit evett,hogy szinte az egész házat összehányta,de nem tudtam rá haragudni,feltakarítottam utánna,leszídtam,de olyan ártatlan szemekkel nézett,hogy már nem is haragudtam rá.Most is itt áll a lábamnál és nézz rám.Szerintem nagyon lehet őket szeretni.
2010. márc. 25. 16:35
3 kutyám van,nálunk ők is családtagnak számítanak.Ezek a kis szőrgombócok tele vannak szeretettel.Nem tudnám az életemet kutyák nélkül elképzelni.
22. Nikike1988 (válaszként erre: 21. - 9242a6388c)
2010. márc. 25. 16:35
nekem zsemleszínű labradorom van:) de a csokibarna is nagyon szép az tény:)
21. 9242a6388c (válaszként erre: 16. - Nikike1988)
2010. márc. 25. 16:34
Mindegyik "tipusú" kutyát szeretem...de van egy álmom egy csokibarna labrador...de ez most csal álom marad..
20. Nikike1988 (válaszként erre: 18. - Ronikutyi)
2010. márc. 25. 16:33
én Karácsonykor vesztettem el a 8éveskutyámat egy kullancs miatt:( de aztán hamar lett másik kutyusom és nem bántam meg
19. Nikike1988 (válaszként erre: 14. - Hnora)
2010. márc. 25. 16:32

igen persze van ami már túlzás.

Azt pl én sem tudnám elképzelni hogy az asztalról egyen meg hasonlók....

Az enyém a házba sem jöhet be bár az tény hogy ha rajtam múlna akkor bejöhetne:)Ö ne mindegy mert szeret kint lenni:)

2010. márc. 25. 16:32
Számomra mindent!Nagyon szeretem őket,sajnos most nincs kutyusom,mert idén Valentin napon megölték.:'(Nagyon hiányzik,családtagként szerettem,nagyon jó kutya volt.és még csak 3 éves volt.Nem tudok nélkülük élni,amint lehetőségem lesz rá,ismét szeretnék egy kiskutyát,mert náluk hűségesebb,odaadóbb,önzetlenebb lényt nem ismerek!
2010. márc. 25. 16:31
jaj nagyon örülök hogy ennyien írtok:)
16. Nikike1988 (válaszként erre: 6. - Édesmandula)
2010. márc. 25. 16:30

jaj imádom a mopszokat de én úgy tudtam kint nem szeretnek.

Nekem labradorom van:)

15. SF
2010. márc. 25. 16:29
Terhet:-(( Minden igyekezetem ellenére képtelen vagyok szeretni a kis nyavalyást.:-((
14. hnora
2010. márc. 25. 16:29

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz!

Létezik olyan, hogy beteges elkényeztetés, mondjuk egy tányérból esztek, meg egy ágyban alszotok, de azt hiszem ez a legtöbbünknél nem áll fenn.

Imádom a két kutyámat, nem is tudnék nélkülük élni, mindent megadok nekik, amit csak tudok - bent alszanak a házban, minőségi "bio" svájci tápot esznek, és gyönyörű a szőrük, rendszeresen foglalkozom velük, kertes ház ellenére nagyokat sétálunk, minden hónapban új játékot kapnak.

Amikor hazajövök, persze nem ugrálnak, hanem utána, amikor már szabad, jönnek és dugják a hülye kis orrukat :) A fiatalabbik fél órát is eltölt azzal, hogy csak nézi, ahogy pakolászom:) Én is családtagnak tekintem őket, és harapok, ha bárki bántani merné őket!!!

2010. márc. 25. 16:29

nekem ő a mindenem, egy édes pofa!!! Nem adnám senkiért és semmiért....

Valaki egszer azt mondta: kutya nélkül lehet élni de nem érdemes

12. Nikike1988 (válaszként erre: 9. - 6f731e9185)
2010. márc. 25. 16:29

az én kutyám sem a házba van hanem kint.

Érdekes amit írsz:( Szerintem te nem szereted a kutyákat de mindegy.Ez a te véleményed..

2010. márc. 25. 16:28
Imádnivaló, hűséges társ, akihez jó hozzábújni, szeretgetni, és ezt ő teljes kutya szivének minden szeretetével viszonozza...
2010. márc. 25. 16:27

örülök hogy ti is így gondoljátok ahogy én:)

akkor nem én vagyok hülye :):)

2010. márc. 25. 16:26

nekem.... inkább nem mondom... a legjobb dolog a kutyában ha kint van az udvaron, úgy szeretem...

a második legjobb, amikor sz@rás után a szőnyebe törli a seggét, a harmadik amikor a kan kutya nedves pöcse azon az ágyon van, amelyiken fekszik az ember.

Szukáról ne is beszéljünk.

Bocs ha megsértettem valakit, ez az én véleményem.

2010. márc. 25. 16:26

Családtag, kisbarát, örömforrás, akit soha nem hagynék cserben. Nálunk is bent a házban lakik, és szeret ott lenni, ahol mi vagyunk, és mi is szeretjük, ha velünk van. Hiányzik ha nincs velem. Ha sirok, sokszor odajön és felteszi a kismancsát rám, jelezve, hogy ö ott van nekem.


Számomra az az ember nem ember, aki az állatokat nem szereti és nem tiszteli.

7. Nikike1988 (válaszként erre: 3. - 651a3db25d)
2010. márc. 25. 16:26

:(

Mi nemrég költöztünk a párommal az anyósomhoz és neki már régóta nem volt kutyája.

Berci 5hónapos és imádjuk a párommal:)

de az anyósom szerint túlzásba viszem.utalt rá többször

Pedig egyébként semmi problémám vele.Teljesen jól kijövünk csak úgy érzem ő nem úgy tekinti Bercit mint mi hanem csak hogy úgy van kutya és kész de nekem ez nem megy.

2010. márc. 25. 16:24

mopszot :D

nekem feloldozást, mert gyerekkoromban sosem lehetett kutyám és allergiás is lettem a kutyaszőrre erősen, ellenben most hogy saját van, nincs allergiám rá :D

családtag persze, de ő a kinti életet választotta, így csak néha szteppelhet be a házba :)

túlszeretni meg nem lehet őket, mondjuk frászt kapok ha egy ember direkt a száját nyalatja a kutyájával puszika címén...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook