Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a víztisztító berendezésekről? fórum

Mi a véleményetek a víztisztító berendezésekről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
95. Gázkonvektor (válaszként erre: 94. - Anyuka06)
2011. jan. 29. 12:18

Mágnes nyilván nem távolítja el a klórt. Én legfeljebb ismerek egy olyan víztisztítót, ami tulajdonképpen egy szokványos aktívszenes szerkezet előszűrővel, valamint forgalmazzák mágnessel kiegészítve is, mágnes nélkül is.


De szerintem sem így, sem úgy nem érdemes olyat vásárolni, mert aktívszenes víztisztítót olcsóbban is be lehet szerezni, a mágnes hatása a vízre pedig nagyon vitatott, vagy teljesen haszontalan.


Fertőtlenítő hatású ezüstöt is tartalmaz a szóban forgó víztisztító, hogy ne rohadjon be, ennek alapján javasolja a gyártó a 2 éves használati időt (ha jól emlékszem).


Csak ez olyan dolog, én úgysem használnék 2 évig egy víztisztítót, hiszen a helyi csapvíz függvényében már 6-12 hónap után is annyira sötét, mocskos (rozsdás) lé tud felhalmozódni a bemeneti oldalon, ami már a kimenő víz aromájára, szagára is hatással lehet. Egyfajta dohos "csőszag" érezhető ilyenkor. Attól függetlenül, hogy az aktív szén ebben igen jó, vagyis egyébként hatékonyan köti meg az aromákat, szagtalanít.


De a szerkezetben halmozódó mocsok mindenképpen gusztustalan, legfeljebb kívülről nem látszik. Főleg ennél a típusnál, amit roncsolás nélkül szét sem lehet szedni. Sőt, a gyártó még szívesen vissza is veszi 2 év használat után. Állítólag újrafeldolgozásra, de talán azt sem szeretnék, ha a vevő szétfűrészelné és belenézne a koszos belsejébe.


Egyszerű aktívszenes víztisztítót én 6 hónapnál tovább nem használnék tisztítás, illetve betétcsere nélkül. RO-membrános szerkezetnél 1 évig is kitolható a karbantartás ideje.

2010. dec. 17. 14:04

Mi nemrég vettünk mágneses víztisztítót. Isteni finom azóta a csapvizünk. Eltűnt a klór az ivóvizünkből! Nagyon elegünk lett már a sok ásványvíz cipelésétől. Állandóan nézegetni az összetevőket, melyik lenne az ideális... 2 kicsi gyermekem van. Sokszor csak azért kell a boltba menni, mert elfogyott az ásványvizünk. Ebben a hidegben és hóban körülményes. Inkább befektettünk ebbe a víztisztítóba, ami ráadásul oxigénnel is dúsítja a vizet és lúgosabb is lesz tőle a csapvizünk. A karácsonyi pénzt a nagyszülőktől elkértük előre, így tudtuk megvenni. Bő 2 évig nincs rá gond. Tudom, hogy egészséges vizet iszunk legalább, nincs a vizünkben gyógyszermaradvány ezáltal, így több folyadék is fogy. A tea is egészen más ízű lett. A főzéshez is legalább egészséges vizet tudok használni. Nem is volt olyan drága. Havonta 4-5000 ft elment ásványvízre, most legalább megmarad ez a pénz. Nem kell kidobni az üres flakonokat sem. Nem szeretnék itt reklámozni, ha valakit érdekel a mi termékünk a skype-on el lehet érni: karmen024

Jövőre, ha majd lesz egy kis pénzünk, a zuhanyzóra is fogunk venni víztisztítót. A gyerekeim bőre nagyon száraz a klóros víztől. És még nagy előnye, hogy nem kell hitelt felvenni ahhoz, hogy meg lehessen venni.

A karácsonyi pénzt szerintem érdemes ilyenre fordítani.

93. Zsu_123 (válaszként erre: 90. - Gázkonvektor)
2010. dec. 7. 22:09
Nekem is ez jött le a hozzászólásaiból. :)
92. Cszsuka (válaszként erre: 86. - Palio)
2010. dec. 7. 21:48

Bocs, most vettem észre, hogy válaszoltál (ritkán vagyok fent mostanában).


Nekem mindkét gyerekem nagyon ekcémás volt. Először csak a könyök és térdhajlatokban, aztán a nagyobbik lányomnak "rongyosak" lettek az ujjai (mind a 10 a kezén) - gondolhatod, mennyire fájt neki, fuvolázás közben.


A csapvizet elkezdtük tisztítani, s elkezdtem nekik probiotikumot, esszenciális zsírsavakat és korall kalciumot adni (sokáig, s még most is kapnak időnként). Fontos a helyes táplálkozás, amibe beletartozik természetesen a megfelelő mennyiségű és minőségű víz fogyasztása, a "műkaják" mellőzése, s minél több reformétel bevezetése (sajnos már a zöldségevés is reformnak számít manapság). Kevesebb hús fogyasztása (húsmentes időszakok bevezetése hasznos lehet).


Felnőtt ember esetében mindezeket megelőzheti egy testtisztító kúra, szakember segítségével, ha még nincs benne tapasztalat.


Persze, mindez nem erre a fórumra tartozik, úgyhogy ha kérdésed van, akkor keress meg idevágó fórumban, kérlek - az adatlapomon megtalálod szerintem, hogy melyik, de vannak mások is, ahol én még nem jártam, s biztosan jók. :)

91. Gázkonvektor (válaszként erre: 85. - Namama)
2010. dec. 7. 12:00
Elfelejtettem válaszként linkelni, hogy mire vonatkozott a hozzászólásom:
2010. dec. 7. 11:55

A Tibor nevű fórumozó egy víztisztítós ügynök vagy forgalmazó, aki más fórumon már lejáratta magát. (Hogy ne beszéljek levegőbe: tudatosvasarlo.hu). Szavait üzleti érdek, haszonszerzés motiválja. Természetesen, ezt nem (csak) a "Tibor" nickből lehet tudni, hanem a szövege alapján egyértelmű.


Az én szavaim csupán hobbiból íródtak, konkrét terméket nem reklámozok.

89. palio (válaszként erre: 88. - F1fee9d062)
2010. dec. 4. 11:43
Megosztanád a módszered velem is?
88. f1fee9d062 (válaszként erre: 86. - Palio)
2010. nov. 14. 19:20

A klóros víz kegyetlen az ekcémának. Az egészséges bőrnek is.

Én klórmentesített vízben fürdök, sem testápolót nem használok, sem hajbalzsamot. Szükségtelen. 7000 Ft-ból megoldottam a klórmentesítést egy teljes évre!

87. palio (válaszként erre: 77. - C3a6482a10)
2010. nov. 14. 10:54
Köszi az információkat! Rákeresek a Spa-ra.
86. palio (válaszként erre: 78. - Cszsuka)
2010. nov. 14. 10:52

Születésem óta ekcémás vagyok, és csak az utóbbi pár évben kezdtem el nem csapvizet fogyasztani. Ásványvizet iszok, a tea, az ételkészítés mind csapvízből történik. Belső probléma, persze, meg lelki okok, stb...

Alapvetően hozzászoktam már a betegségemhez. Ha a tusolást sikerülne megoldani egy klórmentes, bőrbarát vízzel, az már nagyon sokat segítene. Ezért kérdeztelek titeket, hátha van valakinek saját tapasztalata.

85. namama (válaszként erre: 40. - Tibor0816)
2010. szept. 8. 18:57
Megfogott a hozzászólásod,amit csak most találtam meg.Látszik a jól összefoglalt véleményeden,hogy értesz ahhoz amit leírtál.Engem is érdekelne a 4000litert megszűrő készülék.Légyszí priviben tájékoztass bővebben ,hogy hol, mikor,hogyan juthat hozzá az érdeklödő.Köszi.namama
84. _anatha_ (válaszként erre: 83. - Pviki)
2010. szept. 8. 15:11
A fémes ízt én is éreztem az elején, de hamar meg lehet szokni.
83. pviki
2010. szept. 8. 14:58

Nekünk két éve van, elég komoly berendezés a mosogató alá beszerelve. (Részletre vettük, úgy nem olyan borzalmas.) Össze sem hasonlítható semmivel.


Elsőre fémes ízű a tisztított víz, legalábbis nekem az volt, de hamar elmult és azóta szinte függő vagyok, nem is nagyon iszok semmit csak vizet. Munkába minden nap 2 litert hozok, ami el is fogy. Ha egyszer megkóstolja az ember akkor rendes csapvizet már nem nagyon fog inni. :P Én már abból kiérzem a "kosz" ízét, amit eddig soha.


Szóval csak jókat tudok róla mondani és ajánlani tudom. Ha bármi kérdésed van ezzel kapcsolatban, szívesen válaszolok.

2010. szept. 8. 14:54
Nekem is kancsóm van ,de nagyon rossz mellékíze van a víznek,úgyhogy el is tettem szemelől:(
2010. szept. 8. 14:53

A kancsó, és a kicsi gép nem szed ki mindent, attól még benne marad pl a hormon a vízben, az meg nem olyan egészséges..

Én mindenképp a mosogató alá szerelhető ozmózis rendszerűre szavazok, lehet belőle találni nem horror összegűt is, 70 ezer Ft körül, megtérül az ára úgyis.

Nézz körül a neten, szerintem érdemes rá beruházni!

Utána érezni fogod víz és víz közt a különbséget, meglátod!

2010. szept. 8. 14:46

Én egyelőre csak a kancsót használom, pár ezer forintos dolog, a patront elég két havonta cserélni, az kb. 1400 Ft körül mozog.

Sokmindentől megtisztítja ez is a vizet, nálunk nagyon kemény a víz, ezért elsősorban a vízkő miatt vettük, de fontos, hogy ne kelljen állandóan palackos vizet venni.

A csap alá szerelhető készülék nekem elég horror összeg, de a napokban lesz nálunk egy ilyen bemutató, majd rákérdezek, mennyivel jobb ez, mint a kancsó stb.

Ha gondolod, leírom majd a tapasztalatokat!


Üdv

79. kovan
2010. szept. 8. 14:40

Szeretnék segítséget kérni ki mit tud a készülékekről,próbálta-e valaki...Mert ugye jót és rosszat is mondanak a gépről.Milyet érdemes venni?

Köszi előre a válaszokat.

78. Cszsuka (válaszként erre: 66. - Palio)
2010. aug. 9. 21:41
Bocs, de ha nem iszol vizet (nekem ez jött le), akkor nem csoda, ha ekcémás vagy. Először ezt kellene megoldani. Az ekcéma is belülről jövő probléma.
77. c3a6482a10 (válaszként erre: 66. - Palio)
2010. aug. 9. 01:37

ugyanezzel a panasszal kezdtem...


Amúgy zuhanycsapból kettőt próbáltam, a SPA győzött meg, anyagiak hiányában az egyébként finom itthoni vizet is ezzel szűröm, mert arra is jó ez a fajta.


ÍZRE.

debrecenben kegyetlen ízű az ivóvíz, kipróbáltam Kangen vizet, Nikken vizet, pimagot és Coolplexet, a borzalmas debreceniből a Coolplex csinálta a legjobbat, minőségi teákhoz, teaszertartásokon pedig kiderült számomra, hogy az íze azért annyira isteni, mert... a japán vizekhez hasonló ásványianyagtartalomra csökkenti, ami ÖTÖDE a debreceninek. Nem kell említeni az egészségi hatásokat, nekem elég, hogy enyhén lúgos, hogy tiszta és az íze annyira marhajó, hogy megszoktam és fájt a fejem a tartósított ásványvizektől, a pi-víztől és kifinomult az ízérzékem, és mellesleg 1,5 l-t minden gond nélkül egyszerre képes voltam belőle napi többször felhajtani.

2010. aug. 9. 00:14

Egy baj van csak a víztisztítókkal, az, hogy nem azt vesszük, és nem annyiért, ami hatékonyan és gazdaságosan megoldja a vízzel kapcsolatos problémánkat. Az alkatrészeket gyártó haszna, az összeszerelő üzem haszna, a szállítmányozó cégek haszna, a nagy és kiskereskedelmi cégek haszna miatt indokolatlanul drágán, és sok esetben nem a vizünknek megfelelő technológiát választunk. Pedig elég beírni a keresőbe, hogy


víztechnikai tanácsadó


máris válogathatunk az olyan vízkezelő vállalkozások között, akik a gyári ár alatt jutnak a víztisztítókhoz (hasonlóan az építőipari cégekhez az építőanyag tekintetében), pontosan felmérik, kiszámolják, hogy nekünk mire van szükségünk, és olyan teljesítményben, minőségben szállítanak, amely pontosan a mi problémánkra nyújt megoldást, és csak ennek az egy cégnek a haszna terheli a zsebünket. Ráadásul a garancia (hogy maradjunk az építőiparnál) nem a tetőcserépre szól, hanem az egész tetőre, így ha elviszi az első vihar, akkor is jár a garancia. Így van ez a víztisztítókkal is. A felmérést általában ingyen, vagy önköltségi áron elvégzik, és ha nem tudnak elég meggyőző ajánlatot tenni, hívjuk a következőt.

75. ane88
2010. júl. 6. 20:03

espring


Az eSpring™ elektronikus kijelző rendszere egy újabb fejlett sajátosság, amely az eSpring víztisztítót minden más rendszertől megkülönbözteti.

Figyelmezteti Önt, ha bármilyen probléma adódik, például ha az UV izzó nem működik.

Jelzi, mikor kell kicserélni az UV lámpát és/vagy a szűrőt/betétet, hogy Ön mindig biztos legyen benne: az eSpring vízkezelő rendszer hiánytalanul kifejti jótékony hatásait.

Kényelmes, mert saját maga követi nyomon ezeket a dolgokat. Hang- és vizuális jelzést is ad, ha alkatrészt kell cserélni, így ezt Önnek nem kell számon tartania. Az új betét behelyezésekor a kijelző automatikusan lenullázódik. Olyannyira intelligens, hogy automatikusan "leolvassa" a behelyezett betét élettartamát, legyen az új, félig használt vagy teljesen elhasznált.



Az eSpring™ vízkezelő rendszer belsejében egy aktív szénből préselés útján előállított szűrő található. Ez a szabadalmaztatott többfokozatú szénszűrő hatékonyan csökkenti az alábbiakat:

 Klóros íz és klórszag

 Részecskék, ezáltal növeli az átlátszóságot

 Több mint 140 lehetséges egészségkárosító szennyeződés, köztük az ólom, higany, illó szerves vegyületek, fertőtlenítési melléktermékek, mint trihalometánok, és a benzin adalékanyagául szolgáló MTBE

 Csapdába ejti az emberi hajszál átmérőjénél 300 %-kal kisebb részecskéket

 Évente akár 5.000 liter vizet tisztít meg – ez a mennyiség egy átlagos hattagú család számára elegendő

 Több szabadalom került bejegyzésre, illetve áll bejegyzés alatt

Hogyan működik

A szén vonzza a szenet

A legtöbb egészségre ártalmas szennyeződés tartalmaz szénmolekulákat, és a szénmolekulák hajlamosak egymáshoz kapcsolódni.


UV-Fény


Az ultraibolya- (UV) fény technológia elvégzi azt, amire a szén önmagában nem képes: Elpusztítja a mikroorganizmusokat.

Hogyan működik

Az eSpring vízkezelő rendszer UV izzója, amely a szűrőbetét közepén helyezkedik el, maximum 80 milli joule UV fényt termel – ez a mennyiség elegendő az ivóvízben fellelhető baktériumok és vírusok több mint 99,99 %-ának elpusztításához.

Vezeték nélküli összeköttetések

Egy másik technológia, amelyben az eSpring első – egyben újabb szabadalmaztatott sajátosság – az UV lámpa és a készülék között alkalmazott huzal nélküli (induktív elektronikus) összeköttetés. Ez tökéletesen elszigeteli az UV izzót az áramforrástól, ugyanolyan módon, ahogyan egyes mobiltelefonok elkülönülnek a töltőberendezéstől.

Mindig hideg víz folyik

A csap kinyitása működésbe hozza az izzóhoz vezető elektromágneses csatlakozást, amely bekapcsolja az izzót. Mivel az izzó nem ég folyamatosan, nem pazarolja az energiát, és a víz mindig hideg.



Szabványok

NSF Interational hitelesítés



Az NSF/ANSI szabványok tartalmazzák a legátfogóbb és legszigorúbb előírásokat az egyedi víztisztító rendszerek teljesítményének megítéléséhez az egész világon.

azeSpring volt az első olyan háztartási víztisztító, amelyet az NSF International hitelesített az alábbi három fontos vízminőségi szabvány előírásainak szempontjából.



42.szabvány

Érzékszervi hatások: rendszerek vizsgálata az ivóvíz ízét, szagát, és átlátszóságát befolyásoló szennyezőanygok mennyiségének csökkentésére való képességűk szempontjából

53.szabvány

Egészségügyi hatások: rendszerek vizsgálata az ivóvízben lévő különböző szennyezőanyagok,többek között az ólom, az azbeszt, az illó szerves vegyületek mennyiségének csökkentésére való képességük szempontjából

55.szabvány

Ultraibolyás mikrobiológiai vízkezelés: az 55.szabvány azokra a rendszerekre terjed ki, amelyekben ultraibolya fényt használnak. Ennek a szabványnak nagyon kevés rendszer képes megfelelni.


WQA-Water Quality Association- Vízminőségi Szövetség


Az eSpring™ víztisztító rendszer megkapta a WQA Arany Pecsétjét

A WQA azzal a céllal dolgozta ki Arany Pecsét programját, hogy segítsen a fogyasztóknak a kiváló minőségű vízkezelő termékek kiválasztásában. Az Arany Pecsétet csak a szakmai normákat (lásd alább) teljesítő vagy túlteljesítő rendszerek kaphatják meg.



Az Arany pecsét odaítélésének feltételei


 Termékteljesítmény tesztelése - a vízkezelő termék élettartama alatti szennyeződéscsökkentő képességeket méri

 Szerkezeti integritás tesztelése - a háztartási vízkezelő rendszerek szokásos igényeket meghaladó nyomás alá helyezésével a tartósságot méri, 10 év normál használatot szimulál

 Anyagbiztonság szavatolása - igazolja, hogy a rendszerből semmilyen ártalmas anyag nem kerül a vízbe

 Irodalom felülvizsgálata - biztosítja a Water Quality Association magas etikai normáinak betartását a termék reklámozásában, címkézésében és telepítési útmutatójában


Számos érv szól az eSpring vízkezelő rendszer mellett.

Az eSpring vízkezelő rendszer a fent felsorolt előnyök mellett:

 csökkenti az ivóvízben potenciálisan megtalálható rákkeltő anyagok mennyiségét

 kényelmesebb, mint a palackozott víz

 nagy átfolyási sebességénél fogva gyorsan megtöltheti a poharát vagy palackját

 egy hat tagú család számára akár egy évre való ivóvizet és főzéshez való vizet tisztít meg

 javítja a szűrt vízzel készített italok ízét

 kényelmes, könnyen kezelhető

 kialakítása mutatós, formás, helytakarékos

 pótalkatrészei egyszerűen, könnyen kezelhetőek

 olcsóbb, mint a palackozott víz

 tanúsítványa szerint több egészségre ártalmas szennyeződést szűr ki, mint bármilyen más szénszűrős rendszer.

 hatékonyan csökkenti a klórtartalmat

 hatékonyan csökkenti az ivóvízben lévő ólommennyiséget

 hatékonyan csökkenti az ivóvízben lévő higanymennyiséget

 hatékonyan csökkenti a vízben található paraziták mennyiségét

 hatékonyan csökkenti az ivóvízben található radon és radon bomlástermékek mennyiségét

 nem szűri ki a hasznos ásványi anyagokat, mint a kalcium, magnézium és fluorid

 kizárólagos szabadalmaztatott technológiát alkalmaz

 az Egyesült Államokban tervezték, állították össze és gyártották

 Megelégedettségi és pénzvisszafizetési garancia jár hozzá

Az eSpring™ víztisztító rendszernek két modellje kapható:

 Pult feletti modell – a pult tetején áll és egyszerűen csatlakoztatható a meglévő vízcsaphoz

 Pult alatti modell – a pult alatt helyezkedik el, és kiegészítő csappal használható

Mindkét modell könnyen telepíthető és számos kényelmes jellemzőtkínál. Két év jótállás és megelégedettségi garancia jár hozzájuk.

2010. márc. 30. 07:48

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kérni az aquva cleaners termékeiről,ha valaki ismeri!

-5 lépcsős szűrő+ásványpotlóval

-computervezérléssel és 100 gpd-smembránnal.


minden kínai,de a membrán USA gyártmányú állítólag.

Teljesen USA licensz alapján készűlt és ellenőrzik is.

köszi:Andi

2010. márc. 26. 10:52

Határeset, egyesek szerint még visszapótlóval is kevesebb iont tartalmaz a kívánatosnál, mások szerint még az is felesleges. Egyelőre én is azon gondolkodom, hogy majd esetleg beszerzek egy utánsózó-patront is kipróbálásra. Az általam részegységekből összeállított RO-víztisztító jelenleg utánsózó nélkül üzemel, viszont gyakorta úgyis tea lesz belőle, vagy adok hozzá kevés szódabikarbónát, esetleg kalciumkarbonátot.


Sőt, én puffertartályt sem használok, mert minek poshadjon benne a víz, inkább leengedem mindig a friss vizet, közvetlenül a membránról. Persze, ehhez ajánlott legalább kb. 150 GPD kapacitású membránt használni, hogy azért ne kelljen túl sokat várni, míg lecsorog.


Így nincs szükségem utószénszűrő-patronra sem, amit egyébként a tartályban poshadó víz "aromájának" eltávolítása miatt szokás alkalmazni, vagyis az ízvilág feljavítására.


Továbbá így UV-besugárzóra sincs szükségem, amit egyébként a tartályban szaporodó baktériumok pusztítására szoktak használni.


Igazság szerint, egy háztartási RO-membránról közvetlenül levett víz nem teljesen ionmentes, sőt ahol erősebben vízköves a bejövő víz, ott a kimenő vízben is valamivel több ion marad. Persze, egy membrán esetében még így is igen kis mennyiségekről beszélünk.


Hogy milyen víztisztítót érdemes vásárolni, nem egyszerű kérdés. Nálunk túlzottan vízköves a víz, ezért amíg csak előszűrőt és szénszűrőt használtam, az így kapott víz valóban tiszta és jóízű lett, de a túl sok vízkövet nyilván nem távolította el, tehát azt is kénytelen voltam meginni.


Még az íz kérdése sem egyszerű, mert minél lágyabb, annál savanykásabb, ami nem rossz, sőt szerintem még kellemesebb is, mint a meszes vizek, ásványvizek sajátos, szappanos (lúgos) íze.


Legjobb talán a középút, vagyis ne legyen túl magas a víz szárazanyag-tartalma (TDS), de 0 közeli se legyen, mert az már túl "agresszív".


Talán nem véletlenül, Amerika kedvencének tartják a Fiji Water nevű artézi vizet, ami a Fidzsi-szigetekről származik, ez is alacsony sótartalmú. Relatíve kevés Ca, Mg tartalommal, amellett aránylag sok kovasavat, vagyis szilíciumot tartalmaz a vulkáni kőzeteknek köszönhetően, amitől állítólag szép lesz a nők bőre, erősíti a szöveteket, segíti a kalciumbeépülést és hasonlókat írnak róla. (A mezei zsurló is tartalmaz egyébként szilíciumot.)


[link]

2010. márc. 26. 08:43
Akkor most milyen víztisztítót érdemes venni ?
71. Cszsuka (válaszként erre: 69. - Gázkonvektor)
2010. márc. 26. 08:15

Szia!


Valóban, a mondataim nem szakembernek szólnak, látom, te nagyon otthon vagy a témában.


Azt nem írtad, hogy az R/O készülék annyira letisztítja a vizet, hogy a vezetőképessége 20 mikrosiemens alá csökken. Ajánlott ásványi anyag visszasózó patront használni hozzá (talán pont a pH emelés miatt), ezzel együtt ideálisan 7-es pH-ja van az R/O víznek, nálunk a csapvíz 6,5-ös ugyanakkor.



Tehát, a lúgosságot így értettem.

70. Gázkonvektor (válaszként erre: 67. - Erdizsuzsa)
2010. márc. 25. 21:44

Ezt én is elmondhatom, ámbár látom, hogy régi hozzászólások, de azért hobbiból leírom.


Az ott említett víztisztító egy egyszerű átfolyós típus, előszűrőt és szénszűrőt tartalmaz. Vízcsaphoz lehet csatlakoztatni, mosogatónál elhelyezhető, ezeknél nincs vízveszteség. Csupán áthalad rajta a tisztítandó víz, vagyis annyit fogyaszt, amennyit kiengedsz rajta.


RO-víztisztítók a vizet lényegében kétfelé "bontják" egy membrán mentén haladva, ahol szennyezett víz (koncentrátum) végül a lefolyóba kerül, a tisztavíz (permeátum) pedig egy puffertartályban gyűlik (de ez nem feltétel), majd külön ivóvízcsapon vezetik ki.


Tisztavíz:szennyvíz arány átlagosan 1:4, vagyis ilyenkor 5 liter vízből 1 liter marad, többi megy a lefolyóba. De az arány több körülménytől függ: membrán típusa, bemenő víz nyomása, sótartalma, hőmérséklete, pH-értéke.


Tehát nyomásnövelő szivattyút is tartalmazó RO-készülékek adott esetben gazdaságosabban tisztíthatják a vizet, míg ha alacsony a víznyomás, ennél több víz is mehet veszendőbe.


Mindezeket nem az RO-víztisztító hátrányaként ecseteltem, hiszen mindehhez kiváló tisztítóképesség is társul. Valamit, valamiért.

69. Gázkonvektor (válaszként erre: 58. - Cszsuka)
2010. márc. 25. 21:32

"Annál lúgosabb nem kell, amit az R/O csinál. Egyébként lágy vizet csinál, ami segíti a szervezet sav-bázis egyensúlyát, vagyis a pH jó irányba tolódik."


Jó vicc, a lágyvíz savas, a kemény (vízköves) víz lúgos. Vannak olyan lágy vizek, amit városi vezetékhálózatra rá sem szabad kötni kondicionálás (mészdúsítás) nélkül, mivel a lágyvíz agresszív, korróziót okozhat, hajlamos kioldani a csövekből nemkívánatos anyagokat is.


Ezért van az, hogy például egy tengervíz-sótalanító (RO vagy lepárló) telep által gyártott vizet is kondicionálni kell, vezetékes továbbítás előtt. Vagy, mint valaki írta a fórumon, hogy a berlini víz is olyan lágy, hogy mésszel dúsítják, de nem pont fogyasztási okból szerintem (vagy nem elsősorban), hanem a csövekre gyakorolt agresszív, korróziós hatása miatt.


De ez nem jelenti, hogy minél vízkövesebb vizet kell inni, nekem legalábbis nem jön be a túlzottan kemény víz. A feleslegben bevitt kalcium és magnéziumsókat (ami a vízkeménység változó részét képezi), a szervezet rögtön kiválasztani kényszerül (vese, izzadás), ami bizonyos határ fölött szerintem csak felesleges terhelést jelent az embernek, sőt problémát is okozhat.


Tapasztalataim alapján (is) ideálisabbnak látom napi fogyasztás céljára az alacsony ásványisótartalmú vizeket. Egyszerű, aktívszenes tisztítók a vízkeménységet nem csökkentik egyébként.

68. Cszsuka (válaszként erre: 67. - Erdizsuzsa)
2009. dec. 16. 10:36
Megkérdezhetem, hogy milyen típusú a víztisztítód? Hátha ismerem, s tudom, mi lehet a gond..
67. erdizsuzsa (válaszként erre: 61. - Csonyofo)
2009. dec. 15. 19:14

Üdv Neked!


Én csak kérdezni szeretném, amióta van viztisztitód mit mutat a vizórád ? Lehet hogy én rosszul választottam?

66. palio
2009. nov. 20. 22:54

Üdvözlök mindenkit!


Nekem zuhanyzáshoz használható víztisztító berendezés kellene, csapvizet nem sokat iszom. Ekcémás vagyok, és minden tusolás szinte egy rémálom, fürdésről már nem is álmodom. Hiába a krémek, ha a napi tusolás az elviselhetetlenségig szárítja ki a bőröm. Én egy zuhanycsapra szerelhető változatra gondolok, de ebből is van több fajta, technikai megoldás, több gyártó, több árkategória. Mit javasoltok? Esetleg ez: POINT SH-3 zuhanyszűrő (KDF+Biokerámia)? Nekem leginkább a klór okoz problémát a bőröm miatt. Ezért gondolom, hogy ez is elég lehet, vagy valami ehhez hasonló.


Üdv.: Pali

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook