Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csináljak, ha új lakásba költöztünk és nappal el volt a kutya egyedül, de most éjszakás vagyok és látom a kamerán, hogy sír? fórum

Mit csináljak, ha új lakásba költöztünk és nappal el volt a kutya egyedül, de most éjszakás vagyok és látom a kamerán, hogy sír? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. okt. 22. 12:29
Most éjjel csend volt már.
49. Evawitch (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2023. okt. 21. 19:29
Nekem macskám volt. De mivel jobban szeretek sétálni, szegény macska egyedül lenne folyton. Kutyával meg lehet mászkálni mindenfelé. Autóval is. Olyan helyre nem is megyek, ahova kutya nem mehet. Autó hátsó ülése az övék.
2023. okt. 21. 18:44
Eddig soha semmi baj nem volt. Szomszédokat kérdeztem, nem hallották. Remélem, a többi se fent. Ez nem panel, más építésű társasház. Ma még dolgozok éjjel, aztán egy ideig nem.
47. 55Judit (válaszként erre: 45. - Liliom10)
2023. okt. 21. 17:10

Talán a természetük miatt van aki az egyik fajt, más a másik fajt kedveli jobban.

Én minden állatot szeretek nagyon, és ugyanúgy a helyén kezelni is. Még békám is van.😀 Kb 4 éve éjjelente a teraszon ül egy zöld varangy, ott vadászik rovarokra. Nem megy a tóhoz, pedig tudom hogy a kiszáradás ellen szeret a varangy vízben üldögélni. Így hidratálja magát. Tettem neki cicatányérba vizet a teraszon, azóta abban ül éjszakánként. Nagyon szeretem őt is.😀

2023. okt. 21. 17:07

Fiamnak és nekem is egész napos késő estig tartó munkám volt. ( még a covid előtt ) Igy a macska egész nap be volt zárva a lakásba. Az utcabeliek szemrehányóan mondták, hogy a Picike egész nap áll az ablakban és ordít, veri az ablakot. Egyszer - jó sokára abbahagyta. Nem ártott meg neki, nem maradt vissza fejlődésben helyes rendes normális 8 éves macska jelenleg is, de sokat törődünk vele.


FI ! majd megszokja kutyád is, és egyszer abahagyja a sírást.

45. liliom10 (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2023. okt. 21. 16:41

Igen, láttam már a fotóját. :)

Nekünk is volt egy cicánk, amelyik több, mint 18 évig élt.


Én azt se értem, miért mondja valaki, hogy ő a kutyákat szereti ? Más meg a macskákat ? Miért tesznek különbséget ? Én mindkettőt szeretem ! :)

2023. okt. 21. 16:38
Szomszédot kérdeztem, azt mondták nem hallottak semmit ,meg nekik is van 3 gyerekük, nem érdekli őket.
2023. okt. 21. 16:30
Itt folytonos ugatásról írtok. Mintha éjjel nappal örjöngés lenne itthon. 2 éjszaka történt ez, nappal egy ugatás sem volt. Talán az a baj, hogy munka előtt még a régi lakásban volt dolgom és szokniuk kell az új helyet. Ma voltam venni nekik valami nyugtató hatású dolgokat és néztem a kamerán, nem ugattak. Lefekudtek a kanapéra aludni. Este fél a nagy és a másik meg a 2. éjjel együttérzően nekiállt visítani. Ma égve hagyom nekik a nagy villanyt és nem a kicsiket kapcsolgatom.
42. ,zumba (válaszként erre: 6. - Evawitch)
2023. okt. 21. 15:56
Becsülöm benned, hogy a megoldáson gondolkodsz!
41. 55Judit (válaszként erre: 40. - Liliom10)
2023. okt. 21. 13:55

A cicák nagyon kifejezők tudnak lenni. Én is mindig tudtam mit szeretne. Azt a jelenetet pedig semmivel nem lehetett összetéveszteni, mikor szorosan a hűtő ajtaja mellett erőszakosan nyávogott. Azt se, mikor télen ordítva kaparta az ajtót kívülről. Stb.

A profil képem helyén és a fotók között ő látható. Nagyon fáj a szívem utána. Szép kort megélt, a környék is nagyon szerette őt.

40. liliom10 (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2023. okt. 21. 13:26

Teljesen megértelek. :)

A miénk is ott van, ahol kedve tartja, ha bent akar lenni, alszik vagy hízeleg, kedveskedik, dorombol, és beszélgetek vele. Ha ki akar menni, néz a kilincsre, odaül az ajtóhoz és kiengedem.

39. tumbo2 (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2023. okt. 21. 13:19
gyönyörűek a kutyák,mindenki szereti őket,de a félelmemet nem tudom legyőzni.kétszer harapott már meg kutya,amúgy sem vagyok nagy állatbarát.milyen állatot szeretsz?a rántott csirkét.
38. 55Judit (válaszként erre: 37. - Globus)
2023. okt. 21. 13:10
Ezt Gigi írta lentebb. De nem a kutya viselkedésével van a gond, és azzal se, hogy a fajra jellemző tulajdonságokkal bír. A gond a tartási körülményeivel van ott, ahol előtérbe helyezik a kutyát az emberrel szemben.
37. globus (válaszként erre: 35. - 55Judit)
2023. okt. 21. 12:44
Nem ezt mondják. Hát ha beszélni nem tud, mit csináljon?
36. globus (válaszként erre: 4. - Birebora)
2023. okt. 21. 12:43
Nálunk 4 hónapig ment a koncert, amikor dolgozott a tulaj. Nem csak éjjel, nappal is. Nem tudom, ez soknak vagy kevésnek számít kutyaéletben....
35. 55Judit (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2023. okt. 21. 12:43
Aki szerint azért van a kutya hogy ugasson, azt erről nagyon nehezen tudnád meggyőzni.
34. michelle.r (válaszként erre: 29. - Tumbo2)
2023. okt. 21. 12:37
Biztos, hogy nem. De tudom, a félelem nagy úr.
33. michelle.r (válaszként erre: 26. - Gigi>)
2023. okt. 21. 12:35

"Ezt nem fogom meg érteni soha, hogy aki nem szereti az állatokat miért várja el mástól, hogy ne tartson állatot az ő nyugalma érdekében, de legalább is a kutyája ne ugasson."


Aki pedig állatot tart, az gondoskodjon a megfelelő tartásáról, mert akkor kevéssé zavarja a szomszédokat. A kutya nem arra való, hogy láncra verve, vagy egy kennelben, vagy akár egy kertben élje le az életét. Értelmes, érzelmes élőlény, törődésre van szüksége, sétára, játékra. Az ilyenek általában nem ugatnak állandóan.

32. ,zumba (válaszként erre: 13. - Gigi>)
2023. okt. 21. 12:30
Pontosan: élni hagyni. Miért kell 4 kutya sok decibeles hangját órákon át elviselni hetek keresztül? A tartó részéről hol van az élni hagyás? (nem tudom gazdának nevezni)
31. ,zumba (válaszként erre: 26. - Gigi>)
2023. okt. 21. 12:26
Vannak szocializált kutyák-nekünk is- és vannak antiszociális kutyák. Símogatom a szomszéd kutyust kicsi kora óta. Ma 2 utcabeli cicuka jött be hozzánk, mert már a miénk nem él, és ők is simit kaptak. Nevelje meg a tartója a kutyájait.
30. 55Judit (válaszként erre: 27. - Liliom10)
2023. okt. 21. 12:13
+ Simogatni, szeretgetni is lehet őket. Nagyon szeretem a macskát is, a nyáron altattam el az utolsót. Ő kinti-benti cica volt, kedve szerint. Nem lehet több sajnos, felelős állattartóként már nem tudnék egy következőről gondoskodni. A kutyáról is ezért mondtam le. Így másnak a kutyáját-macskáját szeretgetem.🙂
29. tumbo2 (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2023. okt. 21. 12:10
én félek tőlük,pedig az unokaöcsém szerint rólam nem nyúznák le a bőrt.öt hónapos,de nagyon nagy.ha elhozzák ide a kislánnyal, beugrok a konyhába.
2023. okt. 21. 12:03

Van olyan ismerősöm, aki lakásba úgy választott kutyát, hogy a legkevésbé ugatós fajtát vette. És az is szempont volt, hogy ne hulljon a szőre.

Hordta kutyaiskolába is.

27. liliom10 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2023. okt. 21. 11:58

A cica is jól érzi magát lakásban ! ( Ideális a két cica, jól megvannak együtt, még nincs otthon a gazdi.)

És nem ugat ! :) És sétáltatni se kell.

26. gigi> (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2023. okt. 21. 11:47

Szinte minden szomszédomnál van kutya. Soha egyetlen szóval nem bántjuk egymást ha valakié ugat. Sőt van akinek tyúkja, kakasa van. Aki annyira nem tűr semmilyen állatot, költözzön egy panel tizedik emeletére,vagy egy tanyára. Manapság nagy divat.

Ezt nem fogom meg érteni soha, hogy aki nem szereti az állatokat miért várja el mástól, hogy ne tartson állatot az ő nyugalma érdekében, de legalább is a kutyája ne ugasson.

25. 55Judit (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2023. okt. 21. 11:17
Sokan a lakásban tartott kutyát se szocializálják, mert ha megtennék, senkinek nem lenne kifogása a benti tartásuk miatt. Inkább odavágják neked, ha nem tetszik, tegyél füldugót! Komolyan kérdezem: Ez normális?
24. michelle.r (válaszként erre: 22. - Gigi>)
2023. okt. 21. 11:14

Értem én amit mondasz, de használjon füldugót, hogy aztán azt se hallja meg, hogy a gyereke sír a másik szobában? Vagy azt, ha szól a telefon?


Tudom, tudom, nem kell olyan helyre költözni, ahol kutyák vannak 😛 Én ezt teszem, és amellett hogy imádom a kutyákat, meg tudom érteni azokat, akik kikészülnek az állandó ugatástól.


És szerintem ez alapvetően abból fakad, hogy vidéken a kutya - elnézést azoktól, akikre nem igaz - de többségen ki van baxva a kertbe, nem viszik el sétálni, nem foglalkoznak vele annál többet, hogy etetik-itatják. Egyáltalán nincsenek szocializálva, az a dolga, hogy matasson a kertben, ugasson, 'oszt jó napot.

23. 55Judit (válaszként erre: 22. - Gigi>)
2023. okt. 21. 11:13

Persze! 😀 A szomszéd védekezzen! Mi van ha én gyöngytyúkot akarok tartan? A szomszédom vonja be hálóval a veteményesét hogy be ne repüljön a gyöngyim? Ja, és dugja be a fülét is nem? Mert a gyöngyi is hangos tud ám lenni főleg hajnalban. Hát ekkora baromságot életemben nem hallottam. Még hogy a szomszédnak védekeznie kelljen! Miért nem lehet hagyni nyugalomban élni a szomszédot?

Írtam már, kutyát ott kell tartani ahol a körülmények adottak hozzá. Ez alatt értendő, hogy alapból nem zavarom senki nyugalmát.

22. gigi> (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2023. okt. 21. 11:04

Használjon füldugót!

Mit csináljon a gazdi ha a kutyája meglát egy macskát és ugatni kezd?

Kösse be a száját?

Hülyeség!A kutyusokat szeretni, simizni kell.

A riasztót meg simogassa az akinek nincs jobb dolga.

21. 55Judit (válaszként erre: 19. - Tien)
2023. okt. 21. 10:59
Enyém csak durrogtatások idején volt a lakásban. A kint tartás ellenére egy nagyon boldog kutya volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook