Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


2007. okt. 19. 12:28

Megoldottam rejtélyt. :)

Bánfi termékcsalád Herbária csalánsampon normál hajra. Van valakinek valami tapasztalata?

Köszi

2007. okt. 19. 12:24
De lehet herbária a neve, nem tudom pontosan. :)
2007. okt. 19. 10:44

Sziasztok. Próbálta valaki a Herbal Csalánsampont? Ha igen, mik a tapasztalatok?

Nekem is hullik a hajam, de szerintem nálam a stressz miatt, meg kb. egy éve volt egy traumám, és szerintem ez még mindig kihat a szervezetemre. De ezt hogyan tudnám legyőzni? Nemtudom. :(

360. AirMan
2007. okt. 19. 09:17

Sziasztok!


Nekem középiskolában két haverom is kipróbálta. Az egyiknek hosszú haja volt, a másiknak rövid, tüsi. A hosszú hajú srác azt hiszem, hogy 3 hónapig bírta, s hajat kellett mosnia, mert az osztályfőnöke megelégelte a dolgot. A haja az elején úgy nézett ki, mintha vizes lett volna, utána fénytelenedett, a szaga pedig a végére elviselhetetlenné vált. Ezért kellett végül hajatmosnia.


A tüsihajú srácnak a haja úgy nézett ki, mintha folyamatosan zselézett lett volna, nála nem is tűnt fel sokáig és a fejbőrének a szellőzése is rendben volt. Ő csak kb. 1 hónapig csinálta, utána visszatért a normál hajviseletre.


Egyszóval én ezt a próbát hosszú hajú embereknek nem ajánlanám, mert a fejbőrének a szellőzése finoman szólva sem lesz kielégítő.

2007. okt. 18. 13:30

Lányok! tudnátok valami kencét a hajamra? iszonyúan száraz, és sztem már ezért is hull már a szine is elment, ha megtudnám énis állitani akkor még ujjak nönének.Ja egy apróság, voltam debrecenben a bőrgyógyásznál és a kozmetikán de azt a közömbösséget amit ott tapasztaltam hát. .

ráadásul az az izé fura nevű hullásom van(?) tellogen effluvin /ilyesmi/ ez tág értelem azaz bármi lehet máj-vese-hipofizis-stb, de semmi kivizsgálás! még megpróbálkozunk majd a belgyogyásszal.

Kösz a választ előre is!

358. azgard22 (válaszként erre: 356. - Annah)
2007. okt. 18. 13:21
Én annak idején próbáltam de juj! én nem ajánlanám, akkoriban még szép nagy hajam volt és ígyis kimélni szerettem volna.
357. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 356. - Annah)
2007. okt. 18. 00:05
Egy baratnom kiprobalta meg anno, nem remlik, hogy lett volna barmi eredmenye a dolognak (az ontisztulas remenyeben), joval tobb, mint egy honapig nem mosta, de mi ugy is szerettuk.
356. annah
2007. okt. 17. 22:32

Több ismerősömtől is hallottam, hogy a haj megtisztul önmagatól (hajmosás nélkül) kb. egy hónap múlva. Igaz-e ez, mi a véleményetek, hallottatok-e erről?

Ha igaz, jót tesz-e a fejbőrnek?

355. Csibe78 (válaszként erre: 354. - Czszabyna)
2007. okt. 17. 13:20
Ebben a stresszes, rohanó világban nem szabad csodálkozni, hogy a szervezet feladja egy kicsit. És ez hol hajhullásbna, hogy különböző betegségekben nyilvánulhat meg. Ezért fontos, hogy segíteni kell a szervezet regenerálódását.
354. czszabyna (válaszként erre: 353. - Csibe78)
2007. okt. 15. 20:01
Nah, Te lagalább tudod, h mitől hullik, én csak tippelni tudok: fogyókúra(3 hetes, szénhidrátmentes, de nem a drasztikus-féle, ettem gyümit+zöldsit) és fogamzásgátló abbahagyása. Szigorúan szedem a multivitaminomat, azt már majd másfél hónapja és egyéb vitaminokat: cink, A, vas 2 hete. A Fields of greens csak 1 hete van, de szedem. Nem tudom... Mosom a hajam a Lush New Hair szappannal, kenem a dokis ecsetelővel mosás előtt és befújom Fisrttel szárítás előtt, de mindezt csak kb. 2 hete. Nem várok gyors javulást, mert eddig mindenki azt mondta legalább 2-3 hónap. Hihetetlen, én mindig is úgy vigyáztam a hajamra, se festék, se dauer, se egyenesítés, se tupír, semmi semmi, nem mostam indulás előtt, sem túl gyakran és most végig kell néznem, ahogyan kiritkul. Azzal nyugtatnak, h nem látszik(én attól látom és elől kb 2 cm-en más is ltája), de engem zavar. Próbálok nem törődni vele, majd egyszercsak abbahagyja, de megpróbálok mindent megadni neki, amire szüksége lehet.
353. Csibe78 (válaszként erre: 352. - Czszabyna)
2007. okt. 15. 17:37
Igazából az én hülyeségem miatt kezdett el hullani ilyen nagy mértékben a hajam, ugyanis nyáron dauert rakattam bele 2X-is. És ezek után nagyon ramaty állapotba került. Ez után csak próba képpen kezdtem el szedni és nekem sokat segített.
352. czszabyna (válaszként erre: 351. - Csibe78)
2007. okt. 15. 10:54

Én is nagy dilemmában voltam, de az FLP doktoa ezt ajánlotta, én megbíztam benne. Ha nem segít én is az A-Beta-carE-re térek át.

Neked akkor az segített? Csak sima vitamin-hiányod volt? Én még azt sem tudom, mi najom van...:S

351. Csibe78 (válaszként erre: 346. - Czszabyna)
2007. okt. 14. 19:55
Már többektől hallottam, hogy a Fields of Greens-t szedték hajhullásra, és nem javított semmit, vagy minimálisat, a helyzeten. Én mindig az A-Beta-CarE vitamint szoktam ajánlani, mert az nekem is nagyon sokat segített.
350. <Tünde> (válaszként erre: 348. - Mongi)
2007. okt. 13. 19:25
Ja és szerdán rövidebbre vágattam a hajam, kíváncsi vagyok most is olyan sok hullik-e ki mosáskor, mert eddig úgy vettem észre,h. inkább a hosszabbak hullanak.
349. <Tünde> (válaszként erre: 348. - Mongi)
2007. okt. 13. 19:22
Nem mondtak semmit. Magamtól hagytam abba a festést már jó pár hónapja. Most jó nagy lenövésem van...:S De mindent a cél érdekében. Már néhány zöldséget is megeszek:P
348. mongi (válaszként erre: 343. - <Tünde>)
2007. okt. 12. 23:16
Neked mondtak valamit a melírozással kapcsolatban?Ők ajánlották,hogy ne festesd tovább?
347. mongi (válaszként erre: 343. - <Tünde>)
2007. okt. 11. 20:49

A Forcapilt (kivételesen) előírás szerint szedtem:15 napig 2x2,majd 2x1.

Én ma is mostam hajat,megint úgy vettem észre,hogy egy kicsivel kevesebb jött ki,de most sem tudom,hogy biztos-e?

Nálam pont a kezelés előtt volt úgy,hogy már hajmosás közben is rengeteg hullott-fésülés nélkül,de amióta használom a szereket,azóta leginkább csak a fésülés során esnek ki.

346. czszabyna (válaszként erre: 345. - Csibe78)
2007. okt. 10. 20:54
Amway multivitamin, Bio-Cink, A vitamin, vas, fields of greeans, c vitamin. Ha ezek nem segítenek, akkor semmi...:)
345. Csibe78 (válaszként erre: 344. - Czszabyna)
2007. okt. 10. 19:32
Arra nem gondoltál, hogy esetleg belülről is kellene segíteni a szervezetednek? Lehet, hogy ha csak a fejbőrödet kezeled az nem elég!
2007. okt. 10. 08:59

Hellóka!

Ha érdekel vkit helyzetetjelentek: ma mostam hajat, előtte doki féle lötty rá, hajmosás Lush New Hairrel, utáns first, majd hajszáírtás. Most is megvan a múltkori 350 mennyiség, tutira, 320nál abbahagytam a számolást:).

Nem aggódom, majd visszanő.

Ha nem nő a kihullott mennyiség, akkor az is jót jelent, nem???:S

343. <Tünde> (válaszként erre: 340. - Mongi)
2007. okt. 9. 14:12
Nekem is a korpát mondta, de inkább zsíros a hajam, mármint sose hullott belőle a korpa, ezért mondta,h. a zsírtól beleragad, és eldugítja a hajhagymákat. Ma használtam a szert 3.jára, de mostanság még jobban hullik, kb. 1 hónapja. Előtte akkor hullott sok, amikor mosás utána kifésültem, de mostmár mosás közben is nagyon sok:( Remélem használ majd vagy ez,vagy a Forcapil! Ja melírozva van a hajam pár éve, de már abbahagytam, többször nem fogom festetni, lenövesztem. A Focapilból mennyit szedsz naponta?
342. adri25
2007. okt. 8. 16:25
Kálcium kovaföld kapszula
2007. okt. 8. 15:48

Sziasztok!

Ma megérkezett a vérva várt szappanom(aki nem tudja, melyikről beszélek az olvasson lentebb), remélem nekem is hatni fog, nagyon jó illata van.:) Most éppen optimista hangulatom van, ugyanis mióta hazajöttem a fodrimtól(múlt 7 csüti) alig hullott ki hajam, csak annyi kb. mint a hullás előtt. Reménykedem. Ma érkezett meg a Fields of greens-em is, eszem szorgalmasan. A Firstre visszatérve: nem ajánlom, h mindennap fújjátok vele a rőzséteket, mert zsírosít és az ugye nem jó a beteg hajnak. De mosás után, szárítás előtt szerintem érdemes, jó korpára, stb, hátha a hajszálakat is erősíti.

Még valami: A hajhullás oka sokszor 1 4 hónappal a hullás előtti időszakra vezethető vissza.

Még még vmi: Több fórumon olvastam, h a Diane 35 fogamzásgátló 2 év szedés után nagyon sok nőnek hajhullást okoz... én nem tom, ezt olvastam, gondoltam figyelmeztetlek Benneteket!

Üdv mindenkinek!

340. mongi (válaszként erre: 337. - <Tünde>)
2007. okt. 8. 14:32
Neked mit mondtak,miért hullik?Fested a hajad?
339. mongi (válaszként erre: 337. - <Tünde>)
2007. okt. 7. 13:04

Már elkezdtem én is a kúrát.Ma mostam 3x.+szedem a Forcapilt is lassan egy hónapja,okt.31.-én megyek kontrollra,úgyhogy Te hamarabb megtudod,hogy eredményes volt-e?:)

Én már a 2.ik hajmosásnál úgy vettem észre,hogy kevesebb hullik(az első az brutális volt-feledhetetlen:(),s mintha már több új hajam is lenne.Már csak azt nem tudom eldönteni,hogy tényleg így van,vagy csak beképzelem?!

Nekem azt mondta a hölgy,hogy a korpától hullik(pedig akkor már nem is volt korpás a hajam),de remélem igaza volt!


Mindent bele!:))

338. Baba84 (válaszként erre: 332. - Annah)
2007. okt. 7. 12:54
Szia!Forcapil tabletta nekem teljesen elmulasztotta a töredezést!Szép egészséges lett a hajam!Csak ajánlani tudom!
337. <Tünde> (válaszként erre: 336. - Mongi)
2007. okt. 6. 18:13

Szia Mongi!

Én 1 hete kezdtem használni a Rougj fejbőrtisztítót meg a hozzá való ápolószert. Eddig 2* mostam vele hajat, így még nem tudok eredményekről beszámolni azon kívül,h. az ápoló eléggé kiszárítja a fejbőrt, amit én jónak tartok, viszont mivel olaj, így elég zsírosnak látszik utána a hajam. Bár ha megszárítom hajszárítóval, akkor már frissen mosottnak tűnik. 25-én megyek kontrollra, remélem akkor már lesz v.mi látható eredmény, aztán talán elkezdtem szedni a Forcapilt a fejbőrtisztító mellett. Neked is hajdiagnosztikán ajánlották? Ha igen, mint mondtak, mi a probléma a hajaddal? Ha elkezded használni légyszi írd meg a tapasztalataidat!

336. mongi
2007. okt. 5. 19:19

Sziasztok!

Használ valaki RougjHair termékeket?

335. annah (válaszként erre: 333. - Non Serviam)
2007. okt. 5. 13:36

kösz a tanácsot, a revaliddal fogok próbálkozni.

a roaccutant szedtem kb. 17 évesen, akkor sokat javult is a bőröm, de teljesen rendbe nem hozta. ennek már tíz éve... azóta is mindig vannak pattanásaim, szinte semmi sem segít.

mostanában a dalacin t-t használom, ez valamelyest elviselhetőbbé teszi arcom látványát.

334. Non Serviam (válaszként erre: 331. - Czszabyna)
2007. okt. 5. 13:15

Irigylem a babahajaidat! :-)

Nekem hátul már szinte egy egész nagy részen megritkult, meg a fejtetőn is. Légy türelmes, és biztosan elől is nőni kezd!

Sok sikert!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook