Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nektek mit jelent a kutya? fórum

Nektek mit jelent a kutya? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. márc. 27. 20:24
Szinte mindent!
2010. márc. 27. 20:18

Hogy mit jelenta kutya?

Sokmindent! Imádjuk Őket!!!

Van egy erdélyi kopó-fiú

Egy tacskó-lány....

Családi házba lakunk,és aranyéletük van...

Volt olyan ismerősünk,aki azt mondta -szívesen lenne nálunk kutya....:)))

Erdő mellett lakunk,és nagyon nagy telkünk van,szabadon vannak,és imádják egymást is....

Sok örömet adnak...úgy várnak haza minket ,ahogy senki más nem tud.....

A kutyák egy imádni való állatok,okosak ragaszkodók,hűséges társak....

93. Nikike1988 (válaszként erre: 88. - 9bbc382386)
2010. márc. 27. 19:54
remélem találnak neki gazdit
92. Nikike1988 (válaszként erre: 89. - 6f731e9185)
2010. márc. 27. 19:27

értem én

nem is vitatkozni akarok.

Én sem vinnék be nagy kutyát kicsi lakásba mert az azért tényleg sem a gazdinak sem a kutyának nem jó.

én nem is tudom milyen az amikor a kutya bent lakik mert akárhány kutyánk volt mindig az udvaron tartottuk.

91. guzmi
2010. márc. 27. 18:36
Ha a kutya húzza a fenekét a földön, akkor vagy bűzmirigy, vagy féreg. Volt már, hogy az én kiskutyámnak is rosszul nyomták ki a bűzösét és rövid idő múlva vissza kellett vinnem, most utoljára jól sikerült, és kb 1 éve nem kellett. Nekem csivavám van, nem az a legkisebb, és rengeteget tud sétálni. Naponta kétszer 1-1 órát szerencsére megtehetem. Kertes házban lakunk, de neki az az igazi, ha az utcán szagolhat, olvashatja az sms-eket a többi kutyától:)Napirendje van, néha azt hiszem órát nyelt, olyan pontosan indul sétára. Örülök, hogy ennyien szeretitek az állatokat, általuk mi is jobbak leszünk.
90. hnora (válaszként erre: 89. - 6f731e9185)
2010. márc. 27. 17:49

Én sem tartanék társasházban kutyát, de a statisztikák szerint ám ők többet mozognak, mint a kertes házban "nagy területen" tartott kutyák...


Hiszen hiába "övé az egész kert", az a szerencsétlen kutya úgy van beprogramozva, hogy neki "vadászni", "felfedezni" kell menni, mégpedig rendszeresen!


Az a kutya, aki felássa a kertet és lerágja a virágokat egyszerűen unatkozik. Bezárhatod egy kennelbe, vagy megkötheted, ezzel még jobban megnyomorítod őt. Szerintem nem az az állatkínzás, ha valaki panelban tart nagytestű kutyát, hanem ha divatból olyat vesz, aminek az igényeit nem tudja kielégíteni.


Nekem golden retriever-keverékem van, nagyon szép, és imádja a gyerekeket, játékos kis csibész IRGALMATLAN kilométer-igénnyel! Állandó lelkiismeret-furdalásom van, hogy nem viszem sétálni eleget...


Az ismerőseid pedig beszéljenek állatorvossal, mert nem normális, hogy a kutya húzza a seggét. Azért húzza, mert viszket neki. Lehet nincs kinyomva az a bűzmirigy rendesen, vagy van vele más probléma is...

89. 6f731e9185 (válaszként erre: 84. - Nikike1988)
2010. márc. 27. 17:11

nem úgy írtam róluk...ez csupán az én véleményem...egyébként az ismerősöm nemrég nyomatta ki állatorvossal a bűzmirigyét a kutyáknak és mégis húzzák a seggüket a szőnyegen...

nagyon guszta...


Amúgy meg aki igazán szereti az állatokat az pl egy rottweilert nem tart panelben...sajnos ilyet is láttam már és elég szomorú, nem csak a higiénia miatt, bár nálam az is eléggé kiveri a biztosítékot, legyen nagy v kistestű kutya...


Nekünk is van 3 kutyánk.És szeretenm, szoktam velük játszani.

KINT!

88. 9bbc382386 (válaszként erre: 86. - Nikike1988)
2010. márc. 27. 14:03
A gazdit keres fórumon van egy árván maradt japán spicc 12éves! Kellene gazdit találni neki.....
87. Nikike1988 (válaszként erre: 85. - 9bbc382386)
2010. márc. 27. 14:02
hát lehet.én még nem láttam
2010. márc. 27. 14:01

örülök hogy ennyien írtatok.de tényleg:)

szerencsések a kutyusaink azt hiszem hogy ennyire szeretjük őket:):)

gondoljatok csak bele hány kutya van a menhelyeken :( ez annyira szörnyű:( könnyes lesz a szemem ha belegondolok milyen rossz lehet nekik:(

85. 9bbc382386 (válaszként erre: 84. - Nikike1988)
2010. márc. 27. 14:01
A "seggencsúszás" tényleg megvan a kutyáknál.Nővéremék yorkija az ágyon csinálta mikor észrevettem,hát az elég undorító :)
84. Nikike1988 (válaszként erre: 50. - 6f731e9185)
2010. márc. 27. 13:57

hát érdekes mert úgy írsz a kutyákról mintha valami undorító gusztustalan lények lennének...

de ez a te véleményed azt írsz amit akarsz.

én nem hinném hogy a kutya normál esetben vakarja a seggét vagy bármi,csak akkor ha valami baj van vele...

és az én kutyám sem jöhet be a házba nem is erről van szó..

83. Nikike1988 (válaszként erre: 66. - Édesmandula)
2010. márc. 27. 13:53

biztosan édi nagyon:)

bírom őket mert olyan édi kis pofijuk van:)

én is akartam egyszer de az miatt nem lett mert azt mondták benti kutyus.

2010. márc. 27. 13:50
nekünk olyan mintha a kisgyerekünk lenne, rosszalkodik mint egy gyerek, enni kér mint egy gyerek, tisztán olyan cselekedetei vannak mint egy kisgyereknek.
81. Nikike1988 (válaszként erre: 39. - Ronikutyi)
2010. márc. 27. 13:46

szia


Én is kicsi koromtól kezdve állatok között voltam és soha nem lett nekem sem semmi bajom pedig nekem is mondták többen hogy ilyen meg olyan betegséget kapok stb..de én ezzel soha nem foglalkoztam mert nem hiszek benne..

80. pinki87 (válaszként erre: 79. - Kisnejulcsi)
2010. márc. 26. 17:10

csatlakozom!

én is így gondolom!

ő a minden de tényleg minden!

imádom

2010. márc. 26. 16:16

Mindent !

Szeretetet,játékot,mozgást, a séták alkalmával-ragaszkodást,etetéskor-hálát,rosszalkodás után-megbánást:)))))

2010. márc. 26. 14:36
Nekünk családtagot jelent a kutya és mindnyájunk kedvence:)
77. guzmi
2010. márc. 26. 10:30
van egy mondás: kutya nélkül lehet élni, de nem érdemes. Persze élni érdemes vele vagy nélküle, de akinek nem volt még az nem tudja, akinek volt, van az tudja, hogy mennyire más kutyával az élet.Olyat ad az embereknek amit csak ő tud, és az ember is csak neki képes olyan feltétlen szeretetet adni, még embertársainak sem. Persze a család az más:)Nekem csivavám van 7 éves lesz a nyáron, és meghódította a családot, szinte körülötte forog az életem. Az enyém, mert a gyerekeim, meg a férjem azért nem mondanának le dolgokról miatta, míg én bármiről. Olyanabb mint egy gyerek, mert Ő soha sem lesz felnőtt, persze felnőtt kutya , de attól még olyan marad mint kiskorában. Imádjuk, Ő is minket, ha két órát nem vagyunk vele már rohanunk haza hozzá. Hát így van ez. Ja, és macskánk is van egy, de Ő önálló személyiség igényli a szeretetet és Ő is ad sokat, de mégis más.
2010. márc. 25. 22:10
A kutya a legőszíntébb, leghűbb, legjobb barát, társ, családtag a világon!
75. Ronikutyi (válaszként erre: 74. - 9bbc382386)
2010. márc. 25. 22:06
Pontosan,nevelés kérdése,azon múlik,hogy egy kutyus milyen beállítottságú lesz.Nekem a Német juhászom a kisfiammal úgy viselkedett,hogy kenyérre lehetett volna kenni.Nagyon óvatos volt,vigyázott rá,mikor még csak a hasamba volt,már akkor puszilgatta,tudta,hogy van ott a pocimba valami,és szeretettel fordult felé,soha nem morgott egyikőnkre sem,tényleg nem ártott senkinek.Egyszer ment ki a kapun kívül,be is fogta a sintér,bezzeg ezeket,ezeket a vadállatokat...Nem tesz senki semmit.Mindenki fél.És azt mondják,hogy ez csak a kezdet,legközelebb majd az embereknek fognak neki menni.Most kérdem én,rettegve kell hogy kitegyem a lábam a lakásból,nehogy megtámadja az egyik a kisfiamat,vagy engem?Pedig soha nem féltem a kutyáktól,ismétlem,imádom őket nagyon,teljes mértékben elkényesztetem szeretem őket,és azt is tudom,hogy ezek a tragédiák is főként az ember,a gazdájuk hibája.Már nem tudom mit csináljak,esz az ideg rendesen.Félek egy kicsit,de leginkább azon mérgelődök,hogy miként úszhatja meg büntetés nélkül az ilyen ember a felelőtlenségét.
74. 9bbc382386 (válaszként erre: 73. - Ronikutyi)
2010. márc. 25. 21:42

Köszönöm :-(

Akkor Nálatok is ilyen helyzet van...ez borzasztó.Hajnali kettőkor futottam orvoshoz vele és ott múlt ki a doki kapujában.

Több a felelőtlen kutyatartó az biztos.Nálunk is falkákban csatangolnak,a szomszédom 6kg kandúrját is kivégezte valamelyik....

Ha pontosan tudnám ki kutyája volt,akkor benyújtanám azt a 300ezres számlát neki és csak passoghatna.De még nincs vége a dolognak.....


A gazda tehet a macskaellenességről is,az agresszióról is.Kamaszként anyuéknál volt rottweiler és bokszer,de azok nem voltak ilyenek...Minden hozzáállás és nevelés kérdése.

73. Ronikutyi (válaszként erre: 63. - 9bbc382386)
2010. márc. 25. 21:30
Nekem mondod:@ A fa..om tele van az ilyen emberekkel,akik nem tudják a kutyáikat a kapun belül tartani,pedig imádom őket,de az én kutyusommal is a saját telkünkön végeztek a kutyák,akik 4-en vannak,kialakult közöttük a hierarhia,a falkaság,nincs velük foglalkozva,etetve sincsenek szerintem rendesen,ezért bementek az én kutyusomhoz,és annyira megtépkedték szegényt,hogy elvérzett,mire kiértem a telekre:'( 3 napja meg a szomszédunknak a kerítésén ugrott be az egyik,és elharapta a kis tacsi nyakát!:@ De megfogadtam,fel lesz jelentve,vagy valamit teszek már,mert ez így nem mehet,hány kutyusnak,cicának kell még meghalni a felelőtlen emberek miatt.:(miért nem tudnak gondoskodni a kutyákról,kaoun belül tartani,ha ilyen vadak.ráadásul nekem Német Juhászomat ölték meg,szóval nem kis testű kutya volt,és nem tudott védekezni.Megőrjít a tudat,hogy menyit szenvedett.De remélem a gazda a kutyáival együtt megbűnhődik valamikor:(Részvétem a cicusod miatt:'(
72. Tina87
2010. márc. 25. 21:27
egy barát aki vigyáz ránk...mi meg rá :)
2010. márc. 25. 21:25
a mi kutyánk szinte családtag
2010. márc. 25. 21:17

Engem hiába harapott meg 2x is kutya kiskoromban,mégis az életem az összes fajta,...

A szívem szakad bele ha egyet is szenvedni látok!

69. hnora (válaszként erre: 68. - Édesmandula)
2010. márc. 25. 21:12

édes pofa lehet! nálunk a szomszéd kutyája minket ugatott mindig a kerítés mellett. Apu meg adott neki jutalomfalatot, hogy hallgasson. A kutya nagyon rászokott az ugatásra... de ez még az ősidőkben volt :)))

nálunk a fiúk napközben a kertben vannak, ott őrültködnek, ilyenkor persze megy a játék, meg a nehezen megszerzett üres ásványvizes-palackokkal focizás, ami jobb móka a legdrágább játéknál is... Sötétedéskor fekszenek le aludni a házban. Mindkettőnek megvan a saját kis helye, Döme pl. este beül a foteljébe, és ki se lehet onnan robbantani hajnalig.

A vicc az, hogy így hatékonyabb házőrzők, mintha kinn csaholnának egész éjjel - hiszen nem az utcánkban elsétáló kutyasétáltatókat ugatják meg, nem is a macskákat, hanem akkor csapnak balhét, ha valaki ismeretlen akar bejönni. Volt már rá példa, véletlen nyitva maradt a kertkapu, valaki bepróbálkozott, de meglepődött, amikor kinyitotta a bejárati ajtót és szembetalálta magát a 25-30 kilós édibédi csöppségekkel...

Persze, volt már téves riasztás, előfordul, hogy valami miatt elkezdenek ugatni az éjszaka közepén (elég ritkán egyébként), ilyenkor megnézzük, kiengedjük őket, hadd nézzék meg ők is, majd visszaparancs a helyükre, és alvás tovább...

68. édesmandula (válaszként erre: 60. - Ronikutyi)
2010. márc. 25. 20:52
Van itt is egy szomszed, 2 nemetjuhasza van egy akkora udvarban amit egy uszkarnak kijarasra hasznalnek. A ket kutty ugat folyamatosan, egymast marjak, a mellettuk lakok folyamatosan panaszkodnak...a mi kutyank is megkergul neha, de kicsit vaksi csak szolni kell neki, h ne ugassa mar folyamatosan a szomszed uj teraszat, mert az nem is eloleny :D
67. 9bbc382386 (válaszként erre: 61. - Ronikutyi)
2010. márc. 25. 20:51

köszönöm :-)

A vörös már nincs :(

66. édesmandula (válaszként erre: 16. - Nikike1988)
2010. márc. 25. 20:48
Sokaig en is igy tudtam,de ahonnan jott ott kint tartottak, es nem tudott beszokni. Egy honapja van meg nalunk csak, de imadjuk :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook