Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért van az hogy ha vele vagyok csak a hibáimat látom? fórum

Miért van az hogy ha vele vagyok csak a hibáimat látom? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
94. 25d4b44717 (válaszként erre: 90. - C1e9612cd3)
2012. jún. 3. 12:36
A kivétel erősíti a szabállt:-)
93. spinneli (válaszként erre: 91. - 25d4b44717)
2012. jún. 3. 12:36

A kapudrog elméletet a 90-es években már megdöntötték, nem törvényszerű az erősebb, vagy más drogok kipróbálása.

Olvass frissebb tartalmakat. Zacher Gábort ajánlom, ő még elég népszerű is ráadásul.


Egyébként veled, abszolút nem szeretnék vitázni tovább a témában, szerintem sejted, hogy miért.

92. spinneli (válaszként erre: 88. - C1e9612cd3)
2012. jún. 3. 12:34

Nem értelek, a fű tényleg kihozhat rejtett pszichés betegségeket, ez tény.


Sajnos van is a látókörünkben pár ilyen eset, elég szomorúak, pláne, hogy nagyon fiatalok a betegek.



Egyébként laikusként, nyugodtan megvetheted, elítélheted őket, nincs ebben semmi, a baj csak az a hozzád hasonlóakkal, hogy azt hiszitek az, hogy vki megért vmit, attól fel is menti a cselekedetei alól.

Remélem m gondolod, hogy nálunk-vagy bármilyen kezelőhelyen a függőség kezelése pátyolgatásból, vagy buksi simogatásból áll.

91. 25d4b44717 (válaszként erre: 87. - Spinneli)
2012. jún. 3. 12:32

Nekem mindegy.

A szakirodalomban olvastam,a könnyűdrogos egy idő után erősebbet kíván.


Én pl egy fillért nem adnék a gyógyításukra a közpénzből,hisz tudatosan kezdi mind. Ahogy az alkoholista is.

Az alkoholista,a drogos enyhe büntetéssel ussza meg ha kocsival gyilkol!Milyen alapon? ?

90. c1e9612cd3 (válaszként erre: 89. - 25d4b44717)
2012. jún. 3. 12:29

meddő vita.... mi, akik a saját életünkben láttuk, tapasztaltuk meg ezeket a dolgokat, mind csak hülyék lehetünk, mert nme a tankönyvet tartjuk a kezünkben, és nem azalapján világítjuk át a füves tetteit.....

Eü-s lévén annyi tapasztalatom azért van a tankönyvekkel, h olykor ki lehet törölni vele.... és nem a tankönyv határozza meg a paciens kezelését, hanem az egyén, ahogy annak viselkedésére is érvényes ez. A tankönyv csak egy nagy átlagra vonatkozó állítást tesz, de vannak eltérő esetek is.

89. 25d4b44717 (válaszként erre: 83. - Spinneli)
2012. jún. 3. 12:24

Asszem neked is mindegy,ha tőle,vagy hiányától rabol ki és közben alkalmaz veled erőszakot!

Persze nem az első slukk után...

88. c1e9612cd3 (válaszként erre: 85. - Spinneli)
2012. jún. 3. 12:23

az az 1 hónap, 2003 óta tart.....

évekig én is azt mondtam, h a fűtől mi bajuk lehet, és inkább legalizálni kellene, mint tiltani. Amíg ezt mondtam, csak alkalmi füveseket ismertem. Aztán a hosszú évek során ez a hozzáállás merőben megváltozott.

Ajánlanám, h próbáld ki, és szépen lassan, évek alatt minden szociális érzékenységed, empátiád a sülyesztőbe kerülne velük kapcs.

Az a gond, h tőled olvastam már olyat is, ahol szakanyagokat cáfolsz te magad is. Pld. hogy a drogok hozzájárulnak bizonyos pszichés kórképek kialakulásához, mint pld skizofrénia.

Népegészségtani adatok leírják azt is, h a fű használata nagyobb mértékben járul hozzá a tüdő daganatos betegségeinek kialakulásához, mint más dolgok.....

Ha megfeszülsz se fogok tudni a hosszú évek taapsztalatai alapján, elfogadni sem, és megérteni sem semmilyen drogost.

87. spinneli (válaszként erre: 86. - 25d4b44717)
2012. jún. 3. 12:22
De nem mindegy, hogy milyen drogtól, nem nagyon érdemes őket egy kalap alá venni...ahogy a drogfüggőket sem, úgy egyébként.
86. 25d4b44717 (válaszként erre: 63. - Spinneli)
2012. jún. 3. 12:19
Valóban csekéjek,,még soha nem próbáltam,de nem is fogom, hisz láttam elég füvest, drogost tombolni. Szenvedni, stb.
85. spinneli (válaszként erre: 84. - C1e9612cd3)
2012. jún. 3. 12:11

Oké, nem erőlködöm tovább.


Minden közvetlen tapasztalatot, é szakanyagot cáfoltak a munkahelyed, drogos kollégái, és amit te láttál tőlük 1 hónapig.

:)

84. c1e9612cd3 (válaszként erre: 83. - Spinneli)
2012. jún. 3. 12:09
a lényeg az agresszivitás, mindegy, h hiányában, vagy mellette. Így aztán cáfolva azon állítások, h egy füves soha nem agresszív!
83. spinneli (válaszként erre: 81. - C1e9612cd3)
2012. jún. 3. 12:07

Ó, oké, már értem, hogy miért kevered ezeket, nem a fűről lettek agresszívek, hanem maximum annak a hiányától.

Nem mindegy.

2012. jún. 3. 12:07
Még több évvel ezelőtt volt egy kapcsolatom,ami három hónapja tartott,amikor egy este áthívta a "párom" a haverjait.Átjött a díszes,elmondom nektek értelmiségi tárasásg,olyan 10óra magasságában.Az egyik csaj hozta a 4 éves kisfiát,mert nem tudta hova tenni és elkezdtek füvezni.Én csak kikerekedett szemmel néztem,és a kisfiút átvittem a másik szobába és ott voltam vele,végig míg elmentek.Másnap összepakoltam és búcsút intettem. Kb 2 perc alatt kiábrándultam a pasiból...én elítéltem őket.Nem azért amit csináltak,mindenkinek magán ügye,de azt láttam ezt tekintet nélkül művelik, önző módon.Szegény kisfiút sajnáltam.Valahol magamat is sajnáltam,hogy így szembesültem vele,hogy füvezik...,de iszonyat megkönnyebbülés volt eljönni.A te párod is valószínű hasonlóan önző,ha erről van szó.Én ehhez nem tudtam adni magam.
81. c1e9612cd3 (válaszként erre: 79. - Spinneli)
2012. jún. 3. 11:57

leírtam, h mire alapozom. Párom lakótársa pld nagy füves. Ő ha épp oylan az elmeállapota, szétveri a saját berendezését, barátai már szinte nncsenek, szép lasan elkopnak mellőle.... Akikkel együtt dolgoztam, teljesen megfeszültek, és verbálisan is, meg olykor fizikálisan is agresszívek lettek. Akkor volt megnyugvás, amikor elszívták a békepipát..... Azt hiszem, ez elég saját tapasztalat..... Jah, és ez vendéglátás, hidd el, elég sokan élnek vele azokban a körökben.... Ha nem volt fű, akkor helyettesítették alkohollal. A lényeg a lebutulás, letompulás.... Igen, látom, h pld. a kokótól gyakrabban lesznek agreszívak, meg ha azt keverik ginával, kész J.I.Joe-nak képzelik magukat, de a saját tapasztalatom alapján a nem alkalmi füveseknél, ahanme azoknál, akiknek a mindennapjaikat határozza meg a fű, gyakran vannak agresszív kitörsek, mégha olykor csak verbálisan is.

Hogy miért hoztam fel, h hogyan kell őket kezelni? Nem te kérdezted az előzőekben, h miylen életre oktatom én őket??????

80. spinneli (válaszként erre: 78. - C1e9612cd3)
2012. jún. 3. 11:50
Nem, egyáltalán nem értesz, az, hogy azt hittem szakmabéli lehetsz, inkább a rendkívül szegényes színvonalról árulkodik szakmán belül, mint rólad a laikusról, akinek tényleg nem kell hozzá értenie.
79. spinneli (válaszként erre: 77. - C1e9612cd3)
2012. jún. 3. 11:48

Itt úgy látom, hogy elbeszélünk egymás mellett, te azt állítod, hogy a füvesek agresszívek, én ezt cáfoltam, a saját tapasztalataim, és természetesen tudásanyagom, és a kollégáim munkatapasztalatának fényében.


Én ennyiben vitázom veled, az, hogy függőséget, pszichés bajokat okozhat, és hogyan kell egy függőt kezelni, teljesen más téma, én nem is írtam semmi ilyesmiről, nem is értem,hogy, miért hoztad fel.


A kérdés továbbra is az, hogy mire alapozod azt, hogy agresszivitást vált ki a fű, milyen konkrét példáid vannak erre?

Nem kötekedésből kérdezem, tényleg érdekel.

Én maximum kevert szerhasználatnál tudom elképzelni.

78. c1e9612cd3 (válaszként erre: 76. - Spinneli)
2012. jún. 3. 11:45
ezek szerint mégiscsak valamelyest értek a témához, ha te azt hitted, h szakmabeli vagyok :))))) na akkor itt az ellentmondás.....
77. c1e9612cd3 (válaszként erre: 74. - Spinneli)
2012. jún. 3. 11:43

mi van? Mi az ellentmondás?

Nme azt írtam, h én az életre tanítom őket :) Ilyet egy szóval sem írtam :)

Azt írtam, h elég sokat ismerek, és én ezen élettapasztalatokra építem a véleményem.... Értelmezz máskor!

Én is saját tapasztalatot írtam le a füvesekkel kapcs., mint ahogy te is ezek szerint.

Amúgy én úgy dologozok/ dolgoztam együtt jópár ilyennek, mint kolléga. És elég volt. A szót nme fecsérlem az egészségnevelésükre, mert azon a szinten, ahol ők vannak, nme érdemes. Az a réteg, akiket én ismerek, így érzi jónak az életét, és szakember soha nem látta őket, akit meg igen, az hárítja, elutasítja mai napig, és soha többet nem ment vissza, mert az orvos a hülye...... Itthon meg szétveri a berendezést, ha oylanja van.....

Ha te velük dolgozol, pontosan tudnod kell, h mint az alkoholistáknál, addig amíg nme ismeri fel ő maga a dolog súlyosságát, és önmaga nem akarja a változást, felesleges szócséplés lenne bmiféle nevelő célzatú monológ is....

76. spinneli (válaszként erre: 73. - C1e9612cd3)
2012. jún. 3. 11:38
Egyébként tőlem azt hiszel, amit akarsz, nem te lennél az egyetlen a szakmában, aki ennyire tájékozott.
75. spinneli (válaszként erre: 73. - C1e9612cd3)
2012. jún. 3. 11:37

A fűhasználók többsége egyáltalán nem agresszív, ehhez elég a fú hatását ismeri, ha keveri mindenféle szarral, akkor lehet az.

Gondolom letesztelted mindegyik agresszív füves kliensednél a hatóanyag tartalmat, valamint a pszichés státuszt is, azért mersz kinyilatkoztatni ilyen érdekességeket.

Találkozom a klienseim környezetével is, sőt...az a gond, hogy ma már egyébként egyáltalán nem a fű az, ami miatt a szülőknek aggódni kellene, hanem az új designer drogok, amitől valóban lehet agresszív bárki.

74. spinneli (válaszként erre: 72. - C1e9612cd3)
2012. jún. 3. 11:33

Nem elvonósokkal dolgozom, egyébként miután személyesen találkozom velük, szerinted tankönyvi statisztikákat ismertetem?

Amit írtam az saját tapasztalat (igen egybecseng pár szakemberével, aki szintén droghasználókkal dolgozik.)

Legalább próbálj úgy érvelni, hogy ne legyen benne nagyon nagy ellentmondás.

Egyébként mit is dolgozol te tulajdonképpen, amitől az életre tanítod őket?


Másrészt miután velük dolgozom szted mire "tanítom" őket, együtt kötögetünk?

73. c1e9612cd3 (válaszként erre: 72. - C1e9612cd3)
2012. jún. 3. 11:30
jah, és nekem soha az életben nem fogod tudni elmagyarázni, bizonyítani, h egy füves soha nem agresszív..... nem a vihart nem! Méghozzá nem is kicsit tud az lenni, ha rájön a dili...... Valószínűleg inkább a klienseid környezetét kellene megnterjúvolnod a témában, és találkoznál az én állításom igazolásával is....
72. c1e9612cd3 (válaszként erre: 69. - Spinneli)
2012. jún. 3. 11:27
igen, tudjuk, h te elvonósokkal dolgozol, viszont te tudsz egy tankönyvi statisztikát, én meg az életet ismerem velük.....
71. spinneli (válaszként erre: 70. - 94ac2944be)
2012. jún. 3. 11:16

Egy szóval sem állítottam, hogy jó, vagy normális szívni.

Annyit írtam, hogy egy alkalmi füves nem egyenlő a drogossal, az, hogy ennyire felhúztad magad a témán, amihez már ne is haragudj abszolút nem értesz, szerintem mást takar.

Megértem, hogy, mint szülő nagyon félsz tőle, de pont azért érdemes nemcsak egy irányból szemlélni a kérdést.

70. 94ac2944be (válaszként erre: 68. - Spinneli)
2012. jún. 3. 11:12
Amíg a közvetlen környezetemben nem fog elterjedni a fű, mint normális dolog, addig úgy fogom gondolni, hogy ez az átlagos felfogás. A füvezést el lehet fogadni, de nem kell egyet érteni vele. Sem az alkoholizmussal sem a droggal. Sőt ezt ellenezni is fogom! A gyerekeimnek példát kell mutatnom. Meg kell tudniuk, hogy mi a jó és mi a rossz. A fű rossz! Szórakozni anélkül is lehet, a problémákat pedig nem fogja megoldani. Azért, mert nem függő, attól még helytelen dolgot cselekszik. Szerinted hányan átkozzák azt a napot, mikor az első ilyen cigijüket elszívták????? Mi van, ha nem tud itt megállni? Mi van, ha éppen a kisgyerekére vigyáz és akkor támad kedve rágyújtani? Bármi megtörténhet és nem lehet visszaforgatni az időt!!!!!
69. spinneli (válaszként erre: 66. - C1e9612cd3)
2012. jún. 3. 11:03

Látatlanban is biztos vagyok benne, hogy én többet.

:)

68. spinneli (válaszként erre: 65. - 94ac2944be)
2012. jún. 3. 11:02

Erről beszéltem, gondoltam, hogy nem fog átmenni.

Köszönöm, hogy bizonyítottad.

:)

67. c1e9612cd3 (válaszként erre: 60. - Cbe6ba1fa9)
2012. jún. 3. 10:48
mert az ugye jobb, ha már eljut arra a szintre az ember, h saját magát örli emiatt, és később a leendő kapcsolatait is tönkreteszi, mert ott is azt hiszi, h ő nem lehet elég jó...... hát.... gratulálok, valóban az a helyes, h megtartani egy oylan kapcsolatot, ami a topicindító fórumos multját tekintve sem működőképes, és csak a saját mentális egészsége mehet rá.....
66. c1e9612cd3 (válaszként erre: 63. - Spinneli)
2012. jún. 3. 10:45
hát, nekem nem ez a személyes tapasztalatom.... még mindig nem..... és elég sok füvest ismerek.....
65. 94ac2944be (válaszként erre: 64. - Spinneli)
2012. jún. 3. 10:25
Szerintem akkor meg kellene dícsérni amiatt, hogy füvezik. Ez tök normális dolog! Ez a jövő!!!!! Sőt! Majd ha a gyerekeink fognak füvezni, akkor csak egy kis ejnye-bejnye lesz, de ha drogozik, akkor már 2 napi tv megvonás!!!! Magyar társadalom????!!!! Na látod! Ezért tartunk ott, ahol tartunk!!!! Ha valakinek problémája van, nyugodtan füvezhet??????????? Milyen kapcsolat az, ami fűre épül? Milyen jövő???
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook