Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
15033. SSszonja
2013. nov. 3. 20:03

Szia! Az simán lehet, hogy a pár honappal ezelőtti dolognak most jelentkezik a hatása. A hajszál, ami elhal kb 2-3 honappal később esik ki a fejbőrből, addig lazul szépen kifele.

Mennyi számokban mérve a hullásod? egy kifésülésnél mennyi esik ki?

15032. ildikek
2013. nov. 3. 19:15

Sziasztok!


Én is csatlakozok hozzátok. Augusztus 20-a előtt voltam fodrásznál, aki megjegyezte, hogy látszik, hogy májusban szemgyulladásom volt,mert kicsit hullik a hajam. Na én azóta ezen paráztatom magam, addig semmit nem vettem észre, meg hogy lehet hogy négy hónap után jelentkezik a hajamon a hullás. Folyamatosan átsimítom a hajam, hogy nézem mennyi marad a kezemben, természetesen ettől még jobban zsírosodik is, ez kb tíz-20 percenként ismétlem.

Októberben is voltam hajat festeni, de néztem a fésűt mennyi marad benne stb stb.

Jelenleg egy-másfél hete szedem újra a dm-es hajkapszulát és multivitamin b komplexet, kb két hete használok varga hajcseppeket,varga hajsamponnal mosok hajat és kb egy hónapja eszek élesztőt.


Középhosszú hajam van,mikor ki jön akár öt száll, összetekerem és kb egy vékony kis tincsnek tűnik. A fésűlködés és a hajmosás kész gyomorideg, remegek szó szerint, úgy félek mennyi jön ki.Olvastam, hogy a hajhullástól való félelemtől is hullhat, én bekerültem ebbe az örödgi körbe és ezen stresszelem magam.


Vérvételen még nem voltam, viszont elsőnek a fogászaton kezdek,mivel érzem a nyelvemmel, hogy bal oldalon az egyik fogamon van egy picike lyuk, és hátul az utolsó fogamnál egy nagyobb lyukat érzek, viszont tünete nincs, pl hogy fájna. Szerintetek ez játszhat nagyon közre és a stresszelés?

Még annyi, hogy egy hónapja voltam fodrásznál azóta van egy egy centis lenövésem, látom az új hajaimat, még a fodrászom is megjegyezte, hogy ezzel foghatom az új rádiót.


Hét éve ilyenkor a bölcsességfogamról hullott iszonyatosan a hajam, azt kihúzták és elmúlt az egész.

15031. Lilibeth59 (válaszként erre: 15030. - Boccci)
2013. nov. 3. 16:34

Megkérdezhetem, hogy milyen "nyavalyáid" derültek ki? Ha nem akarod ide kiírni, írj privit....

Én is akkor kezdtem el foglalkozni ezekkel a dolgokkal, mikor (annak már több, mint 10 éve), kiderült, hogy.... szóval ha írsz, megbeszéljük.

15030. Boccci (válaszként erre: 15026. - Lilibeth59)
2013. nov. 2. 21:45
Natúrtermékeket használok már évek óta, mióta kiderültek a nyavalyáim. Hétfőn megkérdezem a gyógyszertárban, hogy nálunk van e ilyen panthenol.
15029. SSszonja (válaszként erre: 15008. - Orbananna)
2013. nov. 2. 21:17
Azt a Panthenol spayt tetted rá, amit égési sérülésekre árulnak? Narancs színnel van ráírva asszem, sima fehér palackban kb mint az Irix?
15028. SSszonja
2013. nov. 2. 21:16

Nekem amúgy hullik ma is, nem idegesítem magamat csak megállapítom a tényt hogy hullik. Nem számolom, de ez most megint hullás kategoria már egyértelműen.

Nemsokára megyek vérvételre.

15027. SSszonja (válaszként erre: 15023. - Kori54)
2013. nov. 2. 21:13
De ez durva, hogy az összes hajgyogyász csak a termékei eladására megy rá. Igy nincs bizalmam már egyikben sem. Ha nem az lenne nekik a lényeg akkor nem kötődnének egy márkához hanem hatoanyagokat ajánlanának megnevezve 1-1 terméket. De ez tiszta pénzlehuzásnak tűnik.
15026. Lilibeth59 (válaszként erre: 15025. - Boccci)
2013. nov. 2. 21:06

Töményen ne használd, írtam, hogy kb. 2-5 %-ban lehet keverni samponhoz, balzsamhoz, pakoláshoz, krémekhez stb.

Persze az nagyon fontos, hogy mibe kevered, ne legyen benne SLS, kőolajszármazék....

15025. Boccci (válaszként erre: 15009. - Lilibeth59)
2013. nov. 2. 19:56
Jó, hogy írod ezt, mert még nem is hallottam, hogy a Panthenol ilyen formában is kapható. Töményen a fejbőrre nem kenhető? Nem nagy mennyiségre, pár cseppre gondoltam, ami bemasszírozható. Csak ha keverem valamibe úgy jó?
15024. Boccci (válaszként erre: 15008. - Orbananna)
2013. nov. 2. 19:54
Nincs IR-ed, PCOS-ed vagy pajzsmirigy problémád? Mert a fej tetején többnyire ezektől szokott hullani a haj. Bár ha neked megoldódott, akkor nagyon szerencsés vagy :-) Én is próbáltam már a panthenol spray-t, de nekem nagyon viszket tőle a fejem ha bekenem, ezért abba is hagytam 3-4 alkalom után.
15023. kori54 (válaszként erre: 15022. - SSszonja)
2013. nov. 2. 12:35
Akkor arra utazott, hogy vedd meg a krémet, ezért mondta az ösztrogén túlsúlyt. :D
15022. SSszonja (válaszként erre: 15021. - Vali72)
2013. nov. 1. 20:32

Igazad van, köszi a támogatást. Én is arra gondoltam, hogy lenne jele a hormonzavarnak és semmi ilyen nincs.

Asszem tényleg egyszerűen nem fogok foglalkozni ezzel a továbbiakban.

A hormon dolgot a hajgyogyász ültette el bennem aki a kamerájával ezt látta-hogy hogy azt nem tudom- van egyébként egy tök normális hormonleletem tavalyrol azt is látta. Azt mondta abbol látja hogy hormon gond van-szerinte ösztrogén dominencia a fogamzásgátlo miatt- hogy a hajszál kis támasztoszőre elgyengült vagy nem tudom valami ilyesmi. De minden lelet és tünet nélkül mondta ezt ezért kicsit szkeptikus vagyok.Progeszteron krémet akart adni a továbbiakban, de végül nem mentem vissza.

15021. Vali72 (válaszként erre: 15020. - SSszonja)
2013. nov. 1. 18:29

Szerintem nincs Neked olyan bajod, hogy ennyire kéne vele foglalkozni. Hidd el, tapasztalatból mondom, hogy nem szabad ennyit foglalkozni vele. Van egy olyan mondás is, hogy a probléma maga a problémával való foglalkozás. Ha marékszám hullana az más, de ez szerintem normális, vagy éppen csak egy minimálisan több a normálisnál, de azt már a nagyon szigorú szabályok szerint mondom.

A hormonvizsgálat, meg olyan, hogy nem szoktak megállapítani semmit, de még ha meg is állapítanak, akkor sem tudnak vele mihez kezdeni, azon kívül, hogy szedjél fogi gátlót. Ha valami kiugró hormonális bajod lenne, azt érezni lehet, mensi előtt, vagy ciklus problémák, szőrösödés, szóval szerintem ha nem érzel semmit a hormonvizsgálat is felesleges, max. arra jó, hogy Te magad tudd, hogy mi van, de dokik nem foglalkoznak csak brutális eltérésekkel.

15020. SSszonja (válaszként erre: 15016. - Kori54)
2013. nov. 1. 18:13

Nem tudom már, hogy mikor hogy volt. Az is lehet hogy mindig ennyi jött csak nem figyeltem, nem fésülgettem ennyit (?) Mostanában arra gondolok, hogy a pajzsmirigyem ugrálhat arra reagál a hajam naprol napra. De legutobb az is rendben volt a vévételen.

A mai napomra egyértelműen hullást mondanék- le sem írom,mert már egyszerűen nem akarok ezzel foglalkozni, hogy számolgatom. Egyébként elkezdtem hajnaplot vezetni írogatom melyik nap hogy alakul.

Leírva tényleg nem hangzanak rosszul ezek a számok, de mégsem gondolom hogy ez normális lehet.Azt tartanán normális állapotnak hogy kifésülésnél monduk kijön 10-15 szál és utána mondjuk este még ennyi. +napközben ami jön.


Nov. 2. felében fog letelni a 3. honap a vas szedésem ota akkor visszamegyek ellenőriztetni a vasamat. Ha az Ok akkor pedig tényleg elmegyek egy hormonvizsgálatra, kompletten mindent mgnézetek. Egy vagyon lesz de muszáj kizárnom mindent.

15019. SSszonja
2013. nov. 1. 18:07

Köszi a válaszokat. Belinkelem, amiről beszéltem hátha vkit érdekel. Bár nem igazán derül ki ebből nekem az sehogy ez normális hajhullás vagy koros ill egynapi vagy többnapi adag. Talán 1 nap termását mutatja a ciklus különböző fázisaiban.


[link]

15018. 5e48d37001 (válaszként erre: 15017. - Vali72)
2013. nov. 1. 15:30
mindig tanul az ember:-)
15017. Vali72 (válaszként erre: 15015. - SSszonja)
2013. nov. 1. 15:12

Nekem soha nem 3 hónapra reagált, hanem azonnal. A ciklushoz van köze, legalábbis nálam, középidőben a legtöbb és mikor megvan, akkor a legkevesebb.

Mindenkinél más ez a dolog. Olyan elmélet is van, hogy a máj éppen méregtelenít és olyankor hullik több, a máj meg bizonyos időközönként méregtelenít, de persze mindenkinél más ennek is a ciklusa. szóval a három hónap nem igaz:)

15016. kori54 (válaszként erre: 15015. - SSszonja)
2013. nov. 1. 14:03

Írásod második részéhez tudok csak hozzászólni:

Ez normális, kivéve, ha nálad régebben mondjuk ennek a fele hullott csak ki, vagyis önmagadhoz képest rosszabbodott a helyzet. Ha több jönne ki azt is észrevennéd, mert általában a hajszál fennakad a ruházaton és nem egyenesen a földre pottyan. Én örülnék egy ilyen számolásnak.

15015. SSszonja
2013. nov. 1. 08:41

Köszi a választ. De ez minden hajhullás esetén így van vajon? Mert pl olvastam olyat hogy a ciklus során a hormonális ingadozásk során is más mennyiség hulik-Őry Katalintol van egy képsorozat ami egy nő ciklusa közben 3 időpontban mutatja képen a kihullott hajat (hajcsomo)-nekem ebből az jön le, hogy akkor a hormonváltozás hatására viszont rögtön kiesik a haj. Hogy van ez akkor?

Vajon minden esetben megvan ez a 3 honapos ciklus, akkor is ha hormon probléma okozza a hajhullást és nem tápanyaghiány?

És hogy van az hogy valakinek 1-2 havi vitaminszedls megállítja hiszen a már elsorvadt hajszálak még csak akkor kedzenek kijönni, tehát eleve min 4-5 honap kellene ahhoz hogy beépüljön a vitamin és távozzanak a már meghalt hajak.Nem értem:(


Nálam javult a helyzet, de nem múlt el ill nem tudom mi van.Felváltva volt 1-1 hetem amikor szinte megállt a hullás aztán vannak napok a amikor megint hullik. De általában a napjaimta az jellemző, hogy reggel egész sok kijön (kifésülésnél 30-40 szál) aztán napközben nem észlelek már nagy hullást max 5-10 szállal "találkozom" és este már nem sok jön ki fésülésnél, ill hajmosásnál sem drámai-olyan 50 szál és utána a szárítás során még vagy 20 szál. De simán lehet hogy napközben több jön csak nem veszem észre mert lepotyog. OK nem éri el a napi 100 szálat de én még mindig úgy érzem hogy ez nem normális.

15014. 9d7efeb022 (válaszként erre: 14999. - SSszonja)
2013. okt. 31. 18:20
Én is úgy tudom,hogy a kilökődés telogén fázisban 3 hónap,mindig picit feljebb kerül a felszínhez,és egyszercsak kiesik. Szóval igen.
15013. Lilibeth59 (válaszként erre: 15011. - Siss27)
2013. okt. 31. 17:44

Igen, erre, a többit látod az előbbi hozzászólásomban.

Pakolásba, krémekbe, samponokba stb.

Hiszen felsoroltam tegnap, hogy mi mindenhez használható.

15012. Lilibeth59 (válaszként erre: 15010. - Vali72)
2013. okt. 31. 17:42

Sajnos patikában nem, ott csak panthenol sprayt/habot....

A neve Panthenol.

Ez egy folyékony állagú B5 provitamin.

Írtam, hogy pl. samponba 2-5 %-ban kell keverni.

Arra figyelj oda, hogy a samponod legyen SLS mentes.

Az ára pedig jóval kedvezőbb, mint a sprayé.

Én Erdélyből kapom, ha érdekel, írj privit.

15011. siss27 (válaszként erre: 15009. - Lilibeth59)
2013. okt. 31. 14:54

Panthenol,magyarul B5 provitamin.Ezt találtam: [link] Erre gondoltál? Hol lehet ilyet kapni vajon?Gyógyszertár,biobolt?

Nem lenne hülyeség valami pakolásba beleapplikálni és úgy kipróbálni vagy a sampont felturbózni vele.

15010. Vali72 (válaszként erre: 15009. - Lilibeth59)
2013. okt. 31. 13:37

Ezt a tiszta pantenolt patikában lehet kapni? És mi a neve? Ez egy lötty? Samponba hogy kell beletenni, vagy hogy kéne használni, hogy kinőjön az ember haja a leggyorsabban?

Köszi!

15009. Lilibeth59 (válaszként erre: 15008. - Orbananna)
2013. okt. 30. 19:02

Miért nem használsz a panthenol spray helyett tiszta panthenolt? Jobb is, hatásosabb is, kiadósabb, olcsóbb is….

A spray tartalmaz paraffint is - többek között -, amit jobb elkerülni.


Paraffin:

Ásványi olaj, kőolajszármazék, kőolajhulladékból (pakurából) nyerik. Nem szívódik be a bőrbe, a bőrön vízzáró réteget képez, elzárja a pólusokat, nem engedi lélegezni és kiválasztani a bőrt, gátolja a bőr létfontosságú funkcióit. Ezáltal elősegíti a mitesszerek elszaporodását, a különböző bőrgyulladások és az ekcéma kialakulását, élettelenné, törékennyé teszi a bőrt.


A tiszta panthenolról:

A panthenol egy erős hidratáló, bőrlágyító hatású, hegesítő és gyulladásgátló hatóanyag.

Leginkább az érzékeny, irritált bőrre és gyerekek bőrére alkalmas.

Csillapítja az irritált bőrt, segíti a felhámképződést, vagyis a kisebb sebeket meggyógyítja.

Megerősíti a hajszálakat a gyökerektől a hajszálak végéig, javítja azok szerkezetét, a haj szép, csillogó és könnyen fésülhető lesz.


Bármilyen vizet tartalmazó kozmetikai vagy tisztálkodási készítménybe adagolható 2-5 %-ban, bőr vagy haj típusától függetlenül:


arckrémbe, testápolóba, még az irritált érzékeny bőrre is

napozás utáni krémbe

bőrjavító, hegesítő krémbe

borotválkozás/szőrtelenítés utáni készítményekbe

kéz/lábápoló krémekbe

lemosókba

minden típusú haj ápolására

samponba, gyerekeknek/felnőtteknek egyaránt

hajápoló krémekbe, törékeny hajra, szétvált hajszálvégekre szánt balzsamokba

érzékeny vagy irritált fejbőrre koncicionálókba/samponokba


Mégiscsak jobb "csak" panthenolt használni, mint a mindenféle káros adalékkal teli sprayt.....

15008. orbananna
2013. okt. 30. 10:05
Sziasztok, harom eve egyik pillanatrol a masikra a hajam nagyjabol harmada kihullott, foleg a fejem tetejen. Borzalmasan nezett ki es szornyu rossz erzes volt. Mindent kiprobaltam. Nem reszleteznem. Ime a vegeredmeny, amitol majdnem teljesen visszanott es a hajam sem szakad csomokban. Panthenol spray 5 honapos hasznalata utan egyszeruen megallt a hullas es elkezdett visszanoni a haj a fejem tetejen is. Elotte mindent kentem, szedtem, vitaminokat, asvanyi sokat, szesz, nem szesz, fesu, nem fesu, levagattam rovidre, semmi nem segitett. Plusz nekem meg viszketettnis minden fajta akar meregdraga sampontol is. Borgyogyasznal is voltam, verkepet is nezettem, fogaimmal sem volt semmi, szoval az osszes klasszikus okot kizartam, megis hullott es viszketett. Hajmosas utan beledorzsoltem a panthenolt es RAJTAhagytam. Mosni kellett ketnaponta, a viszketes azonnal elmult, a hajhullasnak kellett 3 honap. Mara tele vagyok kis hajakkal es napi 10 szalnal tobb nem hullik ki. Hajra mindenki, egy probat biztosan meger.
15007. promox
2013. okt. 16. 10:23
Bánfi hajszeszt használtam és Centrumot szedtem, monhatom jó eredménnyel. A hajhullásom szinte teljesen megállt. Mane hajdúsítót használok időnként, így nem is látszik hogy megritkult a hajam. Persze a hajhullás nagyon sok mindentől függ és egyéni. Erre a problémára általános és mindenkinek hatékony megoldás szerintem nincs.
15006. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14996. - 7a1c4d35f1)
2013. okt. 15. 11:13
Szia! A Ferrotone is nagyon jó. Én Kimorától hallottam, két dobozzal megittam és nagyon szépen felment a vasam. Előtte 2,9 is volt. Nekem ez nagyon bejött.
15005. kori54 (válaszként erre: 15004. - Szisz1977)
2013. okt. 13. 17:15
Szia ! Ha csak annyi a problémád, hogy lassan nől, akkor a biotin is elég rá szerintem. Sokan a ricinusolaj pakolásra esküsznek.
15004. szisz1977
2013. okt. 13. 12:38
szasztok érdeklödnék hogy használt e valaki ::hair hajserkentö tabit vagy szérumor, sampont, ebböl a fajtábol ,nagyon lessan nöl a hajam ezért szeretném kiprobálni de elöbb érdeklödök .elöre is köszönöm.
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook