Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


483. DOMA (válaszként erre: 482. - Gyöngyszemü)
2007. dec. 28. 14:57
Én Pesten vetettem a keresztlányommal. Ott talán 3 lusch üzlet is van. De szerintem neten is meg tudod rendelni.
2007. dec. 26. 15:07
Megtudná nondani valaki hogy ezt a lusch szappant hol tudnám beszerezni, meg ezt a: A-BetaCare táplálék kiegészítőt, mert akár gyógyszertárban, akár valami bio gyógynövény boltban kérdezem, náznek rám mint borjú az újkapura, fogalmuk sincs hogy mit keresek!! :-(( Köszi elöre is!
2007. dec. 24. 17:22
Revalid kapszula nekem bevált.
480. DOMA
2007. dec. 24. 16:17
Talán valaki még emlékszik rám, régen írtam már ebben a fórumban. Szedem 3 hónapja a dermipsor szépségvitamint, és l hónapja a lusch szappannal mosom a hajam. Ez a szappan csoda szappan. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Megállt a hajhullásom. Nagyon örülök nekik, és azt hiszem , ezt a szappant használni fogom még jó darabig. Nagyon gazdaságos, vizes hajat 2-3-szor végigsimítom a szappannal, és jól átdörzsölöm vele a fejbőröm. Dús hab képződik, jól leöblítem, szárítom. Már egy hónapja használom heti 2-3 alkalommal, és még több mint a fele megvan. Az ára 2ooo Ft körül volt. Ajánlom mindenkinek, akinek hullik a haja, és el van keseredve
479. Hauser
2007. dec. 20. 23:55

Üdv!


Nem azt mondtam, hogy feltétlenül ártani is kell annak, ami használ, de aminek nem lehet mellékhatása, annak a hatása is megkérdőjelezhető, tekintve hogy elég drasztikus folyamatról van szó amikor a hajhullásról beszélünk, amelyet nem lehet egyszerűen vitaminokkal kezelni. A viviscallal az a probléma hogy utánanéztem, és semmilyen pontos(kémiai) leírás nincsen róla, tehát mi a hatóanyag, ami segíthet. Amennyiben magyar és külföldi cikkeket olvasol a férfias hajhullásról, nem igazán említik. Bár ahogy említetted neked nem ilyen típusú a kopaszodásod, te más utat jársz, mint a férfiak nagy része(engem is beleértve) Az én hajhullásom pedig legyen az én gondom, a hozzáállásommal nincs gond, elszánt vagyok és remélem nekem is sikerült megtalálnom a megfelelő gyógymódot. Inkább szurkoljunk egymásnak.

2007. dec. 19. 16:04
kedves hauser! nem kaptad meg a magánüzimet? olyan tudományosan fogalmazod itt a dolgokat talán orvos vagy vagy hasonló?nekem valami olyan dolog kéne amit nem rákenni kell a hajra hanem belülről hat.
477. Hauser
2007. dec. 18. 19:03

Nekem örökölt hajullásom van, mint a hajhullásban szenvedő férfiak kb 90%-ának.A finasterid tényleg veszélyes lehet, nem próbáltam ki, a béta-szitoszterol viszont fűrészpálmából kerül kivonásra, tehát növényi eredetű, mellékhatása sem igazán van, persze lehet. Egyébként, aminek nem lehet mellékhatása annak hatása sincs.

Ha férfi vagy(a nevedből ítélve mindenképpen) és 25 elmúltál,eddig nem hullott a hajad csak most, szinte biztos, hogy örökölted. Ebben az esetben sajnos hormonális az oka, ezt nem tudomásul venni kár, mert később megbánhatod. Persze nem ismerlek, lehet, hogy egészen más dolog áll a háttérben. A nők esetében sok minden lehet az oka, nekik egy revalid kúra is használhat akár, nekünk meg semmit.

476. Frissy
2007. dec. 18. 15:06

Nekem a fodrászom túl sokáig hagyta a dauert a hajamon, ennek következtében a hajhagymáim károsodhattak, mivel kb. 3 hónapja folyamatosan nagyon nagy mennyiségű hajam hullott. Le kellett vágatnom az amúgy vállig érő hajam, de ez sem szüntette meg a problémát. Teljesen levékonyodott a hajam! Kb. fele maradt meg. Ha valaki élt már nőként át ilyet, hát el tudja képzelni, mit éltem át!!!! Horror!!!


Én egyetértek Béla2-vel abban, hogy ha a hajhagymák felszívódási problémákból adódóan, vagy valamilyen külső károsodás miatt nem működnek helyesen, akkor a gyógynövény alapú hajregeneráló készítmények nagyon sokat segíthetnek! Nekem legalábbis mint már említettem a dr immun hajszesszel jó tapasztalataim vannak! Nem csak megállította a hajhullásom, de segíti az új hajszálak növekedését! Jobb tartása lett a hajamnak, és mivel gyógynövényes, mellékhatások sincsennek.

475. 6f609a13af (válaszként erre: 474. - Hauser)
2007. dec. 18. 14:06

Kedves Hauser!

Nagyrész igazad van, de egy kicsit pontosítanom kell, amiket leírtál. A hajhullás nagyon sok esetben nem hormonális okokra vezethető vissza, hanem a hajhagymák tápanyaghiányos degenerációjára, amit a DHT is előidézhet. Erre az anyagra a fejtető hajhagymái a legérzékenyebbek, ezért kezdődik az ilyen esetekben a hajhullás középen. De a hajhullásnak nagyon sok formája van az androgén alopécián kívül! Például a foltos hajhullás: semmi köze a DHT-hoz! A Finasterid, a Minoxidil és a B-citoszterol hormonkészítmények kétségtelenül hatásosak, de én nem akarok a mellékhatásaiktól szenvedni és azokat kezelni hónapokig. A potenciacsökkentő hatásukról nem is beszélve!!!!És azt is hallottam, hogy ezeknek a hatása csak addig tart, amíg az ember használja őket, aztán ki is hullik a haj, ha a hajhagymák nem elég életképesek.

Inkább használok növényi kivonatokból készült DHT-blokkoló szereket (a Varga is jó lehet valamire, de most a Thymuskint használom), belülről pedig maradok annál, ami egy barátomnál bevált (Viviscal tabletta). Nem vagyok kísérleti nyúl.

474. Hauser
2007. dec. 17. 23:42

Kedves Béla2!

A hajhullásnak sokféle oka lehet, de igazán az androgén alopecia(örökölt kopaszodás) a "veszélyes", mert végleges állapotot idéz elő. Az összes többi esetben magától helyreáll a normál állapot. Aki naponta iszonyatos mennyiségű mérget is vesz be pl. kemoterápiás kezelés miatt, annak is magától kinő a haja ha abbahagyja a kezelést. Ugyanaz a helyzet korpásodás, fertőzés esetén. A férfias(örökletes) hajullás viszont nem regenerálódik magától, és ez hormonális. A dihidrotesztoszteron okozza, melyet csak dht blokkoló szerekkel lehet eredményesen kezelni. Ebben az esetben a varga csepp, vagy viviscal(tengeri hal kivonat) sajnos hatástalan. Finasterid, minoxidil, béta-szitoszterol, melyek képesek vagy a dht-t blokkolni, vagy az 5-alfa reduktáz aktivitását csökkenteni.

473. Csibe78 (válaszként erre: 468. - Gyöngyszemü)
2007. dec. 17. 20:26

Szia!

Ne törődj ezekkel az emberekkel, hiszen aki ilyenen csúfolódik a saját szegénységi bizonyítványát mutatja meg! Gondolom nem kellemes dolog, de ilyenkor próbálj meg kedvesen visszamosolyogni. Hidd el sokkal jobban fogja bosszantani, mintha látja rajtad, hogy ezzel megbántott.

Amúgy nekem is nagyon hullott a hajam (dauer után), de szerencsére még időben elkaptam. Nekem egy A-BetaCare-E nevű táplálékkiegészítő vitamin használt. A Revalid semmit nem ért, de szerintem ez is egyén függő.

472. 6f609a13af (válaszként erre: 467. - Hauser)
2007. dec. 17. 15:52

Hauser! A Varga hajcsepp nem vitaminkészítmény! Miket beszélsz??? Elolvastad, mi van ráírva? A Revalid tényleg az. És a Viviscal sem vitaminkészítmény, hanem koncentrált hajtápanyag (nemrég kezdtem el szedni és elég sokat utánaolvastam!).

Abban igazad van, hogy a hajhullásnak sok oka lehet: de az esetek keveseb, mint 50 %-ában játszanak szerepet a hormonok (ezt olvastam). Ha mégis ez a hajhullás oka, akkor valóban nem elég a vitamin.

Az alternatív gyógymódok is jók szerintem, de önmagában szerintem egyik sem hatásos.

471. 6f609a13af (válaszként erre: 465. - Dogiz)
2007. dec. 17. 15:45
Nem örülnék neki, ha mindenki beletörődne abba, hogy sza..l néz ki. Én sem akarok kopasz lenni. És nem is fogok!!! Attól, hogy van néhány sarlatán, nem fogok megijedni. Ha mindenki beletörődött volna abba, hogy nincsenek szárnyaink és nem tudunk repülni, akkor nem röpködne ma sok százezer ember naponta... Igenis kell és lehet tenni azért, hogy jobban nézzünk ki. De nem szabad mindennek bedőlni. Ebben igazad van. Meg kell nézni, mit használunk és mit várhatunk tőle és nem bedőlni az olcsó reklámfogásoknak.
470. Frissy
2007. dec. 15. 16:45
A dr immun hajszesztől megállt a hajhullásom kb. 6 hete, majd kicsi hajszálaim kezdtek el nőni!!!
2007. dec. 15. 11:15
nekem már nem hullik a hajam a revalid kúra megállította,de nem is nő az uj haj. ez már végleges?
2007. dec. 15. 11:09
Kedves dogiz! Egy férfinál még "elmegy" a kopaszság, söt van akinek jól is áll! De egy nő nem bírja ki ha foltokbam kihulott a haja! :-((( Én ár mindent kipróbáltam szinte, de tökéletes nem lesz, és ez szörnyen elszomorító!!!! Ésmikor megtudják hogy póthajam van viccelődnek gúnyolódnak!:-(( Énmeg szégyenlem magam, pedig tudom nem nekem kellene szégyenkeznem, hanem annak aki ezen nevet!!! :-((
467. Hauser
2007. dec. 14. 19:33

Üdv mindenki!

Elég hanyag dolog a hajhullásba csak úgy beletörődni. Az amerikai egyetemek és a gyógyszergyárak vezető kutatói szerint a hajtudomány az elmúlt 5 évben többet fejlődött mint az azt megelőző 50-ben. Tehát most már tényleg van esély a kopaszság elleni harcra. Nem lehet csak úgy feladni.

A hajuhullás elleni küzdelemhez ismerni kell a biológiai folyamatot. A Viviscal, varga csepp, revalid, stb. azért hatástalan, mert hormonális eredetű a hajhagymák pusztulása. Ezek hajerősítő vitaminok, melyek a festett, kiszáradt, zselézett hajat széppé változtatják, de a dihidrotesztoszteron hatását nem semlegesítik.

Írtam egy hozzászólást kicsit lejjebb, azok valóban hatékony, ám nem "sima" megoldások. Vagy a lézerfésű, és egyéb alternatív gyógymódok.

466. Zojci
2007. dec. 14. 16:08
Varga csepp
465. dogiz
2007. dec. 14. 13:15

fiuk - lányok mindent ki lehet bírni, még a kopaszodást is. Sajnos legtöbb esetben örökletes. A fiamnak 18 - 19 évesen kezdett a homloka magasodni:) elmentünk egy professzorhoz, aki bejárta a félvilágot előadásaival, híres a tengeren túl is, 3 - 4 kúrát csináltunk végig( 1 kúra kb 1,5 - 2 hónap) ez vitaminok, mindenféle kence-ficék, és ennyi. 20,5 évesen beletörődött abba h. apja, sőt a dédnagyapja is kopasz volt.

Vegyétek ti is észre amit ő, hogy a barátai, ismerősei, sőt még az idegenek közt is egyre több a kopasz ember és szép lassan beletörődik és egyre kevésbé zavarja.

U.i. A prof.úrnak szép sűrű festet haja volt, de hamar rájöttünk, h. a feje tetején pót haj van. Hát egy kivócsit humoros :))

2007. dec. 14. 12:04
Ja, és egyetértek a többiekkel: attól biztosan nem fog kinőni a hajam, ha megszűnik a korpa és a zsír!!!
463. 6f609a13af (válaszként erre: 460. - Gb777)
2007. dec. 14. 11:35

Szia-Sziasztok!

Nekem kb. fél éve kezdett el nagyon hullani a hajam. Talán egy gyulladás állt a hátterében, amit azóta megszüntettek, de a hajhullás nem állt meg (még). Lehet, hogy van egy kis családi hajlam is benne.

Az egyik barátom a Viviscal tablettát javasolta, mert neki ez megállította a hajhullását és nincs semmilyen mellékhatása. Csakhogy ez egy több hónapos kúra volt. Engem nagyon megviselt az elmúlt néhány hónap. 1 hónapja szedem a tablettát, de szeretném felgyorsítani a gyógyulást. Tudnátok valamit javasolni, amivel kiegészíthetem?

Ja, és neked pedig azt javasolnám Gb777, hogy nézz utána ennek a szernek, mert kisebb adagjával állítólag meg is lehet vele előzni a kopaszodást, ugyanis a hajhagymákat táplálja!

Kösz, ha tudtok segíteni.

462. Hauser
2007. dec. 13. 13:29

Sziasztok!

Szeretnék néhány gondolatot megosztani veletek, hátha hasznotokra válik. A tartós hajhullás mindkét nem esetében legtöbbször hormonális zavarok következménye. A férfiaknál örökölt tulajdonságok miatt, a nőknél főleg betegség miatt. A hajhagyma ellensége DHT hormon, amely a véráramban eljut a fejbőrhöz és elpusztítja a hajhagymákat. Ez egyben azt is jelenti, hogy a különböző hajszeszek, kenőcsök, samponok(tehát vitaminok) nem sokat érnek, nincs idejük és nem is képesek megerősíteni a hajat a DHT-vel szemben. A női hajhullás viszonylag könnyebben kezelhető, mióta léteznek növényi eredetű nőihormon készítmények, melyek vény nélkül is kaphatók, viszont mindenképpen orvosi konzultáció és vizsgálat javasolt a szedése előtt!

A férfiak esetében is van már megoldás, csak kevesen ismerik. A finasteride egy gyors mozgású anyag,(keress rá google-ben) mely leköti a DHT molekulákat és így védi meg a hajhagymákat tőle. A finasteride tartalmú gyógyszerek csak orvosi utasításra szedhetők, (csak férfiaknak!!) és még

túl friss ahhoz, hogy a mellékhatásait teljes egészében ismerjék, ez viszont tényleg megállítja a hajhullást. A másik megoldás, bár kevésbé hatékony, viszonylag veszélytelen. A fűrészpálma növény bogyója is tartalmaz DHT-t lekötő anyagot, és mivel növényi eredetű, sokkal kisebb a kockázata mint a finasteride készítményeknek. Vény nélkül is kapható fűrészpálma kivonat(saw palmetto angolul) viszont szedése előtt mindenképpen javasolt orvossal is konzultálni.

A prosztata bántalmak ellen használt gyógyszerek általában tartalmazzák.

461. lányom (válaszként erre: 456. - Gábor22)
2007. dec. 11. 20:13
Privát üzenetet tőled nem kaptam, de mástól megkapom az üzenetet,mert pont ma válaszoltam egy hasonló bajjal bíró személynek!Próbáld újra , ha nem kapom meg, akkor írok neked! Kb. szerda este lesz több időm ! Remélem !
460. Gb777
2007. dec. 11. 19:49
Én nem kopaszodok még (és remélem nem is fogok.). de apám nagybátyám anyai nagyapám igen. És nagyon sokan úgy vélik legalábbis amiket olvastam neten, hogy a férfiak kopaszsodhatnak, jaj jaj de szegény nők is már. Ez hülyeség. A férfiakat ugyanúgy megviseli, mint a nőket , ha nem jobban. Én nagyon remélem, hogy megúszom ezt, mert én úgy látom, hogy nélküle már semminek nincs értelme. Ha nem lesz ellenszere és én már ott állok 18-25 évesen kopaszodva akkor vége. Én nem vagyok olyan erős , hogy kibírjam.
2007. dec. 11. 17:56
Sziasztok!Nekem talán korai volt az örömöm! Másfél hónapja külföldre költöztem és eddig javuló tendenciát láttam....de a mai hajmosás katasztrófa volt.Igaz a Lush-t sem használtam már egy ideje! De most visszatérek rá.Talán megint javít a helyzeten!Nem tudok igazán választ adni,hogy ez segített-e mert tényleg mindent használok vagyis már csak használtam.Mert ahogy láttam a javulást már el is felejtettem őket használni! De a mai után....még a kutyaszart is rákenném! Az ünnepek elött hazamegyek és tutti fogorvos,meg bőrgyógyász.Hátha jutok valamire.De a hajvizsgálatos Oltre cucc az szerintem is egyenlő a szarral már bocs! Méregdrága, javulás meg nulla!De úgy látom mindenkivel ugyanazt a szöveget etetik!A hajtő zsíros korpás mivolta az "népbetegség" lett! És ettől hullik mindenkinek a haja?? Na neee ezt meg nem hiszem el!Egy biztos!A Lush-t nem teszem le többet egy hajmosás miatt sem! Valamiért abban hiszek.Talán mert nem olyan mű cucc mint bármi más!Aztán ha az otthoni vizsgálatok kimutatnak valamit akkor nagyon happy leszek mert legalább egy kiindulópont! A vérvételtől nem lettem okosabb! Gyerekkoromban három hétig nyomtak belém hormon injekciókat.Lehet annak hatása van a mostani hormonháztartásomra?? Hol kell hormonvizsgálatot csináltatni és milyen a vizsgálat? Tudja valaki? Lehet a fogamzásgátló is jót tenne? Nem tudom!Mindenkinek sok sikert továbbra is!
458. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 457. - Kornelstar)
2007. dec. 6. 13:41

Ha beleizzad a fejborod es utana leveszed, ugyanugy megfazhatsz. Ha viszket tole a fejed, lehet az anyaga nem megfelelo.

Nekem is van sapkam, kalap is es olyan is, amit ejszaka hasznalok, ha setalni akarok melegito ruhahoz es gyakorlatilag nem lat senki, igy a lenyeg, hogy csak fedje a fejem es fuleim, ne fazzon meg.

Probalj pamutot beszerezni, ami nem vastag!

2007. dec. 6. 12:09

Sziasztok!

Nekem az alenne a kérdésem,hogy szerintetek,a sapkahordás előidézhet-e kopaszodást?Miután hordom,mindig viszket a fejem.De ha meg nem hordok állítólag megfáznak a hajtövek,és azért kezdenek kihullani.Mit tegyek?

2007. dec. 3. 09:11

Szia. Először is próbáljuk meg hogy megkapod e a privi üzenetemet, mert a múltkor is küldtem, de nem kaptad meg. Tehát ha ezt megkapod, akkor írj vissza a közösbe, vagy akár privátot is, és akkor leírom az eredményemet. Amúgy nem tudom mit látsz majd belőle, de a laboromba 1 * sincs, és a hormon vizsgálat is negatív. De leírom majd a pontos értéket ha biztosan tudom hogy megkapod a privát üzit.

köszi. SZép napot

455. lányom (válaszként erre: 454. - Gábor22)
2007. dec. 3. 01:55
Szia ! Nem kaptam semmit ! Várom!!!
2007. nov. 29. 14:53

Szia "LÁnyom"

Megkaptam az eredményeket.

Ha elolvastad az üzimet írd meg, hogy hogyan közöljem veled. Egyszer már próbáltam megírni,de lehet hogy nem kaptad meg.

Köszike.

SZia

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook