Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenki saját maga életének az ácsa! fórum

Mindenki saját maga életének az ácsa! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindenki saját maga életének az ácsa!

110. ab61752c45 (válaszként erre: 106. - Mezei Virág)
2018. ápr. 23. 11:36
nem tudom,te merre élsz,a húgomat,bár ugye neki is szokatlan volt a fizikai munka,már többször hívták vissza.64 éves,de az anyámat már nem lehet magára hagyni,még felgyújtja a házat.persze ehhez az is kellett,hogy fél négykor kelljen,mert a busz nem hozzá igazodik,este meg hullafáradtan esett az ágyba.a vén bolond anyám,meg mikor étlen-szomjan,mivel fogadta,hát össze kéne gereblyézni a kiskertet.hogy én leordítottam volna fejét,az biztos.
109. ab61752c45 (válaszként erre: 102. - Mezei Virág)
2018. ápr. 23. 11:29
bizonyos fokig nem értem,mert az unokahúgom lányára azt mondták,hogy nem iskolaérett.hogy tanulhatna az óvodában,bár otthon is tanulhatna,apjától,anyjától,ha nem dolgoznának állandóan.az ovódában az idő a fegyelmezéssel telik el,mossál kezet,használt a wc papírt,ne tépd ki a másik gyerek füléből a fülbevalót.a volt sógornőm,az említett kislány nagyanyja,ott dolgozott.minden reggel azzal kezdődött,hogy kitetvészték a gyerekeket.úgy hogy senki ne jöjjön azzal,azért mert nem ismerjük a kultúrájukat.milyen kultúrát,a kannaverést,ájvékolást?mellesleg a kislány apja cigány.de legszívesebben úgy elhúznának onnét,mint a huzat.
108. Mezei Virág (válaszként erre: 107. - Syria)
2018. ápr. 23. 11:09

Az lenne a normális amit ír, de a valóság az más. Itt sokan a mindenféle diszkrimináció miatt, esélyt sem kapnak, hogy megmutathassák, ők is tudnak dolgozni.

A nők pedig egyértelműen nagyon, de nagyon hátrányban vannak.

Nem tudom, most hogy van, de mikor munkanélküli lettem,50 éveseknek nem adtak esélyt átképzésre!

Én is saját pénzből tanultam, meg sokan mások is.

107. syria (válaszként erre: 99. - Bionet58)
2018. ápr. 23. 10:10
Ezt el is hiszed? Vagy csak reméled?
106. Mezei Virág (válaszként erre: 99. - Bionet58)
2018. ápr. 22. 14:08

Főleg a nők...

45 felett már le vannak tojva.

Most, talán, hogy munkaerőhiány van, valamennyire változhatott, de annyira azért nem.

Nincs esélyegyenlőség.

Ha kisgyerekes, ha idősebb, esélye majdnem a 0-val egyenlő. A férfiaknál lehet, hogy jobb az esély,de a társadalom fele kb. nő.

Tapasztalatom is van bőven...:(

105. syria (válaszként erre: 99. - Bionet58)
2018. ápr. 22. 13:52
Hazugság.
104. Mezei Virág (válaszként erre: 103. - Igazság hol vagy?)
2018. ápr. 22. 12:46

Senki sem beszélt a szegénységről. A boldogulási lehetőség a fontos.

Itthon egy egyedülálló szülőnek nagyon nehéz, pláne, ha nem "átlagos" a gyereke.

Általában a boldogulási lehetőség hiányzik sok embernek.

103. igazság hol vagy? (válaszként erre: 102. - Mezei Virág)
2018. ápr. 22. 12:28
A cikk író itthon sem a "szegények" táborából való.Nekem hitetlen az írása.
102. Mezei Virág (válaszként erre: 99. - Bionet58)
2018. ápr. 22. 11:39

Egészen biztosan tudom, hogy ez nem így van. sajnos...

Nálunk sokaknak,nem adottak a lehetőségek.

Pl. ha valaki vállalkozni akar, KATA ide, vagy oda.

Ha egyedülálló anyuka, ha...

[link]

Magyar vagyok, szeretem a hazámat. Nem is gondoltam soha, hogy elhagyom. Valahogy a sorsom mégis úgy alakult, hogy el kellett mennem. A magyarságomat felülírja a túlélőösztönöm.

Ha el kell mennem, hogy a gyerekeimet fel tudjam nevelni, akkor elmegyek és alkalmazkodok. Ha holnap hottentotta országba kell költöznöm, hogy megéljek, akkor költözök és megtanulok hottentottául, legyek akárhány éves.


[link]

Csakhogy szingli anyukaként (bocs, tök unalmas vagyok, de majd’ minden döntésem mögött alapvető mozgatórugó a gyerekem érdeke) már óvatosabb duhajnak kell lennem. Külföldön váltam egyedülálló anyává, és visszamenőleg rá kellett ébrednem, hogy valószínűleg Magyarországon sokkal nagyobb eséllyel szorulnék a családom anyagi támogatására, mint kint. Ott is előfordult, hogy szükségem volt arra, hogy néha megfogják a kezem, de egyre magabiztosabban haladok afelé, hogy eltartsam magunkat, egy fizetésből úgy, hogy nem szenvedünk hiányt semmiben.

Ennek részben a kinti szociális rendszer az oka, amely figyelembe veszi, hogy a gyerek figyelemzavaros és hiperaktív, vagyis csúnya kifejezéssel, speciális nevelési igényű. Lassabban válik önállóvá, mint az átlag, emiatt az állam havi szinten támogatja a neveltetését.

101. syria
2018. ápr. 21. 11:31

Az eredeti mondás úgy szól, hogy mindenki a maga szerencséjének kovácsa; s az a lényege, hogy sorsunk, életpályánk alakulása leginkább saját kezünkben van.

A „leginkább” szót nem lehet figyelmen kívül hagyni. Ugyanis hiába teszünk meg mindent erőnknek, tudásunknak megfelelően a lehető legjobban, rajtunk kívül álló tényezők csorbíthatják a sikert.

100. bionet58 (válaszként erre: 85. - Mezei Virág)
2018. ápr. 21. 00:32
Köszönöm. Azért tettem közzé, mert igaz és tanulságos. Milyen is tud lenni az ember.
99. bionet58 (válaszként erre: 82. - Mezei Virág)
2018. ápr. 21. 00:28
Aki úgy dolgozik, mint ahogyan kint kell, az itthon is tud boldogulni.
98. bionet58 (válaszként erre: 77. - Sanyinak)
2018. ápr. 21. 00:26

Úristen!

Ennyire nem lehetsz értetlen, vagy kekec.

Hosszú évekig együtt dolgoztak Németországba. Tudott mit kezdeni vele. Kint élnek az évből több mint fél évet.

Egyébként meg bérbe is tudta volna adni. Egy ingatlannal mindig lehet mit kezdeni.

97. _Berry_ (válaszként erre: 82. - Mezei Virág)
2018. ápr. 20. 23:30
Ez így nagyon szép, de az, hogy azt hisszük, hogy tehetünk és valójában mi lesz belőle, az két különböző dolog. Már ott kezdődik, hogy lehet, hogy olyan is legszívesebben elmenne, aki valamilyen ok miatt mégsem tud. Tehát máris nem tud tenni ezen a vonalon semmit a sorsának alakulásáért. Aztán az igazság az, hogy bár sokan elmentek az elmúlt években, de közülük sokan vissza is jöttek. Vannak, akik csalódottan, mert valóban ott sincs kolbászból a kerítés és nem jöttek be az elképzeléseik.
96. Mezei Virág (válaszként erre: 95. - Ab61752c45)
2018. ápr. 20. 19:02

Hehehe!

Most sem jobb a helyzet...

95. ab61752c45 (válaszként erre: 94. - Mezei Virág)
2018. ápr. 20. 18:55
én is gimibe jártam,meg utána könyvelői,pénzügyi tanfolyamra.de mikor kirúgtak mindenkit,ketten maradtunk,mindent kellett csinálni.egyszer kijött a főkönyvelő mutogatott egy-két dolgot,a többire vagy rájöttünk,vagy nem.hiába vettem egy könyvet,sokra nem mentem vele.
94. Mezei Virág (válaszként erre: 93. - Ab61752c45)
2018. ápr. 20. 18:48

Igen...

Amikor elkezdtem valaha dolgozni, mindenre megtanítottak. Aztán, mivel szerettem beiratkoztam iskolába, mert nappalin gimnáziumba jártam.

Számítógépet jóval később tanultam meg használni, tanfolyamon.

93. ab61752c45 (válaszként erre: 91. - Mezei Virág)
2018. ápr. 20. 18:44
örülök is.ezek a számítógépes dolgok,már nem nekem valók voltak,főleg úgy,hogy odaültem,aztán csináld.
92. Mezei Virág (válaszként erre: 90. - Ab61752c45)
2018. ápr. 20. 18:41
Én sem...
91. Mezei Virág (válaszként erre: 88. - Ab61752c45)
2018. ápr. 20. 18:41
Örülj neki, hogy már nyögdíjas vagy!
90. ab61752c45 (válaszként erre: 82. - Mezei Virág)
2018. ápr. 20. 14:55
mondjuk nem csak anyagi okokból.hogy nekem egy sírfaragótól félnem kell a nézeteim miatt,mert még rászorulhatok,ez már több a soknál.nem fogok rászorulni.
89. ab61752c45 (válaszként erre: 62. - Michelle.r)
2018. ápr. 20. 14:50
nem kell.értem.
88. ab61752c45 (válaszként erre: 86. - Mezei Virág)
2018. ápr. 20. 14:47
a fene tudja.könnyen beszélek,sosem kellett állás után kuncsorognom,a kis nyugdíjamból meg csak elleszek.
87. ab61752c45 (válaszként erre: 81. - 124637ff9b)
2018. ápr. 20. 14:45
vasárnap jön a köműves,de azt mondta ne mondjuk senkinek.azt ugyan nem tudom miért az ő dolga.én biztos nem jelentgetek senkit sehova.
86. Mezei Virág (válaszként erre: 83. - Ab61752c45)
2018. ápr. 20. 14:44
Vagyis a sorsa senkinek sincs egy nagy könyvben megírva!
85. Mezei Virág (válaszként erre: 75. - Bionet58)
2018. ápr. 20. 14:43

Nekem tetszett az írásod.

Ha csak kitalált dolog lenne, akkor is... :)

Tanulságos.

84. ab61752c45 (válaszként erre: 75. - Bionet58)
2018. ápr. 20. 14:43
ha a medveczky kaphatott egy villát,mert tetszett a tánca,a sírásó miért ne kaphatott volna egy ingyen sírhelyet.
83. ab61752c45 (válaszként erre: 82. - Mezei Virág)
2018. ápr. 20. 14:40
aki arra nem képes,hogy fölkeljen minden nap négykor,akkor arra külföldön mi vár?pedig keresett szakmája van,pék.hát hálistennek nekem végig volt munkahelyem,de azt sem mondhatnám,hogy az életem egy fáklyásmenet volt.öt óra volt mire haza értünk a gyerekkel,akkor begyújtani,stb.de látod a lányom azt mondja,nem tudna külföldön élni,ilyen is van.igaz nem is nyomorog.a hugom már nyugdíjas volt,mikor szinte egész nap dolgozott,meg mire hazaért a busz.dehát a muszáj nagy úr.
82. Mezei Virág (válaszként erre: 65. - _Berry_)
2018. ápr. 20. 14:25

Épp aktuális...

Sokan, ha itthon maradnának semmi esélyük sem lenne a boldogulásra. Elmennek az országból. Ott sincs kolbászból a kerítés, mégis van esélyük egy boldogabb életre. Pedig itthon a sorsa a szegénység lenne.

Vagyis tehetünk a sorsunk alakulásáért!

2018. ápr. 20. 13:33

Mondjuk tök jellemző átlagos hozzáállás.

Két éve, mikor felújíttattuk a házunkat, három festőtől kértünk árajánlatot.

Mindhárom megkérdezte, hogy magunknak lesz-e, vagy eladjuk, mert akkor úgy csinálják. És az ár is úgy fog alakulni.

Először nem is értettük hirtelen, hogy miről beszél az első, aztán rájöttünk. 😰

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook