Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a víztisztító berendezésekről? fórum

Mi a véleményetek a víztisztító berendezésekről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2007. dec. 7. 11:11
Mert nálatok van arzén a vízben?
34. LoLiNa
2007. dec. 6. 05:52
arzént nem írta :(
33. 8fc8629034 (válaszként erre: 29. - 0260f21e84)
2007. dec. 5. 19:16
Ami oldal címet felírtam az előző hozzá szólásomból azon megtalálod hogy miket szűr ki a vízből.
32. Heppi
2007. dec. 4. 19:42

Én bevizsgáltattam a szűretlen és a szűrt vizet is.

Amíg az eredeti vízről megkérdezték a laborban, hogy melyik pocsolyából hoztam, addig az eSpringes vízben nem találtak sem baktériumot, sem nehéz fémeket, sem hormont.

Nekem nagyon bejött. Már fogat sem tudok a csapvízzel mosni:o)

2007. dec. 4. 19:31
Ha van rá pénz,semmiképp nem szabad sajnálni rá.
2007. dec. 4. 19:30
Hát ilyen szerkentyűt majd én is szeretnék, a barátnőmnek van és nagyon fincsi vizet készít vele.
2007. dec. 4. 19:29
Nekunk is van otthon. Ketnaponta vakargatni kell, annyi vackot osszeszed. Nalunk igy dolgoznak a vizmuvesek. Azt nem tudom, milyen apro elolenyek ellen ved, de a kosz lathato.
2007. dec. 4. 18:54

[link]

Ezen az oldalon mindenki elolvashatja hogy milyen káros anyagokat szűr ki ez a fajta víztisztító.

27. LoLiNa
2007. dec. 4. 03:57
az arzént kiszűri a vízből?
2007. dec. 3. 21:56
Korábban nekünk is ajánlottak egy ilyen berendezést, de utána jártunk, és azt mondták humbuk az egész. Nagyon szépen bemutatták, hogy mit tud, de amit kivont a vízből (ásványi anyagokat), azt utána vissza kellett pótolni. Akkor meg mi értelme az egésznek.
25. Zsikee
2007. dec. 3. 21:52
Én egyenlőre a szűrös Britta kancsót vásároltam ,de szeretnék hamarosan komolyabb viztisztitási lehetőséget is beiktatni a háztartásomba. Ezért is örülök hogy ide találtam.
2007. dec. 3. 09:56
Szerintem nézzetek utánna az e-Spring víztisztítónak mert ez a termék kétszer is elnyerte az ENSZ díjait. Ezeket a díjjakat pedig nem szokták csak úgy dobálni a cégeknek.
23. d'or (válaszként erre: 16. - Gyurma)
2007. okt. 20. 11:13
szio ,igen erdekelne ez a Nikken viztisztitoja, milyen arban van??
2007. szept. 24. 07:52
felmentem a g-portálra és beütöttem a víztisztító szót kiadott egy csomó készüléket érdemes végigböngészni mert van hogy egyugyanaz terméket egyik drágábban a másik olcsóbban árulja. én még nem döntöttem
2007. szept. 24. 07:28
Hát én már kutakodok egy idő óta, pénzem nincs drágát venni, az olcsótól meg félek, de köztes megoldás nemnagyon létezik. az olcsó 25-26ezernél kezdődik utánna amit hallottam at 170ezertől 350ezerig. kutatok tovább és várom az infókat.
20. Donyta
2007. szept. 24. 06:43
Nagyon szeretnék, de nm ismerem egyik fajtát sem. A másik, hogy fogalmam nincs mennyibe kerülnek. Harmadik, hogy ide ahol most élünk ihatatlanul rossz a vízminősége, szinte ihatatlan. Pestről meg nem hozathatok folyton otthoni vizet...
2007. szept. 24. 06:24
de milyent fogsz venni?
2007. szept. 23. 18:43
En mikor haza fogok koltozni az az lesz az egyik elso dolog amit venni fogok.Foleg azokutan amit a hir tv-ben hallottam...
2007. szept. 23. 18:39
Tud valaki valamit a W25 csapraszerelhető víztisztítóról?
16. gyurma
2007. szept. 10. 13:11

én is sokat keresgéltem a "piacon", és azért a Nikkent választottam, mert a tisztításon túl energetizálja is a vizet, ami igazából a lényeg. nem véletlen, hogy a pi víz annyira elterjedt, mivel az ásványvizek nem energetizáltak.

Ami információkat találtam az egyes tisztítók hatékonyságáról, az nem volt lényegesen eltérő, az árak viszont annál inkább. persze az sem mindegy, hogy rászerelik a hálózatra, és még a mosógép is tisztított vizet kap, vagy csak a fogyasztásra használt vizet tudod tisztítani.

2007. szept. 10. 11:35
Engem is érdekel a víztisztító. Az Aquaphor-t érdemes megvenni? Azt "hallottam" hogy amelyik készülék olcsó az olyan is. Mi a véleményetek? Nekem nincs pénzem 100ezreket kiadni, de sajna beteg vagyok és át kéne állni a víztisztítóra, nameg az ásványvíz szindrómával küszködöm én is.
14. gyurma
2007. szept. 6. 14:58
elfelejtettem még írni, hogy a készülék, amit vettem, nem csak tisztít, hanem egy technológia segítségével pi vizet állít elő!
13. gyurma
2007. szept. 6. 14:56
szerintem is nagyon megéri a víztisztító, egy év alatt visszajön az ára. Én 26.000 ft-ért vettem (akit érdekel, privátban szívesen segítek), igaz nincs rákötve a vízhálózatra, de így is szuper jó, főzéshez sem használok csapvizet, és locsoláshoz sem! Rossz visszagondolni, mennyi gond volt az ásványvizes palackokkal.
12. Cszsuka (válaszként erre: 2. - 2ecfe1b5f5)
2007. szept. 4. 12:15

Hogy mi a drága, az nagyon relatív. Valóban érdemes egy kis mérlegelés, de az mindjárt számolással is jár.

Ha nem iszod meg a csapvizet, hanem ásványvizet veszel, nem könnyű a választás: az előttem hozzászólók már leírták a miértjét. Ráadásul kéthetente ajánlatos másik ásványvízre váltani.

Ha ezt figyelembevesszük, meg azt, hogy rengeteg üres palackot teremtünk, amelynek az eltakarítása sem egyszerű, hiszen ha csak a szemetesbe dobod, tele is van vele. Ha van a közelben szelektív hulladékgyűjtő és lelkiismeretesen odaviszed, addigis valahol tárolni kell, és el kell menni a gyűjtőhöz.

Nézzük az árakat. Nekem is a 137.000 Ft-os van, vegyük ezt alapul. Átlagolva számoljunk 100 Ft-ot egy liter ásványvízre. (Vannak olcsóbbak és drágábbak is). Egy embernek 30 ml/súlykilogramm a napi vízszükséglete, ha nem beteg és nem a napon biciklizik...

Vegyünk a példánkba egy négytagú családot, ahol az egyszerűség kedvéért mindenki 50 kg.

Ebben az esetben fejenként 1,5 l; családi szinten 6liter víz fogy naponta, ha lelkiismeretes vagy.

DE!!! A főzést még mindig a csapvízből oldod meg...

Nézzük a költségeket: Napi 6 liter = 600 Ft/nap

30 x 600 = 18.000 Ft/hó

Ahol én vettem a víztisztítót, húsvétkor volt egy akció, (de minden évben van)ahol 13.700 Ft/ hó törlesztéssel áruvásárlási kölcsönnel a tiéd és!! 13.700 Ft volt a kezelési ktg.

Nos, ásványvízben ez azt jelenti, hogy egy év alatt 18.000x12 = 216.000 Ft-ot költöttünk

Víztisztító esetében 137.000+13.700 (részletfiz. esetén)= 150.700 Ft, és következő évben már nem kell kifizetned a 216 ezret, ráadásul ebből főzhetsz is!

Éves szintű karbantartása pedik kb. 10.ezer Ft.

Szerintem elgondolkodtató

11. gyurma (válaszként erre: 10. - D'or)
2007. aug. 27. 14:13
szia! én ismerem a Nikken termékeket, úgyhogy nagyon szívesen segítek, hogy több információhoz juss! A tapasztalatom nagyon jó!!
10. d'or
2007. aug. 9. 18:42
sziasztok ,engem is erdekel nagyon ez a tema, de sajna meg nem talaltam készulket igazan..Voltam tobb ilyen bemutaton, kerdezem,hogy vki ismeri - a NIKKEN japan wellness termekeket gyarto ceg viztisztitojat, mert ez ,ami megfogott igazan,mert allitolag oxigendus vizet keépes eloallitani..varom talan vki van??tapasztalat??
2007. aug. 9. 16:53
Nagyon jó, hogy ez a téma felmerűlt. Én nem használok ilyen drága víztisztító készüléket. Én az AQUAPHOR víztisztítót használom melynek a világon egyedülálló szabadalma következtében ugyan olyan vízet iszom, mint az elöttem szóló igen drága készülék által készített víz. A készülék nem más mint az AQUAPHOR Modern, az ára 24240,-Ft nem kell visszasózni a vízet, mivel az ásványi anyagokat nem vonja el, szűri: arzén, klór, nitrit és nitrát, olaj, hormonok, ólom, higany, kadmium, bakteriumok. A szabadalom az AQUALEN és az AQUAPHAN aktív szenet nem tartalmaz! (OTH engedélyes.5338/2003)
2007. aug. 8. 22:02
Szerintem is jó dolog egyébként. Örülök hogy sokan osszátok a véleményem. Ami meg a legtöbbet érő dolog az az egészség amire nagyon vigyázni kell mindegy milyen áron. Tudom sok ember nem teheti meg. Legalább is azt mondják közben meg szívja acigit vagy gurítja le a sört a torkán és azt panaszolja nincs pénze és még beteg is. De ez nem az én asztalom. Én csak kiváncsi vagyok hogy sokan osszák -e a véleményem
2007. aug. 8. 11:16

Mi 1 éve használunk RO tipusú vízszűrőt, amit 134 000 Ftért vásároltunk.

Az ára azóta megtérült ,hiszen nem kell egyáltalán ásványvizet vásárolnunk,cipelnünk,majd palackokat eltüntetnünk.Naponta 200 l vizet képes megszűrni uh. a főzést is tudom ebből a vízből bonyolítani, amit az ásványvízből nem tettem.

Ajánlottam a környezetemben is ,tesómnak, barátaimnak,akik szintén nagyon szeretik.

A csapvízben egyre több olyan anyag van, amire se gyereknek ,se felnőttnek semmi szüksége nincs és még rosszabb esetben betegséget is okoz.

Örülök , hogy hagytam magam "rábeszélni"!

6. zsuzso58 (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2007. aug. 2. 13:31

Nekem mutattak néhány ismert ásványvizet, amit bevizsgáltak, mi van benne. Némelyik rosszabb, mint a csapvíz, némelyik azonos a csapvízzel, van néhány, ami jobb. De azoknak az ára is sokkal magasabb.

A csecsemőknek árusított víz alig jobb a csapvíznél... Én inkább szűröm. Még az íze is más.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook