Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Munkába Bringázók Baráti Köre fórum

Munkába Bringázók Baráti Köre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2016. júl. 25. 18:27

[link] Ha erre gondolsz, nekem nincs. Kolibri...nálatok?! Nem trópusi madár?


Légkondi sincs a házban, a gutaütés kerülgetett tegnap...34,5 fok volt. A konyhában is volt annyi, az biztos+sütés-főzés egész délelőtt.

A hőségtől éjjel is alig tudtam aludni.

Fülledt idő volt ma, de kicsit esett és nem tűzött a nap...annyira.


Biciklizést kibírtam, csak 1 kör volt rövid távon:)


...a muszáj-t én is ismerem, utálom is:D

Eredete->

[link]


Nagy lelkierőd is van, hogy este merészkedsz tekerni. Értem én, de egyedül inkább az itthon ülést választom...muss sein:S

188. Dodi44
2016. júl. 24. 04:58

Egyesek szerint "nagyon finnyas vagyok" De en ezzel nem ertek egyet!

En mindent megeszek [amit szeretek]!

Ezert kell a sargabarack lekvart csinalnom. A gyerekeimmel megosztom, mert azok miert is csinalnanak, ha kapnak az apjuktol...

A MUSZALY az eleg nagy Ur!

Uborkat nem szoktam eltenni, mert ahhoz mar igen csak lust vagyok! Otthon meg a Lid'l-boltban talaltam ugy masfelliteresnyi uvegben finom savanyu uborkat, meg apro fehet gyongy hagymak is vannak benne! Atlagosnal sokkal jobban izlik nekem az a fajta savanyu uborka. Itt meg talaltam un. Baby savanyu uborkat, azt szoktam venni, de ezek kozel sincsenek a Lidl fele ubi-hoz.

Ma este kimentem bicajozni, villogtak a LED lampaim, elol-hatul, mint a pekkutyaja a friss kiflire!

Kint kellemes huvos volt a bicajon, jol esett a huvos fuvallat. A kozeli utcak jo hosszuak, es ketszer is korbe mentem bicajjal, kicsi volt a forgalom, nem kellett tartanom attol, hogy valaki felig vak majd kivasalja az irhamat. Hi Hi Hi

A hazban bent meg nagy kanikula van! Van kozponti Air Conditioner, de nem szeretem a zajat es meg annak idejen a naccsaga kivansaga volt hogy legyen. Igy inkabb csak a ventillatort hasznalom csak.

Nem tudom, neked van e un. trombita viragod? nagyon szep narancssarga es piros a viragja szine, otthonrol hoztam meg picukra koraban a tornacipombe rejtve a vizes zoknik kozott. Tul elte az utazast, itthon elultettem, harmadik eve annak, es most hozott eloszor viragot! Ami erdekes benne, amint a hatso udvaron egy nyugagyban dozsoltem, harom kolibri szallt a trombita viragokra, es ott berregtek elotte a csorukkel a nektart szivva beloluk. A kolibrik szepek voltak, akkora az egesz madar, mint a kisujjam, volt ket nosten es egyhim! A himnek olyan kekes szinu volt a tollai, olyan mint a regen elterjedt Tafotta anyag! Nagyon megleptek a latogatasukkal, mert meg nem szamitottam rajuk. Fognak jonni meg maskor is, kulonosen, ha mar rengeteg virag is fog lenni a trombita viragon! Jovore biztos lesz! [ha ki nem pusztul]

187. spatifillum (válaszként erre: 186. - Dodi44)
2016. júl. 23. 22:37

Kaptam sárgabarackot, így befőztem...nagyon apró szemek voltak. Míg volt a kertben fa, 9-10 kg-ot is el tudtam tenni, ha volt termés.

Lehet, az idei árak miatt nem lenne a spájzban, ha nem kaptam volna.

Nekem is sok megromlott, mert nem tettem el azonnal, és a házban nincs hűvös hely...és amolyan "kényszerérettek" ezek a gyümölcsök, mintha nem bírná a klímát.

Nem szedek le róla semmifélét:)

Kilogrammonként 40 dkg cukorral összemixelem, kb 1 órát főzöm, beleteszem a zselésítőt (tudom, édes), kevés tartósítót és ennyi: üvegbe kerül és száraz dunsztba.


Nagyon gondoskodó, előrelátó vagy...még be is főzöl?!:)


Nekem az uborka eltevés, ami problémás.


Tegnap "canossát" bicikliztem...délben is még:S

A karom olyan fekete, hogy napoztatni már felesleges...tuti, nincs D-vitamin hiányom.

Nem tekerek naponta, nyári szünet van.


Égetően tűz a nap, majd kiég a szemem is. Nem kértem fényre sötétedő bevonatot erre a szemüvegre, mert abban is hunyorogtam, nem is tetszett (ha bementem valahova az utcáról, először minden elsötétült).


Kellemes hétvégét!

186. Dodi44
2016. júl. 20. 21:34

Ha mar itt vagyok, a biciklizesrol beszelve...

:}}}

Mar hetekig vadaszom a piacokat, sargabarackor keresve... Na vegre tegnap csorog a talaphonon, az egyik kofa hivott, van barackja! Na vegre!!!

Vettem is belole ket ladaval, hogy a kovetkezo enben a jovo nyarig, meg veletlen sem szenvedhetek baracklekvar hianyt, a lekvasok kenyerrel, mielott majd ha biciklizni megyek, (hogy a biciklizeshez is legyen valami koze...) ;d

Ami erdekes, itt ahonnan ez a barack jott, ott nincs lekvarnak valo, csak Sargabarack. Ezert egy olyan talcaba volt pakolva, ahol 25 baracknak volt a holyagos hianyu muanyag talca csinalva, majd alatta ugyan az a holyagos tartoja a kulon kulon allor otven darab egy dobozbani pakolasa. Persze hogy mindegyik "a biologiai mernokok alltal ujratervezett volt" ugye szepen megirtam, bizonyos szavak hasznalata nelkul. Az az ipar nagyon feltekeny es egyetlen egy rajuk nem kedvezo szot nem turnek el a hiradasokban.

No eleg az hozza , a barackokat mintha a nyertes barack kialitasi barackok kepei lehettek, de mindent a szemnek, csak megvegyek! De amikor mar kifizetted es hazavitted, otthon felvagod, hogy kimagozd, akkor tapasztalunk mast, amit a kinezetuk igert,,, A belsejuk rohatak voltam jo reszuknek, a husuktol elvalt magok mellett a husuk belseje tiszta penesz volt! Na de jokutyanak bolhai vannak... Annak elkonyvelem...

Tehat szaz barack bol hasznalhato ugy 90 lett , olyan teniszlabda nagysaguak... Ebbol lett nekem 11 majdnem "quart" ( itt eloszeretettel hasznaljak a tortszamokban valo merceket) egy negyed galon = 25% a galon-nak . 1 galon =3.78 literrel). uveg lekvarom.

Mas:

szoktal e fozni sargabarack lekvart? mert nekem a mar folo barachoz amiutan a kristalycukrot beletkevertem, sargaszinu habos lett a teteje! Neked is az szokott lenni? Hogy lehet azt megelozni, es azt a habot, mire lehet felhasznalni? Mert eddig en mindig kidobtam.

Az edenyek tisztak, a barack is mosott, cukrot frissen bontot zacsekokbol hasznalom. A habnak finom barack ize van, es igen edes is... kenyerre kenve is finom...

2016. júl. 16. 16:25

Szívesen.

Finom falatozást!:)

Gyerekszáj...őszinte:)Köszi a viccet.


Remélem, jövő héten nem lesz ekkora eső már. Nem szeretek xar időben biciklizni.

Tegnap muszáj volt bevásárolni. Jó szolgálatot tesz ilyenkor is a "drótszamár": jól megpakoltam literes flakonokkal (nem élelmiszer, vegyszer:))

184. Dodi44
2016. júl. 16. 05:09

Koszonom szepen a kuldott szamot!


Bicycle Race->

Megboldogult fiatalsagomat juttatja eszembe...

Holnap unnepeljuk aprokam szulinapjat.

Nagykanallal eszunk...

Kiszimatoltam, hogy egy csokitorta is lesz a lathataron ott...

Csak nehogy ugyjarjak, mint az egyszeri falusi pap! Amint tudjuk, a falusi nagy eskuvokon a papot es a kantort is megszoktak hivni.. Es mar a lakzi erosen lenduletbe jott, mire a pap odaert, es ahogy megy ba a hazba a menyasszony negyeves kis huga, elebe allt a papbacsinak es azt mondta: Jaj ugye nem tetszik tudni mi van a sutobe??? Az ehez pap mindjart arra gondolt, hogy valami finomsag rejtozik abban a sutoben, amit mindenkinek nem arulhatnak el, csak a kis piroska csak kibokte azert neki.

Hat mar az eveszet vegefele jarnak, de meg mindig semmi kulonlegesseget nem latott az asztalra teve, es oda inti a kis Piroskat, mond mar lelkem, mi van abban a sutoben??

Erre a kis Piroska: kismacskak! csak anyuek mar kivettek, mert ott sutottek meg a kurtos kalacsot!

2016. júl. 14. 21:49

Na, akkor még belefér szerintem, amit írtam:)

Lehet belőle még versenyző is.


Boldog születésnapot, ünneplést!


Csak úgy, neked küldöm; Bicycle Race->

[link]

182. Dodi44
2016. júl. 14. 00:27

Azt hiszem, nem teljesen az igazsagot mondtam, csak "hivatalosan".

Ma hivott Szofikamnak az Anyja, lanyom, hogy vasarnap fogjuk megunnepelni a harmadik szulinapjat emberkemnek.

Hetfon mar buntetest is kapnak Szofitol, ha csak ketto evesnek titulalnam!!!

Ugy osszetudja huzni a kis szemoldoket es a szemet, hogy "szurossan" tudjon nezni, hogy csak na! De egy csikizes es a szuros nezes mar oda is van...

[a fajo pontom... nem beszelhetnek a nyelvunkon az apjuk nem engedi]

2016. júl. 13. 22:30

Ahogy írjátok..én nem voltam merész vállalkozó:)


Kétéves Szofika és kontrafékez? Ez igen!

Megértem, ebben a korban hiányzik még a "felelős félelemérzet", még a világot akarják felfedezni, nekünk kell vigyázni az apróságokra.

Na, meg is látszik, hogy foglalkoztok az unokával és van eredménye, bár számotokra igen fárasztó:)

180. Dodi44 (válaszként erre: 179. - Fincsi5)
2016. júl. 12. 19:38

De az eredmenye a fontos!

Megtanultunk egyensulyozni! --- mert az elet irgalmatlan tanito, ha az egyensuly elveszett, kaptunk erte plezurt! ---es az meg csak a jobbik volt, mert ha a bicajon is megkarcolodott a festek, akkor a fenekunk is megkaphatta a magaet! :DDD

179. fincsi5 (válaszként erre: 176. - Dodi44)
2016. júl. 12. 19:34
Már nem tudom, mi volt abban a jó, hogy kitekeredve bicajoztam én is, a nagyapámén. Pedig úgy vigyázta...biztos pofon lett volna, ha megtudja, hogy elvettem. De nagymamám falazott.
178. Dodi44 (válaszként erre: 177. - Spatifillum)
2016. júl. 12. 07:51

Szofika a keteves unokamnak persze kontrafekes a bicaja, de neki meg nem mindig megy a fekezes!

Az utcarol ha befordulunk a hazukhoz a behajtora, egy kicsit emelkedik. Es ha a Szofi a garazs elott felul a bicajara a lejton, a bicaj szepen lassan, de felgyorsulva gurul az utca fele! Persze a fraszt hozza rank, mert tul bator, es ha elfelejti a pedalt visszafele nyomni, hogy fekezzen??? Mi meg rohanunk utanna, nehogy egy kocsi ele keruljon! A napokban sokat foglalkoztam vele a pedal fekkel, ment is mar neki szepen, de meg mindig rettegunk a veletlen balesetlehetosegtol! Vakmero kisbetyar! (mint az anyja volt!!!)

177. spatifillum (válaszként erre: 176. - Dodi44)
2016. júl. 10. 19:53

A két lányom teljesen eltérően tanult biciklizni,persze náluk is volt "rásegítő" pótkerék eleinte.

A nagyobb ebből is, mint mindenből cirkuszt csinált (semmi erőltetés, de részéről időhúzás), a kisebbnek 1-2 órán belül ment.


Már csak az én kudarcom miatt is forszíroztam a dolgot, mert engem elkönyveltek otthon kétbalkezes, kétballábasnak és nem foglalkoztak azzal, hogy akarok-e, tudok-e biciklizni.

Anyósom felügyelte a próbálkozásaim, huszonéves voltam, mikor megtanultam.

176. Dodi44 (válaszként erre: 173. - Spatifillum)
2016. júl. 10. 17:26

A keresztapamnak persze ferfi bicaja volt, es idonkent elcsentem, es "vaz alatt" tanultam meg bicajozni. Igen csak egy majdnem "joga" formaban, kitekert labakkal, bokaval, de akartunk tanulni es megtettuk! Nem volt a fejunkon bukosisak, nem voltunk bekotve az ulesbe, nem volt terd es konyokvedonk.. De plezurunk az volt itt is ott is, es az immun rendszerunk erosodott!

De folnottunk es megtanultuk, hogy vigyazzunk magunkra, mert nem biztos, hogy mas is fog rank vigyazni!

175. Dodi44 (válaszként erre: 174. - Spatifillum)
2016. júl. 10. 17:20
Mind a harom bicajozik, ebbol ketto meg trening kerekekkel kibovitve a hatso kerekek...
174. spatifillum (válaszként erre: 171. - Dodi44)
2016. júl. 10. 16:47
Bocs, figyelmetlen voltam...látom, már tud biciklizni az unokád.
173. spatifillum (válaszként erre: 171. - Dodi44)
2016. júl. 10. 16:46

Te is fogod megtanítani biciklizni az unokád? Lehet, rád marad:)

Biztosan örülni fog az ajándéknak!


Nekem sem volt gyerekkoromban biciklim-> A szüleim azt mondták, nekik sem volt és ha annyira meg akarok tanulni, jó nekem is az ő "csepeljük".

172. spatifillum (válaszként erre: 170. - Dodi44)
2016. júl. 10. 16:44

Boltba biciklizek, nem is egyszer.


De jó, nálatok legalább esett...itt totál hőség, a föld akár a beton, olyan kemény.


Nekem is villogós van, de a szatyorban tárolom (szilikongumis, lopható) , nappal nem szükséges, szerencsémre rendőr eddig nem igazoltatott. Természetesen, ha sötétben megyek, akkor használom.

171. Dodi44
2016. júl. 10. 06:01

A legnagyobb unokamnak kozeleg a szulinapja, es kerdeztem a lanyomtol, mire lenne szuksege?

-Kicserelni a bicajat, mert kinotte!

Sikerult talalnom egyet, amin sok kutyu van rajta. [Amikor en gyerek voltam, nekem nem volt bicajom.]

De ezen a bicajon van elso-hatso rugozas, kezifekek, elso hatso lanc terelo, szamkijelzovel jelezve a lanc melyik fogaskerekeken van (21 lehetosege van), olajoztam es megkentem mindenutt ahol kellett.

Es ami a legfontosabb volt unokamnak, van rajta oldaltamaszto is!!! :DDD

170. Dodi44
2016. júl. 9. 01:47

Az ejjel volt egy kis zuhancs, ami csak elverte a port, de ma mar felszaradt es olyan parasvolt, hogy vagni lehetett volna...

Alkonyatkor elovettem a bicajt, es fel kellett ulnom ra, hogy egy kis termeszetes legmozgast erezzek... :DDD


PS: sosem felejtem el a villogo hatso piroslampamat es az elso villogo feher lampamat bekapcsolni!!!

[a villogo lampa jobban magara hivja a figyelmet]

2016. júl. 7. 18:51

Most kellemes biciklizni! Nincs az az "őrült" hőség és nem kell az egész várost összekóvályogni (nyári szünet+szabadságok).


Nálunk is kellene a csapadék. Fúrt kút van nálunk, de ahogy te is írod, eső szükséges.

Ma még nem volt 30 fok, de hétfőn biztosan.

Reggelente harmat sincs.

168. Dodi44
2016. júl. 7. 02:01

Szepen lassan belejovunk a helyismeretbe is, mint a kiskutya az ugatasba...

Majdnem panaszkodni akartam, mert a palantaim megszittak volna erte, mert most eppen esik az eso, majd egy honapi szarazsag utan, igazan, innen a hazbol lehet hallani, hogy a palantaim, hogyan szurcsolik elvezettel az eso vizet! Mert hat a fali csapviz aznem a legjobb nekik, de ha lo nincs, a szamarnak is meg kell tenni...

2016. júl. 6. 21:52

Nem sokat kell tekernem, mert nyári szünet van....hogy el ne kiabáljam:)


Egyelőre nincs sok "reppentyű" (értem ezalatt az apró bogárféléket), ami a szemüvegem mögött landol a lencsén és úton szaladgáló egérke sem:)


Munkahely sincs, mégis elég erős a tranzit forgalom napközben. Nem biciklizek a "főúton" végig, ha lehet a mellékutcákon rövidítem a távot. Pár utcát most már tudok, merre található:)

166. Dodi44 (válaszként erre: 165. - Spatifillum)
2016. jún. 26. 06:53

Minnel egzotikusabb tajakra megyunk annal nagyobb az eddig megszokott korulmenyeinktol a kulonbseg. Nemely erdekesebb, nemely meg szokatlanul, neha nehet elviselni. Itt az atlag ugy meteres hullamok voltak, az az eszrevetelem, amikor mar feher a hullam teteje, akkor ugy meteres a magassaga. De a partok fajtaja, meredek vagy sekely a partja , ugy masok a hullamok is. A leg kellemetlenebb eloszor, aszokatlanul sos az ize... Majd az also es a felso sodrasa!

De alkalmazkodni ha tudunk, makkor a vakacxionk kedves, vidam lesz, de ha nem tudunk a kornyezetunket elfogadni, ugy ahogy van, akkor nem fogjuk erezni tul jol mmagunkat.

A sok madar repul folottunk, es ne feledjuk el az osi torvenyt, ahol beveltel van, ott kiadas is, es a levegobol is potyogtatjak...

De azert olyan helyre nem mentunk a vadregelyessegbe, ahol a "helyiek" nem szivelyes vendeglatok, mert aligatorok is elnek a kozeli szomszedsagban... Az ar - apaly valtakozasa kozben a vizes, tomor parton lehetett bicajoszni, a hazigazda kerte, hogy mindig mossuk le a sotol a bicajt. Ottletunkkor lottek fel a Falkon 9-es raketat. Hatalmas duborges, nagyon nayg fust felhobe bukt a raketa, majd a veget lathattuk kibujni a fust tetejen, es emelkedett felgyorsulva eltunk a magassagban...

165. spatifillum (válaszként erre: 164. - Dodi44)
2016. jún. 25. 20:44

...hááát:) Nekem elég volt az Északi-tenger partja Hollandiában-> Majdnem elfújt a viharos szél, ki tudja, hány méteres hullámok szikrázva csapódtak a mólóhoz...félelmetes volt számomra.

Kagylókat én is gyűjtöttem, hazahoztam a "mű-gömbakváriumba"-> Csalihalakat fűztem cérnára, ragasztottam úszógyertyákhoz. A tántit meg is tévesztette. Az egyik halat véletlenül fordítva fűztem fel, meg is jegyezte, hogy az már elpusztult...;))

Miféle űrhajó-kilövő állomásnál időztél?!:)


Szerencse, hogy nem kell sokat biciklizni, mert éget a nap, főleg, mikor elindulok, akkor van a legmelegebb.

164. Dodi44
2016. jún. 25. 06:48

Koszonom kerdesedet, a kirandulas jo volt, de el is mult, csak a magammal hozott ures felkagylok elevenitik fel a meg friss emlekeit...

Nem mondog ujat, de a Neptun Isten megkovetelte tolem is az aldozatom bemutatasat, egy atlagnal joval nagyobb jott hatulrol bejelentetlenul, es leragadta a szemuvegemet, a kepem szeme orrom tela sos vizzel es csak hapogtam a meglepetestol...

Az erem pozitiv oldala, hogy att laktunk felkilometerre, ahonnan a nagy urhajobkat lovik fel az urbe, es a Falcon 9-est eppen azon a delutan lottek fol, amikor a viz partjan voltunk es a hatalmas duborges, a megnagyobb fust felho kozepebol emelkedo urhajot lattuk kiemelkedni es az egfele torekedni eyre novekedo sebesseggel, mig teljesen eltunt...

De ez is olyan, mint egy cirkusz, ha egyet lattal, akkor lattad mindet...

163. spatifillum (válaszként erre: 161. - Dodi44)
2016. jún. 24. 17:24

Remélem, már kipihented magad!


Kellemes hétvégét!

...a topik olvasóinak is!

2016. jún. 24. 17:23

Kegyetlen a hőség, szerencsére nem kell sokat biciklizni, így is feketére sült a karom:)


...vagytok még tekerés közben "napozók"?:)

161. Dodi44
2016. jún. 11. 05:55

Gyenge, kifaradt a bicajom motorja delutanra...

Hagyom, hogy egy kicsit pihenjen a bicaj...

2016. jún. 9. 22:36

A kerti munka megvár, de a (bicikli)karaván (el)halad:) Pihenten jobban tudsz tekerni is...


Most jöttem rá, hogy a biciklim kb 15 éves...

->

Egy munkaügyi tanfolyamra jártam. Nem figyeltem, hogy nem csak szombati menetrend érvényes, hanem iskolaszünet is van, emiatt aztán a biciklizés mellett döntöttem (kb. akkor vettük). 10-15 km-t kellett tekernem...a hatás nem maradt el. Lehet, már leírtam valamelyik előző hsz-ben.

Napokig alig tudtam leülni, törpének éreztem magam, mintha a lábam felére ugrott volna össze:S

Rettentő izomlázat kaptam és azóta sem próbálkoztam.

A közelben van a Duna és egy nyáron népszerű falu.

Tervbe vették már többször odáig a bicikliút kiépítését, de pénzforrás nélkül persze elmarad mindig.

Biztosan többen bicikliznének, mivel veszélyes a jelenlegi közlekedés, elég sok baleset volt már.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook