Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Munkába Bringázók Baráti Köre fórum

Munkába Bringázók Baráti Köre (beszélgetős fórum)


159. Dodi44 (válaszként erre: 158. - Spatifillum)
2016. jún. 9. 07:01

Ahol nyaraltunk a hazkorul es a falon is szaladgaltak kis gyikok/ geco-k ami erdekes volt, hogy a himeknek a nyakuk also reszen, a torkukon, egy kis szines, pirosas sargas zaszlocska nyilott ki a himeken, ha a kozelukben meglattak egy nostent!

Annyi munkam vart ram, mert nem volt senkisem, aki kitolasbol megcsinalta volna helyettem!:) Elol hatul funyiras, tragyahordas, humusz hordas, elteritesuk, a kertemet ki kellett takaritani, Ma felszantottam geppel, holnap szeretnem a palantakat elultetni, mert mar nagyon kesek vele! De a kert, vagy a kirandulas kozotti valasztasban a kert veszitett...

158. spatifillum (válaszként erre: 157. - Dodi44)
2016. jún. 8. 22:00

Szükséged volt a pihenésre...de azért kibújt a szerelő belőled:)


...akkor most újult erővel lehet "drótszamarazni":)

157. Dodi44
2016. jún. 7. 04:56

Vakacionkon a haziaknak volt bicajaik, amiket mi is hasznalhattunk. Ugy fajt a szivem, mert mind a ket bicajon sok munka vart, hogy valaki megcsinalja.

Szerettem volna valakinek erezni magamat...

De nem volt szerszamom, igy ugyan ugy maradt minden, ahogy volt! A csapagyakat a ket bicajon mind a nyolcat be kellett volna allitani, zsirbarakni oket...

156. spatifillum (válaszként erre: 153. - Kangaroo Island)
2016. máj. 20. 19:42
Gratulálok, jó egészséget kívánok nektek!
155. Kangaroo Island (válaszként erre: 154. - Dodi44)
2016. máj. 20. 13:06
Köszönjük szepen, nagyon aranyos vagy :-)
154. Dodi44 (válaszként erre: 153. - Kangaroo Island)
2016. máj. 20. 06:40

Gratulalunk a csaladod uj emberkejehez!

Kivanom, hogy mamaja es emberked egeszsegesek legyetek!!! Es ido multaval, egyutt bicajozzatok!

153. Kangaroo Island (válaszként erre: 152. - Spatifillum)
2016. máj. 19. 10:20
Nekem nem, 8 honapos terhes vagyok, már nem tekerek :)))
2016. máj. 11. 20:56

Köszi, Kangaroo, remélem, neked az volt...itt nem esett a borult idő ellenére.


Ma sikerült legyalogolni magam avagy mire is jó, ha az embernek van némi szabadsága? -> Ügyintézni:S

2016. máj. 11. 07:36
Eső mentes tekeros napot kivanok nektek! :-)
150. Dodi44
2016. máj. 11. 05:50
Minden jo, ha nem jar nem vart problemakkal...
2016. máj. 10. 20:19

Nem emlékszem, hogy láncot cseréltek-e már ez előtt.

Lehet, nem volt valami soha jól beállítva...én meg csak használtam:S


Dodi, gurul a javítás után ismét a bicikli, de lehet, hogy már "nagyon lehajtottam"?! Mindegy, használom. Ma nem hiányzott a több kilométeres túra, keveset tekertem. De a boltba és anyósomhoz is biciklivel mentem, nem gyalog. Ennyi elég volt mára.

148. Dodi44
2016. máj. 7. 23:57
A fogaskereken a lanc kattog, ha a lancszem ne hajlik, az az osszeragadt a rozsdatol, vagy a lanc meg van nulva, elhasznalodott, vayg ha a lancterelo nem egeszen fejezte be a lanc tereleset, az az a masik fogaskerekre az atvaltasat. vayg ha a fogaskerek lanc feszito rugoja nem van jo feszesre, de nem tul feszesre beallitva. Egy ember, ha szereti a munkajat egybol meghallja es meglatja. Kar, hogy nem lakunk kozelebb... :D
2016. máj. 7. 21:50
Dodi, kellemes kerti munkát és pihenést kívánok!
146. spatifillum (válaszként erre: 140. - Channa*)
2016. máj. 7. 21:50
...az autójavítás biztosan többe kerül, bár az eddigi bicikliszerelőnk is megkérte a munka árát.
2016. máj. 7. 21:47

Dodi, csak mérgelődnék, ha fotóztam volna...jól lekopaszodott a biciklim+ a szerelő is megkopasztott bennünket. Ma nem bicikliztem, holnap kiderül, tudok-e?!:D

A bolt tulajdonosa néhai versenyző, ő alkalmaz szerelőt. Ahol arra hivatkozva, hogy se a váltó, se a fék nem jó, valami izét ráraktak, mikor nem működött, be is döglött a szerkezet.

Hiába is hivatkozott arra, hogy xar a bicikli...mindig hozzá vittük:S


Na, új szerelő azt mondta,kopott a fogaskerék...kiiktatta...vagy mi:S


Szerintem soha nem volt jól beállítva a két váltó, mert hiába próbáltam használni, csak kerregett az egész és rosszabbul ment (ha tovább is gurultam), mint előtte. Vissza kellett állítani, aztán a dombra meg úgy toltam fel...röhögtek is rajtam páran:S


Kosár vagy csomagtartó-> Dehogyis! Nehogy már már megpakoltassanak még a posta szállítása közben! Már próbálkoztak páran, hogy mennyit bírok: mondtam, max. két másfél literes flakon a szatyromban.

Lehet, a másik lányom biciklijét kellene megjavíttatni...lassan 10 éve porosodik a melléképületben lyukas gumikkal...azt kellene bevásárlásra alkalmassá tenni:) És akkor 3 biciklim lenne....

144. Dodi44 (válaszként erre: 140. - Channa*)
2016. máj. 7. 06:48

2K a negy kullo csereleseert jo ar, mert a kereket a kullok csereje utan meg centirozni is kellett!

Megtartanam annak a szerelodnek a telephonszamat!!!

:D

143. Dodi44 (válaszként erre: 139. - Spatifillum)
2016. máj. 7. 06:45

Minden bicajomrol csinaltam tobb digi fenykepet, meg ujkoraban (biztositas) es mindenkor osszelehet hasonlitani az ujkori bicaj kepet a ma csinalt keppel, es meglehet latni mi valtozott meg rajta...

Lanc terelok (valtok) Fekek...

(sok homalyt elfoszlat...)

egy jo lancert nem sok 22szaz forint...

142. Dodi44 (válaszként erre: 139. - Spatifillum)
2016. máj. 7. 06:38

Orulok, hogy egy megbizhato embert talaltal! Feljebb irtad, hogy a bevasarlos szatyrod beingott az elso kerekutjaba.

Nem e gondoltal mar arra, hogy a hatso kerek fole, lehet egy csomagtartot tenni, amire egy kosarat lehet erositeni, vagy a kormany es az elso kerek koze, az az a kerek fole',de a kormanyra erositve. Azokba a kosarakba viszont beletehet tenni a teli bevasarlos zacsekokat, vagy taskat. Mind ket helynek van elonye es hatranya. A hatso csomagtatora szerelt kosarat nem lehet latni hajtas kozben, de biztonsagossabb a bicajozas (nem csellengsz) az elso kerek fole rogzitett kosarat latni hajtas kozben, de lehet hogy jobban kell vigyazni a kormany erosen tartasara, hogy a kosarba levo suly ne huzza el a kormanyt, csellenghet a kormany konnyebben... Neked melyik elony/hatrany a kedvezobb...

Megvettem az utanfutomra a rendszamtablamra a matricam, most hasznalhatom 2018 evvegeig... Rendeltem 1 kobmeter humuszt(elrohadt falevelek), es hozok meg par utanfuto szervesz tragyat, es mar nincs menekves fel kell rotatoroznom a kertemet.

A ho. 21.en meg a csalad kethetre vakaciora, amire mar nagyon varok, es addig meg kell lennie mindennek.

2016. máj. 6. 20:04

Egy-két hete másodszorra sikerült lerepülnöm a bicikliről, mert "belengett" a szatyor a küllők közé, benne a pumpával. Bicikli egyben maradt, én meg alaposan megütöttem magam+lila folt, de egyben vagyok én is.

Tuti, hogy öregszem, nem szoktam megütni magam...


Ja, nem írtam, de elromlott a bicikli. Mire elértem a legtávolabbi pontra a városban, üresben tudtam csak a pedált hajtani. Gyalogolhattam vissza, a biciklit meg toltam. Na, akkor lett elegem az eddigi szerelőből.


Még ma is a lányom biciklijével mentem, ő úgysem használja, nincs is itthon.

140. Channa*
2016. máj. 6. 19:00

Én most munkába nem járok bringával, majd talán később és csak időnként. Most marad a hétvégi, stb. bicajozás.


Én is úgy kezdtem a szezont, hogy 4 küllő el volt törve. 2 ezer. Ez van...

2016. máj. 6. 18:42

A héten el is áztam, nagyon meleg is volt, túl szélsőséges az időjárás.

De a cúg nem maradhatott el! Fáj az összes fogam...az iskola udvarában állandóan huzat van.

Ott (is) felügyelek, mikor nem biciklizek.

Rendesen letekertem a héten is a kilométereket.

Most örülök, hogy hétvége van.

A biciklim kész, a láncot kellett kicserélni, az előző szerelőt hanyagolom ezentúl. Egészen biztos,hogy "lelopta" az eredeti váltót és féket...ok nélkül.

A lánc 2200 Ft volt, munkadíjat nem akart kérni a "szerelő", mert ismeri a férjem (más foglalkozása van,hobbyból szerelget).


Kellemes hétvégét kívánok!:)-> Jó időben biciklizőset.

138. Dodi44
2016. máj. 4. 23:17

Ma a sotetfelhok rossz igerete ellenere is elmentem a postara bicajjal, ami ugyan nem nagy valami, csak harom km-es ut, de kisse megmozgattam vegtagjaimat...

Nem volt szep ut, mert szamlakat kellett kifizetnem...

137. Dodi44 (válaszként erre: 136. - Spatifillum)
2016. ápr. 26. 02:00

Ha az ajkad erzekeny, akkor csak nagyon szep szavakat ejtsel ki egy darabig, nehogy a szavak sarkossaga felkaristolja a sieto levego munkajat... :D

Buktat utoljara 69-ben etem... Edesanyam a turosbuktat, a kedvencemet, igen a fogam alavalot keszitett egyetlen fiacskajanak... Ugyan csak a salyat maga nyujtott reteseket.. Emlekszem, segitettem nyujtani a konyha kozepen levo feherabroszvolt az asztalon... de hamar kitelt a becsuletem, mert haladni akartam, es szakadt a teszta--- nem az en sebessegemmel akart nyulni...

Amikor a megsult hazi retest Edesanyam kivette a sutobol, a tepsiben levo turos retes annyira nyugtalan volt benne, hogy muszalynak ereztem, hogy konnyitsek a tepsin, miutan egy kicsit kihult... Egy feher/piros kockas konyha ryhat teritettem az also karomra, es arra pontosan rafert a rud turosretes, miutan harom negy falatot ledeszmaltam a vegebol... Nem tudom, hova, de az egesz rud elparolgott a karomrol... Edesanaym miutan kereste, a bunjelbol, csak a konyha ruha arulkodhatott... Kedves emlekek Edesanyamrol... Istenunk nyugtassa szegenykemet.

136. spatifillum (válaszként erre: 135. - Dodi44)
2016. ápr. 24. 18:57

Igazad van, Dodi,a kulináris élvezet is része a lazításnak:))))...a héten nem volt lángos, csak "bukta" (-> lekváros, meg esés is, utána meg borogatás:))...jövő héten küldök neked virtuálisan, kefíreset...csak el ne ázzon odáig ebben a vacak időben...és a szél se fújja el:D


Annyira érzékletesen írtad le, hogy muszáj megsütni, és 2 nagy pohár kefír is van a hűtőben.


Holnap valószínűleg télikabátot kell húzni: hideg van és erős szél fúj.

Összefutottam azzal, aki a polgármesteri hivatal postáit furikázza: neki az arca is leégett a héten, én megúsztam a szám szélével...most kenegetem, elég érzékeny:S

Ha meleg van, erősen tűz a nap.


Kellemes jövő hetet kívánok!!!

135. Dodi44 (válaszként erre: 134. - Spatifillum)
2016. ápr. 21. 04:10

A szellemi munka faradtsagat, a fizikai munka, a bicajozas enyhitheti!

Neha igen jol esik egy kis testi faradtsag.

De massal is lehet testi faradtsagot elerni, pl. egy felkilonyi lisztbe egy nagy, vagy ket kissebb tojast utunk bele, ahhoz egy csapott kanal fokhagyma sot keverunk, ezt jol osszekeverjuk. Egy kis meleg, tejben, kis elesztotmegkelesztjuk, a lisztel osszekerverjuk egy konyharuhaval letakarjuk, meleg helyre tesszuk pihenni(kelni). Majd mikor ket-ket es felszeresere meg kelt, liszteszett gyurodeszkara boritjuk, ugy ketto es fel centisre kinyujtjuk a lisztes sodrofaval. Majd ugy tenyernyi nagysagu kockakra vagjuk, a tesztat a kezunkbe vesszuk, es a kozepet a mutatoujjunk es a nagyujjunkal a kozepere tesszuk a masik kezunkel ugyan ugy, kisse szethuzzuk. Egy nagy papacsinta sutobe egy ujnyi magas tetszesszserinti fajta olajat felmelegitunk, es a kisse kihuzott kockakat egyenkent a forro olajba tesszuk. Szep aranyszinure sutjuk mindket oldalat. Miutan mind kisult, kisse foghagymaval, tejfolle megszorjuk, esetleg reszelt sajtal is szorhatunk ra. Csulkos bableveshez, vagy citromos mezes teahoz feltalalva nagyon finom.

Ha a csalad telerakta a pucort, (persze, csak ha maradt belole) utanna hivjuk at Dodit, hogy o is egy csesze citromos teaval kostolja mar meg... :DDD

2016. ápr. 20. 20:16
Ja, a munkába bringázás....letudva a mai adag is kilométerben, de kell a mozgás, mivel a másik fele a munkaidőnek "ideg és lélekölő tevékenység".
2016. ápr. 20. 20:13

Köszi, könnyen múlik:)

Remélem, te is kilábaltál belőle.



Nem értek hozzá, de hiába váltottam, rettentő nehezen tudtam beállítani, aztán egy idő múlva megint tekergetni kellett:S


Vagy alig tudtam tekerni a pedált vagy "mókuskerekeztem".

Ennél még az edzőtermi kerékpár is jobb volt hegymenetben:) Azt elég jól bírtam és szerettem is...a többi inkább hanyagolható, mert nem vagyok egy izompacsirta. Mondja is a kisebb lányom: -Anya, gyúrjál!!!!

132. Dodi44
2016. ápr. 19. 07:58

Ha mar San Francisco-nal tartunk, ott vannak utcak ahova meg a helyi villamos is kotelen huzza fel magat, mert annyira meredek, es a biztonsag az fontos Ugy hivjak, hogy "Cable Car". Ugyancsak van egy egyedul allo utcaja a "Lombard Street", amely ugyan csak nanyira meredek, hogy a szeles utcaban allandoan forgatnod kell a kormanyt, hol jobbra hol ballra, mert mind egy kigyo olyan alakja van. Ha van idod a keresodbe ird be San Francisco, Lombard Street. A ut kanyarulatai kozott meg viragos agyak vannak!

Erdekes nagyon!

"Irod, nem nyulok a valtohoz" talan nem elegge van kibalancirosva a valto, es nehez vele valtani? Vannak olyan valtok is, amelyek kattannak es csak jol lehet valtani veluk, mert a lanc pontosan a fogaskerekre pattan, es mindig pontosan mukodik, egy szereny de hatarozott kattanas rajta a visszajelzo, hogy pontosan atvaltott, es ott tartja, ameddig ujra nem akarsz valtani fogaskerekeket.

Sajnalom, hogy ujra a nozidat kell fujnod! Sok citromod fogyasszal! (nekem is az segitett, ugy gondolom!)

2016. ápr. 18. 20:39

Dodi..:)))...nekem is sikerült beszereznem a szezonban a harmadik náthát. Ez valami allergiás lehet, szerintem. Nem áztam meg:)


Nem nyúlok a váltóhoz, fel tudok tekerni az enyhe emelkedőkre. Hiába lakunk "laposon", azért vannak dombok. Mini San Francisco...csak kissé szegényesebb, vidékies kivitelezésben:) -> Pl. a Tesco (már bezárt , 5 évig működött) illetve Szahara sztráda (aszfaltozott út, árnyék és járda sehol) szegélykő hiány miatt teljesen széttöredezett, alámosta a víz, nagyon kátyús.


Mindenkinek kellemes hetet, jó biciklizést!

130. Dodi44 (válaszként erre: 129. - Spatifillum)
2016. ápr. 17. 22:11

Mint ahogy a masik bicajos forumon is emlitettem, neknka bicajosoknak aldas a fogaskerek valtok a bicikliken! Ha a (majdnem mindig!) ellenunk fujo szel mar tul sok a megitelesunk szerint, a hatso fogaskerekeken egyel, vagy kettovel feljebb tereljuk a lancot, es ha meg az elso ketfogaskereken lejjebb lehet a kissebb kerekre tenni akkor ott is oda tereljuk a lancot, es mindjart nem annyira nehez tekerni!

Vagy ha meg ez sem eleg akkor megforditjuk a bicajt, hogy a hatunkfelol fujjon a szel! Mert azt mindenki tudja, hogy a hatszellel konnyebb tekerni es haladni! [csak egy a bokkeno benne, hogy akkor nem arra megyunk amerre szeretnenk, hanem tavolodunk celunktol! :)))]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook