Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért elfogadott tény, hogy az óvodában a gyerekek folyton betegek?Nem lehetne ellene tenni? fórum

Miért elfogadott tény, hogy az óvodában a gyerekek folyton betegek?Nem lehetne ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
22. juditkecskemet (válaszként erre: 18. - Era57)
2010. okt. 6. 12:50
Össze ne hasonlítsd a régi időket a mostanival. Tized ennyi vírus nem volt. Ez 100%.
21. juditkecskemet (válaszként erre: 20. - 8786ffbbdb)
2010. okt. 6. 12:49
uram atyám!
20. 8786ffbbdb (válaszként erre: 13. - Struki)
2010. okt. 6. 12:48
Én ezt nem hittem el de sajnos bölcsiben az egyik anyuka hallotta ugyanezt!!! Most jól le vannak izzadva most nyissuk ki az a ablakot holnapra kevesebben lesznek! Ember az ilyen?????
19. ritamoto (válaszként erre: 14. - 3da688d0af)
2010. okt. 6. 12:48
Én abszolut nem vagyok a túlzott higiénia híve, de az azért mégis csak nem jól van, hogy a gyerek az oviban a fogmosópohához kötött fogkeféjét lógatja bele a kukába, és senki sincs ott, aki rászóljon.
18. Era57
2010. okt. 6. 12:47
Ötvenhárom éves vagyok,három gyereket neveltem fel ők is ovisok voltak.A szokásos gyermek betegségek + a szokásos influenza járványok ami egy évben egy hetet jelentett.Szerintem most a gyerekek mielőtt oviba kerülnének nagyon steril környezetben élnek ezért könnyebben megtalálja őket bármilyen fertőzés amire a szervezetük nincs felkészülve.
2010. okt. 6. 12:46

Az én fiam 1 év alatt 22 napon jutott el a bölcsibe. Ebbe a beszoktatás 1 hete is benne van és csak délelőtt járt 9-től 11.30-ig. A rekordja 5 nap volt egyben, hogy járt bölcsibe....általában inkább csak 1-2 napokig volt, utána már lázas is lett stb.

DE: NAPOKON ÁT LÁTTAM, HOGY MILYEN BETEG GYEREKEK VOLTAK OTT. SZTEM A SZÜLŐ OTTHON TELENYOMTA LÁZCSILLAPÍTÓVAL ÉS VITTE...(csúnya köhögés, zöld t....ny, stb)

16. annamarya77 (válaszként erre: 11. - Juditkecskemet)
2010. okt. 6. 12:46
Igazad van, én is így gondolom, de egy egyedül álló anyuka, aki örül, hogy megélnek a kis fizetéséből, az mit csináljon. Nem én de van ilyen barátnőm.
2010. okt. 6. 12:44
És mindenki csak elfogadja tényként, hogy ez így van, nincs mit tenni, óvoda = betegség. De megpróbálta már valaki ezt kivizsgálni, okokat keresni, megnézni bacik számát egy óvodai és egy otthoni wc ülőkén, vagy poháron pl.? Jár az ovikba pl. az ÁNTSZ, és ha igen, mit vizsgál?
2010. okt. 6. 12:44
Mi csak most kezdjük a bölcsit, viszont a szomszédunkban van egy ovis kislány, ahol a higiéniára annyira adnak, hogy a gyerek keze ekcémás lett a rengeteg fertőtlenítős kézmosástól. Nehéz igazságot tenni szerintem, ez több tényezős dolog.
13. struki
2010. okt. 6. 12:44
Az én fiam még nem ovis, de olyan rémhíreket hallok, hogy nem tudom mit fogok én is csinálni a betegségek ellen. Valamelyik oviban direkt rányitják a gyerekekre az ablakot, hogy kevesebben legyenek, mert túl sok gyerek van. A másikba az anyukák reggel be nurofenezik a gyerkőcöt, és betegen viszik be. És sajnos mi ez ellen nem tudunk tenni semmit. Ez a legborzasztóbb. Néha sétálunk ovi mellett, és látom, hogy a gyerekek úgy vannak felöltözve, ahogy saját maguk felöltöztek, ha van rajtuk sapka, van, ha nincs, akkor nincs. Sőt, láttam már szakadó esőben ovis csoportot sétálni, és kb a fele csoportnál nem hogy ernyő-esőkabát, de még sapka sem volt. De persze szerencsétlen szülő gondolom erről mit sem tud.
12. c62e5b7d24 (válaszként erre: 9. - Ritamoto)
2010. okt. 6. 12:43

hát nálunk a dadus törli ki a gyerekek fenekét kaki után. és alap a kézmosás stb.

Szerencsénker nagyon jó ovink van, nagyon figyelnek a tisztaságra.

11. juditkecskemet (válaszként erre: 5. - Annamarya77)
2010. okt. 6. 12:42
ha beteg a gyerek akkor sem szabad oviba vinni!!! Ilyen esetekre sajnos muszáj a zsebbe nyúlni, ha nincs nagymama vagy rokon és fizetni valakit aki vigyáz addig rá! Akármilyen sokba is kerül....
10. nita36
2010. okt. 6. 12:41

Nem elfogadott tény, de mit lehetne tenni ellene??

Mire a gyereken kijön a betegség addigra már másik 4-5 gyereket végig fertőzött. Azt gondolom,hogy ez sem a szülő sem az ovi hibája.

Egyszerű a magyarázat, kis helyen sok kis ember összezárva!

Ezt tetszik nem tetszik, túl kell élni!

9. ritamoto (válaszként erre: 2. - C62e5b7d24)
2010. okt. 6. 12:41
Na de pont ez a bajom, hogy a gyerekek nem otthon betegszenek meg általában, hanem a bacik az oviból származnak.Pl. gyakran koszos a wc, egyedül wc-znek még a kicsik is, kitölik a feneküket, na de hogy? Utána nyúlnak a szájukba, fogdossák a poharat, egymás fogkeféjével mosnak fogat, egyedül fújnak orrot, kenik mindenhová, stb, stb.Ezeknek nem lenne szabad megtörténnie,szerintem.
2010. okt. 6. 12:40
Nekem a nagyobbikat nem viseli ugy meg a betegségek,de a kicsit annál inkább.PL. A nagynál egy kis takony a kicsinél rögtön hörgögyuladás.És mind a kettönek adok immunerösitöt.
2010. okt. 6. 12:39
Nálunk még azért sem szólhatsz ha valakiben fejtetűt látsz.Azt már egészen megszoktam hogy néha olyan köhögéseket hallok bentről,amibe bele lehet borzongani.
2010. okt. 6. 12:38
Az oviban biztos odafigyelnek erre a dologra, csak sajnos sok szülő nem és ez a legnagyobb baj:(
2010. okt. 6. 12:38
Mi még nem vagyunk ovisok, de szerintem nem csak a szülő hibája, nem tehet semmit, mert ha elveszíti a munkáját a gyereke betegsége miatt, akkor mit fognak csinálni.
2010. okt. 6. 12:37
nem, mivel az oviban rengeteg új bacival találkoznak a gyerekek sajnos, ami ellen még nem alakult ki a védekezőképességük!
2010. okt. 6. 12:36

Tavaly kezdtük az ovit, és ősztől majusig szinte megszakítás nélkül beteg volt a fiam. Májusban kivették az orrmanduláját, és nyáron semmi baja sem volt.Most ahogy jött a szeptember, minden kezdődik előlről, adhatok én neki bármit, vitamint, cseppeket, hoemopátiást, hagyományosat, akkor is beteg...

Mi okozza ezt az oviban? Nem lehet, hogy jobban oda kellene figyelni a fertőtlenítésre, higiéniára, öltözködésre?Vagy mi lehet a megoldás?

2010. okt. 6. 12:36
Hát annyit tudsz tenni, hogy adod a gyerkőcnek otthon a vitamit és rengeteg friss gyümölcsöt. Nagyobbikom most kezdte az ovit, neki multi tabs immuno kidet adok naponta, szerencsére nem beteges, egy kis takonykór volt csak szeptemberben. De mivel mindig lesznek olyan szülők, akik beviszik a gyereküket full betegen, addig mást sajna nem tehetünk, csak reménykedünk, hogy a sajátunk nem kapja el.
2010. okt. 6. 12:30
Miért elfogadott tény, hogy az óvodában a gyerekek folyton betegek?Nem lehetne ellene tenni?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook