Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért olyan elítélendő, ha egy nő nem akar gyereket, és nem is szereti őket? fórum

Miért olyan elítélendő, ha egy nő nem akar gyereket, és nem is szereti őket? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
521. Niar (válaszként erre: 459. - 76c87e32e1)
2015. okt. 16. 01:29
Igazad van, nem kell magyarázkodni. Egyszer megleptek a kérdéssel, én meg megleptem a kérdezőt a válasszal.. a reakció pedig egyenesen megdöbbentett. Nem értem, nem is fogom megérteni, miért kell a más dolgába avatkozni. De ha más ilyen tapló, akkor nekem kell elkerülnöm valahogy. Megláttam ezt a fórumot, és világossá vált, ez egy általános probléma, nem csak én fogtam ki. Mármint az első része a kérdésnek, a 2. része több féle képpen értelmezhető. Ha "nem szereti" azt jelenti hogy nem rajong különösebben az oké, ha viszont kifejezetten utálja a gyerekeket (és a fórum indítóról kb. ez jött le nekem) az elítélendő akár nő, akár férfi.
520. Niar (válaszként erre: 457. - Zebra25)
2015. okt. 16. 01:11

Hát szerintem is magánügy. Ehhez képest van aki bele avatkozik. Ha egyszer rákérdeznek, akkor hazudjak? "jaj már alig várom hogy legyen gyerek, csak előbb *** (tetszőleges kifogás)" Fenét. Pont azért, mert az én dolgom, nem ártok senkinek vele ha van gyerekem ha nincs, miért kellene tagadni vagy szégyelni ha nem vágyok rá? Nem vagyok büszke, de nem is szégyelem. De mások meg elvárják hogy szégyeljem magam, lenéznek, és nagyon büszkék hogy ők "mennyivel különbek" mert válalltak gyereket, holott szerintem nincs is mire büszkének lenniük ( férfiak... nekik aztán könnyű osztani az észt, hogy "menjél szülni". )

Szerencsések a barátnőid, ha nem találkoztak ilyennel.

519. Niar (válaszként erre: 457. - Zebra25)
2015. okt. 16. 01:11

Hát szerintem is magánügy. Ehhez képest van aki bele avatkozik. Ha egyszer rákérdeznek, akkor hazudjak? "jaj már alig várom hogy legyen gyerek, csak előbb *** (tetszőleges kifogás)" Fenét. Pont azért, mert az én dolgom, nem ártok senkinek vele ha van gyerekem ha nincs, miért kellene tagadni vagy szégyelni ha nem vágyok rá? Nem vagyok büszke, de nem is szégyelem. De mások meg elvárják hogy szégyeljem magam, lenéznek, és nagyon büszkék hogy ők "mennyivel különbek" mert válalltak gyereket, holott szerintem nincs is mire büszkének lenniük ( férfiak... nekik aztán könnyű osztani az észt, hogy "menjél szülni". )

Szerencsések a barátnőid, ha nem találkoztak ilyennel.

518. Niar (válaszként erre: 496. - B4d40997c0)
2015. okt. 16. 00:52

Te jól látod a dolgokat.

Ha valakinek nincs gyereke mert nem vágyik rá akkor nyilván anélkül is van öröme.

517. Érdekes73 (válaszként erre: 516. - Mutáns Jane)
2015. okt. 15. 23:56
Gőzöm nincs nem látok senki fejébe :) Azt tudom csak hogy aki ilyen vehemensen utál mindenkit mint a fórumindító az tutira nem boldog :)
516. Mutáns Jane (válaszként erre: 515. - Érdekes73)
2015. okt. 15. 23:45
Na jó, de ebből még nem következik automatikusan, hogy az összes önként gyermektelen nő sem az.
515. Érdekes73 (válaszként erre: 512. - Mutáns Jane)
2015. okt. 15. 22:52
A fórumindítóról sok minden kiderült de az hogy boldog lenne hát nem jött át...
514. Érdekes73 (válaszként erre: 513. - Unom)
2015. okt. 15. 22:51
Megsértődtek :) A már repcsizett fórumindító úgy kezdte hogy mindegy gyerek és anya és nagymama is i....
513. unom (válaszként erre: 510. - Érdekes73)
2015. okt. 15. 20:20
A gyerekesek miért bizonygatják, hogy milyen jó a gyerek? Talán ők is önigazolnak?
512. Mutáns Jane (válaszként erre: 510. - Érdekes73)
2015. okt. 15. 20:06
Mondjuk, ha már itt tartunk, miért ne lehetne boldog? Nem csak egyféle boldogság létezik.
511. barbylove (válaszként erre: 510. - Érdekes73)
2015. okt. 15. 17:47

Eléggé félrement ez a fórum. Páran annyit sérelmeztek itt, jogosan, hogy ne itt szidják más gyerekeit és az anyukákat.

Mindenkinek megvan a joga, h eldöntse, mit akar vagy mit nem az életével. De miért kell másokat mocskolni ezzel? Ezt nem értem.


Egyébként a fórumindító huszonéves, még bőven változhat a felfogása a dologról, de az sem baj, ha nem változik.

510. Érdekes73 (válaszként erre: 509. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 15. 17:12
Ez a fórum arra jó akinek nincs gyereke önigazolhat hogy ő mégis milyen boldog :) Csak azt nem értem ha olyan boldog gyerek nélkül miért kell azt bizonygatni :)A fórumindító meg már kirepült a fészekből...
2015. okt. 15. 17:03

Csak tudnám, mi az értelme ennek a parttalan vitának gyerek/nem gyerek témában.

Még a végén kiderül, hogy a "normális" a nem normális.

508. anya4005 (válaszként erre: 506. - A360345bdd)
2015. okt. 15. 17:01

Számomra a caros pelus volt a legnagyobb szenvedés!!! Még az átalvatlan éjszakákat is beelőte egy-egy jól sikerült alkotás! :D

És mégis: a harmadikat várjuk...

507. 76c87e32e1 (válaszként erre: 496. - B4d40997c0)
2015. okt. 15. 16:52

Szerintem nem lehet ilyen párhuzamokat vonni. Nyilván akinek nincs gyereke, fogalma sincs arról, milyen érzés az, milyen pluszt ad. Legfeljebb látod a rossz vagy a jó oldalát, amit másoknál tapasztalsz, leszűrsz.

Teljes életet lehet gyerek nélkül is élni, csak akinek nincs, az ne mondja, hogy ugyanolyan, mert nem tudhatja.


Lehet élni barátokkal, szerelem nélkül, vagy szerelmesen, barátok nélkül. A barátság és a szerelem is kivételes, jó dolog, de amíg nem tapasztalatod, addig csak könyvekből vagy mások elbeszéléseiből ismerheted.


Ha valaki úgy dönt, nem akar szerelmet, barátokat, szíve joga hozzá, az sem elítélendő vagy rossz. Az ő élete. De ne papoljon szerelemről, barátságról, ha fingja nincs róla, ugyanez értendő gyerekkérdésben. :) Amíg nem a tiéd, nem éled át, nem tudod, mit jelent.

506. a360345bdd (válaszként erre: 505. - 2c5f60da64)
2015. okt. 15. 16:18

Én nem mondtam, hogy pl Ő is lombikkal lett anya! De ez is egy válasz arra, hogy mit jelent megszenvedni egy gyerekért. És nem azt írta, hogy a gyerek miatt volt a szenvedés!!!


Rengeteget szenvedtünk, de megérte így fogalmazott, amire te gondolsz az az lett volna hogy, rengeteget szenvedtünk MIATTA

505. 2c5f60da64 (válaszként erre: 504. - A360345bdd)
2015. okt. 15. 16:14
Egyértelműen kell fogalmazni. Abból nem egyenesen következik a lombik.
504. a360345bdd (válaszként erre: 503. - 2c5f60da64)
2015. okt. 15. 16:10

Hallottál már a lombikról? Hogy milyen sok pénzbe kerül? Hogy hónapokig naponta többször szúrja magát az ember a hormonok miatt? Tudsz te valamit a mellékhatásokról?


NINCS BENNE ELLENTMONDÁS! Csak sokaknak a Hoxán nem megy az értő olvasás :(

503. 2c5f60da64 (válaszként erre: 498. - A360345bdd)
2015. okt. 15. 16:08
Itt megint van némi ellentmondás. Ha valóban akkora öröm és boldogság, akkor miért okozott bármikor is idézem "szenvedést és lemondást"? Ha valóban olyan nagy öröm lenne, az Ő vonatkozásában ezen igencsak negatív töltésű szavak fel sem merülnének.
2015. okt. 15. 16:05

Jaj ez ijesztő... hogy akinek nincs gyereke, annak sem öröme, sem bánata... milyen üres lehetett az ilyen nő élete, amíg nem volt gyereke... valahogy nekem rengeteg örömöm van, szeretem a munkámat, imádok táncolni, sportolni, bulizni, a barátnőimmel lenni és még sorolhatnám..


A másik része még az, hogy a gyerekre nézve igencsak káros, ha egy szülő csak benne látja az örömét. Általában az ilyen szülők alakítanak ki beteges hosszan tartó függőségi viszonyt a gyermekükkel. Nem árt valami hobbit is találni, ami gyerektől független, és azért megtartani néhány barátot. A gyerekek ugyanis felnőnek :)

501. b4d40997c0 (válaszként erre: 500. - A360345bdd)
2015. okt. 15. 15:39

Az a gond, hogy nem ide írtad le :) Ha gondod van velem, a szemembe mondd, légy oly korrekt :)


Senki egy szóval nem mondta, viszont ezzel a kijelentéséből nekem úgy tűnt, hogy ő úgy gondolja, hogy akinek nincs gyereke, az boldog sem lehet. Erre írtam én egy példát.

Egy programozónak a program úgymond a gyereke... Örül ha fut végre :D Mint a székrekedés után :D

500. a360345bdd (válaszként erre: 499. - B4d40997c0)
2015. okt. 15. 15:35

"Akiknek nincs, azok élnek kényelmesebben.

Erre szokták mondani, hogy se öröme, se bánata. "


Ennek melyik része jelenti azt, hogy akinek gyereke van, csak a gyerek jelenti a boldogságot?


Valóban egy nézőpont!


Ez meg itt egy fórum, ahol leírhatom a véleményem, azt is ami neked nem tetszik!!!!

499. b4d40997c0 (válaszként erre: 498. - A360345bdd)
2015. okt. 15. 15:32

"Akiknek nincs, azok élnek kényelmesebben.

Erre szokták mondani, hogy se öröme, se bánata. "


Sztem ebből következtetett... ahogy én is...


Láttam egy másik fórumban megkritizáltál. Azzal, hogy számomra a programom futása örömet okoz, arra akartam utalni, hogy attól, hogy nincs gyerekem, én is teljes életet élek, boldog vagyok, és jelenleg nem érzem hiányát egy gyereknek.

Úgy gondolom nem úgy írtam a kommentet, hogy bárki a szívére vegye. Egy nézőpont volt.

498. a360345bdd (válaszként erre: 497. - Unom)
2015. okt. 15. 15:30

néma értő olvasás, az kimaradt?


Azt írta mindent megért, minden szenvedést, lemondást, pénzt stb stb.


Hol olvastad, hogy a gyermek az egyetlen öröme????

497. unom (válaszként erre: 495. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 15. 15:27
Elég sablonosan gondolkodsz. Sajnálom az olyan gyereket, aki a szüleinek egyetlen öröme.
496. b4d40997c0 (válaszként erre: 495. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 15. 15:23

Ezt azért kikérném magamnak, bocsi :)

Nekem nincs gyerekem, nem is tervezek még jó 10 évig, lehet soha...

De örömöm most is van... lehet úgy gondolod nem akkora, mint egy gyerektől, de nem tudhatod, hogy egy karrierben elért siker, egy kód visszafejtése, vagy bug kijavítása mekkora örömöt tud okozni. Vagy egy állat jelenléte... (jó, ezt lehet tudod)...


Nekem pl a kutymorgó ugyanakkora örömöt ad, mint neked egy gyerek. Kutyád lehet van, választok másik példát... Pl lenne egy tevém... nyugodtan mondhatom, hogy a teve ad akkora örömöt, mint egy gyerek.

Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy nem tudhatod, hogy nekem pl egy sikeres program lefutás mekkora örömöt ad, ahogy én sem, hogy neked egy gyerek. Ezért nem mondhatod, hogy mindenki, aki nem szül gyereket bánhatja, mert boldogtalan lesz.

Mindenkinek más az életcélja, mindenkit más tesz boldoggá.

495. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 489. - 2c5f60da64)
2015. okt. 15. 15:15

Akiknek nincs, azok élnek kényelmesebben.

Erre szokták mondani, hogy se öröme, se bánata.

Rengeteget szenvedtünk, de mindent megért az a kisgyermek.

Az, hogy késôbb mi lesz, nem érdekel.

De tudom, nem fog magamra hagyni.

494. Mezei Virág (válaszként erre: 493. - 2c5f60da64)
2015. okt. 15. 13:27

:D

Ezt csak miheztartásképpen írtam...

493. 2c5f60da64 (válaszként erre: 451. - Mezei Virág)
2015. okt. 15. 13:09
Köszönjük a tájékoztatást jogi kérdésekben.
2015. okt. 15. 13:06

Sajnos létezik olyan anyuka, aki nem képes rászólni a sivítozó gyerekére, a szándék sincs meg benne, hogy a gyerek befejezze az üvöltést.


Sajnos sok olyen eset előfordul, hogy a gyerek nem hogy nem látogatja vagy veszi magához a szüleit, de lezüllik, drogozik, piál, csak viszi a nehezen összgyűjtött vagyont, hazudozik... és a szülő nem hogy magára marad, még ezt a nyomorúságot is meg kell élnie. A világ nem olyan rózsaszínű, hogy hű de jó, van egy két gyerekem, kitanulnak valami jó szakmát, jól kereső boldog felnőttek lesznek és majd bűbájosan gondoskodnak az idős szülőkről :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook