Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen típusú házat érdemes építeni? fórum

Milyen típusú házat érdemes építeni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2007. júl. 2. 17:03

Mi most terveztetjük a házunkat.

Sokat gondolkoztunk.

A jólbevált tégla mellett döntöttünk, később meg ha szükséges, teszünk rá némi nikecell vagy dow hab borítást...

A proconcept is nagyon tetszett, de nem merünk belevágni, még nem túl gyakori, és megvárjuk amíg belejönnek a kivitelezők...

63. 6a062297d0 (válaszként erre: 62. - Fde954d8c0)
2007. júl. 1. 23:13
Amit irtál az nagyon érdekes, mindenre tudnék ellenpéldát mondani. Termékek, mesterek neve,stb de ez nem az a hely. Csak még valami: szerinted azokat a többszáz éves rönk, gerendaházakat amiket nem északon, hanem a sógoroknál, galloknál, stb tehát hasonló égöv alatt találhatunk milyen ciánt, és egyéb veszélyes kemikáliákat tartalmazó szerekkel kenegették nemzedékeken át hogy még ma is szinte tökéletes állapotban álljanak?
2007. júl. 1. 22:40

"természetes alapanyagokbol készülő bio felületkezelő szerek"

ez mint olyan gyakorlatilag nem létezik

max a tudatlan embert vezetik meg vele!

.

.a gerendaház tájidegensége, egy dolog, a hangsúly nem igazán ezen van!

a hangsúly az összességen van amit leírtam!

kiragadhatunk belőlle példákat de minek???

61. 6a062297d0 (válaszként erre: 59. - Fde954d8c0)
2007. júl. 1. 22:36
hallottál már a telifárol? A természetes alapanyagokbol készülő bio felületkezelő szerekröl? Egy megfelelően kezelt rönk vagy gerendaház karbantartási intervalluma nem 3-4 év, hanem 6-8 év. Az 1000000-ft hány száz nm-es házra jött ki? Gerendaházat pedig nem a belvárosban kell épiteni hanem természeti környezetben. Vagy az ott is "tájidegen"?
60. 754c7e07c3 (válaszként erre: 59. - Fde954d8c0)
2007. júl. 1. 21:46
Köszi, ezt elég jól kifejtetted. Átgondolom, amit írtál.
59. fde954d8c0 (válaszként erre: 53. - 754c7e07c3)
2007. jún. 27. 09:25

szia!

a gerendaház mint olyan rettentően ragyogó építmény!

csodálatos hőszigeteléssel, és egyszerűen utánozhatatlan aurával! akik benne élnek mind dícsérik, és megvannak vele elégedve.

DE!!!

meg kellene érteni végre, hogy az égövek szerint évszázadok óta kialakult, és adott területeteken elterjedt építési állandók, nem agyszülemények, hanem legfőképpen 2 nagy meghatározási forma szerint alakultak ki.

-1-. az adot területen rendelkezésre álló nagy számban, szinte korlátlanul, a nagy néptömegek számára elérhető építőanyagokból épített házak.

-2-. az adott területre jellemző éghajlati sajátosságok figyelembe vétele, az 1- pontban említett építőanyagok felhasználásával.

-3-. tájjelegű építési forma, az adott tájegység domborzati, tájegységi, beilleszkedési formával.

.

ezekből a pontokból kiderülhet, hogy itt, a kárpát medencében olyan házformák, alakultak ki, amik igen jól alkalmazkodnak az időjárás viszontagságaihoz. az adott tájegységhez messzemenően illeszkednek, és azadott területen fellehető építőanyagokból épült.

legfőképpen egy háznál ezeket kell szem előtt tartani!

építőanyagból, hála a piacgazdaságnak immár bármi elérhető, de kérdés hogy kell--e? nekünk bármi?

az amerikai típusú házak pl: tájidegen és klimatikus viszonyaik miatt, kifejezetten ellenjavaltak. építésük egy sajnos hozzánk is begyűrúzött, szinte minden dogmát felrúgó vásárlói ohajt tükröz, amit sajnos a pénzt hajszoló építészek többnyire mosolyogva, de ellenérzésektől fűszerezve aláírnak.

az egyéb építési formák: pl könnyűszerkezets házak már egy kicsit más megítélés alá esnek, szakmailag igen jelentős a támogatók aránya, lévén költségtakarékos, és kifejezetten tartós, az éghajlati viszonyokat maximálissan kielégítő építési forma.

gerendaházak: ez egy olyan pont a honi házépítés egén, ami sajnos több elenzőt mint támogatót tud maga mögé állítani.

a gerendaházak mint olyan, teljessen tájidegen dolgok. alapanyaguk nagy többségben nem a honi fakitermelésből származnak, ezálltal az alapvető a fa" mint építőanyag, felhasználási, tartóssági, különböző farontó kártevők elleni védelmi kritériumoknak minimálissan sem tudnak megfelelni.

értem ez alatt hogy adott mondjuk svédországban kitermelt faanyag, nem az itteni szubkúltúrának megfelelő növekedése, nem tette ellenálóvá a fát, a mi égövünk álltal diktált minimális megfelelési rátának.

a faronto bogarak pl szinte ellenállás nélül csámcsognak a csodaszép gerendaházban, mert egésszen más metódika alapján dolgoznak, mint a kitermelő országban élő rokonaik. sőtt! teljessen más populációról is beszélünk töbnyire!

a különböző gombákkal ugyanez a helyzet, szinte ellenállás nélkül jutnak be afa szerkezetébe, lehet hogy nem 3 év, de 6-9 -év alatt szinte mindíg.

védekezni ellenük lehet, de megkérdőjelezem az olyan védekezési formákat ahol szinte kivétel cián tartalmú anyagokkal dolgozik minden magára " valamicskét is adó+" iparos.

gerendaházat az épít, aki egészségessen, natur, szeretne élni, ezzel pedig nem fér össze a cián.

garancia persze van.

hangzatos szavakat halhatunk 15.-30 éves garanciáról, csak ezzel egy bibi.

ezt nem tudjuk már 5-6 év mulva sem érvényesíteni, mert egy rovarrágott, vagy szétgombásodott háznál, azonnal megkapjuk hogy nem tartottuk be az előírt védkezési, karbantartási munkákat.

ennek bizonyítása pedig igen nehéz, és szinte lehetetlen feladat, már 4-5 éves kor után is.

nem beszélve arról, hogy egy gerendaház karbantartási értékmutatói messzmenően magasabbak ,mint egy átlagos kő, vagy könnyűszerkezetes házé.

a gerendaház ápolása, és karbantartása, 3-4 évenként adott esetben 1 000 000-ft is lehet!

ha ezt a pénzt ráköltöttük akkor sem lehetünk abban biztossak, hogy aszinte javíthatatlan faszerkezet ellenáll az időjárásnak, a kártevőknek, és legfőképpen hoszzú távu, ez az ellenállás.

2007. jún. 27. 06:47
na megyek az apehba.....további jó "házalást" mindenkinek
57. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 48. - 754c7e07c3)
2007. jún. 27. 06:47

nem mondod!Egyre több meglepivel szolgálsz!Gerendaházat szerettünk volna,de lehet lesz még egyszer...anno az újvárosi épitésügyön aszonta az illetékes hölgy: gerendaház???????az úgy fog kinézni mint egy istálló,én arra nem adok engedélyt,építsen kőböl,az a jó!! úgy engedte volna ha bevakolom....akkor minek gerendaház?



Végül felújítottuk apáék családi házát,vagyis megváltottuk és újítgatjuk,de nem adtuk fel.Egy nádtetős gerendaház az álmunk.és itt a hortobágy mellett nem lehet nádtetőt csinálni!nem engedélyezik,pedig nem volt tűzeset,stb egyszerüen nem lehet....

56. 754c7e07c3 (válaszként erre: 55. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 27. 06:25
Megértem. Mi is csak akkor kezdjük, ha a párom már itthon fog dolgozni. Így hátha összejön minden. Panelban laktam én is, nyáron elég szörnyű. Bezzeg egy jó kis faház...
55. ec63a7fc29 (válaszként erre: 54. - 754c7e07c3)
2007. jún. 27. 06:23
Sajnos nem volt otthon egy FÉRFI aki vezette vlna az építkezést én pedig annyira elfoglalt voltam, h nem tudtam felvállani. Ezért most egy lakótelepi 2 szobás lakásban lakunk.
54. 754c7e07c3 (válaszként erre: 51. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 26. 15:29
Ez nem jól hangzik. Sajnálom. Remélem teljesül azért amit szeretnél. Ahogy remélem nekem is.
53. 754c7e07c3 (válaszként erre: 50. - Fde954d8c0)
2007. jún. 26. 15:27
Indok? Kíváncsivá tettél nagyon.
52. Loni
2007. jún. 26. 15:26

Passzív házat.

De annyi pénzem sohasem lesz. :(

51. ec63a7fc29 (válaszként erre: 48. - 754c7e07c3)
2007. jún. 26. 14:47
Egyszer már belekezdtünk, de le kellett sajnos mondanom róla.:(((
50. fde954d8c0 (válaszként erre: 48. - 754c7e07c3)
2007. jún. 26. 14:22

gerenda házat ne építs! ha elfogadod tanácsként!

faházat azt lehet.

2007. jún. 23. 09:29

Gyorsházat építkeztünk,de kicsit más a miénk ,mint a többi.Még a válaszfalak is 38 cm gerendákból állnak.

Szeretem,nincs penész,salétrom...stb,viszor amibe kerűlt jóval kevesebb mint ha téglaházat építettünk volna.

2007. jún. 23. 09:13
Szintén faház és gerendaház mániám van. Most tervezzük, hogy építünk egyet.
2007. jún. 23. 09:10

Én a faházra szavazok.


Olyan jó az illata!

2007. jún. 17. 09:59

Most lettünk kész a házépitéssel, folyamatban a térkövezés és a keritésépités.

Nagyon nagy projekt volt, de megérte régi házunkat lecserélni erre. Gyönyörű lett és praktikus. 44-es téglából épitettük, nincs rajta plussz szigetelés, csak vakolat és fa nyilászárók vannak. Nálam az volt a fő szempont, hogy "szellőzzön" a ház. Klimát nem szereltettünk, nem vagyok a hive. Nagyon jó idő van itt bent, pedig a sötétitő függönyök csak jövő héten jönnek, de 24-25 fok között a legnagyobb melegben is megáll a hőmérő. Ja és pedig 6 ajtó mértű ablak van a nappalinkon.

2007. jún. 17. 09:32
Sziasztok!Valaki tudna nekem válaszolni arra,hogy nagy baj e ,ha nem dűberezték fel a ház külső szigetelőanyagát?Köszi sziasztok
44. kingi7 (válaszként erre: 43. - Asra)
2007. máj. 16. 21:35

Állítólag jobb hőszigetelő, mint a tégla, nem érzed, hogy"HÚZ" hátránya, nem szabad, hogy tartóssan vizet kapjon.

Én meg vagyok vele elégedve

43. Asra
2007. máj. 6. 19:44
mi a véleményetek az ytongról? van valakinek? próbálta valaki?
42. fde954d8c0 (válaszként erre: 40. - 788165bfc9)
2007. máj. 6. 18:34

tőlün knyyugatabbra, mindenütt ahol annak idején elkezdték, ezt az egészet, most szedik le a falról a hungarocellt.

és egyéb anyagokkal helyettesítik

a hungarocell nagy problémája többek között az hogy alapvetően műanyag alapú. erre kerül egy záró símító réteg, ami szintén ha minőségi, akkor üvegszálas műanyag alapú, aztán a végén a nemesvakolat.

ez 3 réteg műanyag.

rossz esetben műanyag nyílászáró is kerül be, totális öngyilkosság!!!!!!!!!

innentől képzeld el hogy egy műanyag dobozban éled le az életedet,,,!!!!!!!!

a falnak szellőzni kell, a lakás egésze innentől kezdve befelé dolgozik.

a füldből feltörő különböző gázok, pedig bent maradnak. ez nem vicc!!!!!!!!

vagy pl bent marad a főzéssel keletkező gőzök java része is.

télen mikor kevés szellőztetés van,/ sajnos hajlamossak rá az emberek!*/

akkor ez mind feltorlódik, és sarkokban, ágy alatt, szél , levegő nem járta helyeken, megtelepszenek az első gombák.

ezt alig lehet észrevenni, csak hogy már megint tüsszögsz, pedig nem is vagy allergiás, vagy egyik napról a másikra bőrbeteg leszel ok nélkül!

ez nem szentírás, és van aki sosem fogja ezt elfogadni, én minden esetre így élek.

41. 788165bfc9 (válaszként erre: 9. - Christine)
2007. máj. 6. 17:54

Szia!

Mi proconcept-es házat szeretnénk.

A jó hő, hangszigetelése és kompaktsága miatt.

40. 788165bfc9 (válaszként erre: 39. - Fde954d8c0)
2007. máj. 6. 17:50

Szia!


Miből gondolod, hogy a hungarocell (polisztirol), allergiát okoz, illetve gombát?

2007. máj. 6. 14:10

kizárólag könnyűszerkezetest

elég a földrengésbiztos alpszerkezetből kiindulni.

a többi már kivitelezőn mulik.

a lényeg.el kell felejteni a nemesvakolat alá, a hungarocelt. egyéb szigetelési formák is vannak, és nem okoznak hosszútávon gombát, allergiát, stb.

visszakanyarodva, elég annyit mondanom annak aki a téglaházra esküszik, hogy egy 5,6.. erejű földrengésnél, egybetonfödém egyben a koporsó fedele is annak aki ilyen házban van.

ezzel szemben technikailag elképzelhetetlen egy könnyűszerkezetes háználm hogy összeomoljon!!!

max akkor ha alatta van a törésvonal!

én téglaházban laktam, sokáig, aztán felépítettem magamnak, egy könnyűszerkezetes házat.

a különbség zongorázható!

a szigetelés még így is jobb mint egy téglaháznál, pedig egy gramm hungarocell sincs sehol, sem műanyag vakolat!

5 réteg osb lap van berakva, és a közte lévő levegő, meg az üveggyapot ami szigetel.

egyértelműen a könnyűszerkezetest javaslom tehát!

a lényeg hogy becsületes kivitelezőt kell találni, és sosem a legolcsóbbat!

2007. máj. 6. 13:22
szupi kis kertes házat téglábol
2007. ápr. 13. 21:29
Én ingatlanokkal foglalkozom a Balatonon.Szerintem tégla ház ami stabil.Van ez-az újfajta proconcept nagyon szuper csak sajnos a mostani kivitelezők nem merik bevállalni,mert annyira új.Férjemmel mi is téglából építkeztünk.Mivel minden napomat az ingatlanokkal töltöm szerintem az a legstabilabb.A könnyűszerkezetesnél csak egyszintest szabad.
2007. ápr. 11. 13:13
A mi családiházunk téglából van,mikor megvettük bővítettünk vájogból nappalit,garázst,lomost.Nyáron sokkal hűvösebb van a nappaliban mindenki ott szeret hűsölni.Laktunk 4.-dik emeleten azt nem lehetett kibírni nyáron olyan meleg volt,és elsősorban a gyerekeknek is jobb,hogy kitudnak menni az udvarra játszani.
35. mano1
2007. ápr. 11. 12:26
Én a téglaházra szavazok, habár nincs pénzem építkezni. A jó minőségű tégla időtálló és jó a hőszigetelése is.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook