Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az élet gyerek nélkül? fórum

Milyen az élet gyerek nélkül? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
356. unom (válaszként erre: 353. - Mezei Virág)
2018. nov. 3. 14:14
Nyugat-Európában még több van.
355. Mezei Virág (válaszként erre: 354. - Globus)
2018. nov. 3. 14:03
Ha egyre gondolnánk véletlen, jobb is! ;)
354. globus (válaszként erre: 353. - Mezei Virág)
2018. nov. 3. 14:01
Én nem írom le, hogy milyenek vannak.
353. Mezei Virág (válaszként erre: 352. - Globus)
2018. nov. 3. 13:59

De én ilyet nem is írtam!

De van, aki ebben az országban nem vállal. Sok ilyen van az ismerőseim között is.

352. globus (válaszként erre: 351. - Mezei Virág)
2018. nov. 3. 13:56
Gondolod, hogy aki kategorikusan nem szeretne gyereket nevelni, mert teljesen komfortos nélküle az élet, az máshol akarna?
351. Mezei Virág (válaszként erre: 347. - Magdalénia)
2018. nov. 3. 13:48

Nem csak szaporodásnak gondolják! Van, aki nem szeretne gyerekekkel bíbelődni. Meg tudom érteni őket. Van több ismerősöm is, akik azt mondták, erre a világra nem vállalnak gyereket. Nekik is igazuk van.

Mi ebben a rossz?

Nem családbarát az országunk sem. Jobban mondva nem emberbarát. :( Csak, ha jómódú vagy... de többen vannak, akik nem azok. A mi országunkban nem egyenlők az esélyek sem.

350. globus (válaszként erre: 348. - Unom)
2018. nov. 3. 13:46

Azt, hogy így járt, kihalt a családja, a játéknak vége.

Talán nem lenne igaz?

349. unom (válaszként erre: 345. - Magdalénia)
2018. nov. 3. 13:42

kezdjem elemezgetni, hogy ahozzászólásaid alapján neked milyen lelki defektusaid vannak? Legalább annyi alapja lenne, mint a tiednek.

Én pl. undorodom a hányástól, a saját gyerekem hányásától is. Akkor mi van?

348. unom (válaszként erre: 347. - Magdalénia)
2018. nov. 3. 13:40

Gondolod, neked megnyílik, mikor tudja, hogy képtelen vagy más véleményt elfogadni?

Mit reagálnál, ha egy idős nő azt mondaná, nem baj, hogy nincs unokája?

347. Magdalénia (válaszként erre: 346. - Mezei Virág)
2018. nov. 3. 13:35

Persze. Akik csupán szaporodásnak gondolják. Ezt nem lehet megtapsolni.


Az idős ember nem mindenkinek nyílik meg, ahhoz közelebbi kapcsolat kell. Nyilván vannak olyanok is, akik belenyugodnak, megbékélnek, mert úgy könnyebb.

346. Mezei Virág (válaszként erre: 336. - Magdalénia)
2018. nov. 3. 13:27

Lakótelepen lakom, és nagyon sokan ismerjük itt egymást. Még a környező házakból is. Vannak, akiknek nem lesz unokája, és ők tudomásul vették. Sajnos nélkül. A gyerekeik jól élnek, sokan utazgatnak a nagyvilágban. Nem mindenki akar gyereket, és az unokahiánnyal is megbékélnek.

Fogadd el, hogy gyerek nélkül is tud kerek lenni a világ! Mindenki maga döntse el ezt.

345. Magdalénia (válaszként erre: 342. - Unom)
2018. nov. 3. 13:25

Miért? Nem lehetnek olyan lelki sérüléseik,problémáik, amik odáig vezetnek? Kizárt? Szerintem nem.


Aki pl.undorodik a gyerek pelenkájától, de felveszi az utcán a kutyáinak a végtermékét stb...

344. selena78 (válaszként erre: 338. - PöttyösPanka)
2018. nov. 3. 13:24

"de aki propagálja a gyerekvállalást, az nem rosszat akar, hanem szeretné, ha a másik is megtapasztalná azt a szeretet és boldogságot, amit csak egy gyermek adhat."


Panka, hogy ki mit szeretne megtapasztalni az életben, a magánügye. Felnőtt embernek nincs szüksége arra, hogy valaki más mondja meg neki, mitől lesz boldog. El tudja dönteni maga is.



"Aki azt várja, hogy megértsék és elfogadják a döntését, annak talán megértést kellene tanúsítania a másik oldal felé, nem pedig támadásnak venni a véleményüket."


Ezt most nem is értem. Senkinek sem kell elfogadnia a döntésemet, ami a saját életemre vonatkozik. Én még sosem láttam olyan embert, aki arról akarta volna meggyőzni a másikat, hogy ne vállaljon gyereket, mert mennyivel jobb lenne neki nélküle.


De számtalan olyat, aki arról akarja meggyőzni a másik felet, hogy majd megbánja a döntését.

343. Magdalénia (válaszként erre: 340. - Selena78)
2018. nov. 3. 13:15
Ez nem verseny. Én leírtam a tapasztalatomat, a nagyobb társasági összejövetelekről, lakóhelyemről, ahol nagymamakorú emberek vannak.
342. unom (válaszként erre: 338. - PöttyösPanka)
2018. nov. 3. 13:11

Szerintem nem megértést várnak el, csask elfogadást. Az, hogy alapból kétségbe vonják a normalitásukat, lelki sérültnek mondják őket, nem elfogadás, a győzködés sem.

A helyükben én erősebben fogalmaznék, senki nem hozná fel előttem a témát másodszor.

341. Magdalénia (válaszként erre: 337. - Selena78)
2018. nov. 3. 13:09

Az állatok szaporodnak. Az ember családod alapít.


Ez még nem az a világ, nálunk és sok más országban sem.

340. selena78 (válaszként erre: 336. - Magdalénia)
2018. nov. 3. 13:06

"Ez a "sajnos" bizony minden esetben ott van."


Nos, az én társaságomban nincs ott. Akkor most versenyezzünk?

339. selena78 (válaszként erre: 333. - Magdalénia)
2018. nov. 3. 13:04

"Akinek felnőtt gyermekei vannak, soha nem azt mondja, hogy "hál'Istennek nincs unokám", hanem kivétel nélkül, "sajnos még nincs"."


Honnan tudod? A világ minden unokamentes emberével beszéltél? A hozzád hasonlók lepődnek meg, amikor a potenciális nagyik nem tapsolnak az unokának.


Szörnyen irritáló személyiség vagy. Azt hiszed, nálad van a bölcsek köve, közben csak mondod a magadét, és nem vagy hajlandó elfogadni, hogy a világ nem úgy forog, ahogy te azt elképzeled, hogy forognia kellene.

2018. nov. 3. 12:59
Szerintem sem kell mindenkinek szülnie. Viszont érdekes, hogy néhányan miért ilyen érzékenyek a témára, ha teljesen ki vannak békülve a döntésükkel. Akár tetszik, akár nem, mindig is ők lesznek kisebbségben, mivel a "nem akarok utódot" gén nem öröklődik, hiszen nincs kiben. Azért vagyunk itt, mert az "akarok gyereket" gén biztosítja a faj fennmaradását. Nem szép dolog más döntését firtatni, de aki propagálja a gyerekvállalást, az nem rosszat akar, hanem szeretné, ha a másik is megtapasztalná azt a szeretet és boldogságot, amit csak egy gyermek adhat. Aki azt várja, hogy megértsék és elfogadják a döntését, annak talán megértést kellene tanúsítania a másik oldal felé, nem pedig támadásnak venni a véleményüket.
337. selena78 (válaszként erre: 327. - Magdalénia)
2018. nov. 3. 12:52

"Van, aki a szellemi fogyatékosokra alkalmazná, vagy a súlyos öröklött betegségek miatt."


Senki sem alkalmazhatja senkire, kizárólag saját magára. Ez már egy olyan világ, hogy mindenki maga dönti el, kíván-e szaporodni. Magánügy. Az is, ha igen, az is ha nem.

336. Magdalénia (válaszként erre: 335. - Unom)
2018. nov. 3. 12:42
Nagy cégnél dolgoztam, ma is összejárunk. Rendszeresek a találkozók, a céges rendezvények. A lakóhelyem sem egy lakótelep, ahol nem ismerik egymást az emberek. Nem írtam volna, ha nem tapasztalom. Ez a "sajnos" bizony minden esetben ott van.
335. unom (válaszként erre: 333. - Magdalénia)
2018. nov. 3. 12:38
Megint azt képzeled, mindent láttál, és amit nem, olyan nincs is. Pedig úgy írsz, mintha szatyorban élnél.
334. unom (válaszként erre: 332. - Magdalénia)
2018. nov. 3. 12:37

Az élet kockázattal jár.

Egyébként miért hiszed azt, hogy bármi közöd van más döntéséhez?

2018. nov. 3. 12:32

Akinek felnőtt gyermekei vannak, soha nem azt mondja, hogy "hál'Istennek nincs unokám", hanem kivétel nélkül, "sajnos még nincs".


Ez a jelenség is mond valamit. A gyermeki szeretet hiánya azoknál, akik tudják, hogy mi az.

332. Magdalénia (válaszként erre: 331. - Unom)
2018. nov. 3. 12:25
Egy műtét mindig kockázattal jár. Semmi nem biztos.
331. unom (válaszként erre: 330. - Magdalénia)
2018. nov. 2. 19:33
Hya az egyén úgy dönt, miért ne tehetné meg? az egyik legbizosabb fogamzásgátlás, ráadásul visszafordítható.
330. Magdalénia (válaszként erre: 329. - Magdalénia)
2018. nov. 2. 19:25

Nem olvastam végig a fórumot.


Ha az egyén tisztában van a betegségével, nem akarja örökíteni és ezért felvállalja a vasectomiát, az érthető és logikus.

329. Magdalénia (válaszként erre: 328. - Ab61752c45)
2018. nov. 2. 19:16
Abban a fórumban olvasható még ez is.
328. ab61752c45 (válaszként erre: 327. - Magdalénia)
2018. nov. 2. 19:15
mint hitler?
327. Magdalénia (válaszként erre: 326. - Ab61752c45)
2018. nov. 2. 19:10

Itt is van róla fórum, talán nem is egy. Nem függ attól, hogy hol élsz.

Van, aki a szellemi fogyatékosokra alkalmazná, vagy a súlyos öröklött betegségek miatt.


Ez nem arról szól, hogy belemászol más hálószobájába.

Szexmunkás már éppen elég van. A különféle társkereső oldalak erről szólnak és olvashatjuk az egészséges párkereső nők panaszait is.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook