Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenki saját maga életének az ácsa! fórum

Mindenki saját maga életének az ácsa! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindenki saját maga életének az ácsa!

200. Százas Evelin (válaszként erre: 199. - Érdekes73)
2018. jún. 2. 11:58
Hát állítólag az a jó munkaerő, aki húsz év körüli, és húsz éves szakmai tapasztalata van.
199. Érdekes73 (válaszként erre: 187. - Mezei Virág)
2018. jún. 1. 20:18
Nem sok szakember van aki 40 évesnél fiatalabb....
198. Százas Evelin (válaszként erre: 197. - Százas Evelin)
2018. máj. 30. 19:21

A festő, aki nálam már korábban a lakótelepen is dolgozott, olcsón és jól, olyan sok kőműves munkát megcsinált grátisz, hogy csak pislogtam. Beleszámolta a saját munkadíjába. Nem volt segédje sem, ha valami nagyon volumenre készült, elhozta a saját kamasz fiát.

Ha majd végre tataroztatni fogok, csakis őt hívom.

197. Százas Evelin (válaszként erre: 196. - Globus)
2018. máj. 30. 19:19
Az kibacás lenne. De egyébként sem lehet őket megtalálni, keresse a fene.
196. globus (válaszként erre: 195. - Százas Evelin)
2018. máj. 30. 19:17
Jaaa, jó. Rá gondoltam. Régieket nem mutattad még be :)
195. Százas Evelin (válaszként erre: 194. - Globus)
2018. máj. 30. 19:13
Nem tudom, kire gondolsz. A Józsi most el van havazva, de ő akkoris rendes és remekül dolgozik, az a másik már régen volt.
194. globus (válaszként erre: 192. - Százas Evelin)
2018. máj. 30. 19:06
Jajj, ne ijesztgess... Most szerettem volna vele dolgoztatni :)
193. ab61752c45 (válaszként erre: 192. - Százas Evelin)
2018. máj. 30. 18:59
pedig én is ott találtam az utolsó kettőt.az első megnézte ,megvette az anyagot,szombaton jön.keresem mindenhol,hát beteg,iskolába jár ,de nem haragszik,ha kereset másikat. akkor jutott eszembe a pultoslány pasija.pont akkor telefonált,mikor befizettem az ebédet.igaz,Pesten dolgozik,de hétvégén jött,megcsinálta.az első meg azóta nem is köszön.
192. Százas Evelin (válaszként erre: 191. - Ab61752c45)
2018. máj. 30. 18:30

Az is egy szorgalmas mester lehetett. Az én kőművesem legalább nem az egyetlen lehúzós, átvágós volt. Eredetileg nem én dirigáltam ezt a felújítást, a kripli volt élettársam szerezte ezeket a tagokat, a kocsmából. A legtöbbet meg se lehetett soha többet találni. A villanyszerelő az elegánsan befejezetlen hagyta a munkát, jó, a nagyrészét megcsinálta. De megsértődött azon, hogy randán van vésve, tényleg baromi csunya volt. Őt nem lehet kritizálni, eltűnt. Egy alternatív kapcsolást nem tudott megcsinálni, azóta sem tudja senki azt megcsinálni, pedig egy villanyszerelőnek ilyesmihez érteni kéne.

Aztán én kerestem másik mester urakat. :-) De nem a kocsmában, vannak olyanok másutt is.

191. ab61752c45 (válaszként erre: 189. - Százas Evelin)
2018. máj. 30. 16:18
mint a mienk a hokedlit régen.akárhányszor mentünk mindig ücsörgött.
190. Mezei Virág (válaszként erre: 189. - Százas Evelin)
2018. máj. 30. 16:14

:(

Vagyis kontárkodtak egyet!

Mek mester az ilyen...

189. Százas Evelin (válaszként erre: 188. - Mezei Virág)
2018. máj. 30. 09:31

Arról szó sem volt, hogy jól csinálta volna. Volt amit kihagyott, volt amit elszúrt. A legtöbbször meg ott se volt, egy öreg, ágyú süket tatát hagyott ott falazni, mester úr meg eltűnt mint a szürke szamár a ködben. A süket tata egyfolytában nyavalygott hogy vizes a fal, nem marad fenn a malter. Ebben igaza is volt. Hát nem kellett volna engem figyelmeztetni, hogy legalább azon a falon szigeteljünk is?

A mester úr szerintem egy fenékkel ült meg egyszerre több lovat is.

188. Mezei Virág (válaszként erre: 186. - Százas Evelin)
2018. máj. 29. 14:01
Nem értem az ilyet! Ha egyszer jól megcsinálja, utána még dolgozhatna több pénzért a javítgatások helyett.
187. Mezei Virág (válaszként erre: 185. - Ab61752c45)
2018. máj. 29. 13:59

Manapság sokszor örülhet az ember, ha még talál vállalkozót. Sokan a jobbak közül elmentek, és nem is akarnak visszajönni. :(

Amit tudunk, mi is magunk csináljuk meg - ez van.

186. Százas Evelin (válaszként erre: 185. - Ab61752c45)
2018. máj. 29. 13:15

Uh, nálam is a kőműves volt a legnagyobb vállalkozó. Kb. ötször mondta nekem, hogy kész vagyok keziccsókolom, és találkozni akart velem valahol a városban, átvenni a pénzt. Véletlenül se a házban, hogy lássam, mit csinált.

Persze ragaszkodtam ahhoz, hogy előbb megnézzem, és akkor kb. ötször kellett még ezt-azt megcsinálnia...

185. ab61752c45 (válaszként erre: 184. - Unom)
2018. máj. 29. 13:10
nálam a legnagyobb vállalkozó egy kőműves volt.kicserélt a padláson egy-két lécet,leszigetelte a házat,lefestette.mondjuk apróságokra nem figyelt,a régi szúnyoghálót nem vette le ,később nekünk kellett,úgy-ahogy újat eszkábálni.mire hazajöttem a munkából,dicsekedett,már készen is vannak.a szín ugyan nem olyan lett,amilyet választottam,de az ember kiszolgáltatott.azt nem is mondom,hogy a csatornalefolyót a duplájáért adták,mint itt a boltban.számla persze nem volt.a kisebb gáz,villanyszerelést örülök,ha megcsinálják.
184. unom (válaszként erre: 178. - Mezei Virág)
2018. máj. 29. 12:59
Tehát szerinted minden vállalkozó csaló?
183. ab61752c45 (válaszként erre: 181. - Százas Evelin)
2018. máj. 29. 12:24
én a könyvelést világéletemben utáltam.meg a pénzügyet is.a főnököm elém tett egy halom pénzügyi közlönyt,na ebből tanulj.egy kínai előbb megtanult volna magyarul.
182. Mezei Virág (válaszként erre: 181. - Százas Evelin)
2018. máj. 29. 11:06

:)

Így akkor - utólag - jobb is!

181. Százas Evelin (válaszként erre: 180. - Mezei Virág)
2018. máj. 29. 10:58
Eh, mostmár mindegy. Jó volt eljátszadozni a gondolattal. Mellesleg, se nem tudok, se nem szeretek könyvelni. De azért megcsináltam volna, akár még árultam is volna a cuccokat valami piacon, bármi. Elszaladt már ez a szekér.
180. Mezei Virág (válaszként erre: 179. - Százas Evelin)
2018. máj. 29. 10:54

Én is megpróbáltam réééégen. Még tanfolyamra is beiratkoztam, hogy ne legyek tök süket hozzá. Nnna a társaim oktattak ki végül. Sokat tanultam tőlük.

El is döntöttem, ebben az országban soha sem fognék semmiféle vállalkozásba. Nem is bántam meg.

179. Százas Evelin (válaszként erre: 178. - Mezei Virág)
2018. máj. 29. 10:49

Ne is mondd, én is azt tervezgettem, hogy majd a fiam cégének a könyvelője leszek. :-) Ő filmnyomó textilfestő képzettségű, nagyon szerette csinálni, csak megszűnt a munkahelye. Az szerintem egy igazi kisipari szakma. Én tele lettem volna ötletekkel, ha muszáj rajzolni, festeni is tudok, jó lett volna. Akár helyiség is lett volna hozzá.

De a fiam félt tőle... Végül komolyabban nem is került ez közelbe. Csak vicces terv maradt.

178. Mezei Virág (válaszként erre: 177. - Százas Evelin)
2018. máj. 28. 14:45

Aki itt megpróbál tisztességesen vállalkozni, annak annyi is! :(

[link]

2018. március 7.

Durva: ennyire nem mernek a magyar fiatalok vállalkozást indítani

177. Százas Evelin (válaszként erre: 176. - Ab61752c45)
2018. máj. 28. 14:35

Igen ééérdekes, mit meg nem tudnak a multik fű alatt csinálni. Volt egy nagyon jó ismerősöm, 4 órában volt felvéve, ehhez képest akár napi 12-tőt 14-et is lenyomott mind áruszállító sofőr, ha elkapták a tachográffal, "okosban" lerendezte a zsaruval, és a munkahelyi főnöke kifizette azt neki. :-)

Zsebben ő is megkapta a pénzt a teljes munkaidőre, csak fújhatta a nyugdíját. El is ment busz sufőrnek. De valami 15 évet így dolgozott végig a multinál.

176. ab61752c45 (válaszként erre: 170. - Érdekes73)
2018. máj. 28. 13:05
főleg a magyar munkaadók.sajnos ez viccnek rossz,de én is voltam már akasztott emberen kívül minden,csak bért ne kelljen emelni.a tulajdonosoknak jacht,egyéb apróságok.az ingyen kocsitól kezdve minden.az öcsém egy multinál dolgozik,igaz folyamatban,de jól megfizetik.mikor nálunk 12 órázni kellett,én éjszakás voltam,két nyilvántartást vezettünk.igaz a különbséget év végén a borítékban megkaptuk.de az sem a nyugdíjba,sem a táppénzbe nem számított bele.
175. ab61752c45 (válaszként erre: 173. - Mezei Virág)
2018. máj. 28. 12:58
amióta a rehabilitációs hozzájárulást fölemelték pár tízezer forintról egymillió körülire,tehát az azt jelenti,hogy a 20 főnél többet foglalkoztató cégeknél kell foglalkoztatni csökkent képességű munkavállalót,az átlagos munkavállalói létszám arányában.mi is fölvettünk egyet,általában füvet kaszált.szívbeteg létére.
174. Mezei Virág (válaszként erre: 170. - Érdekes73)
2018. máj. 28. 10:41
Magyar módi. :(
173. Mezei Virág (válaszként erre: 172. - Százas Evelin)
2018. máj. 28. 10:41

Sajnos, teljesen így van!

Általában leszázalékoltakat, már nyugdíjasokat szívesebben alkalmaznak, mint aktívakat.

Mert az adó és járulékrendszer úgy c@r, ahogy van!

Nem dolgozó, és nem munkáltatópárti.

Ezért mennek el, még 60 évesek is...

Esély itthon nem sok, hiába is mondják sokan, hogy de!

172. Százas Evelin (válaszként erre: 171. - Érdekes73)
2018. máj. 27. 11:00

Munkaerőhiány csak állítólag van, amikor hirdetnek, akkor sem vesznek fel. A fiam millió helyre elment, szakmája, érettségije, nyelvvizsgája, jó kiállása, jó modora van, mégse vették fel, mégcsak fel se hívták hogy köszönjük.

Én már kiszabadultam a munka világából, de amikor akartam valamit nyugdíj mellett csinálni, teljesen sikertelenül próbálkoztam én is. Meghallották a koromat, másra már nem voltak kíváncsiak.

2018. máj. 27. 10:00
A cikkről : hát a kováccsal tényleg jobban hangzana az ács meg nem házat épít csak tetőt :)A tanmese meg csak egy közhelyes mese a számomra.Az emberek meg hihetetlen dolgokat ( ismerőseim is ) tudnak rendezni a facén én ebből nem következtetnék arra hogy fog dolgozni. A munka világa meg most egy modern rabszolgaság nincs mit szépíteni rajta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook