Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Moksa elixír fórum

Moksa elixír (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. ápr. 3. 18:13
sziasztok!nálam bejött a moksa.tavaly nyáron szedtem napi 8cseppel.igaz az 5üveg kb 4hó alatt elfogyott.sokkal energikusabb lettem aminek hasznát vettem a sportban is.4hó körül észrevettem hogy a látásom is javul,bőröm simább lett.igaz amióta elfogyott a hatása is lassan elmult.most újra kezdeném,ehhez kérném a segitségeteket.a rendszerbe nem akarok belépni,de ha valaki jó áron tudna szerezni kérem jelezzen!
2013. márc. 27. 22:02
Balogh Julinak! Az butaság, hogy méreg, mert tiszta viz, amely a 86 virágeszenciájának az információját hordozza, ezenkivül c vitamin van benne. Az elixir a gyökerekig megy le, ezért nem tudni, hogy kinek meddig kell szedni, mikor történt a lelki traoma amely kiváltotta a betegséget. Annyi hónapig kell szedni, ahány éve történhetett a baj. Azt hallottad biztos te is, hogy minden betegsége hátterében egy súlyos lelki probléma van.
2013. márc. 27. 21:54
Azt elfelejtettem, hogy a másik fórumon ajánlotta egy fórumozó társam, hogy látogassak el ide és irjam már le az én tapasztalaimat. Ezért írtam le az alábbiakat.
2013. márc. 27. 21:51

Sziasztok! Én a májtisztító kúra fórumon osztom meg a tapasztalataimat a sorstársaimmal és ott megemlitettem a moksa elixírt , mint fogyasztó, hogy a családom már 2010 óta szedi és van róla tapasztalatom. Igen mint ahogy itt már valaki emlitette, először felerősödnek a meglévő bajok. Pl . nekem a magas vérnyomásomnál 2-3 hónapot szenvedtem, mert még kardiológushoz is kellett mennem, olyan erős szívritmus zavaraim voltak esténként. Viszont amikor ezt az időszakot átvészeltem utána rendeződött 120-13o között szokott lenni, sokszor még alacsonyabb is. A lányom miatt vettem meg először is az elixírt, mert több éve súlyos izületi gyulladása - reumatia arthitis- van és állandóan csapolni kellett a térdét, az ujjai fálytak, nehéz volt a menése stb. Mivel ez még súlyosabbá válhat, megpróbálkoztunk ezzel a szerrel. A betegsége még nem múlt el, de sokkal jobban van, azóta a térdét nem kellett csapolni. Én súlyos alvászavarokkal küzdöttem, nagyon aggódó, ideges természetű voltam, most sokkal nyugodtabban vészelem át a bajokat. Ami a legjobban meglepett, a 86 éves Anyukámnak -sajnos tavaly januárjában meghalt - 17 éves kora óta pikkelysömör betegsége volt. Amint el kezdtem adni neki, 3-4 hét után kezdett letisztulni a teste, ami előtte soha semmilyen szerrel nem sikerült.Olyan nagyfokú méregtelenitésbe kezdett nála, hogy szinte vörös volt a vizelete. Sajnos a májrákon már nem tudott segíteni, már áttétek voltak a hasnyálmirigyen és más szerven, viszont fájdalmai csak az utolsó héten voltak, de azokat is sikerült enyhiteni fájdalomcsillapítóval. A teste olyan tiszta volt, holott előtte minden reggel lapátba kellett felsöpörnünk a lehámló pikkelyeket. Még a kis jorki kutyámat is sikerült meggyógyitanom vele, ugyanis születése óta - pedig tenyésztőtöl vettem - ha nagyobb izgalom éri jó vagy rossz, akkor régebben úgy begörcsölt, hogy az oldalára fordult és a négy lábát egymáshoz verte. Iszonyatosan szenvedett és rámnézett, hogy segitsek rajta. A kis teste ilyenkor forró szokott lenni, az orvos szerint lázgörcsöt kap. Hallottam, hogy állatokon is segit és én az ivóvizébe minden nap vagy másnap beleteszek két cseppet. Azóta a kiskutyánk ha el is kapja az izgalom és a remegés

10-05 perc mulva elmúlik nála. Igaz, hogy még kitaláltam azt is, hogy ilyenkor beleteszem egy kis langyos vízbe, úgyanis ő a hídeg kőre szokott ilyenkor lefeküdni és így nagyon gyorsan helyrejön. Nekem ez a tapasztalatom, egyébként egyébként én csak jót tudok mondani a néhai Márkus doktorról és az Ilonáról. Mind a ketten, amig élt az István, ő tartotta a telefonos rendelést - ingyen - most pedig az Ilona. Mindig készségesen segitettek. Webkonferenciát is szokott tartani az Ilona és a munkatársak, a legtöbb nyilt, érdemes oda felmenni - a facebokkon fent szokott lenni az időpont - és ott le lehet írni a betegséget és válaszolna, hogy hogyan kell szedni és mire lehet számítani. Rengeteg tapasztalatot lehet hallani ezeken a wevkonferenciákon.

294. Balogh Joli (válaszként erre: 281. - Keinauff Béla)
2013. márc. 27. 13:08
Én úgy ezt tapasztaltam, sokkal rosszabb állapotba kerültem,nagyon drága méreg , senkinek sem ajánlom !
293. Balogh Joli (válaszként erre: 285. - Timus71)
2013. márc. 27. 13:05
Meg ne vedd mert, az idegrendszerre hat, és méreg!!!Olvasd el mit írtam róla én szedtem !!!
2013. márc. 27. 13:04
Sziasztok! Én ki próbáltam a Moksa elixírt, igaz csak 1 üveggel szedtem be, de az éppen elég volt ahhoz, hogy halál közeli állapotba kerüljek. Depresszió miatt, kezdtem el szedni, egy ismerősöm ajánlotta. Ő neki sokat segített. Én csak azt tudom mondani, hogy senki ne vásároljon belőle mert olyan tüneteket vált ki, ha nem is voltál annyira beteg , akkor most az leszel.Azt mondta az akitől vásároltam , hogy nekem sokat kell beszednem mert rég óta küzdök a panaszommal,de már a fél üveg elfogyasztása után jöttek a gondok, teljesen magamba roskadtam, nem beszéltem, semmi más nem járt az eszemben, csak az , hogy végezek magammal. Állandó öngyilkossági megoldásokat kerestem, amit 2 alkalommal meg is próbáltam.Napokig zokogtam, síró görcsök jöttek folyamatosan. Odáig jutottam , hogy el kellett mennem megkeresni a megfelelő orvost, segítsen , de még azt sem tudtam elmondani , olyan sírógörcsöt kaptam, hogy mi a bajom. Hála neki , igaz gyógyszerrel, de már sokkal jobban vagyok. Én azt hittem , hogy ez a nem sokára Nobel díjas termék mindenre jó, mivel, ezt állítják róla. Én azt mondom, ami mindenre jó a semmire sem jó, nem beszélve az áráról. Én mindenben hiszek, de csak addig amíg az ellenkezőjét nem tapasztalom meg. Hát ez most bejött. Nagyon kérlek benneteket, ez amit most írtam ez velem megtörtént, okuljatok belőle, a netten mindent lehet vásárolni, de ki tudja mi van az üvegben !!!
291. Angelso
2013. márc. 18. 07:31

Sziasztok!

Nemrég hallottam a Moksa elixírről és ezzel a fórummal is most találkoztam.Engem nagyon meggyőztek Bencze Ilona és a férje előadásai, és a terméktapasztalatok a youtube videón...akkor teljesen "extázisba "estem, hogy végre megtaláltam azt a készítményt,ami segíthet rajtam. Elkezdtem jobban utána nézni a készítménynek, tapasztalatoknak és akkor bukkantam erre az oldalra.Végigolvastam ezt a fórumot, és őszinte leszek, a lelkesedésem alábbhagyott egy kicsit.Persze vannak pozitív tapasztalatok és vannak negatív is.Nem vagyunk egyformák, a szervezetünk is máshogy reagál, így vannak akiknek nem használt vagy csak túl hamar feladta. Ami nekem feltűnt az az, hogy nagyon sokan, akik elkezdték szedni, az első pár hétben felerősödtek a tünetek.És ekkor elgondolkodtam, hogy a termék tapasztalatos videón,a youtubon, mindegyiknek egytől egyik egyetlen egy személy se említette, hogy az elején felerősödtek volna a tünetek vagy esetleg mást tapasztaltak volna, csak áradoztak, hogy ilyen jó meg olyan jó, és voltak többen is, akik azt állították, hogy mér pár hét után már érezték a pozitív változást és olyan is volt, akinek a több éve fennálló problémáját viszonylag nagyon rövid időn belül rendbe tette.Pedig elvileg ahány éve áll fent a betegség annyi hónap a hatási idő.Az is feltűnt, akik beszéltek a tapasztalataikról, azok szerintem kivétel nélkül egyben forgalmazók is.

Valaki itt nagyon helyesen írta le a topikban hogy,ha valakinek összetettebb problémája van érdemes konzultálnia egy hozzáértő szakemberrel.Érdekes ezt csak egy videóban halottam.

Ettől függetlenül, nem szeretném ha ha azt gondolnátok, hogy szkeptikus vagyok, mert nem.Csak mindezeket hiányoltam. És szeretnék hinni a készítményben és ki fogom próbálni, csak már nem vagyok 100%biztos abban, hogy azon szerencsések közé fogok-e tartozni akiknek bevált, de majd meglátjuk :)

5 éve nőgyógyászati problémával küszködök, nagyon rendszertelen a ciklusom, erőteljesen hullik a hajam már 3 éve hormonprobléma miatt. Több alternatív gyógymódot is kipróbáltam, de mindig csalódtam. Az utóbbi a Gynex energy volt, ami hasonló elven működik mint ez, de nem értek hozzá, az egy bioinformációs komplex gyógynövény koncentrátum.Olvastam erről is pozitív és negatív véleményeket.Volt akiknek nem vált be.Nagyon bíztam benne és nem adtam fel többször csináltam végig a 3 hónapos kúrát, az utóbbinál megemelte a természetgyógyászom az adagot.A 2 hónapnál észrevettem némi hatást, a hajam se hullott már annyira, de mikor abbahagytam ismét visszaesett az állapotom. Hát nem tudom lehet még egyszer meg kellett volna próbálnom, de már rengetek pénzt kidobtam az ablakon és semmi :(

Remélem az elixír használ majd. A tapasztalatomat mindenképpen megosztom itt.

290. svenik (válaszként erre: 288. - Marcsi.760523)
2013. márc. 12. 09:44
Én is szívesen olvasnám.
289. Geriii (válaszként erre: 288. - Marcsi.760523)
2013. febr. 4. 10:57

Szia!

Engem érdekelne,írd le ide nyugodtan!

2013. febr. 1. 00:14

sziasztók én is csak ajánlani tudom a Moksa elixír!!

van tapasztalatóm ,ha érdekl valakit írok majd róla !

287. lepke99 (válaszként erre: 285. - Timus71)
2013. jan. 31. 23:17
Ez attól is függ, hogy mi(k)től van tanulási problémád.
286. lepke99
2013. jan. 31. 23:14

Várandós vagyok, volt, hogy befájdult a hasam, kipróbáltam, hogy csepegtetek rá egy pár csepp Moksát, és elmúlt :)

De nem csodaszer, nem szabad azt várni, hogy ettől az egy dologtól hirtelen minden rendbe jön, ahhoz több minden kell azért. Ez probléma függő is.

285. timus71
2013. jan. 13. 18:19

Sziasztok !


Valakinek van tapasztalata arról, hogy milyen hatású a Moksa elixír a tanulási problémákra?

284. Mucmuc987 (válaszként erre: 274. - Yingyangbrother)
2013. jan. 11. 01:13
A táplálkozásoddal is összefügg az állapotod. Egyél több gyümölcsöt és zöldséget és érdemes magas dózisú D vitamint szedni, legalább 5000-10000 NE egységet naponta (sok betegséget megelőz és gyógyít pl. depresszió, cukorbetegség, influenza, szívbetegség, rák, autoimmun betegség) stb. Erről bővebben Szendi Gábor: Napfény vitamin c. könyvében olvashatsz. Hogy továbbra is érdemes-e szedned a Moksát, nem tudom. Sokaknak hosszabb idő szedése után segített. Én 11 hónap rendszeres Moksa szedés után abbahagytam, mert semmi különöset nem éreztem, bár nem is volt nagy bajom, csupán fogyni szerettem volna. A Márkus doki, míg élt, beszéltem vele telefonon, azt mondta, h sokan fogytak a Moksától diéta nélkül. Lehet, h türelmetlen voltam és tovább kellett volna szedni. Mindenesetre nem fogytam semmit, ahhoz szerintem diéta is kell.
283. évuska64 (válaszként erre: 274. - Yingyangbrother)
2013. jan. 8. 15:49

Szia!

Nem tudom neked ki ajánlotta és mit mondott a Moksa-ról,de időt kell hagyni ,hogy dolgozzon.Én 2 éve szedem és mondhatom szépen jönnek az eredmények.Haladok visszafelé az időben és jönnek elő a fel nem dolgozott élményeim szépen sorban.Az első évben nagyon sokszor abba akartam hagyni,de jól döntöttem,hogy folytattam.Tehát kitartás,és amikor úgy érzed rosszabbodik a helyzet akkor sem add fel.

282. Tivcsi
2012. dec. 23. 05:47

Sziasztok!


Én kb. két éve szedem az elixirt. Egy homeopata orvos ismerősöm ajánlotta kipróbálásra, akihez rendszeresen járok. Szándékosan nem mondott róla szinte semmit, hogy kiküszöbölje a placebó-hatást.

Három hét után kezdtem érezni a hatását. Elsősorban pszihés hatásokról van szó. Nagy mértékben csökkent a szétszórtság, a megoldandó problémáknál jelentkező ˝agyvihar". Nagy mértékben csökkent az igény a pótszerek és pótcselekvések iránt, Például: alkohol, túl zsíros és túl fűszeres és túl sok étel, túl sok tévézés, túl sok számítógépezés... Egyedül az alkohollal kapcsolatban volt az idén egy kis visszaesés de már úrrá lettem rajta. A psoriázisom is szépen gyógyul már csak a fejemen volt néha (elsősorban az alkohol hatására).

Mások is beszámoltak róla, hogy az egzisztenciájukra is pozítívan hatott. Sikerült új állást találniuk vagy a meglévőt megerősíteni.

Vállalkozók számoltak be arról, sikerült megfordítaniuk csőd felé haladó vállalkozásukat.Nyilván a kitisztultabb tudat által.

Én erős ösztönzést éreztem arra, hogy a munkahelyemen kicsit jobban rázzam össze magam, hogy leépítésnél ne én legyek a leggyengébb láncszem. Azóta történtek elbocsájtások de én maradtam. Jobban bírom a három műszakos munkarendet is és nappal is jól alszom. Nekem eddig ez a szer sokkal jobb hatással van rám, mint azok a technikák, amiket régebben alkalmaztam(reiki, meditációs technikák, jóga).


Sokakat érdekel az állatokkal és növényekkel kapcsolatos tapasztalatok is. Nos nekem van egy apró tapasztalatom. Az egyik szobanövényem ,a futó filodentron el kezdett gyengélkedni. Kevés vizet szívott fel, maximum egy decit és el kezdett száradni. Fél liter vízbe csepegtettem 5-6 csepp elixirt, kicsit vártam vele és lassan, decinként öntöttem a virágcserépbe. Kevés volt a fél liter víz, még egy deci kellett hozzá. Kíváncsian várom a többi növényekkel és állatokkal kapcsolatos tapasztalatokat.


Sajnos ez nem csodaszer és nem mindenkinek hatásos.Őszintén sajnálom azokat, akiknek hatástalan volt. Szerencsére azok vannak többségben, akiknél hatásos volt.


Általában a szer szedését ki kell egészíteni mással is. Káros szenvedélyeknél akaraterővel, testi problémáknál egészséges életmóddal.


Kívánom, hogy minél többen tapasztalják meg az elixir csodálatos hatását és minél többen gyógyuljanak.


Ezenkívül Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok!

2012. dec. 19. 15:37
Életem leg rosszab választása volt a Moksa elixír, nem is értem miért adták neki ezt a nevet mert nekem csak rossz tapasztalataim vannak, megvetették drága pénzért, reklámozták milyen nyugtató hatása van ennek ellenére amint elkezdtem szedni sokkal idegesebb feszültebb lettem,hiába vittem le az adagot felére , semmivel nem lett jobb.Azt mondta a forgalmazó,idő kell hogy jobb legyen és kevesebbet szedjek. Jó kis átverés ez is, magyar specialitás, jól keres vele a doktór úr aki feltalálta, remélem rájönnek az emberek egyszer hogy a jó terméknek nem kell reklám!! Ott van a Neuroptim!! Nem reklámozzák de amióta szedem én jól vagyok, kiválóan alszom. Erről csak ennyit feltalálók!!
2012. nov. 8. 09:05

szia Geri,

azt mondod nincs változás megértelek mert én is ugyan így voltam sőt nálam rosszabbodtak a tüntek feszült, depressziós, egyéb testi tünet, párkapcsolatom kész katasztrófa 6 hónapi szedés. Mindenki azt mondta hülyeség és nem hat pszichíáter nyomta belém a sok nyugtatott. Nem hagytam abba. Változás 8 hónap után nem kellett a nyugtató kidobtam a szemétbe. Azóta se járok hozzá. 30 éves vagyok most, lassan két éve szedem a moksát -most már elmondhatom, hogy igen rendbe jöttem. Pár kapcsolatom rendben, munkahelyen is nyugodtabban dolgozom és nem a problémákon rágódom hanem a megoldásokat keresem, építem az életem. És nem attól rettegek,hogy xanax mellett hogy fogok babát szülni. :)) Az első lépés igaz az volt, hogy nem hallgattam másokra hanem magamra ha bukok az én pénzemet, a saját hibámból. :))) Szép napot!

Döntés rajtad áll.

279. Geriii
2012. nov. 5. 14:30

[link]

Itt lenne pár moksa videó, leírtam ugyan azt 1-2 videó hozzászólásához amit tapasztaltam, egy ideig ott volt most már törölve lett érdekes...

278. Geriii
2012. okt. 28. 15:42
Youtubeon találok sok moksás videót, de egy olyan oldalt nem ahol vannak tapasztalatok, mert a 2-3 hetes változások amiket leírnak nevetségesek meg hogy jobban alszanak. Nálam az van amit leírtam pár hozzászólással lejjebb, csak sajnos nem tudom mi tévő legyek a továbbiakban, szerintem még a kialakulás idejét megvárom ami 15 éve volt kb így 15 hónapig kéne szednem még van belőle 4 hónap és nekem ne jöjjenek a magzati kor előtti dologgal hogy addig kell szedni mert nem ez volt a TV2-es videóba.. Szóval várok értelmes véleményeket, tapasztalatokat! :)
277. Geriii (válaszként erre: 272. - Micineni)
2012. okt. 28. 15:38
Micineni köszönöm szépen a részletes válaszát, de régen próbálkoztam én diétával mikor még előjött nem ilyen részletesen mint Ön. Sajnos én így nem tudok élni, hogy szinte csak zöldség gyümölcsön éljek, éppen elég rövid az emberi élet és még ezt is vegyem el magamtól. Örülök hogy 55kg-ról feljöttem 89-re hosszú évek alatt sportolással, nem szeretnék újra csontváz lenni.
276. katababa2 (válaszként erre: 273. - Micineni)
2012. okt. 27. 19:17
Gratulálok micinéni! Teljesen egyetértek!!! :) Nem csodaszerek kellenek!
275. Yvette 87 (válaszként erre: 271. - Gundam)
2012. okt. 27. 14:12
Pedig ez így van,ha hiszed ha nem.. a lelki problémák testi tünetként jelennek meg idővel, ezt nevezeik pszihoszomatikus betegségnek. Nekem is ez volt ,de a moksa elixírtől már jól vagyok!
2012. okt. 25. 09:46

Sziasztok!

25 éves fiatalember vagyok, a Moksa elixírt fél éve szedem, mert énis szerettem volna megtapasztalni jó hatásait. Azért vártam fél évet, azzal, hogy írjak, mert hagytam időt a szer hatásának és gondolom, már fél év után kellene lennie valaminek, főleg ha egy ilyen drága szerről van szó. Az első dolog ami megragadott a tapasztalatok olvasása közben, az az volt, hogy az alvás minőség javul, sőt jó lesz, de nálam semmi sem változott, mondhatnám, h ugyan olyan rosszul alszok mint eddig, reggelente fáradtan kipihenetlenül ébredek. Több dolog miatt is kezdtem szedni, magas a vérnyomásom amire már kiskorom óta gyógyszereket szedek, pár éve diagnosztizáltak nálam magas húgysav szintet, amire szintén napi kétszer gyógyszert kell szednem, elég befordulós és rossz kedvű ember vagyok túl sokat szoktam aggódni dolgok miatt. Ezek miatt is szedem, hogy segítsen a szer. De sajnos semmiben nincs változás, csak szedem, hatás semmi, a pénzt meg csak ugy dobálom ki az ablakon. Tudna valaki valami segítséggel vagy jó ötlettel szolgálni? A válaszokat előre is köszönöm!

273. micineni (válaszként erre: 272. - Micineni)
2012. okt. 8. 10:33

Az előző hozzászólásból lemaradt, hogy BÉLFLÓRA HELYREÁLLÍTÁS!

A jó bélbacik számára megfelelő környezet megteremtésében már sokat segít a cukor, a tej és a finomított élelmiszerek elhagyása, és sok zöldség fogyasztása (kiemelem a csicsókát), de nagy valószínűséggel magukat a jó bélbacikat is pótolni kell. Erre többféle megoldás is van:

- Valamilyen baktérium-készítmény szedése (pl. Normaflore, Protexin, VitaminStation ProBioflora, Lactiv, Emóció, stb. stb). Olyat keress, amiben minél többféle baktérium, és lehetőleg jó gomba van, és adagonként minél nagyobb mennyiségben. Célszerű a különféle termékeket váltogatnod, egyszer az egyikből, másszor a másikból. Egy napi adagban legyen legalább 3 milliárd jó baktérium, a béltisztítás és visszatelepítés időszakában, (valamint antibiotikumok szedése alatt és után) lehet ennek 3-5 szörösét szedni.

- Természetes módon fermentált élelmiszerek: nyers savanyú káposzta, savanyúságok amelyek csak természetes módon lettek savanyítva (nem ecetesen-cukrosan eltett!!!), NATÚR joghurt és kefír - a joghurtban elsősorban jó bacik, a kefírben pedig gombák vannak, aludttej. A joghurtból-kefírből csak alkalomszerűen, keveset, mert ugyan a baktérium-gombaflórája jó, és tejcukrot sem tartalmaz már, de tejfehérjét igen, ami pedig bélfalkárosító tud lenni, és az immunrendszerre sincs jó hatással.

272. micineni (válaszként erre: 270. - Geriii)
2012. okt. 5. 14:10

Szia Geri,

ez egy kicsit OFF, mert nem a Moksáról szól, de talán segíthet, mert hasonló problémám volt, tizenéves korom óta nem múló ekcéma kezemen és arcomon, visszaszorítás csak szteroiddal.

Először is: tüneti kezelésre a szteroidok helyett bevállt a perilla krém, kicsit lassabban hat, de jó, és nem káros. (Bár már erre sincs szükségem.)

A végleges ekcéma-eltűnés "mellékhatás-szerű" volt, nem ez volt a célom. Tisztábban és egészségesebben akartam élni, ezért nagyon megváltoztattam a táplálkozásom (+ mozgás, + lelki "rendeződés").

Nagyjából a glutén elhagyása után vettem észre, hogy megszűnt az ekcéma, és nem jön vissza, gondolhatod, hogy nagyon örültem :), de azért nem csak ezt csináltam, csinálom.

Összegezve:

- Glutén teljes elhagyása

- Finomított szénhidrátok teljes elhagyása

- Sokkal kevesebb hús

- Tej teljes elhagyása, tejtermék nagyon korlátozottan (ritkán egy kis sajt)

- RENGETEG és NYERS zöldség. A napi ételem kb. 80 %-a nyers zöldség. A többi kevés gyümölcs, olajos magvak (földimogyoró nem!), kevés gluténmentes gabonaféle, kis hús, sok hal. Hüvelyeseket lehetőleg ne.

- D-vitamin pótlás. Véletlenül derült ki nem egészen egy éve egy vérvételt követően, hogy a minimálisnak a fele a D-vitamin szintem. Az ajánlott 400 NE pótlás semmire nem elég. Nekem napi 4000 NE mellett érte el a minimumot tavaszra, mostanra elég jó. Azóta családban többeknek is megnézettem a D-vitamin szintet, mindenkinek alacsony, nagyon elterjedt. Neten nézz utána, ez valójában nem is vitamin, hanem egy hormon, és nagyon sok mindenhez kell.

- Nagy mennyiségű halolaj (napi min 1 g EPA-t tartalmazó omega 3 tartalmú halolaj), mellette növényi olajok visszaszorítása (olvass utána a megfelelő omega 6 - omega 3 arány fontosságának, neten találsz infót)

- Emésztőrendszer-tisztítókúrák (útifű-maghéj), vesetisztítás, májtisztítás (máriatövisolaj!)

- KURKUMA. Nagyon jó gyulladáscsökkentő. folyamatosan is jó beépíteni fűszerként, de pár hetes kúrákat is érdemes tartani (pohár vízbe kiskanál kurkuma, csipet őrölt fekete borssal - a FEKETE bors többszörösére emeli a kurkuma felszívódásának hatékonyságát)

- Citrom. Nem pótló, nem Olympos, hanem valódi citrom, lehetőleg naponta egy. Nehezebb étkezések után különösen jó.

- Mozgás. Nem erősítés, hanem kitartó, nem megerőltető mozgás, ami mellett még tudsz beszélni. Ebből viszont jó sok, alkalmanként min. 40 perc, és lehetőleg a heti 4 meglegyen.

- Lelki munka, meditáció, stresszoldás.


Ezek a legfontosabbak. Tudok ajánlani egy könyvet, amit nemrég találtam, és szinte mindenben azt írja, amire én is jutottam: David Servan-Schreiber: A rák ellen - Egy új életmód. A szerző a rákra hegyezi ki a mondandóját, mivel ő agydaganatos (és agykutató orvos), de a rák is csak a helytelen életmód egyik következménye. Néhány megjegyzésem a könyvhöz:

- Én nem tartom jónak a szójafogyasztást, ő ajánlja (a szója hüvelyes, a hüvelyesek pedig a lektintartalmuk miatt kerülendők, találsz erről anyagokat, ha utánanézel. Ha mégis ennél babfőzeléket, akkor így: bab beáztat egy éjszakára, másnap LEMOSNI, KUKTÁBAN 10 perc főzés, LEMOSNI, majd KUKTÁBAN készrefőzni).

- Megengedi a teljes kiőrlésű gabonákat, én ezek közül a gluténtartalmúakat egyáltalán nem javaslom.

Más egyebekkel egyetértek.


Lehet, hogy elolvasod ezt, és úgy gondolod, ez túl sok változás, nem fog menni. De nem is kell egyszerre. Első lépésnek elég, ha elhagyod teljesen a cukrot (mesterséges édesítőket is!), és emeled a zöldségadagot. Nagyon sokféle zöldség finom nyersen is, sütőtök,cékla, petrezselyemgyökér...

Aztán idővel kenyeret, tésztát is elhagyod, bizonyos napokon nem eszel húst, és így tovább... Egyébként kellemes mellékhatásként pénztárca-kímélőbb is ez az életmód :)

Nekem megérte már az ekcéma elmúlása miatt is, de megszűnt a refluxom, elmúlt a fémallergiám, megállt az ízületi gyulladásom, szebb a bőröm, kicsit fogytam, jobban érzem magam.

Sok sikert.

271. Gundam
2012. okt. 4. 14:15

Képzeletbe bármit megtehetünk, megvalósíthatunk. Az életben a valóságban nem. Megvan mindennek az egyszerű fizikai, biológiai magyarázata. Az elmélet ez esetben is gyakran kudarcot vall. Amíg még tapintható, hús vér lények vagyunk, maradjunk is meg akként annak, és a foghatóba kezünkkel ne keressük a foghatatlant.

Legtöbb betegségnek lelki háttere volna ? Elég nagy baj volna, hogy ha "érzelmi testünk" sérelmei, fájdalmai, a fizikális test szintjén, valamilyen betegség formájában mutatkoznának meg.

Nem részletezném tovább.


Üdv

270. Geriii
2012. szept. 28. 13:54

Én egy 26 éves srác vagyok, akinek mindkét kezén gomba és ekcéma alakult ki kb 11 éves korában azóta folyamatosan megtalálható a kezemen. Már lézerrel is kezelték annyira elterjedt mindent próbáltam már végül egy szteroidos krémmel tudom vissza szorítani és időközönként teljesen eltüntetni. 2011 December 27-től kezdtem el szedni a moksa elixírt rendszeresen ahogy elő van írva. A 4-5 hónapba erősödtek fel a tünetek nagyon, aztán 2-3 hétig minimális bőrbajom volt azóta ismét ugyan úgy fennáll mint a moksa előtt van olyan hely ahol ha kijön vízhólyag és kinyomom eltűnik nem terjed tovább mint régen, de vannak bizonyos pontok ahol kinyomom és nem tűnik el hanem tovább terjed, nos ilyenkor kell használnom a szteroidos krémet. 9 hónapja szedem többet vártam volna már eddig, főként úgy hogy volt olyan akinek egész testes ekcémája volt 25 évig és 4-5 hónap alatt eltűnt, hát ez érdekes hiába nem vagyunk egyformák, nekem csak a két kezem kellene visszakapni.... Szerintem még ezt a 6 hónapot megvárom ami hátra van, de nem sok esélyt látok arra hogy megszűnjön ez az egész bőrbetegségem. Ha nem változik semmit akkor elgondolkozom hogy mégis hogy kaphatnám vissza a pénzem mert azt mondták annyi hónapig kell szedni ahány éve fent áll a betegség.

Amit még nem értek, hogy a rengeteg ember aki elkezdi szedni és 2-3 hét alatt változást érnek el, mi a francot éreznek mert sztem csak bebeszélik magunknak. 2-3 hét alatt semmi se hat ugyan már nevetséges és csak ilyeneket olvasok javarészt a neten semmi komoly tapasztalatot aki kigyógyult volna valamiből.

Várom a válaszokat! :)

269. Gundam
2012. szept. 12. 22:28
5 éve fogyasztom megszokásból...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook