Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


603. d9d8721118 (válaszként erre: 600. - Magyarvirag)
2008. jan. 26. 16:05

Nálunk volt egy lány akinek minden vizsgálata negatív lett. A doki elküldte egy vérvételre ahol esetleg kiderülhet hogy egy immunbetegsége van, és attól hullik a haja... Szegénynek nagyon szép volt a haja, attól eltekintve hogy volt 2 nagy, teljesen kopasz foltja... Akkor én még nem szólhatok semmit.


Szóval egy vérvételből derítik ki ezt esetleges immunbetegséget. Ha immundetegség derül ki, és kezelik, a hajhullás is megszűnik.

602. magyarvirag (válaszként erre: 601. - AirMan)
2008. jan. 26. 16:02

Ennyi idő távlatából nem emlékszem nagyon gyógyszeres kezelésre (átlagos megbetegésen kívül nem lehetett más), viszont akkoriban ért egy nagy lelki megrázkódtatás...

Inni, iszok rendesen, bár ha az emészstésemmel összefüggésben lehet az, hogy van rajtam súlyfelelsleg kb 5-10 kiló (kinek mi fér bele)...

601. AirMan (válaszként erre: 596. - Magyarvirag)
2008. jan. 26. 15:00

Szia!


- Ha visszaemlékszel arra az időszakra, amikor elkezdett erősen hullani a hajad, nem kaptál valamilyen antibiotikus kezelést véletlen?


- Az emésztéseddel minden rendben?


- Mennyi folyadékot fogyasztasz egy nap?

2008. jan. 26. 14:08
Nem, olyan vizsgálat még nem volt... erről mit kell tudni?
2008. jan. 26. 13:37
Autoimmun serológiai vizsgálatod volt? Lehet immnunbetegség is a háttérben.
598. magyarvirag (válaszként erre: 597. - Era06)
2008. jan. 26. 12:32
Elvileg voltam (teljes)kivizsgáláson, ahol a hormonszintemet is vizsgálták...gondolom, ha baj lett volna, akkor az kimutatja, nem?
597. era06 (válaszként erre: 596. - Magyarvirag)
2008. jan. 26. 12:00
Pajzsmirigy rendben?
2008. jan. 26. 11:31

Sziasztok!

20 éves egyetemista lány vagyok.

Kb 3 éve folyamatosan hull a hajam, hol erősebben, hol gyengébben (a stressz is jelen van az életemben). Már sok hajszeszt, sampont,gyógyszert, hajkezelést kipróbáltam. Most a legújabb, hogy hormontartalmű gyógyszerrel próbálkoznak, bár igazából úgy érzem csak tapogatóznak, hogy mi is lehet a gond. Nagyon zavar, hogy a fejtetőmön egyre kevesebb haj van...

(bár gondolom ezzel nem vagyok egyesül) és mikor megint egy csomónyi haj a kezemben marad, a sírógörcs kerülget...

Már nem tudom, mit tehetnék...

595. faust91
2008. jan. 25. 20:47
heh sikerült rendesen összekavarnotok:)kipróbálom hátha segít a vitamin meg valami csepp a fejemre meg javasoltak valami gyógyszert ezeket összírom kiűritem a persejem:D meg levágatok valamennyit mert már megint a hátam közepéig ér:)
594. era06 (válaszként erre: 591. - Faust91)
2008. jan. 25. 19:46
márt írni sem tudok, ezt akartam, "okos haj elhagyja a buta fejed"
2008. jan. 25. 19:24

Sziasztok! Nekem is voltak komoly gondjaim a hajullással...

(nem olvastam végig az összes hozzászólást, de úgy gondoltam, én is megosztom a tapasztalataimat)

Nekem is azt mondták, először, hogy próbáljak növénykivonatos balzsamokat, samponokat, de ez -úgy gondolom- csak akkor ér vmit, ha a fejbőr vérellátásával, vagy a hajhagymákkal van gond.

Érdemes megvizsgálni az étkezési szokásainkat is, mert lehet, hogy "egyszerű" nyomelem hiány- nem(csak) vitamin! egy teljes spektumú multivitamin okozhat kellemes meglepetést :)

EGyébként az én problémám is hormonális volt, és abba is maradt, mikor megoldódott a dolog... Itt nem 100kilós elhízásra, ilyesmire kell gondolni, csak egy aprócska tablettára... a testem jelzett, hogy már nem tetszenek neki a hormonok!

A hajhullásom véglegesen még mindig nem múlt el, de lényegesen csökkent. És már látom, hogy újak is visszanőttek, alig tudom kezelni az égnek álló szálakat :D

Egyébként a levágatással kapcsolatban annyit, hogy a hosszú kihullott hajat jobban látod, mint a rövidet, de mást nem befolyásol, sztem :)


Azt tudom javasolni, hogy ne rohangáljatok segítségért, hanem mélyedjetek el az életviteletekben, mert ott lesz a probléma, csak meg kell találni! :)

592. era06 (válaszként erre: 591. - Faust91)
2008. jan. 25. 19:15

A diagnózisod "okos fej elhagyja a buta fejed" ,ha ilyen marhaságokat írsz.Őszintén megmondom, hogy sapkát Én sem hordok.

Inkább olyan kabátot veszek ami egybe van a sapkával, így nincs kifogás, hogy lelapul a hajam.

Valamikor, ami annyi idős voltam mint te most, nekem is hajzuhatagom volt. Egy hideg nyári esőben megáztam, egy év múlva márt a fele sem volt meg. Frissen mosot hajjal nem megyek csavarogni. Az egyik hajszesz nem segít keres másikat.

591. faust91
2008. jan. 25. 18:51
próbálok már egy ideje rájönni eddig de még nem sok sikerrel eddig mindig olyan sok hajam volt hogy már zavart most meg pont annyi van amennyit szeretnék de tovább hullik akkor baj lesz ha meg 40éves korom elött megkpaszodok lelövöm magam.de visszatérve már lassan elfogy ez hajszesz vagy mi amit kaptam most próbálkozzak mással akkor vagy használjam ugyanazt? attól lehetséges hogy ezekbe a nagy hidegekbe nem használtam sapkát?:D
590. era06 (válaszként erre: 588. - Faust91)
2008. jan. 25. 18:26
Ha 1cm vágatod is hullani fog, ha nincs kezelve az oka. Rögtön de azonnal semmi nem hat. Inkább azt találd ki, hogy mitől hullik csak úgy hirtelenjében 1-2 hónapja, Talán frissen mosott hajjal kimentél? Segítséget kértél, nem kell megharagudni azért ha tanácsot próbálunk adni, még akkor sem ha egyik-másik márt a könyöködön jönn ki. Ha mégse jönn össze a sűrű hajkorna, attól még lehetsz kopaszon is egy szívdöglesztő macsó. Azért inkább kenegesd!a remény hal meg utoljára.
2008. jan. 25. 18:01

Ebből látszik hogy még gyerek vagy.

Akkor itt már kihullott volna mindenkinek. Akkor nullás géppel nyírasd le. Ugyis ezt akarod hallani.

Akkor mégsem röhögött ki, hanem csak azt mondta hogy vágasd le.

588. faust91
2008. jan. 25. 17:58

nem vagyok hülye tudom mit mondott a doki

3hónap addig kihullik mind:S

587. d9d8721118 (válaszként erre: 586. - Faust91)
2008. jan. 25. 17:55

Nézd, én bőrgyógyászaton dolgozok... Ugyhogy engem nem tudsz átvágni.

Nekem is hullik, ráadásul nő vagyok. 3 hónap kell még hat egy szer. Nem ám 1 hónap....

Ilyet meg biztos nem mondd hogy vágasd le. Pfff....

586. faust91
2008. jan. 25. 17:51
azt mondta le kell vágni meg mit tom én:S és már 1 hónapja használomés ugyanúgy hullik a korom miatt is hullhat akkor azzalmit csináljak várja meg mig kihullik az összes?
585. d9d8721118 (válaszként erre: 584. - Faust91)
2008. jan. 25. 17:44

Miért röhögött ki????

Nem fog egy-két szóból hatni amit felírnak. Nem úgy van hogy felekned a fejedre a szert és hopp... másnap sörényed lesz. Több hónap kell mire használ.16-17 éves vagy. Lehet hogy a korod miatt hullik a hajad.

584. faust91
2008. jan. 25. 17:05
én már voltam dokinál kiröhögöt és elküldött felírt valami hajszeszt ami persze nem használt semmit:S de hormon meg lelki áhh sokkal egyszerübbnek tünik ha levágatom
583. era06 (válaszként erre: 582. - Faust91)
2008. jan. 25. 16:57
nizorál sampon nekem használt korpásodásra,A hajhullással az a bibi, hogy hormonális okai is lehetnek. Első adag nem hsznál irány a doki!!Az egészség nem játék, de ha még látszik is, hogy valami nem stimmel lelki gondok is jönnek.
582. faust91
2008. jan. 25. 16:41
5000ft az sok de ha tényleg használ akkor megfizetem nem akarom levágatni vagy mégroszabb, hogy kihuljon az összes:S
581. era06 (válaszként erre: 580. - 6f609a13af)
2008. jan. 25. 16:30
A kettő kb 5000ft? ami neked lehet, hogy nem sok de egy gyereknek gondolom igen. Nem minden szülő engedheti meg, hogy egy 100ml samponért 2000ft adjon. Van akinek ez MÉREGDRÁGA,
580. 6f609a13af (válaszként erre: 579. - Era06)
2008. jan. 25. 16:14

Hja!

Ha valaki a legolcsóbbat választja: borotva vagy nullás gép. A Varga meg a Nizorál nem drága: 2-3 ezer forint. A paróka sokkal többe kerül!

579. era06 (válaszként erre: 577. - Faust91)
2008. jan. 25. 16:08

szia

próbáld meg a Varga hajcseppet, Korpásodásra pedig a Nizorál sampont, sajna nem a legolcsobbak.

2008. jan. 25. 15:27

helló!

azt hiszem félreértettél Illike! már gyógyult vagyok...és pont ezért szerettem volna megosztani mindezt veletek,esetleg másnak is segít ami nekem.

persze tényleg csak akkor hatásos a fejbőrre csepegtetett gyógynövényes szer, ha vitaminhiány okozza a bajt.de talán érdemes ezzel kezdeni, és csak akkor tovább kutakodni ha a legegyszerűbb hibát kizárhatjuk...sok hercehurca megspórolható(orvosok stb...)nekem ismerőseimet, ha ezzel a problémával mentek bőrgyógyászhoz elhajtották a legtöbb esetben, h nincs semmi bajuk, csak mert nem óhajtották megvárni amig látszik is a dolog.

de tényleg, úgy próbálnak meg diagnózist felállítani, h fél méterről ránéznek az ember fejére...na jó, egy kicsit elkalandoztam...

577. faust91
2008. jan. 25. 14:53
Sziasztok 16éves vagyok hosszú fekete hajam van és 1-2 hónapja elkezdett hullani de nagyon meg korpásodni a hajam és tele vagyok rövid szálakkal de láthatóan kevés hajam van:S azt mondják vágassam le de már 2 éve növesztem nem akarom most mit tegyek:S
576. ősanya (válaszként erre: 502. - Kriszta75)
2008. jan. 25. 10:05

Sziasztok!

A doki nekem a Thymuskint ajánlotta vagy a Phytoaxilt, ha hormonális a hajhullás oka.

575. AirMan (válaszként erre: 574. - 6f609a13af)
2008. jan. 23. 11:16

Teljesen egyet értek!


Ezért javasoltam lentebb, hogy a vitaminkúra előtt nem árt egy kis méregtelenítés és a bélflóra helyreállítása.


Sajnos akármilyen jó egy vitaminkészítmény, ha a bélbolyhok el vannak tömődve az évtizedek alatt felhalmozott méreganyagokkal, s így csak töredéke szívódik fel.


Lépések tehát:

1. méregtelenítés (min. 3-4 hét, ill. folyamatos)

2. gyomor- és bélflóra helyreállítása, egészséges emésztés

3. a hiányállapotok megszűntetése (vitamin és ásványi anyag bevitel)

4. külsőleg való kezelés (fejbőr és hajápolás)

574. 6f609a13af (válaszként erre: 573. - Illike)
2008. jan. 23. 10:47

Már nem tudom, ki írta, de nagyon egyetértek vele:


Vitaminkészítmény CSAK AKKOR állíthatja meg a hajhullást, HA vitaminhiány okozza. Egyébként NEM!Legalábbis önmagában nem elég. Ezért van az, hogy csak pár embernél segítenek az ilyenek (Revalid, stb.)

Szóval ha a vitaminoktól nem áll meg a hajhullás, más az oka, nem a szer szar.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook