Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az élet gyerek nélkül? fórum

Milyen az élet gyerek nélkül? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
536. ab61752c45 (válaszként erre: 528. - Bridzs87)
2018. nov. 6. 12:04
mi nem tartoztunk a nagyon szegények közé.de sajnos azok közé sem,ahol a szülő gondoskodik a gyerekéről.volt egy sál,majd eldöntöd,vagy a fejedre teszed,vagy a nyakadra.hogy az ilyennek mi a búbánatnak kell négy gyerek,aki a pletykálkodást,szórakozást jobban szerette.
535. globus (válaszként erre: 534. - Csgybzs)
2018. nov. 6. 11:57
Akinek nagyon fáj, tehet. Például kiszállhat.
534. csgybzs (válaszként erre: 533. - Globus)
2018. nov. 6. 11:52
Morbid, de a nem létezésünk sokkal hasznosabb lenne/lett volna... tenni meg elég kevesen tesznek bármit is...
533. globus
2018. nov. 6. 11:49

Minő szerencse, hogy bennünket vállaltak a szüleink.

Pótolhatatlan veszteség, tragédia lenne, ha nem tudnánk TENNI a Föld nevű bolygó jövőjéért.

532. csgybzs
2018. nov. 6. 10:57

Ez is érdekes. És egerek ide vagy oda, tisztán látszik a mai viselkedési mintákon, hogy már a mostani embermennyiség is rengeteg agressziót, frusztrációt okoz, a javak elosztásáról ne is beszéljünk.


[link]

531. Amaunet (válaszként erre: 527. - Csgybzs)
2018. nov. 6. 10:54

És végül eljutunk oda, hogy a javak elosztása, és népvándorlás vs. nemzeti érdekek.


Tegnap olvastam egy interjút egy robotikával foglalkozó mérnökkel. Miért is fél az emberiség a mesterséges intelligenciától?

[link]

530. Bridzs87 (válaszként erre: 529. - Amaunet)
2018. nov. 6. 10:32
Így van, én is ezt vallom. Csak ugye nem erőltethetjük rá senkire az akaratunkat és persze nem is akarom. Mindenki azt csinál, amit akar, de mélységesen elítélem azokat, akik a semmire szülnek és nagyon sajnálom azokat a gyerekeket, akik nélkülözve nőnek fel.
529. Amaunet (válaszként erre: 526. - Bridzs87)
2018. nov. 6. 10:29

Végül is. Persze. Mindenkinek meg kell adni a személyes szabadságát.

A fordulat a "vállaljon" szón van.

Mert vállalni azt jelenti számomra, hogy fel is tudja nevelni. Biztosítani tudja számára az ellátást, a taníttatást, minden külső segítség nélkül.

Vannak, akiknek a nagy család a vágyuk, mert úgy érzik abban találják meg a boldogságukat. Csakhogy a vágyainknak néhol határt kell szabni.

Akiknek más jellegű vágyaik vannak sem tudják megvalósítani, megalkusznak egy kisebbel.

Hiába akarok én az óceán partján egy villát, ha csak egy vidéki kis ház a valóság.

528. Bridzs87 (válaszként erre: 527. - Csgybzs)
2018. nov. 6. 10:24
Nagyon-nagyon egyetértek. Sajnos leginkább pont azok "szaporodnak", akiknek nem kellene... Rengeteg olyat ismerek, aki 20 évesen szült anyukának pár hónapos kapcsolatra és még csak segélyt sem nagyon fog kapni, mert nem dolgozott semmit. Bele sem gondolnak, hogy egy ártatlan életet tesznek tönkre már a születésük pillanatában. Hagyjanak engem ezzel a dumával, hogy régen is szegénység volt és mégis sok gyerek született! Igen, mert sajnos azoknak a nőknek nem nagyon volt választásuk. De jó volt vajon? Szegénységben, nélkülözésben felnőni?! Szép dolog a szeretet, csak sajnos nem lakunk jól vele...
527. csgybzs
2018. nov. 6. 10:16

Azért ha megnézzük akár a Mo-i állapotokat, ahol a szépen színezett statisztikák szerint is a gyerekek minimum 27%-a él mélyszegénységben... annyi funkcionális analfabéta van, hogy meg sem lehet számolni, igazán el kellene gondolkodni azon, hogy vajon 2018-ban, amikor már eleve túlnépesedés van a világon, kellene-e még, hogy alanyi jogon járjon bárhol a világon a gyerekvállalás.

Szép és jó, hogy itt mindenki mesterségesen is akár tolja, hogy neki jár a gyerek, akkor és annyit szül amennyit akar, de valójában ez az erőforrások és a lehetőségek tekintetében már marhára nincs így. Fullon vannak az árvaházak a kiemelt gyerekekkel, a házasságok több mint 60 százaléka válással végződik, tele az ország egyedülálló, küszködő anyákkal, és mégis, itt mindenkinek joga van teleszülni a világot. Akkor is, ha tudható, hogy a gyerek semmire nem fog jutni.

Én részemről egy bizonyos szellemi és jövedelmi szint alatt egyszerűen nem engedném. Mert nincs értelme. Kevés kitörni képes kivétellel egy örökké kiszolgáltatottan, az állam kegyeletéből élő szociálisan periféria szorult embermassza termelődik újra.

Ez még mindig humánusabb lenne, mint teleszülni a világot még jobban, majd 50 év múlva háborúban legyilkolni a felét a megmaradt erőforrásokért (ivóvíz, művelhető terület, stb...)


Már évtizedek óta nem azon kéne vitatkozni, hogy szülessen több gyerek. Már réges régen azon kéne az országoknak összefogva, közösen, határok nélkül dolgozni, hogy a Föld nevű bolygó pár évtizeden belül ne döntsön úgy, hogy itt a vége, fuss el vége.

Gondoljunk csak bele (a szemétszállítási mizéria alapján végre látszik is), hogy pár ezer ember egy hetes el nem hordott szemete milyen rakásokkal jár. Belegondolnak itt a "gyerek kell mindenáron" szemlélet követői, hogy egy emberöltő alatt mi mindannyian mi kárt okozunk a puszta létezésünkkel?

Szerintem kevesen. Én igyekszem egy komplexebb képet nézni a gyerekvállalás kapcsán, racionálisan is megközelíteni, észérveket is figyelembe venni. Jelenleg 2018-ban számomra SEMMI nem szól a gyerekvállalás MELLETT.

És bár sokan gondolják úgy mint én, ezt ma mégis tilos kimondani, mert ez az a téma, amihez sehol a világon nem mer senki nyúlni. Pedig előbb-utóbb muszáj lesz....

2018. nov. 6. 08:22
Nekem továbbra is az a véleményem, hogy aki akar vállaljon gyereket, akár 10-et is, aki meg nem akar, az ne szüljön. Szerencsére dönthetünk...
525. michelle.r (válaszként erre: 524. - Lapbarna)
2018. nov. 6. 07:22
Felvettem a listára ;)
524. lapbarna (válaszként erre: 515. - Michelle.r)
2018. nov. 6. 06:35

Az igaz.

Akkor már ne maradjon ki a sugárban fosás sem. A legjobb anyákon mutat a legjobban, ez tény. ;D

2018. nov. 5. 23:46

Ha egymással egyetértetek, akkor természetesen osztjátok egymás véleményét. Nincs ebben semmi kifogásolható.


Csak más ne írja le a saját véleményét, ami esetleg nem egyező.

522. michelle.r (válaszként erre: 521. - Unom)
2018. nov. 5. 23:00
Tényleg szakadjon rám az ég, a tányéromon a sushi változzon tejbegrízzé, a kávém meleg, cukros tejjé, ha még egyszer az életben reagálok rá :o)))))
521. unom (válaszként erre: 513. - Michelle.r)
2018. nov. 5. 22:50
Inkább megoldom az izraeli-palesztin konfliktust, az egyszerűbb.
520. unom (válaszként erre: 510. - Bridzs87)
2018. nov. 5. 22:48
Mindenkinek önzőségből teszi azt, amit, merre neki úgy jobb. Nincs is ezzel semmi baj.
519. Magdalénia (válaszként erre: 513. - Michelle.r)
2018. nov. 5. 22:42

Ezt írtad feketén, fehéren:


"Elég szánalmas élet az, aminek a gyerek ad értelmet."


Ez legalább olyan necces, mintha azt írnád:

Elég szánalmas élet az, aminek nem ad értelmet a gyermek.


Eben-guba. Az előbbi a gyermekesekre utalhat, az utóbbi a gyermektelenekre.

2018. nov. 5. 22:41
Kár, hogy a kedvelés mellett nincs "nagyonröhögök" opció is. Sűrűn nyomogattam volna, míg olvastam ezt a fórumot :D
517. timycat
2018. nov. 5. 22:36

Nem is emlékszem rá. Bár mostanában már egyre többet van távol és az tök jó :)

Nemrég ismét szóba került nálunk a gyerektéma (nem terveztük a gyereket de lett, amikor terveztük nem lett) mint hogy kb az utolsó előtti pillanatban vagyunk gyerek-kérdésben és inkább nem akarunk. Ha nem lenne egyáltalán gyerekem biztos belevágnék, de így hogy már vannem. Mindezt úgy hogy a gyerek a végletekig toleráns és tényleg már-már bántóan jó gyerek, de lusták vagyunk újra belevágni, egyszer mákunk volt nem kísértjük a sorsot.

516. Magdalénia (válaszként erre: 514. - Michelle.r)
2018. nov. 5. 22:30
A két rövid mondatból nem az derül ki.
515. michelle.r (válaszként erre: 512. - Lapbarna)
2018. nov. 5. 22:25
Már megbocsáss, de mosolyról nem volt szó, csak arról, mi egy jó anya dolga. Stepford mosoly on, és hadd szóljon ;)
514. michelle.r (válaszként erre: 499. - Magdalénia)
2018. nov. 5. 22:19
Veled ellentétben tökéletesen megértette, hogy mit írtam.
513. michelle.r (válaszként erre: 489. - Magdalénia)
2018. nov. 5. 22:16

Látom, írni jobban szeretsz, mint olvasni. Tényleg nem érted, hogy mit írtam?


Valaki megtenné, hogy elmagyarázza? ;)

512. lapbarna (válaszként erre: 511. - Michelle.r)
2018. nov. 5. 21:20
Azért az 5-6-ik alkalom után már nem olyan őszinte az a mosoly...
511. michelle.r (válaszként erre: 349. - Unom)
2018. nov. 5. 21:17
Szörnyen rossz anya vagy. Átszellemült mosollyal töröld fel, hiszen méhednek gyümölcse, életednek egyetlen értelme produkálta ;)
510. Bridzs87 (válaszként erre: 509. - Unom)
2018. nov. 5. 20:42

Ez meg az én véleményem. Ettől függetlenül senkit nem akarok lebeszélni arról, hogy 40 éves kora fölött szüljön. Inkább manapság nem ritkaság..


A gyerekesek minket tartanak önzőnek, mert hogy nem szülünk. Csak reagáltam. Én azokat a nőket tartom önzőnek, akik még 45 évesen is erőltetik a gyerektémát és nem tudják elfogadni, hogy valamiért nem lehet. Közben meg elmegy mellettük az élet, mit sem törődve azzal, hogy a párjuk mit akar vagy hogy jó-e nekik, hogy már vagy 20 éve erről szól az életük és csak azért szexelnek, hogy legyen már gyerek. Számomra ez az önzőség és szánom ezeket a nőket, a partnerüket meg sajnálom. De ettől függetlenül felőlem még 50 éves korában is szüljön, aki akar.

509. unom (válaszként erre: 508. - Bridzs87)
2018. nov. 5. 20:17

Ez ugyanolyan hozáállás mint a mindenáron gyerek kell egy nőnek. Te se tudod megérteni, hogy másnak más a jó.

Abnormális korkülönbség? Ugyan miért? Régen egyáltalán nem volt ez ritkaság.

2018. nov. 5. 20:14
Na ezért szeretem jobban az állatokat az embereknél. :D Mi emberek képesek vagyunk bárhol, bármikor, bármin összeveszni... Most jó néhány hoxásból fogok ellenérzést kiváltani...de komolyan úgy gondolom, hogy már kur.a sokan vagyunk így is a Földön és csak tönkre teszünk magunk körül mindent... Helyes, hogy vannak/vagyunk páran, akik nem feltétlenül akarnak "szaporodni". Számomra azok a nők az önzőek, akik még 40 felett is erőltetik a gyerektémát. Kizárólag maguk miatt...mert arra ugye nem gondolnak, hogy azt a szerencsétlen gyereket fel is kéne nevelni, meg hogy talán sok probléma okozója lesz az abnormális korkülönbség. De hát ugye csak az a lényeg, hogy legyen gyerek. Mindegy, hogy mikor vagy meddig...
507. Magdalénia (válaszként erre: 506. - Amaunet)
2018. nov. 5. 19:53

Tedd azt.


Szívesen!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook