Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért elfogadott tény, hogy az óvodában a gyerekek folyton betegek?Nem lehetne ellene tenni? fórum

Miért elfogadott tény, hogy az óvodában a gyerekek folyton betegek?Nem lehetne ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
82. mimmo33 (válaszként erre: 79. - Ncilány)
2010. okt. 8. 09:27

Persze.Bemegy apuka, anyuka a beteg gyerek nélkül!, és megkapják az igazolást...

Vagy kap egy igazolást amire a doki nem írt dátumot...ráírják a másnapit és már megy is a gyerek oviba...

2010. okt. 8. 08:24

Sziasztok!Az én nagyobbik lányom ovijában is (Csepeli)állandóan bentvoltak a betegek,hányós,fosós,köhögős,taknyos minden.Az Óvó?nő a csoprt közepén tüsszögött a kisebbik lányom rá 3 napra kórházban feküdt extra tüdőgyulladással.Az Óvó?nő fennhangon hirdette ő nem fogja beoltatni magát az új influ.ellen,miközben a gyerekei bennevoltak a betegségben....A nagyobbik is 2-3 napot tudott csak járni,alig tudtam kivakarni a betegségekből,A kisebbik asztmás lett az ovi közelébe nem áll szándékomban vinni,Szerintük meg nem kell minden szarral itthon tartani(NA EZ AZ!) a gyereket,de azért fél év alatt 3x kórházba kerülni talán nem a természetes állapot SZERINTEM.JA!és amikor kórházban dekkoltam a kicsivel,a párom nonstop melózott hogy ne haljunk éhen,a nagyobbik muteroméknál lábadozott,az Óvó?nő befenyegetett minket feljelent a jegyzőnél mert nem vittük a gyereket oviba,hát a párom nem tartotta meg magának a véleményét...Utána az iskolába kerülő gyerekkel semmit nem foglalkoztak akkor sem amikor bentvolt.Doktornénink mesélte ,volt olyan ovi ahol állandóan skarlátos volt több gyerek,és amikor azt mondta a vezetőségnek hétvégén extra nagytakarítást csináljanak,még húzták a szájukat......és a kitakarított játékokat visszadobták a mocskos szőnyegekre.....

Én idén cinket adok nekik(NAGYON JÓ nátha és vírusok ellen)C vitamint,Grapefruit mag cseppet echinacheaval,és homoktövis rágótabit.

ilyen hamar még nem jöttünk ki takonykórból amióta szedik ezeket.

2010. okt. 8. 07:07
én ennyire beteg gyereket még nem láttam az oviban. bár igaz ami igaz ezzel a náthás korszakkal most vagyunk itthon másodszor, a doki arra a hétre igazolást adott a gyereknek és kész, de én amúgy is itthon vagyok
79. Ncilány (válaszként erre: 78. - Mimmo33)
2010. okt. 7. 19:24

És van gyerekorvos aki kiad ilyen igazolást ilyen beteg gyerekre?

Tudom a melóhelyek nem mondhatni épp gyerekbarátnak.

78. mimmo33 (válaszként erre: 77. - A0c1361e44)
2010. okt. 6. 21:58

ez így van.De attól én is ki vagyok akadva, hogy olyan gyereket hoznak be az oviba, akin a vak is látja hogy beteg:(

Amikor a sűrű, a zöld, sárga minden árnyalatában pompázó csiga lóg agyerek orrából, és nem köhög hanem ugat...na ennek agyereknek tényleg semmi keresni valója az oviban!

Sajnos nálunk az a megoldás a szülő részéről, hogy amikor az ovónéni szól, hogy beteg a gyerek én nem kéne így behozni, akkor elviszik agyereket az orvoshoz, és másnap Egészséges, közösségbe mehet igazolással hozzák...persze a fentebb említett tünetekkel együtt:(:(

2010. okt. 6. 21:37
Amig a gyerek nem jár közösségbe, addig egy csomó virussal nem találkozik. Igy amikor bekerül az oviba, akkor hozzá kell szokni Jóska kutyájához, Ildi cicájához, illetve mindenki által hordozott bacikhoz. Ez nem higiénia kérdése. Persze biztos számit, hogy a kicsik megfognak, megrágnak minden és nem mossák a kezüket sűrűn, de amig az immunrendszerük nem fejlődik ki kellően, addig mindentől betegek lesznek.
2010. okt. 6. 21:26
Csináltam hagymásmézet. Remélem használni fog..
2010. okt. 6. 18:00
én felszippantottam a lázcsillapító kimérőjéve először és azt mondtam neki hogy gyógyszer. később elég volt gyógyszeres mérőkanálkába tenni
74. Ncilány (válaszként erre: 72. - Jozsi.38)
2010. okt. 6. 16:57
Fokhagymás mézet ismerem.
73. mimmo33 (válaszként erre: 72. - Jozsi.38)
2010. okt. 6. 16:34

ilyen csodaszert már én is ittam, s jó volt;)

de nem tudom mivel tudnám megvesztegetni agyereket, hogy megigya:D:D:D

2010. okt. 6. 16:33
én most a mézes hagymát vetettem be köhögés ellen, és egész jó, csak a fülgyulladással nem tudtam mit kezdeni :) a lényege: egy nagy fej vöröshagymát meg kell pucolni, négybe vágni és a vágott felüket mézzel meg kell kenni vastagon, tányérba/tálkában állni hagyni egy éjszakát és a levet amit enged a gyerekkel megitatni
71. mimmo33 (válaszként erre: 5. - Annamarya77)
2010. okt. 6. 16:00
Igen sokan azért viszik be a gyereket betegen, mert féltik a munkahelyüket...csak egy pár nap otthonlét talán megoldható, mint súlyosabb szövődményekkel utána hetekig otthon lenni:(
2010. okt. 6. 15:49
Sziasztok. Lenne egy kerdesem. A Lanyom a tavaly is az iden is par napot volt oviba azttan egy hetet hules miatt itthon helyre jott 2-3 nap ovi azttan ujra beteg. Gyumolcsot , zoldseget tucat szamra eszik, meg a nyers krumplit is megragja. Mezett , viragport es minden ilyet sokat eszik . es meg is. Elotte nem volt velle bajom , nem ennyi az biztos. Mit tehettek?
69. Ekka (válaszként erre: 68. - Jennifer lopez)
2010. okt. 6. 14:35

Mi is kaptunk valami köhögés elleni "csodaszert", de semmit nem ér..:S Pedig állítólag pont azért írták, hogy ne hányjon minden egyes köhögésnél..:S


Úgyhogy, ha tehetem, maradok a gyógyteáknál, és a homeo-s bogyóknál.. Ezek legalább csinálnak "valamit"..:D

68. jennifer lopez (válaszként erre: 27. - Ekka)
2010. okt. 6. 14:27
Egyetértek veled! Sokan gondolkodnak úgy, hogy had menjen óvodába, majd meggyógyul. A gyerekre ilyenkor nem gondol senki? Milyen lehet a közérzete? Én is teljesen kivagyok. Most középsős a kisfiam, kiscsoportos korában minden hónapban itthon volt 2 hetet. Azt mondták majd, ha középsős lesz, majd elmúlik ez az időszak. Nem tudom mikor, mert most is itthon van, 1 hete beteg. És ami még bosszantó, hogy ezek a mondvacsinált szirupok sza.t sem érnek. Most is kiadtam 5000 ft-ot, de ugyanolyan beteg a gyerekem, mint 1 héttel ezelőtt. Nekem már ott gyanús a dolog, amikor megkérdezik a gyógyszertárban, hogy milyen ízűt kérek. Durva dolgok ezek.
67. katus3
2010. okt. 6. 14:25
Sziasztok! Mi tavaly kezdtük az ovit,5 évesen. Mondanom sem kell,ha jártunk 3 napot,az már jó volt. Áprilisban 5,májusban 4 napunk volt,lányom majdnem kórházba is került. Idén új oviba kerültünk,és képzeljétek,szeptember óta egy 2 napos orrfolyása volt,semmi baja nincs. természetesen akkor itthon tartottam.
2010. okt. 6. 14:09
a mi dokinőnk szerint itt erősödik meg az immunredszere.
2010. okt. 6. 13:34

Én a legnagyobb problémát abban látom, hogy sok szülő beadja betegen a gyerekét. Csak köhög felkiáltással - szerintem ha egy gyerek köhög, akkor beteg - aki egészséges az nem köhög. Nem beszélve arról, hogy ad reggel lázcsillapítót és viszi.

Sajnos sok problémánk volt az oviban a lányunk csoportjában, de úgy néz ki a fiaméknál is előjön.

64. ritamoto (válaszként erre: 61. - Juditkecskemet)
2010. okt. 6. 13:30
Az én fiam is tartósan beteg (vese),és 3 hónapos korától kapott nagyon erős antibiotikumokat vénásan, heteken át, majd 2 éves koráig folyton gyógyszert, ha tünetmentes volt, akkkor is.Esélye se volt, hogy az immunrendszere kialakuljon.De soha se volt légúti betegsége óvoda előtt, és azóta folyton beteg... :-(
63. Ncilány (válaszként erre: 54. - Ritapam)
2010. okt. 6. 13:29

Igazad van. Nem túl rég mondtak nekem valamit. Csak azt, miért nem akkor mondta az az anyuka mikor ott voltunk. Az igaz ha mondja valamit biztosan lépnék. És bizony az Ő most már nagy fia, nem maradhatott volna. Veleszületett baj van a sráccal, és bizony az ovik nem szeretik a " fogyatékos gyerekeket...

A fő kérdéshez nem tudom mit lehetne tenni.

( lejjebb volt egy - két ötletem ) Talán több gyümölcs, vitamin, hogy az immunrendszerét erősítsük..

Takarítani biztosan meg van határozva milyen időközönként kell.

Fertőtlenítős kézmosást talán amikor a betegségek megkíványják.

62. juditkecskemet (válaszként erre: 60. - Ritamoto)
2010. okt. 6. 13:26

Nálunk az óvónénik szívvel lélekkel csinálják amit csinálnak.

A bölcsiben is szeretik nagyon a gyerekeket a gondozónők, szándékosan sosem ártanának nekik, viszont nagyon kevés pénzt kapnak és ezért elég kedveszegettek néha.....(nem a gyerekekkel, hanem amúgy panaszkodnak)

61. juditkecskemet (válaszként erre: 59. - Ekka)
2010. okt. 6. 13:22

Az én kicsi fiam tartós beteg, közgyógy igazolvánnyal. 2 éves koráig kb. pár hetet nem volt beteg az összes többit igen!!!

Nem ragozom de szörnyű volt.....:-(

Esélyem sem volt dolgozni eddig....meg még most sem...

60. ritamoto (válaszként erre: 53. - Ekka)
2010. okt. 6. 13:22

Persze, sok mindent nem lehet elkerülni, de attól tartok, hogy mivel elfogadott tény, hogy az óvodás gyerek 2 hetente beteg, így talán könnyebb elhanyagolni is néhány dolgot erre hivatkozva.

És megértem, hogy 30 gyerekre nincs energia, elég figyelem, és hogy nincsenek túlfizetve sem, de kis emberek vannak rájuk bízva, a nap nagyobb részében velük van a gyerekünk, és mindenki elvárhatja azt hiszem, hogy aki ezt a szakmát választja, akkor az szívvel -lélekkel csinálja.

59. Ekka (válaszként erre: 57. - Juditkecskemet)
2010. okt. 6. 13:18

Én mondjuk egy szót sem szólhatok.. Lányom júliusban volt 3 éves, és 5x volt eddig beteg.

Szóval kopppp-kopppp!

:)

58. Ekka (válaszként erre: 56. - Juditkecskemet)
2010. okt. 6. 13:17

A megoldás: nem átvenni a beteg gyerekeket, de ugye van lappangási idő is, meg olyan is, hogy tünetmentes, de fertőz..


Szóval igazi megoldás nincs is.

Max. otthon, karanténban tartani a gyereket!!! ;)

2010. okt. 6. 13:16

Annyit tudok még mondani, hogy 5-6 éves korukra sokkal sokkal kevesebbet betegek, ha elhisszük is ezt most ha nem....

Addig meg vitaminok, egészséges étkezés, sok sok mozgás a szabadban, ha pedig beteg akkor csak teljesen gyógyultan közösségbe ereszteni....

56. juditkecskemet (válaszként erre: 52. - Ritamoto)
2010. okt. 6. 13:14

Nálunk a bölcsiben hetente lemossák fertőtlenítővel a játékokat, cserélik időközönként a homokot a homokozóban, forgatják is , hogy a nap fertőtlenítse. Betartják a szabályokat, mégis mindig betegek a gyerekek. Igenis az lenne a megoldás és elvileg így is van, hogy nem kötelesek átvenni a beteg gyereket. Csakhogy az orvos ad igazolást....sajnos.

Az ÁNTSZ munkájáról nem tudok semmit.

55. Ekka (válaszként erre: 52. - Ritamoto)
2010. okt. 6. 13:13

Azt nem tudom milyen rendszerességgel kell takarítani, de szerintem ez is egy vég nélküli valami.. Ugyan ki fogja ezt az egészet naponta ellenőrizni.

Az önkormányzatok nem sok minden biztosítanak.. Adják a létesítményt, aztán PONT!!!


..de ettől függetlenül nem ettől betegek a gyerekek, hiszen pl. adott egy náthás gyerek.. megfog ezt, megfog azt.. senki nem fog szaladni utána, egy Domestosos flakonnal, és ronggyal, hogy fertőtlenítse a tárgyakat, amihez a gyerkőc ért:D

54. Ritapam (válaszként erre: 52. - Ritamoto)
2010. okt. 6. 13:13

sajnos nincs rá mód, hogy elkerüld a beteg gyereket az oviban...főleg ha az orvos is visszaengedi...az ántsz-esek nem orvosok, sima papírmunkájuk van és kész... naplót vezetnek takarításról az oviban, bemutatják oszt viszlát..

sztem jobb ha nem tudod pontosan mi van az oviban, mert lehet be se íratnád...

53. Ekka (válaszként erre: 52. - Ritamoto)
2010. okt. 6. 13:11

Szerintem sok mindent nem tudsz tenni..

Hiszen rendszeres ellenőrzések vannak!


A gyerekeknek meg nem tilthatod meg, hogy ne bújjanak össze, ne fogják meg egymás fogkeféjét, ne köhintsenek egymásra!!!


Mi ovinkban olyan hypo-szag van, hogy kifordul a belem, szóval tuti, hogy takarítanak ezerrel:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook