Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
15093. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 15092. - Sütibaba1)
2013. nov. 27. 08:39
Köszi.) Ha így maradna, ahogy most van ellennék, igaz most megint túl hosszú, ha rövidebb, akkor még Hairmax-szal sem kell beszórni a fejem tetején, mert valljuk be, ott azért elég kevéske van. :O Semmi extra a Nioxin: sampon, balzsam, fejbőrápoló hab van egy csomagban. Mondjuk most, hogy bejöttek a hidegek gyorsabban zsírosodik, mert én 10, inkább 5 fok alatt sapi nélkül nem megyek ki..
15092. sütibaba1 (válaszként erre: 15091. - Rosszcsontka81)
2013. nov. 27. 08:30

Örülök, hogy a 2 évvel ezelőttihez képest javult a hajad :) Milyen termék ez a Nioxin?

Az én hajam katasztrófa, teljesen mélyponton van, mindenhol kilátszik a fejbőröm, és egyre jobban hullik. 4 hónapja hagytam abba a fogamásgátlót és 7 hónapja a Diane-t. Közben homeopátiával próbálkozok + mindenféle egyéb sarlatánsággal:D Elkezdtem rendszeresen edzeni (súlyzós) pár hete, azóta rosszabbodott meg nagyon a hajam.. Persze lehet nincs összefüggés, de ezt találtam:


"A fejbőr természetes állapotában egy ásványi anyagokkal gazdagon ellátott terület, amelyből a hajszálak táplálkoznak. Ha a hajhullás nem genetikai eredetű, akkor annak a leggyakoribb kiváltó oka az elsavasodás. Az elsavasodás okolható a korai őszülésért és a fejbőr allergiákért is. Különösen veszélyeztetettek a sportolók, mert az erőteljes izomtevékenységük következtében felszabaduló tejsav felemészti a fejbőr ásványi anyag tartalékait."


Szóval maradok a tingli tangli kardiónál, és hanyagolom a súlyzózást :)

Többiek hogy vagytok??

15091. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 15090. - Kori54)
2013. nov. 26. 18:51
Szia kori! Dede.))) Direkt használom a Nioxint. ;) Ahogy elkezdtem folyamatosan csökkent- hogy el ne kiabáljam. - Most rendeltem meg a második csomagot, olyan 4 hónapig elég egy csomag. Úgy értettem, hogy a szoptatás visszatartja, hogy vajon a prolaktinon kívül befolyásol-e más erre is ható hormont. Azért azt nem mondom, hogy tökéletes a hajam... attól messze van, de sokkal rosszabb volt két éve. Te hogy vagy hajügyileg?
15090. kori54 (válaszként erre: 15089. - Rosszcsontka81)
2013. nov. 26. 17:48

Szia Rosszcsontka! Erre nem tudom a választ, csak sejtem, hogy a szoptatás nem tartja vissza a hullást.

Véletlenül nem Te használtál Nioxint? Kiváncsi lennék aki alkalmazta használt e neki?

És persze arra is, hogy most rendben van a hajad?

2013. nov. 26. 14:59
Sziasztok! Jó régen jártam erre... Az lenne a kérdésem, szerintetek van összefüggés a szoptatás és a hajhullás között?? Azzal tisztában vagyok,hogy van szülés utáni hajhullás - köszi, meg is volt.. - de a szoptatással most dilemmában vagyok. Sokan azt mondják hogy semmi köze hozzá, annak is hullik egy ideig, aki egyáltalán nem szoptat. Meg ha logikusan gondolkozom akkor az befolyásolhatja,hogy a vitaminokat ásványi anyagokat is elveszi a kisgyerek. A nagyobbal mikor szoptattam azt mondta egy nőgyógyász, hogy ha abbahagyom jobb lesz a hullás- fogjuk rá jobb is lett. De az lehet, hogy a szoptatás tartja vissza a hullást? Mi a véleményetek??
15088. SSszonja
2013. nov. 18. 09:15
Nissi én grapefruitmag cseppet (10-15 csepp) teszek pár ml vízbe és azzal csepegtetem végig. Hajmosás előtt 1 óráig kb. Nem tudom ér e valamit ill van e egyáltalán valami ami ellen jó.. de biztos ami biztos.
15087. Nissi (válaszként erre: 15081. - SSszonja)
2013. nov. 17. 16:56
A fejbör fertötlenitést hogy végzed? Olvastam valahol, hogy a fejbört is kéne radirozni ugyanugy mint az arcunkat vagy testünket hiszen az fejbör is bör igy lejönnek az elhalt hámsejtek, fellégzik a fejbör és a tápanyagok is jobban bejutnak. Csak azt nem tudom hogy mivel lehetne csinálni.
15086. Vali72
2013. nov. 17. 16:50
Én vagyok a kivétel, nekem is zsíros, már másnap, de tök mindegy mennyi idő múlva mosom, napi átlagban nem hullik több, ha tovább hagyom a zsírt rajta.
2013. nov. 17. 11:03
Nekem is sokkal több jön ki és a fejemen is hamarabb kijön a szeb. dermatitisz, ha hagyom mondjuk 3-4 napig mosás nélkül. Alapvetően minden másnapra bezsírosodik, mosom is, de ha épp nem kell bemennem egyetemre és csak tanulok, akkor egy ideig hagytam "nyugodtan". Na, nem volt jó politika. Mióta mosom rendesen, azóta nem olyan vészes a fejbőröm állapota.
15084. kori54 (válaszként erre: 15083. - Anda83)
2013. nov. 17. 10:39
Ez tuti, hogy így van, nem jó megvárni, míg nagyon zsíros lesz a haj. Nálam is úgy van, hogy egyre több jön ki ahogy halad az idő.
15083. Anda83 (válaszként erre: 15081. - SSszonja)
2013. nov. 16. 20:30
Szerintem simán lehet ilyen szoros összefüggés, már abból kiindulva, nekem pl akkor hullik jobban, ha hagyom bezsírosodni. Akkor nem csak a kimaradt hajmosásnyi mennyiség hullik, hanem jóval több.
15082. Lilibeth59 (válaszként erre: 15080. - Farkas Ella)
2013. nov. 16. 18:24
Örülök, hogy segíthettem.
15081. SSszonja
2013. nov. 16. 17:51

Nálam mostanában a következő a helyzet: egy ideje megállt a hullás, de vannak visszaesős 2-3 napok. Nem értem. most pl kb 1,5 hete nagyon jo volt a helyzet, reggel kifésültem 20 max 30 szálat aztán napközben szinte semmi. Most meg 2 napja rengeteg jött ki, ma reggel pl kezdtem egy laza 50 szállal és megint akármikor beletúrtam jöttek ki.

Ki érti ezt?? Nem idegesítem már magamat ezen, mert nagyon sok hajam nőtt, dúsult is, de azért fura ez hogy néha még simán produkálok ilyen nagyon hullos napokat. Pedig szedek mindent ugyanúgy. Talán a hormonok ingadozhatnak ilyenkor? Irom már kb 1,5 honapja a tendenciát és tegnap összesítettem, de semmi ciklikusság nem látszik.


Egy valamire gondolok: én sokszor csinálok hajmosás előtt "fejbőrfertőtlenítést" most grapefruitmag csepp oldattal pl. VAn egy olyan gondoltatom, hogy baik vannak a fejemen amit a hajanalitikus is látott, de azt mondta nem az okozza a hullást vagyis nem foglalkozott vele.

Szoval lényeg a lényeg amikor 1-2 mosásnál kifelejtem ezt a lépést akkor indul a hullás. De ilyen szoros öszefüggés nem lehetne, nem?

2013. nov. 15. 21:03
Szuper, de jo hogy leirtad, kiprobalom hamarosan.
15079. Lilibeth59 (válaszként erre: 15076. - Farkas Ella)
2013. nov. 15. 13:36

2 evőkanál lenmagot felfőzök 2 dl vízzel, ha már elég zselés állagú, leszűröm.


Hozzákeverek 1 kiskanál olívaolajat. Ha már nem túl forró, beleütök egy egész tojást.


Alaposan felverem, elegyítem az összetevőket, majd felkenem száraz hajra pakolásnak úgy, hogy a fejbőrömet is mindenhol érje.


Műanyag zuhanysapkát húzok rá, vagy folpackkal betekerem és törölközőbe csavarom.


1 óra elteltével hideg/langyos vízzel alaposan kimosom, átdörzsölöm a fejem és kész is! (Forró víztől kicsapódik a tojás, szóval érdemes bevállalni ezt a kis kellemetlenséget.)


Nem szükséges utána samponnal hajat mosni, mert a tojás már megtette a hatását. Sem kondícionáló, sem citromos öblítés, sem kifésülő balzsam, semmi nem kell!


Ez után a "kezelés" után a haj könnyen kifésülhető, fényes és puha tapintású, nem nehezedik el, nem lesz ragacsos, olajos érzés utána.


Ízlés szerinti illóolajokkal lehet turbózni a keveréket (pl. levendula, teafa)


Üdv.

15078. Czinke (válaszként erre: 15076. - Farkas Ella)
2013. nov. 15. 10:13
Csak most nézem hogy megemlítetted a ricinusolajat.. Én belevágta a kúrába, 4naponta teszem fel, 3-4 órára.. Jó tapasztalatokat olvastam róla..
15077. Czinke (válaszként erre: 15072. - Farkas Ella)
2013. nov. 15. 10:08

Szia,

köszi a válaszodat :)

Gondoltam már kivizsgálásra, de még nem mentem el.

Nálam öröklött dolog is a ritka haj, sajnos a családunknak nem erénye a dús hajkorona, ehhez hozzájött most még a szülés utáni hullás.

Régebben, pár éve is volt egy ilyen hajhullós korszakom, (függetlenül a szüléstől), akkor kivizsgáltak orvosilag de semmit nem találtak.

Sokat olvasgatok a neten, és szedem a "zöld dobozos" hairkapszulát :), sörélesztőt, meg vettem ricinusolajat pakolásnak. Csinálok egy 3 hós kúrát így ezekből, és bízom benne hogy lesz eredménye. 2-3 napja megállt a hullás (számolom a szálakat), és várom szeretettel az új hajszálakat. Sapkát húzok ha kimegyek. Ennél többet az ember nem tud tenni.. Mindenesetre rettentő szomorú vagyok.. De megpróbálok pozitívan hozzáállni, arra gondolok hogy sikerülni fog. Lehet ez hülyén hangzik, de így kezelem a témát.

2013. nov. 14. 23:09

Olvastam sokat a ricinusrol. Nem talaltam meg itt ilyet (Kanadaban).

De amugy meg az egyebkent ajanlott tojas-olivaolaj pakolast akartam kiprobalni csak nem tudom hogy ezt hogy kell alkalmazni? Belemasszirozom a fejborbe? Es utana megmosom samponnal? Vagy hogyan?

15075. Nissi (válaszként erre: 15074. - Farkas Ella)
2013. nov. 14. 20:25
A stress valóban nem tesz jót de ma már ki nem stresszel.Én most ricinus olajat használok és kevésbé hullik a hajam.
15074. Farkas Ella (válaszként erre: 15073. - Nissi)
2013. nov. 14. 01:15

Szia Nissi,

Elvileg nincs. 2012 decembereben nezettem. A ket lombik miatt kialakulhatott de legkozelebb csak jovo tavasszal megyek haza akkor tudom megnezetni.

A meddoseg nalam a ferjem miatt van (rossz spermakep) en csak oreg vagyok/lettem mire eljutottunk a lombikokig (39).

Meg pajzsmirigy alulmukodesem is van de arra szedek gyogyszert.

Vas rendben.

Idegesseg az van, nagy adag.

Szoval tobbmindentol lehet...

Nemtudom hogy a hajhullas tipusa/idotartama/intenzitasa/barmi mas alapjan lehet-e bovebben kovetkeztetni barmire a lehetseges kivalto okok kozul?

15073. Nissi (válaszként erre: 15072. - Farkas Ella)
2013. nov. 13. 17:26

Szia


Nincs IR-ed? Az IR egyik tünete a hajhullás és a meddöség, vetélés. IR esnek még a lombik se sikerül.

2013. nov. 12. 22:31

Szia Czinke,

En vagyok az aki a lombikra gyanakodtam, de mint te is irod, te sem azzal kapcsolatban tapasztaltad, valoban senki nem allitotta meg ok-okozati osszefuggesbe a hajhullast es a lombikkezelest.

Akkor ezek szerint nalad most ujrakezdodott? Meg vitaminhiany is lehet akar, nemtudom ha sokaig szoptattal vagy egyaltalan kimerult a szervezeted a gyerek miati nagyobb igenybeveteltol...

En a Lush New Hair sampont kezdtem el hasznalni (itt olvastam errol korabbi evekben, tehat ha kimoderalnak mert leirtam akkor legyszi a regebbieket is) valamint egy darabig Varga hajcseppeket (azt abbahagytam) emellett csalanteaban oblitem a fejem mosas utan (a kondicionalo helyett) ami miatt allati rosszul all most a hajam de legalabb nem eg e fejborom.

Nalam meg nincs javulas a hullasban, de a fejem viszketeseben es egeseben nagyon sok.

Viszont ha Magyarorszagon elnek elmennek dokihoz (vervetel: vas, hormonok; borgyogyaszat, hajgyogyaszat). Szerintem jarj utana mert lehet hogy egyszeru oka van.

15071. Czinke
2013. nov. 11. 08:23

Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok..

Sosem volt sűrű és gyönyörű hajkoronám, de amit most tapasztalok, az elkeserítő. 1 éve született a második gyerekem. Ő is lombikbébi, ezt csak azért írom, mert látom mást is érint a téma. Nekem a hormonkezelés és a terhesség alatt nem hullott, sőt mondhatni inkább sűrűbb lett. Mikor 3 hónapos lett a kicsi, akkor kihullott, de rendbe is jött. Most viszont el vagyok keseredve. Ez iszonyat. Dokinál még nem volta, elkezdtem szedni 2 hete az erre való vitaminokat. Nektek mi az a készítmény ami bevált? It inkább speckó samponra vagy ampullára gondolok. Vagy esetleg homeopátia? Előre is köszi a válaszotokat!

15070. Farkas Ella (válaszként erre: 15068. - Lilibeth59)
2013. nov. 7. 22:36
Ez jol hangzik, hol lehet ezt kapni?
2013. nov. 7. 22:36

Szia Szonja,

Orulok hogy normalizalodni latszik nalad a helyzet.

Igen en is azt mondom hogy telogen effluvium, csak meddig tarthat ez? Tobb mint 3 honap nem volt meg eleg?

Varga hajcseppem amugy van mert szeptemberben hozattam (jott vki hozzank magyarorszagrol). Kb 2 hetig hasznaltam de valahogy csipte a fejboromet (nagyon szaraz amugy a borom mindenhol, es gondolom nem birta az alkoholt - erzodik hogy alkoholos) igy abbahagytam. Most gondban vagyok hogy kezdjem-e ujra, meg itt van ez a Minoxidil is? Nemtudom egyaltalan adjak-e annak is egy lehetoseget...

15068. Lilibeth59
2013. nov. 7. 19:08

Nem tudom, írtam-e ebben a fórumban a görörgszénáról. Mindenesetre megosztom, amit tudok róla:


A görögszéna a leggyakoribb hajproblémákon segít, mint a korpa, hajhullás, a hajat fényesen tartja.


Görögszéna-pakolás:

2-3 teáskanál görögszéna mag port/őrleményt áztassunk be éjszakára (de legalább 2-3 órára) kb. egy pohár vízbe.

Ha minden nap megiszod az áztatólét, egy hónap alatt a felére esik vissza a hajhullás, mivel sok oldott természetes vitamint tartalmaz.


A görörgszéna őrleménybe keverjünk bele 2 teáskanál zsíros joghurtot.

Vigyük fel a hajra és a fejbőrre, hagyjuk rajta 20 percig. Ügyeljünk, hogy a massza befedje az egész fejbőrt. A keverék állaga nagyon csúszós (mivel a görögszéna rengeteg természetes nyálkát tartalmaz) ezért kellemes érzés a fejbőrbe masszírozni. Ezután fedjük be a hajunkat (pl zuhanysapka), hogy megakadályozzuk a paszta kiszáradását (kiszáradás esetén nehezebb lemosni). Alkalmazzuk heti egyszer a hajnövekedés serkentésére.



A görögszéna a Földközi-tenger vidékén, Nyugat-Ázsiában honos növény, amelyet már az ókor óta termesztenek, elsősorban Indiában, Marokkóban. Hazánkban is termesztik, de Magyarországon kevésbé ismert gyógynövény.


A görögszéna egyike azon gyógynövényeknek, amelyek a legrégibb korok óta (már ie 3000) szolgálják az ember egészségének megőrzését. Gyógyászati értékét az indiai, egyiptomi (arab), görög, kínai népi- és tudományos gyógyászatban kiemelkedőnek tartják, fogyasztása ezen országokban általános. Közvetlen feldolgozásával számos szabadalmaztatott gyógyszer készül.



Gyógyhatások: Szélhajtószer, koleszterinszint csökkentő, erős hashajtó, cukorbaj elleni szer, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő szer, köptetőszer, vizelethajtó, izzasztószer, nemi vágyat fokozó szer.



A görögszénamag fogyasztása kedvezően hat a szoptató kismamák tejelválasztására. Természetes szteroidjai kedvezően befolyásolják a menstruációs ciklust. Jó hatású a menzesz előtt jelentkező tünetek (PMS) enyhítésére, csökkenti a változókori (menopausa) panaszokat, mérsékli a depresszió tüneteit. Hatásos a vérszegénység, az ásványi anyag hiány kiegészítő gyógyítására. Az ásványi anyagok és egyéb összetevői jelentős szerepet játszanak a csontritkulás (osteoporosis) kialakulásának megelőzésében.

15067. SSszonja
2013. nov. 7. 07:02

Lassan profi hajgyogyászok leszünk, már csak egy mikrokamra kell és megnyithatjuk a rendelést:)

Nagyon jo ez a forum.

15066. SSszonja
2013. nov. 7. 06:58

Nálam most egész jo a helyzet, utobbi két napban talán még a napi 50 szálat se értem el.Csak maradjon is így.


Nyugodj meg, mert szerintem amiket leírtál azok alapján telogén effluvium lehet Nálad a helyzet: ez azt jelenti-bár biztos tudod mert Te is profinak tűnsz a témában:)), hogy korábban sokk érte a hajadat (nem tudni hogy a hormon vagy a stressz) és egyszerre kerültek sokan nyugalmi állapotba. Ezek most kihullanak és utána rendben lesz.

Valamivel rásegíthetsz, hogy gyorsan kinőjenek az új szálak, pl Panthenol spray vagy valami gyogynövénycsepp, csaláncsepp. Itthon van a Varga csepp, ami nagyon jo arra hogy gyorsan jöjjenek az új szálacskák.

15065. Farkas Ella (válaszként erre: 14980. - Felhasználóibecenév)
2013. nov. 7. 00:00
DHT temahoz (bar latom ez a beszelgetes egy honapja volt) en valahogy ugy ertelmeztem, hogy fuggetlenul attol hogy mi az igazi oka a hajhullasnak a kozvetlen kivalto oka a DHT. Ez hogy van vajon?
2013. nov. 6. 23:44

Szonja,

Most olvastam vissza a hsz-eidet itt az utobbi oldalakon hogy kepbe keruljek ha mar ilyen kedves vagy hogy velem otletelsz a problemamon.

Szerintem jo hogy vezetsz "hajnaplot" es meg valamit javaslok (lehet hogy mar eleve igy csinalod) hogy mindig atlagot szamolj. Tehat pl. 10 napig minden nap szamold meg hogy mennyi hullik ki es abbol szamolj napi atlagot, aztan egy darabig hagyd majd megint. Igy egyreszt tudod varialni hogy a havi ciklusodban mikor szamolod (ha tenyleg szamit az ne befolyasolja) masreszt tudsz figyelni egy trendet.

En mar tobb eve raszoktam arra hogy mikor hullott (mindig volt ilyen szezonalis oszi-tavaszi hullas) akkor szamoltam emiatt tudom hogy olyan esetekben volt ATLAGOSAN napi 100-120, mikor "nem hullott" akkor atlag napi 70-80, igy tudom hogy a mostani ATLAG 500 koruli az nagyon gazos.

En ugy csinalom hogy folyamatosan van egy kis cetli nalam, napkozben felirom amit osszeszedek magam korul (nekem mondjuk fennakad a ruhamon vallamon) es este beirom egy tablazatba. Mosasnal meg akkuratusan megszamolom.

Most kezdek el egy olyat hogy azt is irom hogy mit eszem egy nap, es milyen vitamint/keszitmenyt hasznalok. Dehat ez tobb honap lesz amig ebbol kovetkeztetni lehet..

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook