Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen típusú házat érdemes építeni? fórum

Milyen típusú házat érdemes építeni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2007. febr. 22. 20:32
En nem tudom milyet erdemes epiteni, de nekem ronkhazam lesz. Imadom a fat. Apukam a konnyuszerkezetesre eskuszik, neki az van, es sokat sporol vele a futesszamlan, a teglahazahoz kepest.
33. christine (válaszként erre: 29. - Zse pi)
2006. nov. 5. 13:25

Hűűű, bakker, nem lehet könnyű neked...és mikor tervezitek a költözést? Még idén, vagy majd inkább jövőre? Mindenképpen számolj be, milyet vettetek végülis és jó-e!

Pussz

2006. okt. 12. 11:16
Én csakis a téglában bízom, régi jól bevált módszer, szinte mindennek ellenáll, jól szigetel, évtizedeket kibír.Más építkezési modszer nem tud harcbaszálni vele. Egy hátránya van, hogy drága.
31. emagdi (válaszként erre: 30. - Zikzik)
2006. okt. 12. 10:41

1 méter vastag téglafal? :))

az már várfal kaliber! :))

30. zikzik (válaszként erre: 28. - 4726e582cf)
2006. okt. 11. 19:32

Van egy visszatérő gerendaház probléma, ami a kivitelezéssel áll összefüggésben: Ha nem tökéletesen precíz az összeszerelés, akkor a ház egyes elemei örökké nyekeregni, nyiszogni fognak. Több gerendaház-tulajdonost hallottam már panaszkodni emiatt.


Szerintem a hagyományos, méter-vastag, jól szigetelt téglafal a nyerő, boltíves plafonnal.

29. zse pi (válaszként erre: 28. - 4726e582cf)
2006. okt. 10. 23:30

Én is panelban lakom, de valahogy nem vagyok oda érte. A mi lakásunk szerintem már nagyon elöregedett, mert szinte mindent lehet hallani a szomszédoktól. :(

Persze ez néha vicces, de már csak kínomban röhögök rajta, hogy ilyen nincs!!! Hallom a felettem lévő ágyrugójának pattanását, hallom éjszaka, hogy a bácsika csurgat(!), hallom ahogyan húzza a porszívót, és ahogya sivít a porszívója. A melletünk lévő sem kutya! :) Hallom, ahogyan forog a kádjában, és még az is, ha szellent...

Szóval kivagyok már tőlük!!!!!!

Úgyhogy elkezdtünk kacsintgatni a könnyűszerkezetes házak felé. Nagyon sokmindent találtunk a netet, sok kivitelezőt, sok tervet, és nagyon sokféle árat. Hááát, még nemtom, mi lesz, de az ötlet tetszik. :)

2006. szept. 26. 18:50

Nemtom a választ, de nekem nagyon tetszenek a csak fából épültek. Úgy hallottam, hogy sokkal jobb a szigetelésük, melegebb, és nem utolsó szempont, hogy nem olyan rideg. Bár gyúlékony, az tény, de ahol tapéta kerül fel a falra, az is gyúlékony.


Bár, akármennyire is panelban laktam egész életemben, vessetek meg, én elvagyok :). A kőházat nem komáltam, amikor nyaraláskor olyanban laktunk. Nem tudom miért, de taszított nagyon. Visszavágytam a panelba. Ami viszont nagyon jó lenne egy kis kert a fűszereknek és a konyhanövényeknek... dehát mindent nem lehet egyszerre, panelt és kertet... :-O.

27. 7130b15964 (válaszként erre: 23. - 0f7f8f506d)
2006. szept. 26. 18:45

A kertészeknek is meg kell valamiből élni:))


Én meg inkább sportolnék a fűnyíróval. Csak még sajna nem tartunk ott.

2006. júl. 11. 09:00

Én igazság szerint azért is szeretnék inkább kertesben élni, mert én egész életemben ilyen panelekben laktam és már nagyon unom.

Nagynénémék laknak Nyáregyházán, és mikor kimegyünk hozzájuk két napra, olyan jól eső érzés, hogy kint a kertben reggelizhetünk vagy ha kedvünk tartja, a saját kis KERTÜNKBEN játszhatunk, stb, és nem kell kimenni egy zsúfolt játszótérre pl....., ...egy panelben nincsenek ilyen lehetőségek, mint kerti parti, bogrács, stb....folytassam?

Ezzel nem akarok senkit sem megbántani, tisztában vagyok vele és tiszteletben tartom mindenki álmát, ... ez csak az én véleményem és ezért szeretnék már egy ilyen álom otthonban, kertes házikóban élni...!!!

25. 0f7f8f506d (válaszként erre: 24. - Manon)
2006. júl. 10. 12:24
Igen, valóban nehéz elérni sajnos, hogy legyen egy saját, valóra vált házunk, vagy lakásunk.Én mindenesetre erre hajtok, bár ez elég nehéz, évekig is eltarthat.
24. Manon (válaszként erre: 22. - Christine)
2006. júl. 10. 11:55

Reszi szempontjából semmi extra, jól be van szigetelve! Egyébként vidéken vagyunk, a 22 kerület mellet van Diósd, ott lakunk a párocskámmal meg a "hülye" blökinkkel!:)

Igen érdekes, hogy kinek mi tetszik meg mi nem! Sokan szeretik a bérházat, sokan a kerteset! A lényeg szerintem az lenne, hogy mindenki érje el azt amit szeretne, de az igen nehéz!:(

2006. júl. 10. 10:53
Én biztos, hogy nem laknék kertes házban, jobban szeretem a bérházat,vagy a társasházat, mert barátságosabbnak, és kisebbnek tartom, ráadásul nem tudnám rendbe szedni a kertet, hisz nem lenne rá időm a munka, meg gyerekek mellett
22. christine (válaszként erre: 16. - Manon)
2006. júl. 9. 13:10

Szia!

Örülök, hogy sikerült nektek..remélem sokunknak! :D

Szóval ti a faházat részesítitek előnyben?! Hát igen, mindenki mást szeret...ez már kiderült :)

Rezsi-ileg milyen? Sokat fizettek? Gazdaságos?

És hol laktok? Vidéken? Hol?

Pussz :*

21. christine (válaszként erre: 15. - 72442562)
2006. júl. 9. 13:07

Igen, az biztos, hogy kertes lesz, mindenképpen akarok kertet hozzá, bár nem igazán veteményest, de azért még egy kis répa, hagyma, borsó, paradicsom, stb.belefér. De emellett sziklakert, medence (álom?), remélem valóság lesz :D , gyümifa, stb...rengetek terv van...pénz függő az egész.


Majd meglátjuk...

Te hol és milyen tipusú házban laksz?

20. christine (válaszként erre: 13. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 9. 12:55

Hol van a házatok? Tusz küldeni fotót a házról? Hátha hallom valakitől, hogy akar venni...és megmutitom neki...:D

Címem: christine25@citromail.hu


És van beceneved? Vagy így szólítsunk, hogy Jurák Józsefné?

Pussz

19. christine (válaszként erre: 12. - Notredame)
2006. júl. 9. 12:54

Naná, legalább olyan hosszú mesét írok, mint Jurák Józsefné...megpróbálom...:D

Igen, ez tök gáz, hogy ebben a modern világban még mindig csodálkoznak az emberek...én már semmin nem lepődöm meg...de nem megyek bele a politizálásba...:P

És annyira várom már, hogy ott tartsunk, hogy megrajzoltatjuk a saját tervezésű házunkat, és olyan házunk lesz, amilyet mi terveztünk...azért abban csak jobban lakik az ember..és gondolom büszkébb is.

Jajjjj, de várom már.

Ha, megnyerem a lottót, tuti lesz egy hatalmas házavató...készüljetek...(optimista vagyok :D )

Nem kéne? ihihihiiihihi :D

18. christine (válaszként erre: 11. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 9. 12:48

Szia!

Te se haragudj rám, hogy csak most válaszolok, de nem voltam itthon...

Köszönöm a hosszú válaszodat...

Háát...nem is tudom, hogy mi legyen. Neünk nagyon dicsérték a könnyűt, sőt azt mondták, hogy 3-4 hónap alatt felépítik...legalábbis Nyáregyházán azt a házat!

A tégla végülis lehet, hogy tényleg jobb lenne, de árban...húúú, húzós. Nem tudom, akkor hogy fogunk állni anyagilag, de ha jól, akkor sztem. biztos, hogy tégla lesz. Most is azért inkább könnyűt, mert az olcsóbban kijön.

ha már ott leszünk, minenképpen körülnézünk, körül tekintőek leszünk, hogy ne legyen aztán kopp.

Köszönöm mégegyszer a tanácsokat és az infót.

Puszillak...sziamia

17. christine (válaszként erre: 10. - Notredame)
2006. júl. 9. 12:35

Bocsi, hogy csak most írok, de nem voltam itthon!

Köszönöm a válaszodat,...hát még nem beszéltünk hivatalosan senkivel, majd csak kb.1 év múlva szeretnénk belevágni. Nekünk eddig a könnyűszerk.-est ajánlották....hát nem tudom, most egyenlőre azon vagyunk, de még változhat, term.-en...

A férjem mindig mondja, hogy a vályog(jól írom? :D ) ház a legjobb....persze...hagyjuk mááár...hihi


Úgyhogy...dilemma

16. Manon
2006. júl. 5. 16:01

A miénk faház! Imádom! Más az illat, a hangulat stb.

Ha új házat építenénk, akkor is törekednék a fára! Csak nagyobbat építenénk!:)


Hátránya, hogy lélegzik, tehát a derékszögeknél a csempe összeillesztéseknél megvan repedve! de minket mondjuk nem zavar, mert pikk-pakk el lehet tüntetni! Valamint többször kell kezelni, mintha mondjuk kőházat építenél!

De hát minden egyénfüggő!

Nálunk egy álom vált valóra azzal hogy faházunk lett!:)

2006. júl. 5. 13:07
Szerintem ha sajátcélu akkor kertes házat,de ez egyéni izléstől függ.
2006. júl. 3. 06:16
katalogusokbol jonnek az otletek, bar en a vegen sosem azt vettem amit a katalogusbol kineztem, mert a boltokban tobb valasztek volt, s ott mindig valami jobban tetszett. de lagalabb otletett adnak. En egy kicsit sajnalom, hogy vege, bar meg a kert meg a butorok hatra vannak!
2006. júl. 2. 10:30
Köszi, Notredame, természetesen, mi is már a spiccen vagyunk, alig várjuk, h mehessünk és majd beszámolok, h hol tartunk. Most sajnos csak ott, hogy lessük a katalógusokat, pénz nélkül meg felesleges boltba menni. Várjuk a vevőt a házunkra!
2006. júl. 2. 10:04

miert nem fogadjak el az emberek az ujdonsagokat, mintha mindenki felne tole!?

fantasztikus a hozzaszolas, en is elvezem a boltbol boltba jarast annak ellenere , hogy rengeteg idot elvesz, de olyan jo latni, hogy amit te valasztottal van a lakasodban, s nem az "epitobrogad " izlese.

sok sikert az uj hazhoz, beszamolsz majd milyen ponton vagytok?

Christine, fogadd meg a 11. hozzaszolast, o azert magyarorszagi oldalat ismeri, s az elet kiszamithatatlan mikor kell koltozni.

azert majd te is beszamolsz miben dontottetek?

2006. júl. 2. 09:54

Mi 2003-ban a beígért 3 hónap helyett 6 hónap után költözhettünk be a könnyűszerkezetes( fém) házunkba.A ház maga bevált(kopp-kopp-kopp)viszont a céggel ill. a kivitelezőkkel már voltak gondok. AD1 3 tulajdonos váltás volt 6 hónap alatt,ad2 a cuccokat inkább mi szereztük be, még akkor is ,ha azokért minden nap úton voltunk, mert az ő ízlésviláguk eléggé eltért a mienktől.

A szigetelés, ill. a fűtésköltség is elfogadható , a legnagyobb téli hidegben is 20000 Ft körüli volt a gázszámla, tudni kell, h nálunk 24-25 fokot igénylünk bent télen is, a lakás 123 nm2.Tehát tényleg energiatakarékos a módszer. A rossz benne, h nyáron bele lehet a melegbe dögleni, ezért aki teheti klímát tegyen bele. Most ezt a házunkat egyébként áruljuk, mert települést szeretnénk váltani. A közeljövőben( ha ezt eladtuk) ismét építkezni szeretnénk, de okulva az aktuálisból , nem fogunk senkivel leszerződni a teljeskörű építkezésre, hanem csak az adott munkákra keressük meg a legjobb szakembereket, lehet, h több brigáddal fogjuk felhúzni( reményeink szerint)- és eltart 1 akár 1.5 évig is -a NEM könnyűszerkezetes házunkat. Igen, igen, hiába a költségkímélés, én ragaszkodom a téglaépítésűhoz( Bika jegyűként konzervatív) a férjem meg a könnyűhöz, de már meggyőztem, h az én igazam realizálódjon. Mivel az emberek többsége -főleg itt vidéken-nem tudja, mi az hogy könnyűszerkezetes( mindenki 'hideg háznak' titulálja)nem tudjuk eladni, pedig 1 éve hirdetjük, tehát hasonló gondolkodásúak, mint én és ódzkodnak az új ellen. Pedig én a bőrömön tapasztalom, h semmi eltérés nincs a hagyományoshoz képest, de hát a röghözkötöttség az az erősebb...Amikor jöttek az emberek 'tesztelni' a házunkat, -itt Tokajban a miénk az első fémszerkezetes- pozitívan tapasztalták,jé milyen meleg van bent télen.Megfogdosták a falat, a padlót, mintha vmi nemistudom milyen űrházban járnának. Persze annak idején fullosra csináltuk, azt hittük itt éljük le az életünket,teleraktuk mindenféle magas kategóriás cuccal, aztán most máshol kaptunk állást, így költöznénk. Sajnálni fogjuk, hiszen ez az első házunk, de már alig várjuk, h építkezhessünk újra, mert ellentétben a többséggel, mi tényleg élvezettel keresgéltünk a különböző boltokban.A hálószobákat 11 nm2-esre csináltattuk, mert az bőven elég a srácoknak, de már 1 év után kinőttük-kinőtték. Kell a tér, kellenek a szellősebb szobák. A háztartási is legyen nagy, mert ott landol úgyis minden.

A téglaépítésű felépítése többe fog kerülni, de a különbözetet most a telek árán megspóroljuk, mert nagyimék portája 1400 nm2-es,oda szeretnénk felhúzni a mienket. A minőségi cuccok tényleg fontosak, járni kell utánuk sokat.

2006. júl. 2. 00:57

Szia!

En kozben itt utana neztem, erdeklodtem az ismeroseim korul is akik epitettek.

mindenki azon a velemenyen volt, ha minosegi aruval dolgozol, a kulonbseg csak az arban s idoben van - mennyi ido alatt huzzak fel. Az arban vitak voltak melyik eri meg, idoben a konnyuszerkezetes nyert.

A kornyezetetekben nncs valaki aki atesett hazepitesen s tanacsot tuddna adni?

Mernokot kerdeztetek mar, hogy a ti teruletetekre milyen stilusu haz valo?

mikor szeretnetek kezdeni?

2006. júl. 1. 15:33
Akkor most vágülis mindegy, hogy tégla, vagy könnyűszerk.-es, csak az anyag legyen minőségi?
8. christine (válaszként erre: 5. - Notredame)
2006. júl. 1. 15:31

Igen, aranyos vagy. Úgy gondoltam a katalógust, hogy az ő általa épített házakról összegyűjtött katalógust hozzon. És ige, minél több emberről kell majd tájékozódni.

Köszi szépen...

Szia :D

2006. júl. 1. 04:44

A teglahazat is kell szigetelni s ha ott sem hasznalsz jo anyagot nem er semmit. Minden az anyagok minosegen mulik, amin nem szabad sporolni, mert kesobb megbanhatod.

Ma mar nem epitenek olyan igazi regi hazakat!

2006. jún. 30. 20:55

Nekem azok a tapasztalataim, hogy a könnyűszerkezetes olcsóbb, gyorsabb, de hiába szigetlek, ugyanúgy szart sem ér, mint a gázszilikát falak esteén. A régi házunk piszok vastag téglafalas volt, fa nyílászárókkal, és annak ellenére, hogy forgalmas főúton laktunk, soha semmi nem hallatszott be...bezzeg most....azt is hallom, ha szomszéd babaleves után van épp. :)))))

és a hőszigetelő tuljadonságai is elég vacakok. nyárom forróság, télen viszont megfagysz... Szóval nem tudom. Az ára viszont sokat dominál...de ha évtizedekre terveztek, akkor inkább tégla, hagyományos építőanyagok. :)))

5. notredame (válaszként erre: 4. - Christine)
2006. jún. 30. 16:26

szia!


ne haragudj, hogy ismet itt vagyok, de ne elegedjetek meg a katalogussal, igenis kerjetek meg, hogy mutasson meg egy hazat amit epitett, s nezzetek meg alaposan, hogy dolgozott. Szanjatok ra idot, megeri.

ha szetnezel a googleban is sokat talalsz errol a temarol, nezzetek at alaposan, s ne csak egytol kerjetek ajanlatot legalabb 4-5 tol s vessetek osse, nem lesz ket egyforma. Ne haragudj, hogy ennyit irok, de nalunk az atalakitasok meg mindig nem fejezodtek be, van egy kis tapasztalatunk.

sziasztok, s csak okosan!!!!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook