Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Munkába Bringázók Baráti Köre fórum

Munkába Bringázók Baráti Köre (beszélgetős fórum)


39. Channa* (válaszként erre: 38. - Gyöngyszemü)
2015. szept. 20. 06:42
Ott is van kerékpár szervíz? Na, megnézem majd. Köszi!
2015. szept. 19. 23:49
Többnyire a Város Kapu metró bejárata felett lévő kerékpár szervizbe szoktam menni, ott mindig azonnal megcsinálnak mindent, pl 2 szer voltam már küllő törés miatt, és 10 percen belül meg is csinálták.... Kedvesek is, meg jó hogy vasárnap is nyitva van.
37. gyöngyszemü (válaszként erre: 15. - Kangaroo Island)
2015. szept. 19. 23:45

Én is sokat bicajozok munkába is sokat járok és hétvégén is, főleg a rómaira tekerünk. Nemrég hugom lánca el szakadt és mint egy mentő angyal, kerékpáros pasi formában fél perc múlva meg állt mellettünk, kérdezve hogy mi történt.. és mivel értett hozzá és volt hozzá szerszáma megcsinálta neki. Közben arra gondoltam hogy fogalmam sincs mit kell ilyenkor, és egyéb hibáknál csinálni, szívesen elvégeznék egy ilyen "tanfolyamot" hogyha baj van meg tudjam szerelni. Van ilyen valahol?


A kerékpár úton sétálókra, vagy a rá parkoló autókra nagyon pipa vagyok!

36. fincsi5 (válaszként erre: 35. - Kangaroo Island)
2015. szept. 18. 16:09
Elhiszem...D
35. Kangaroo Island (válaszként erre: 34. - Fincsi5)
2015. szept. 18. 15:56
:-D most így utólag belegondolva tényleg jó duma volt, akkor halál komolyan gondoltam :-D
34. fincsi5 (válaszként erre: 33. - Kangaroo Island)
2015. szept. 18. 15:55
Nagyon jó duma: nézze már meg, de nincs nálam pénz...DDD
2015. szept. 18. 08:11
Tegnap a rómain bementem a bringáshoz, de csak táskákat akartam nézni, mondom nézzen már rá a fékemre, mert akad, de nincs pénzem, szóval ne csinálja meg, mert nem tudom kifizetni, és olyan rendes volt, hogy megcsinálta nekem ingyen. :-) ma viszek neki egy sört munka után :D
32. Channa* (válaszként erre: 28. - Kangaroo Island)
2015. szept. 17. 21:42

Én a Iv. kerület Árpád úti kerékpár szervízbe szoktam vinni a bicajomat, de itt is csinálnak mindig valami humit.

Miután kicserélték a hátsó kerekemet, akkor 3 naponta leengedett, erre azt mondták, hogy defektes. Na de ha az, akkor 3 napig miért bírja?

Most a defektek után nem tudok váltani. Szombaton viszi le a férjem. Máshová nem tudom vinni, ez itt van 2 sarokra hozzánk....

31. Channa* (válaszként erre: 22. - Kangaroo Island)
2015. szept. 17. 21:37
Nem rég, kanyarodtam rá a kerékpárútra, de egy lány pont ott nyomkodta a telefonját, így megálltam mögötte. Erre hátra fordult és közölte velem: bocs, de hátul nincs szemem! Erre mondtam: ez igaz, de elől van és láthatnád, hogy ez a kerékpárút, itt mellette meg a gyalogút:DDD
30. Channa* (válaszként erre: 15. - Kangaroo Island)
2015. szept. 17. 21:24

Nekem is kosaram van és abba teszem a táskámat, amiben benne van a váltóruha és minden más:D


Kb. 1 hónapja ütöttem el egy kutyát, pont úgy, ahogy neked nem sikerült:( A gazdája csak annyit mondott, hogy basszus, én meg ott sopánkodtam, pedig nem én voltam a hülye. A kutya már ott volt a bicajom előtt a póráz egyik végén a gazdája meg vagy 10 méterre mögötte.

Na én kaptam egyszerre első és hátsó defektet. Pont félúton voltam és gondoltam, hogy a melóhely felé veszem az irányt és majd egy kútnál felfújom. Az első kút, ami az utamba került 40 perc séta volt. Felfújtam, de 5 méter után ismét lapos volt a hátsókerék, így még gyalogoltam 30 percet. Persze a gondolkodásom időnként nem praktikus:DDD A férjemet hjvtam, de nem vette fel, így már akkor beszéltem vele, amikor megérkeztem. Ő meg mondta, hogy miért nem kötöttem ki, elment volna a bicajért kocsival:DDD Eszembe sem jutott!


A Rómain hétvégén szoktunk tekerni:D

29. Kangaroo Island (válaszként erre: 26. - Shanalyl)
2015. szept. 17. 13:05
így van, én is mindig megköszönöm nekik, de visszafelé már nem megy a dolog :D
2015. szept. 17. 13:04

Megírnátok ezeknek a szervízeknek/bringaboltoknak a nevét, hogy hova ne menjek? :D

Én a Bringangyallal (13.ker) jártam meg

27. Vikyci (válaszként erre: 25. - Shanalyl)
2015. szept. 17. 12:58

Én sem fogok menni többet ebbe a gumilyukasztós szervizbe, még vásárolni se.

Tavaly is szívattak, elvileg akkor gyári hibás volt a belső, de hiszi a piszi.

26. Shanalyl (válaszként erre: 22. - Kangaroo Island)
2015. szept. 17. 12:55
És ki vadászná le őket? Én úgy vagyok vele, h elég "büntetés" nekik, ha sokkot kapnak a csengőtől. >:D Viszont ha olyan helyen megyek, ami elsősorban a gyalogosoké (sajnos itt sok helyen kell, de sosincs ebből konfliktus), akkor ha elengednek, mindig megköszönöm és látom az embereken, h jól esik nekik és nem úgy érzik, h őket most leszorította valami tahó bringával.
2015. szept. 17. 12:52
Nekem is van szervizesem: eléggé rozsda volt már a láncom, gondoltam, csere. Apum felajánlotta, h vesz egyet, mert ráér, rá is teszi. Hoztam, hát, valahogy nem akart rendesen menni a canga, minden bajom volt. Másnap apa visszavitte a bringát egyben, h valami van a lánccal, amit tegnap vett. Erre a pasi unottan közölte, h persze maga marha, hát ez nem váltósra való lánc. Mire apa: maga adat el nekem tegnap, h ez direkt váltósra való, pont maga. Akkor hirtelen ment a hebe-haba, h izé, bocsi, bocsika, gyorsan lett rendes lánc és még fel is rakták. Abba a bringaboltba amúgy már nem járok, mindig úgy viselkednek velem, mintha ők tennének nekem szívességet azzal, h eladják nekem a cuccot.
24. Audrey82 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. szept. 17. 12:47

Szia!


Én is bringával járok munkába, meg mindenhová. Vidéken lakom, a munkahelyem is ugyanott található. Csak ha télen rosszak az utak, akkor járok gyalog. Esőben, nagy szélben, meg télen nem szeretek így közlekedni, de ami van azt kell szeretni. Ezzel nyilván más is van még így. :)

A bevásárlást is vele intézzük. Ha már jó idő van túrázunk, amennyit csak lehet. Tehát nekünk ő több mint tárgy, egy hűséges társ s mindennapokban.

23. Vikyci
2015. szept. 17. 12:38

Nekem is kosaram van elől, sok minden belefér, máshogy nem is tudnék boldogulni a kistáskámmal, kajás táskával, és néha még bevásárló táskával is.

Szerviz sztori: nyáron ki akartam cseréltetni a hátsó külsőt, mert már kopott volt, elvittem a szervizbe, kiscsákó meg is csinálta, fizettem 2 ezret, hazatekerek, erre másnap reggelre tök lapos. Rohanás melóhelyre gyalog, nap közben kilógtam belsőt venni, és este otthon nekiálltam szerelni, mert mire hazaértem már nem volt nyitva a szerviz. Hát az történt, hogy a kiscsákó gumicsere közben kiszúrta a belsőmet, szívem szerint visszavittem volna, de nem volt rá időm.

22. Kangaroo Island (válaszként erre: 21. - Shanalyl)
2015. szept. 17. 11:21

és ha csengetek akkor megáll, megfordul, hogy mi lehet ez, ki meri megzavarni az andalgását :D


csak azt nem értem, hogy büntetik a bringásokat, ha a futópályán bringáznak (ki az a hülye?!), akkor a futókat is büntetik vajon? meg a sétálókat? kutyafuttatókat? babakocsisokat?

21. Shanalyl (válaszként erre: 15. - Kangaroo Island)
2015. szept. 17. 11:13

Én akkor kaptam a pumpát, amikor a fősulihoz kaptam egy régi bringát, ha a vasútról azzal járjak be a suliba. Előző nap lekötöttem a bringát, másnap már nálam volt a pumpa és amikor odaértem a bicóhoz, hát mindkét kereke le volt engedve. Valaki leeresztette előző nap, mert semmi baja nem volt. De velem nem babrálnak ki felkiáltással gyorsan felpumpáltam őket és még pont nem késtem le az első előadást. :D Azóta kincsként őrzöm a kis pumpát.


Kutyát nem, de kisgyereket annál többet kell kerülgetni, meg öreg nénikéket, akik mennek a bringaúton. Mivel itt ahol van jó bringaút, amellett jó járda is van, arra tudok tippelni, h tetszik neki a piros vagy nem tudom...értem én, h szép, meg minden, de ha ott van mellette a kétszer olyan széles, sima járda, ne ott mászkáljon. Ja, meg a gyilkos nézések a csengetés után! :D

20. Kangaroo Island (válaszként erre: 18. - Globus)
2015. szept. 17. 10:27
nem lóherét akartam küldeni hanem mosolygós fejet :D
19. Kangaroo Island (válaszként erre: 18. - Globus)
2015. szept. 17. 10:26
:D
18. globus (válaszként erre: 17. - Kangaroo Island)
2015. szept. 17. 10:22
Felénk a csigák gyorsan trappolnak, félreugranak :DDDD
17. Kangaroo Island (válaszként erre: 16. - Globus)
2015. szept. 17. 10:19

szerintem a legnagyobb veszélyforrás a bringás és a galamb :-D meg a csigák :D

mikor esik az eső, nem győzöm őket kerülgetni, aztán majd jól elzakózok, bár szerencsére még nem történt ilyen. :-)

16. globus
2015. szept. 17. 10:10

Jelenlegi munkahelyem felé semmilyen tömegközlekedési eszközzel nem lehet eljutni. Kicsit megközelíteni igen, aztán gyalogolni, ezért úgy döntöttem, hogy csakis bringával járok. Szemben a buszok összevissza csalingálásával, én választhatom a legrövidebb utat :) Ha esik, háááát, akkor vizes leszek. Cégnél tartok hajszárítót és úgyis munkaruhába kell átöltözni.

Mi idegesít? Útközben két olyan kereszteződés van, amely mellé közvetlen körforgalat építettek, melyből folyamatosan ömlik a forgalom, mit ne mondjak, index nélkül sutty ki padlógázzal. Sok biciklisre ráférne a kresz ismerete, de azok az autósok sem kaphatnának jogsit, akik körforgalmat nem tudnak használni.

15. Kangaroo Island (válaszként erre: 14. - Shanalyl)
2015. szept. 17. 10:07

:-)

tök jó, hogy van egy rendszeres bringázó :-)

nekem ma 47 perc volt az út, 14,9 km, tehát akkor neked olyan 7km lehet kb, vagy inkább kevesebb, attól függ persze hogy mennyivel mész.


Látom használod a kalóriabázist, én abba beírom a bringázásokat a stravával, tök jól tudok így kalkulálni.


Én ma majdnem elütöttem egy kutyát, mert nem fogta meg a gazdája, ráadásul pórázon volt, csak elengedte hosszú pórázra, annyit nem mondott bocsi...én a Rómain tekerek végig reggel, ott rendszeresen futnak a bringaúton meg kutyát sétáltatnak, de én vagyok a bunkó ha csengetek...


Nekem a vázon van a pumpa, de szerintem fel se tudnám fújni, annyira műszaki analfabéta vagyok, mindig attól félek, hogy útközben kap el a durrdefekt vagy valami egyéb gebasz. :-D Lehet el kellene mennem valami bringajavító tanfolyamra.

2015. szept. 17. 09:52

Én már 3 éve járok, télen-nyáron, esőben, napsütésben. Kb 15-20 perc a táv, km-ben nem tudom, sosem mértem. Egyedül akkor nem szoktam, amikor nagyon lefagynak az utak és csúszik, mint a fene, akkor nem engednek el itthonról bringával, mert egyszer eltanyáltam (nem adták meg az elsőbbséget) és maradandó nyoma lett. Azóta bukósisakom is van, habár az elején eléggé hülyén éreztem benne magam, mert szinte senki máson nem láttam, de szerencsére egyre többen veszik fel.


Esős időben egy horgászoknak és vadászoknak való kétrészes esőruhában szoktam tekerni, ott az egyedüli bibi a cipő, mert azt nem védi. Meg meg lehet benne sülni, ha meleg idő van eső mellett.


Váltás ruhám van, de csak ha nagyon megizzadnék, amúgy nem veszem át, nem lehet látni/érezni rajtam, h bringával jöttem. Plusz mások is járnak bringával be és ők sem öltöznek át. :)


Van elöl kosaram, abba megy a táska, hátul van egy csomagtartó gumipókkal, arra lehet egy másik táskát vagy bármi mást tenni, ha kell.


Mindig van nálam egy kis táskába tehető pumpa, vékonyított láthatósági mellény, fényvisszaverős villogó.


Ami zavar: a bringaúton flangáló gimnazisták, miközben egy dupla olyan széles járda van mellette. :D

13. Kangaroo Island (válaszként erre: 12. - Channa*)
2015. szept. 17. 09:05

neeem, ez oda-vissza, elvileg 12-13/út, de én teszek kitérőket, mert mindig korábban odaérek a munkába, mint tervezem, ezért elcsalingázok még egy kicsit. :-D


Mindent átveszek, van bent 2 váltás ruhám. :-)


Hátizsákkal jártok vagy bringástáskával? Én hátizsákkal, de hát nagyon elegem van, jobb lenne egy bringás táska, ki is néztem egyet, de abba szerintem nem fér bele az edzőcuccom (mert beugrok 105 percet jógázni hazafelé heti 2x :-D) , viszont gyönyörű szép bringástáska.


Alkalmazást használtok? Én a Stravát használom, de szeretnék venni olyan sportórát ami mér mindent, csak attól tartok, hogy az óra nem méri a bringázást, mert nem lépés ugye... :-/

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Kangaroo Island)
2015. szept. 17. 08:31

Na, én pont így jártam. A defektemet megcsinálták, de elrontották a váltómat. Ma visszaviszi a férjem és remélem nem kérnek ismét pénzt.


A 30 km sok. Ez csak oda? Vagy oda és vissza? Mert akkor csak 10-el több, mint az enyém:DDDD

Nekem is van olyan, hogy csak felsőt cserélek és befújom magam. Szóltam a kollégáknak, hogy ha büdi vagyok szóljanak:D Még nem szóltak. A nadrágot átveszed, nem?

Én azt mindig, mert nem akarom, hogy tönkremenjenek a nadrágjaim.

2015. szept. 17. 08:27

Jó reggelt! :)

Ma is bringával jöttem :)

Szóval, én úgy 2 hónapja kezdtem el bringával járni, nem járok minden nap bringával, sok lenne a 30km minden nap, de lehet hogy annak is eljön az ideje :-)

Én vettem a Decathlonba hosszú bringás gatyát (tudjátok ez az intim betétes) meg polár pulcsit, esőkabátot, az túraesőkabát, és még nem próbáltam ki, szóval lehet hogy ilyen nesze semmi fogd meg jól bringázáshoz.

Én viszek váltóruhát, vagyis van bent, annyira nem izzadok le, csak befújom magam, kolléga még nem panaszkodott :DDD


Nekem rossz tapasztalataim vannak a bringaszervizekkel, elvittem 1 hónapja kb, elkérték a pénzt és semmit nem csináltak vele...férjem vitte vissza, hogy akkor ez most mégis mi, akkor megcsinálták a váltót, de a fékemet úgy elrontották, hogy azóta is nyekereg...

10. Channa* (válaszként erre: 9. - L.luiselotte)
2015. szept. 17. 06:37

1 km? Hát az alatt valóban nem lehet megizzadni sem:D

Így könnyű:DDD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook