Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nektek mit jelent a kutya? fórum

Nektek mit jelent a kutya? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
65. daroki (válaszként erre: 45. - Zorg27)
2010. márc. 25. 20:46
Így van:)
2010. márc. 25. 20:43

Anyuméknál kertes házban van... ilyen szelíd állattal nemigen találkozni...

4 cica haverja...imádja őket, és mindig nyalogatással fejezi ezt ki. Engem is imád és persze mindenkit!

Édes pofám...

63. 9bbc382386 (válaszként erre: 60. - Ronikutyi)
2010. márc. 25. 20:40

Családi házas övezetben lakunk és van hogy zavaró a nyári éjszaka a csaholásra ébredni.A közösségünk,ezt 6 házra lehet érteni nem tart kutyát.Vagy a másik példám:tavaly novemberben átugrott a kerítésünkön egy kutya és a perzsa macskámat tépte szét.

Összegezve: az tartson kutyát,aki keríti a házát és azon belül tartja azt.Ad neki enni,inni és foglalkozik vele minden nap.Nemkötekedésképp írtam amit írtam,és ebből nem is szeretném ha az lenne,de van ilyen is.Örülök,hogy ilyen helyen élhetek,ilyen szomszédokkal.

Máskülönben anyósoméknál dögönyözöm a labradort,a nővéremnél a yorkit:)

62. Jenna8
2010. márc. 25. 20:38
Családtag!Lakásban van és egy cica a barátja.Imádjuk mindkettőt:)
61. Ronikutyi (válaszként erre: 59. - 9bbc382386)
2010. márc. 25. 20:38
Megnéztem a képeidet,most már sejtem,miért nem akarsz a kutyát:D Amúgy gyönyörűek a cicáid,nem vagyok macskás típus,de a perzsa kifejezetten tetszik,szépek nagyon:)
60. Ronikutyi (válaszként erre: 59. - 9bbc382386)
2010. márc. 25. 20:35

Egy kutya?Megzavarni az emberek nyugalmát?

Most ne haragudj,de ezt nem értem.

Nem kötekedés képen,csak kérdem,hogy mire gondoltál.

2010. márc. 25. 20:32
Van,amelyik tetszik.De ennyi.Számomra elképzelhetetlen hogy legyen kutyám,de másnál nem zavar,egészen addig,amíg nem zavarja meg az emberek nyugalmát.
2010. márc. 25. 20:04
Mindent!
57. hnora (válaszként erre: 50. - 6f731e9185)
2010. márc. 25. 19:41

szerintem az nem szereti a kutyákat, aki nem akar magának.

az pedig, ha a kutya a fenekén csúszik, azt jelenti, hogy valami baj van a bűzmirigyével, például megtelt neki. Van aki kinyomatja, én nem szeretem, mert nemcsak fáj a kutyának, de utána már folyamatosan kell.

de mit is magyarázok én itt a kutya érzéseiről... felesleges...

2010. márc. 25. 19:36
Mindent!Barát,családtag,az,aki mindig meghallgat,és örül,ha hazaérek....!!
55. Ronikutyi (válaszként erre: 54. - 9242a6388c)
2010. márc. 25. 19:32

Nekem szintén:)

1 éves korom óta van kutyám.

Most sajnos nincs,de amint lehetőségem lesz,biztos lesz,csak még túl kell tennem magam a történteken:(

54. 9242a6388c (válaszként erre: 53. - Ronikutyi)
2010. márc. 25. 19:10
Barát, társ, barátnő:o)...családtag... csak ismételni tudom a már elhangzottakat...mondhatom, hogy kutyák között nőttem fel, nekem játszótársaim is voltak...:D
53. Ronikutyi (válaszként erre: 49. - 9242a6388c)
2010. márc. 25. 19:00
Ugye?Tényleg szeretni való társak,barátok.
52. kisnejulcsi (válaszként erre: 9. - 6f731e9185)
2010. márc. 25. 18:58

Nagyon drasztikusan fogalmazol.Aki az ágyára , szőnyegére engedi a kutyusát az az Ő dolga de nem kötelező.Mi kint tartjuk őket ,van kutyaházuk, játszunk, labdázunk velük , visszük sétálni .... de a lakásba nem jönnek be .Oktatás kérdése az egész , velük is foglalkozni kell, tanítani -mi járattuk kutyasuliba ! -de ez sem kötelező.Tartani sem kötelező de ha vállaltuk felelősséggel tartozunk.

DE ! rengeteg szeretetet adnak , sok-sok vidám percet kap az egész család.Szerintem.

51. agis (válaszként erre: 9. - 6f731e9185)
2010. márc. 25. 18:41

Az én kutyám lakásban van tartva. Naponta 3x viszem le, mind után tappancs és "alváz"mosás. Feljöhet a kanapéra is, de ennek a rendszeres mosdás az ára.


A kutya nekem társ, családtag, szerető, hű barát.

50. 6f731e9185 (válaszként erre: 12. - Nikike1988)
2010. márc. 25. 18:38

De szeretem a kutyákat, csak ezek a dolgok miatt nem lesz nekem soha...

Ismerősömnaek van és amiket látok az nem tetszik, amúgy egész kis ill. fiatalkoromban volt kutyám KINT!

Egyébként a kutyát a seggtörlésről nem hiszem h le lehet szoktatni, mert az ösztönös...ha viszket vakarni kell...és nem szivesen hagynám h a gyerekem egy olyan szőnyegen kússzon másszon...

2010. márc. 25. 18:12
Annyira jó ezeket olvasni....Kisgyerek korom óta kutyák vesznek körül...most nincs, de nagyon hiányzik....
48. hnora (válaszként erre: 43. - Hajni80)
2010. márc. 25. 18:02

nekem van egy kedves barátnőm, pár évvel ezelőtt halva született a babájuk. Nem próbálkoztak újra, majd a párja rákos lett, ugyan megműtötték és minden rendben, de a kemo miatt még 2 évig nem lehet gyereke. Mindketten irtó sokat dolgoznak, fel se merült a kutya, amíg véletlen be nem lépett az életükbe tavaly nyáron Rozál. A "család központja" lett, igazi gyermekpótlék, mind a ketten imádják, és elérzékenyülnek, ha róla van szó. A legjobb helyre érkezett :)))

És igen, létezik az is, hogy valaki egy életen keresztül "tárgy"nak tekinti a kutyákat, majd az életébe belép egy olyan kutyi, aki más... Apukám így volt vele, a retrievert már határozottan szerette, de az igazi szerelem nála Döme, a 2 éves bumburnyák, aki néha úgy kedveskedik az embernek, hogy kibolházza (egyébként 30 kiló, és le se kell hajolni, ha megsimogatod, elég ha kinyújtod a kezed), apu folyamatosan tanítgatja, elég nagy sikerrel :)

Ja, és igen a fű pisifoltos, és a szárító alatt büdi csomagok vannak. De amit elkerítünk, csak egy kis kerítéssel is, és rájuk szólunk, az szent...

2010. márc. 25. 17:38

A Kedves beirókkal egyetértek abból a szempontból, hogy a kutya, ha rendesen bánnak vele és róla gondoskonak és tanitják és foglalkoznak vele meghálálja azt sokszorosan. Természetfilmcsatornán láttam, a négylábú kedvenc mennyire segitőkész volt a gazdájával szemben, mert mozgássérült férfié és rátámaszkodott. Ez olyan bizonyiték, ami alátámasztja a hozzászólók véleményét. Igen ezt jelenti nekünk számunkra, aki hamar hozzánő szivünkhőz és megérdelmi a figyelmet és a törödést. A Közelünkben van egy jól müködő vakvezető és kiképző iskola. Az oktatást elég drága, de ennek ellenére megéri, hiszen a világtalanoknak nagy támaszt jelent.

Szivélyes üdv.Ágnes

46. manul
2010. márc. 25. 17:32

Pisi,kaki,rengeteg kaja,sétáltatás,hiszti,állandó gödrök a kertben,kipisilt fűfoltok,szőrös udvar,sáros kerités - feltétel nélküli szeretet,odaadás,ragaszkodás,hűség,a legjobb barátom,a családom tagja,imádnivaló kedves társ!


Azt hiszem a lényeget leírtam!:DDDDD

45. Zorg27 (válaszként erre: 44. - Daroki)
2010. márc. 25. 17:30
Ettől még jó gazdik vagyunk!! Igaz? :-)
44. daroki (válaszként erre: 42. - Zorg27)
2010. márc. 25. 17:27
Ezzel én is így vagyok:)
2010. márc. 25. 17:20

A kérdésre válaszolva: családtagot, társat, "gyermekpótlást".

Mikor még nem volt saját kutyám, soha nem értettem, emberek hogy tudnak ragaszkodni a háziállatukhoz. A szüleimnek volt mindig, de valahogy úgy kezeltem, hogy ő "csak" egy házőrző eb, aki megeszi a maradékot, és mindig ugat korán reggel, hogy ne tudjak aludni.

Aztán felnőttként, mikor az ember már gyerekre vágyik, de még nem tudja, képes lesz-e rá..jön az ötlet, legyen először kutya.

Aztán észre sem veszed, mikor, és hogyan történt, de már ott van a lakásban, az udvaron, az ágyban, a konyhában, egyszóval az belépett az Életedbe, és megszeretted. Nem tudom, hogy lehet kutya nélkül élni?

42. Zorg27
2010. márc. 25. 17:17
Az ágyra járás, kunyerálás, nálunk tiltólistán van, ez van, ebből nem engedek, de ettől még imádom őket!
41. Zorg27
2010. márc. 25. 17:14
Nekem is van két kutyum egy 13 éves keverék "öreglány" aki olyan minhat Jamaica-ból jött volna, és egész nap füvet szívna, oltári laza csaj :-), és van egy majdnem 6 hónapos yorki csajszim aki meg mintha duracell nyuszi lenne, tele energiával! És csak úgy mellékesen az "öreglány" tejet termelt a kicsinek hogy tudja szopiztatni, szóval ennyit az önzetlen szeretetükről! (Persze kapott gyógyszert, hogy helyre jöjjön a hormonháztartása, és ne csináljon ilyet): Imádom őket, imádom, ahogy nyúzzák egymást, engem, alig várják, hogy hazaérjek a munkából, táncolnak örömükben! Bennük még soha nem csalódtam! :-)
40. Hajnal89 (válaszként erre: 39. - Ronikutyi)
2010. márc. 25. 17:08

Nálunk is ez a helyzet.

Sok kutyánk van.Anno volt egy kutyusunk feljöhetett az ágyra etc,családtag volt,lett kisfia,egyefene jöhet ő is,ha anya aludhat velünk.Lett egy harmadik kutyink,a kislányomként szeretem,hát,ha a többiek is feljöhetnek..ő is.Anyu kutyust el kellett altatni,de a fiának és lánykámnak születtek kisbabáik.:) Négyen megmaradtak,és látták anyukájuk,apukájuk felmehet az ágyra...azóta kutyasereggel alszunk,teljességgel családtagok.1 szóval mit jelent nekem egy kutya..mindent!A családom számára is, ők a mi kis ÉLETKÉINK.(L)

39. Ronikutyi (válaszként erre: 26. - Hnora)
2010. márc. 25. 16:55

Pontosan,egyetértek!

A másik dolog meg,lehet sokan túlzásnak tartják,hogy puszilgatom,szeretgetem a kutyákat,de én nem szégyenlem így is kimutatni feléjük a szeretetemet,amit én triplán kapok vissza tőlük.

És igen,volt,hogy egy kanállal ettem vele a joghurtot,külön fogkeféje volt,és megesett az is,hogy beugrott mellém a kádba,és akkor már mit csináljak?Naná,hogy lefürdettem őt is.Együtt is aludtunk.Nagyon el kényeztettem,mert amíg nem volt a kisfiam,ő volt a "gyerekem",és mikor megszültem,akkor úgy éreztem,2 fiam van.Nekem a higiéniával ne jöjjön senki,hogy ilyen fertőző,meg olyan fertőzőek az állatok.Igen,amelyiket elhanyagolják,az lehet,de én 1 éves korom óta kutyák közt vagyok,és soha nem kaptam el tőlük semmilyen betegséget.A gyerekemet is így nevelem,hogy állatbarát legyen.Már most vigyorog a kutyákra,kéri tőlük a puszit,és engedem,hogy megnyalják,mert tudom,hogy nem lesz tőle semmi baja,úgy,ahogy nekem sem lett.Köszönöm,ennyi!(halkan megjegyzem,ez az én véleményem)

38. lolli (válaszként erre: 36. - Nikike1988)
2010. márc. 25. 16:54

az tuti!!!:)

ha máshogy nem, hát kirakom az uram az allergiájával együtt!:))

2010. márc. 25. 16:53

köszönöm mindenkinek aki írt:)

most sajnos mennem kell de majd még benézek

sziasztok

36. Nikike1988 (válaszként erre: 35. - Lolli)
2010. márc. 25. 16:49
majd lesz:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook