Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az élet gyerek nélkül? fórum

Milyen az élet gyerek nélkül? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
416. Magdalénia (válaszként erre: 411. - Ab61752c45)
2018. nov. 4. 14:10

Igen, ez is "ragadós" példa. Macerás gépen írni, így sokan lemondanak a plusz nyomogatásról.

A "papír" mindent elbír. :)

415. Amaunet (válaszként erre: 413. - Magdalénia)
2018. nov. 4. 14:10

A stílus, az a fensőbbséges kinyilatkoztatás, ahogyan ezt teszed, az tesz mások számára unszimpatikussá.


Személy szerint kerülöm a fórumokat ahol megjelensz, mert a hozzászólásaid nem éppen a mások véleményének elfogadásáról, megértéséről szólnak, csak írod a bigott mondanivalódat.

414. Magdalénia (válaszként erre: 403. - Selena78)
2018. nov. 4. 14:03
Ismerős gyerekeskedés. :) Különösen a "juszt sem". :D
413. Magdalénia (válaszként erre: 409. - Unom)
2018. nov. 4. 13:59

Némely hozzászóló igencsak felpaprikázódott (megőrült) azon, hogy családpárti vagyok és ennek hangot is adtam.

Még a gyermekes szülők közül is, valamiféle hamis empátiával, hiszen nem a gyermeke, rokona, nem érdekli más dolga.


Viszont vannak olyan fiatalok, akik olvasnak bennünket, olvassanak ilyen véleményt is. Még időben elgondolkodhatnak azon, hogy esetleg nem szeretnének baleczkyannamáriák lenni. Ne csupán „szaporodásnak” gondolják a gyermek születését.


Ezt korlátoltságnak nevezni meglehetősen furcsa, különösen egy gyermekes, családos anyától.

412. globus (válaszként erre: 408. - Unom)
2018. nov. 4. 13:57
Oké, elfogadom, hogy biztosan te vagy, aki jobban tudja. Egyébként a témából tegnap észrevehetően kiszálltam, véletlenül láttam meg, hogy reagált valaki. Innentől meg végképp, de megengedem, hogy legyen még egy utolsó szó. Mindent bele.
411. ab61752c45 (válaszként erre: 410. - Magdalénia)
2018. nov. 4. 13:53
mondjuk,én is majdnem mindent kisbetűvel írok.először azért,mert nem tudtam használni az egyik kezemet,aztán lustaságból így maradt.
410. Magdalénia (válaszként erre: 402. - Ab61752c45)
2018. nov. 4. 13:47
Bizonyára azért szokhattál le, mert visszatámadott az, aki inkább elgondolkodott, vagy csendben maradt volna azon, amit írsz neki. Az előbbi a gyakoribb.
409. unom (válaszként erre: 369. - Magdalénia)
2018. nov. 4. 13:38

Nem csak.

Akárhogy kapálózol, a szülés szaporodást jelent, és egyáltalán nem "csak".

Az a csak, ha valaki ezen kívül semmi mást nem tud felmutatni, és szerinte ez hatalmas teljesítmény.

Sajnálatos, hogy volt pedagógusként ilyen korlátolt vagy.

408. unom (válaszként erre: 389. - Globus)
2018. nov. 4. 13:35
Hihetetlen neked, hogy valaki képes elfogadni a másik döntését, és herótja van a minden jobban tudóktól?
407. selena78 (válaszként erre: 406. - 438047860c)
2018. nov. 4. 13:33
Na igen, végülis vannak fokozatok. De én továbbra sem szeretem azokat az embereket, akik kéretlen tanáccsal látnak el. Ez van.
406. 438047860c (válaszként erre: 405. - Selena78)
2018. nov. 4. 13:25
A tanács, az egy dolog, másik a győzködés, téma szélsőségessé dagasztása és felesleges nyomulás, nemde? :D
405. selena78 (válaszként erre: 399. - PöttyösPanka)
2018. nov. 4. 13:23

Panka, én már vénasszony vagyok, már nem sok kéretlen tanácsot kapok. De az életem folyamán megtanultam védekezni ellenük.


Mindjárt úgy, hogy mindig óvakodtam attól, hogy én is elkövessem ezt a hibát.

404. selena78 (válaszként erre: 389. - Globus)
2018. nov. 4. 13:19

"Nekem inkább az fura, hogy gyerekesek foggal-körömmel védekeznek "gyerek ellen"


Látod-látod, nem minden működik papírforma szerint.


Én speciel nem a gyerek ellen védekezek foggal-körömmel, mert ha azt tettem volna, nem lenne gyerekem.


De foggal-körömmel védekezek az olyan emberek ellen, akik meg akarják mondani más embereknek, hogyan kellene élniük. És azok ellen, akik lelki sérülteknek tartják azon embereket, akik másként gondolják, hogy mi a jó az életben, mint ők.

403. selena78 (válaszként erre: 387. - Magdalénia)
2018. nov. 4. 13:06

Te Magdalénia, világéletemben annyit ittam, amennyit én láttam jónak, és még eddig nem haltam szomjan. A példánál maradva.


És a továbbiakban sem valószínű, hogy a szomjuság fogja a halálomat okozni, de ha mégis, állok elébe. Juszt sem fogok többet inni annál, mint amennyi jólesik.

402. ab61752c45 (válaszként erre: 394. - Magdalénia)
2018. nov. 4. 11:42
na,én megőrülnék,ha valaki állandóan kijavítana.régen én is hajlamos voltam rá,de mindenki mondja úgy,ahogy akarja.és,ha szándékosan mondja,akkor mi van.legyen népművelők tanácsa,vagy helyesírási biztos?
401. ab61752c45 (válaszként erre: 375. - Amaunet)
2018. nov. 4. 11:37
és mi közük hozzá.mindenki eldönti,már,ha nem egészségügyi ok van a háttérben,hogy akar-e gyereket,vagy sem.kettő unokatestvéremnek nem volt gyereke,de sosem siránkoztak rajta.
400. Amaunet
2018. nov. 3. 20:48
400.
399. PöttyösPanka (válaszként erre: 365. - Selena78)
2018. nov. 3. 19:57
Nagyon sok embertől fogsz még tanácsot kapni az életben. Ha te ezt nem annak tekinted, ami, hanem megőrülsz tőle, akkor fölöslegesen őrülsz meg egy általános, általad félreértett és túlreagált emberi szokás miatt.
398. globus (válaszként erre: 395. - Amaunet)
2018. nov. 3. 18:14

Nincs már semmi olyan, ami előbbre való lenne. Na jó, lakást vettünk neki, ez nagy dobásnak számít és nyilván kihat a következő évekre még. De nem annyira nagy teher, hogy ellehetetlenítene saját célokat. Annak örülök, hogy megfelelő időben sikerült elköltöznie, már évekkel ezelőtt albérletben lakott. Sok negatív történetet hallok mamahoteles elkényeztetett kölykökről, bizonyos kor után nehezebb a leválás, még ha lenne is rá lehetőség.

Belegondolok utólag, mi hárman nem igazán voltunk angyalkák gyerekkorunkban, anyunak mégis olyan türelme volt hozzánk, hihetetlen :) Vagy az idő szépíti meg a dolgokat.

397. Mezei Virág (válaszként erre: 394. - Magdalénia)
2018. nov. 3. 18:01

Persze, tudom, de ez egy fórum, ahol ez is belefér.

Én sem használom ezt a szót, emberre meg pláne nem. Ő meg igen.

396. Magdalénia (válaszként erre: 392. - Globus)
2018. nov. 3. 17:36
Már én is. :)
395. Amaunet (válaszként erre: 392. - Globus)
2018. nov. 3. 17:34

Sokan ezt hozzák fel, hogy biztosan a kényelmi szempontok miatt nem vállalnak gyermeket. Lehet ebben is van némi igazság. Biztosan vannak ilyenek is.


Attól, hogy nem lakik otthon a gyermek, még mindig az ő boldogulását tartod szem előtt, nem? Nem magadra gondolsz elsősorban ha, pl. be szeretnél iratkozni valamilyen tanfolyamra, ami fiatalabb korodban is érdekelt már. Fordítanál az életeden. De a gyermeknek ugyan ilyen tervei vannak.

394. Magdalénia (válaszként erre: 391. - Mezei Virág)
2018. nov. 3. 17:29

Pl.pedagógusként sem lehet tudomásul venni egy helytelen szóhasználatot. Azt ki kell javítani!


Itt nem erről van szó, - hiszen feltételezem, ennél bővebb a szókincse - hanem szándékosságról.


Egy kis különbség.

393. birebora (válaszként erre: 392. - Globus)
2018. nov. 3. 17:27

Akinek van gyereke, soha nem lesz gyermektelen még ha már nem laknak együtt, akkor sem. Szerintem.

Akinek meg nincs és nem is akar és nem is lesz gyereke, sosem fogja tudni, hogy milyen az élet gyerekkel, gyerekekkel.

392. globus (válaszként erre: 390. - Amaunet)
2018. nov. 3. 17:16
Gyakorlatban, ha a kényelmi szempontokat nézzük, már én is újra gyermektelennek számítok, hiszen nem lakik itthon, elköltözött.
391. Mezei Virág (válaszként erre: 388. - Magdalénia)
2018. nov. 3. 17:09

Nem szoktam meg egyáltalán, csak tudomásul vettem, ő ezt írta és kész. Nem kell mindent túlkombinálni.

Ez a véleménye, így. Lehet, nem?

390. Amaunet (válaszként erre: 389. - Globus)
2018. nov. 3. 17:09

Persze, hogy voltak.:) Csak nem abban az életszakaszban, amelyekben a tudatosan gyermeket nem vállalók.

Ráadásul mindent bevetnek, hogy a korábbi, saját döntésüket igazolják.

De úgy hiszem, hogy fiatalabb korukban, mikor még ugye egyik oldalnak sem voltak gyermekei, akkor sem lehetett volna egyik felet sem győzködni. Most meg már miért is?

Csak el kéne fogadni és megérteni, hogy nem mindenki olyan, amilyennek azt mások elképzelik.


Bocs, ez nem is mind neked szólt.:)

389. globus (válaszként erre: 375. - Amaunet)
2018. nov. 3. 16:59

Hááát, valamikor a gyerekesek is voltak gyerektelenek, nem? :) Ez nem ugyanaz, mint az objektív büdös tojás: nem próbáltam soha, de tudom, hogy rossz. Emocionális élményekhez személyes érintettség szükséges, akár a fájdalomhoz, örömhöz, drogos lebegéshez, szerelemhez stb. stb. Ezeket más hiába meséli.

Nekem inkább az fura, hogy gyerekesek foggal-körömmel védekeznek "gyerek ellen", számomra mögöttes tartalommal bír, de ez az én problémám. Néha megesik ilyesmi.

388. Magdalénia (válaszként erre: 385. - Mezei Virág)
2018. nov. 3. 16:56

Ha megszoktad ezt a szóhasználatot, akkor fel sem tűnik.

Az ember nem gondolja így, nem is mondja, vagy pejoratív használja valakikre.

387. Magdalénia (válaszként erre: 384. - Selena78)
2018. nov. 3. 16:52

A példánál maradva. Ha csak annyit iszol, amennyit te találsz jónak, attól még szomjan halhatsz.

Érted már?


A másiknak lehet tapasztalata róla és figyelmeztethet.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook