Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért elfogadott tény, hogy az óvodában a gyerekek folyton betegek?Nem lehetne ellene tenni? fórum

Miért elfogadott tény, hogy az óvodában a gyerekek folyton betegek?Nem lehetne ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
52. ritamoto (válaszként erre: 45. - Ekka)
2010. okt. 6. 13:09
Én nem erről szerettem volna vitát nyitni, hogy melyik szülő milyen , hanem kíváncsi voltam, Ti gondolkoztok -e azon, hogy ez temészetes dolog, vagy csak az ember beletörődik abba, hogy ha óvodás gyereke van, akkor az együttjár a folytonos , vég nélküli betegségekkel?És főleg a lényeg: gondolkozotok -e azon, hogy miért van ez. Engem tényleg érdekel, hogy pl. az ÁNTSZ mit vizsgál a tetűn és a konyhai dolgozók eü. aklamasságán kívül az oviban?Van e az oviban pl. hetenként fertőtlenítő takarítás, milyen sűrűn kell a wc-t egy nap takarítani, ki lehet e engedni wc-re egy 3-4 éves gyereket egyedül?
51. Ekka (válaszként erre: 49. - Juditkecskemet)
2010. okt. 6. 13:08

Ez így van.. 100-ból 99 helyen nem kellesz, ha gyereked van.


Ezért mondtam, hogy aki felvesz.. az a maradék 1 vállalta, hogy kisgyerekes anyuci vagyok ;)

50. Ekka
2010. okt. 6. 13:07

Persze azt aláírom, hogy van pár "cifra" munkáltató.. :S


..meg valószínűleg én is másképp állnék hozzá, ha egyedülálló, minimálbérből élő anyuci lennék..


Szóval megértem én azokat az anyukákat, akik dolgozni mennek, és nem otthon vannak, de sajnos sok olyat ismerek, akik otthon vannak, mégis megy a gyerek bölcsibe..

Ezt durvának tartom!!!!!!!!

49. juditkecskemet (válaszként erre: 45. - Ekka)
2010. okt. 6. 13:05
Sajnos sok olyat hallok, hogy kisgyerekeseket fel sem vesznek legalábbis itt. Ajánlhatnál nekem anyabarát munkahelyet...
48. Ekka
2010. okt. 6. 13:05

Szeritnem 2-3-4 nap "hiányzás" belefér.. persze nem hetenként :D

Már csak azért is, mert szövődmények esetén ebből lehet 1-2-3 hét is..:S

47. Ritapam (válaszként erre: 42. - Juditkecskemet)
2010. okt. 6. 13:05
ez a lényeg , a minimálbérből élő senkinek nem mondhatja h kapja be... :(
46. juditkecskemet (válaszként erre: 43. - Ritamoto)
2010. okt. 6. 13:04

A bölcsiben sokkal inkább az a helyzet. Az oviban kevesebbet betegek már.

A nagyobbikom középsős, a kicsi 2,5 éves. A bölcsiben tartják a helyet neki, még vívódom....

45. Ekka (válaszként erre: 40. - Ritapam)
2010. okt. 6. 13:03

Tudom, hogy "lazának" és "felelőtlenek" tűnhetek, de én úgy gondolom, ha a helyzet azt kívánja, itthon fogok maradni!!!


Mikor felvettek, tudták, hogy van gyerekem, ezzel azt is vállalva, hogy bizony X időközönként, itthon leszek..

44. juditkecskemet (válaszként erre: 41. - Ekka)
2010. okt. 6. 13:03
Teljesen igazad van. Csak sajnos a munkáltatók meg mindenki a pénzre hajt. Nagyon szomorú. A beteg gyereknek otthon a helye.
43. ritamoto (válaszként erre: 39. - Juditkecskemet)
2010. okt. 6. 13:02
Amúgy a bölcsiben is ez a helyzet, vagy csak inkább az óvodában jellemző ez a "3nap ovi, 2 hét betegség" ?
42. juditkecskemet (válaszként erre: 38. - Ekka)
2010. okt. 6. 13:02

Egyetértek, hogy nem viszed de sztem 10 munkáltatóból 9 kirúgna ha sűrűn otthon maradsz.

És ha tényleg minimálbérből élsz, akkor nincs olyan hogy be....tja.

41. Ekka (válaszként erre: 36. - Ritapam)
2010. okt. 6. 13:02

Egyébként meg nem szidtam senkit, hogy ~+°/%( ..miért viszitek a gyereket az oviba!!!


Szerintem 1-2-3 napot minden munkavállaló, és munkáltató kibír(na)!!!!

40. Ritapam (válaszként erre: 38. - Ekka)
2010. okt. 6. 13:02
akkor jó neked, hogy ilyen a munkahelyed.................
39. juditkecskemet (válaszként erre: 32. - Jozsi.38)
2010. okt. 6. 13:00

Egy része igaz annak amit írsz, másik része nem. Tévhit hogy a betegségekkel erősödik az immunrendszer. NEM a betegségekkel erősödik, hanem a korral...

A betegséggel főleg ha antibiotikumot kap rá, csak GYENGÜL az immunrendszer.

38. Ekka (válaszként erre: 36. - Ritapam)
2010. okt. 6. 13:00

Szóval!! DE!!! ..de most itthon vagyok, mert így kívánja a helyzet!!!


Tudod, nekem a gyerekem az első!!! ..ha beteg, nem fogom közösségbe vinni, mert én így döntöttem!!!

37. b486c9cf7d (válaszként erre: 13. - Struki)
2010. okt. 6. 12:59
Ez durva. :(
2010. okt. 6. 12:58
szóval nem dolgozol...
2010. okt. 6. 12:57

Szerintem illuzio, hogy 15-20 gyerek kozott a higieniat tokeletesen be lehetne tartani. Nem lehet, kiveszik egymas kezebol, szajabol a dolgokat, keptelenseg figyelnie az ovononek, dadusnak minden aprosagra.

A szulo pedig nem kell mindig hanyag legyen, hogy beteg gyereket vigyen az oviba, eleg ha a gyerekeben lappang valami.

34. Ekka (válaszként erre: 30. - Ritapam)
2010. okt. 6. 12:57

Mindenki maga dönti el, hogy milyen állapotban viszi a gyerekét az oviba!!!


Én nem viszem, mert így látom jónak..

Amelyik munkáltató ezt nem érti meg, hát be..hatja!!.

33. juditkecskemet (válaszként erre: 27. - Ekka)
2010. okt. 6. 12:57

Egyetértek. Engem sokszor hülyének néznek, hogy nem viszem de én a legapróbb kellemetlenség esetén is így teszek.

Idén még alig volt néhány napot, mert kezelgetem itthon inkább homeopátiával stb.

Volt olyan hogy bedugult az orra, vittem direkt orrcseppet, hogy legalább alvás előtt csöpögtessenek neki (hát nem tették meg :-(

Bár én itthon vagyok gyesen még, és megtehetem...ha nem így lesz akkor marad a bébiszitter...

2010. okt. 6. 12:56
azt hittem közismert tény, hogy a kisgyerekeknek még nincs kialakulva teljesen az immunrendszerük, és amint közösségbe kerülnek, minden nyavalyát begyüjtenek, és minden újabb betegséggel erősödik az immunrendszer. ezt sajnos túl kell élni, én a szerencsések közé tartozom, hogy a kicsivel itthon vagyok, de 2x annyi gyógyszert jelent mert a nagytól elkapja és két nap múlva rajta is kijönnek a tünetek
2010. okt. 6. 12:56

Sziasztok!

A kisfiam szept 1. kezdte az ovit. 2,5 hetet járt, gondoltam is, hogy de jó nem kapott még el semmit. Majd 1 hét itthon torokgyulladással. Aztán 1 hét ovi, de pénteken már hívtak, hogy lázas. Hétvégén lázas volt, de hétfőre már ok volt. Tegnap reggelre csúnya kütéses lett. Skarlátos, tuti az oviból hozta. Bementem az oviba szólni, hogy írják ki, mert más is lehet beteg. Most 10 nap antibiotikum neki és az 1 éves huginak is, meg persze nekünk is Apával mert mi sem voltunk még...

30. Ritapam (válaszként erre: 27. - Ekka)
2010. okt. 6. 12:55
már elnézést: dolgozol??? vagy egyedül van otthon a gyerek? sztem sem viccből viszik a már épp csak beteg, vagy még épp nem annyira beteg gyereket az oviba :(
29. annamarya77 (válaszként erre: 24. - Juditkecskemet)
2010. okt. 6. 12:53
Nincs sok mindenki, hiszen már mindenki dolgozik, vagy családja van. Én se tudom mit fogunk csinálni a férjemmel, nekünk sincs senkink. Csak annyit tehetünk, hogy max 1-2 hónapig lesz munkám, mert ugy is kirugnak majd, de még addig van pár évem.
28. Móriczka (válaszként erre: 1. - Ritamoto)
2010. okt. 6. 12:52

Nem !!Sajna NEM lehet mit tenni!!


És pontosan azért nem amit a 2.hozzászóló is mond addig még van beteg gyerek a csoportba az mindég fertőzni fogja a többit!!


Senkinek nem jó ez a helyzet !! A betegnek sem hogy nem tud rendesen meg gyógyulni és folyton vissza esik a szülője sincs könnyű helyzetben mert ha sokat van táppénzen veszélyben a munkája pedig amúgy tudja mi lenne jó a gyermekének !!


És persze az egészséges gyerekről és szülőjéről meg ne is beszéljünk azoknak milyen rossz !!


Sajnos ez egy olyan közeg ahol adják veszik a bacikat általában nem súlyos a dolog egy kis orr folyás, hapcizás ,köhögés de borzasztó kellemetlen !!

Az is a gond hogy csak az a gyerek számít betegnek náthás meghűléses esetben aki lázas ha nem lázas "csak" esetleg köhög, hapcizik, folyik az orra az megkapja az igazolást hogy közösségbe mehet aztán már a szülő szíve joga ideje lehetősége hogy a továbbiakban hogy cselekszik.


Az én fiam sosem lázas de valami mindég van és az általában az orr folyás .Tavaly pl a téli szünetben amit mi 3 hétre nyújtottunk teljesen meggyógyult január02.án kezdtünk ötödikén már kezdődött minden előröl .

27. Ekka
2010. okt. 6. 12:52

Szeritem alap, hogy beteg gyereket nem viszek közösségbe!

Az enyém a héten itthon van, pedig "csak" náthás!

És nem csak azért, mert a többi gyerekre is tekintettel vagyok, hanem azért, mert legfőképp a lányomnak kellemetlen, hogy 2 percenként törölni kell az orrát.. Egyedül ki sem tudja normálisan fújni!!!!

Oviban pihenni sem tud, és ki tudja még miket szedne össze a mostani betegség mellé!

Én pl. nyugodt sem lennék, hogy a gyerek betegen van az oviban!


..sajnos ezt kevesen gondolják így:)

26. Ncilány (válaszként erre: 13. - Struki)
2010. okt. 6. 12:52

Nekem már nem kicsi a gyerekem. De igencsak hallottam én is olyant, rányitják az ablakot.

Nem tudom mit tehetnétek ez és hasonlóak ellen.. Félek hogy nem sokat. Talán mégis. Pl váratlanul, korábban menni érte. Milyen " látvány fogad? Ha alig tudod becsukni az ajtót, huzat lehet.. Uram bocsá az előtérbe ha kihallatszik a beszéd, hallgatózni.

( hú de milyen vagyok )...

2010. okt. 6. 12:51
az előbb az első mondatom után a kérdőjel lemaradt
24. juditkecskemet (válaszként erre: 16. - Annamarya77)
2010. okt. 6. 12:50

Nincs idős szomszéd, barátnő, bárki aki tud segíteni...

Nekem sincs egy szál rokonom sem itt, barátnőkkel kölcsönösen segítjük egymást.

23. annamarya77 (válaszként erre: 20. - 8786ffbbdb)
2010. okt. 6. 12:50

Ilyet még nem hallottam, de durva!

A barátnőm kislánya elesett, és azt mondta az óvónő, hogy a fűvőn esett el, közbe a nadrágja elszakadt, de nem lett zöld, és a térdéről is lejött a bőr.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook