Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a víztisztító berendezésekről? fórum

Mi a véleményetek a víztisztító berendezésekről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
65. Heppi (válaszként erre: 64. - Adfa0d8bdb)
2009. okt. 24. 17:05

Ilyen esetben valóban felesleges.

Azért vannak emberek , akik szűrt vizet isznak, megválogatják, hogy mit esznek. Szerencsére egyre többen vagyunk ilyenek.

Én bemérettem a csapvizet. A laborban nem tudták, honnan származik, csak jelölve volt. Az volt a hölgy első kérdése: melyik pocsolyából hoztam? Nekem ez sokmindent elárul.

2009. okt. 24. 14:21

Babavíz az jó, az ellen semmi kifogás! De ha felforralod a csapvizet az újszülöttnek, majd lehűtöd, az is teljesen rendben van!

Én úgyértettem, h amennyire káros a klór, és egyéb károsnak mondott összetevők, azok ugyanakkor legalább annyira hasznosak is az immunrendszer erősítése szempontjából!

Van olyan ismerősöm, aki szűrt vizet itat a gyermekével, de ugyanakkor napi 2-3 doboz guargumiban és egyéb "E-összetevőkben" gazdag Danettet meg nassként Chio chipset etet vele (egy zacskóban egy darab burgonya van, a többi méreg!), ezenkívül tartósítószeres szeletelt kenyeret, meg számos egyéb előre csomagolt, tartósított terméket használ...

Akkor minek is a szűrt víz?!

63. Cszsuka (válaszként erre: 62. - Adfa0d8bdb)
2009. okt. 24. 13:47

Akkor miért nem tanácsolják a csapvizet egyéves kor alatt? Miért kapható babavíz a boltokban?

Én is láttam többféle vízszűrő után készült eredményt. Van, amelyik valóban nem sokat szűr, van, amelyik valóban túl sokat.


A vízben mi a hasznos anyag, aminek benne kell lennie, szerinted? Felállítható-e a hasznos anyag hiánya a hormonok hiányával szemben egy ivóvízben?

2009. okt. 24. 12:43

Üzlet az egész! Felesleges!

Ahogy kiszűri a káros anyagot, kiszűri a hasznos egy részét is!

Tanultam dietetikát és láttam kísérleteket is. Annyira elhanyagolható mértékben szűr, h azt a pénzt én másra költeném!

Arról nem is beszélve, h egy kisgyermek immunrendszerének kell annyi "kosz"!

Véleményem szerint nem a víztől leszünk betegek, én másra tennék nagyobb hangsúlyt ha már vki egészségesen akar élni. Sokkal fontosabb a táplálkozás, hiába iszol "full" tiszta vizet, ha a mérget más formában visszaviszed a szervezetedbe!

A városi levegő összetételéről már nem is beszélve...

:(

2009. okt. 20. 21:33

Üdv mindenkinek!

2007-ben vásároltam egy W-25 víztisztító készüléket.

Beüzemelés után büszkén mutogattam barátaimnak a különbséget a szűrt és a szűretlen víz között. Valóban volt különbség, mely szemmel látható volt, de ízbeli változást nem éreztünk. A vásárlói felületen hozzászólások tömkelege állítja, hogy fogyott, javult az emésztése, nem fáj a feje stb. stb. stb. Nos bevallom mi nem vettünk észre semmi változást. Sőt! Azóta volt és van pár emésztőrendszeri problémám. Persze, ez nem róható fel a szűrőnek! Ebben biztos vagyok!

Megvásárolnám-e újra? A válaszom igen. Megvenném, mert a szűrt víz tisztábbnak látszik és hozzáértésem hiányában elfogadom a leírtakat. Elvileg ártani nem árthat, és legalább magam és párom megnyugtatom, hogy valamivel talán megint sikerült hozzájárulnom egy picit családom egészségéhez.

Üdv: csonyofo

60. Cszsuka (válaszként erre: 59. - Blueberry)
2008. jún. 13. 06:54

Már hogyne lehetne? Pont ez a lényeg. Aki lúgosításba kezd, azoknak mindenütt szajkózom, hogy vegyen víztisztítót. Ami kiveszi a víz keménységét okozó anyagokat, az mind nagy szerepet játszik a lúgosításban. Az enyémnek még az az előnye is megvan, hogy nemcsak a klórt és a meszet veszi ki, hanem baktériumokat, vírusokat, gyógyszerszármazékokat sem enged át a szűrőn, olyan pici (1 és 5 mikronos) átmérőjű a szűrője.

Bolti áron 170e, nagyker áron 138ezer.

Üdv: Zsu

59. blueberry (válaszként erre: 58. - Cszsuka)
2008. jún. 12. 23:51

de, a cel lenyegeben ez! de a semlegesnel vmivel lugosabb vizzel allitolag erdemes kura szeruen "atobliteni" a szervezetet. az R/Oval lehet Ph-t szabalyozni?

es mennyibe kerul egy ilyen szerkezet? abszolut tanacstalan vagyok, hogy milyet szerezzunk be?!, annak ellenere, hogy itt is elolvastam minden ezzel kapcs forum hozzaszolasait es a neten is bongeszek....

58. Cszsuka (válaszként erre: 57. - Blueberry)
2008. jún. 10. 17:38
Annál lúgosabb nem kell, amit az R/O csinál. Egyébként lágy vizet csinál, ami segíti a szervezet sav-bázis egyensúlyát, vagyis a pH jó irányba tolódik. Ez a cél, nem?
2008. jún. 10. 16:58

vki meg tudna nekem irni, hogy az R/O szuros berendezessel lehet -e lugos vizet elolallitani? v hogy milyen viztisztito berendezessel lehet hatekonyan es koltsegkimeloen?

koszonom!

56. Heppi (válaszként erre: 55. - Heppi)
2008. máj. 23. 16:20
Mármint az eSpring. A sugárzás miatt
55. Heppi (válaszként erre: 53. - Giyandeva)
2008. máj. 23. 16:19
Biztosan ezért kapta meg az ENSZ nagydíjat:o)
54. b46d5f17a9 (válaszként erre: 16. - Gyurma)
2008. máj. 23. 11:41
nagyon egyet értek veled, én is arra szavaztam, így az egész család azt issza - Nikken minőségben :)
2008. máj. 23. 10:25

Én azt gondolom az e-Spring egy nagy átverés 234.000 Ft- ért fizeted az egész MLM ügynökrendszert és cserébe kapsz egy szénszűrős víztisztítót egy UV lámpával... Magyarán szép SUGÁRZOTT vized lesz.


Én azért választottam az RO rendszert,

-ahol én vettem nem került száz ezerbe se. :)

-csak mechanikai szűrést végez

-kiszűr mindent, az 1 micron os membrán szűrő (klór, rozsda, nehézfémek, növényvédőszerek, bacik, vírusok, hormonok!)

-az éves szűrőcsere havi kb 1000 ft. ba se kerül

-és persze a víz korlátlan mennyiségben áll rendelkezésre, főzésre, csírák átmosásához, szobanövények öntözéséhéez stb..

-külön szeretem benne hogy lágy vizet csinál a kemény vízből.

-szóval szerintem nagyon megéri, és környezetbarát.

52. Cszsuka (válaszként erre: 45. - Hajnalok)
2008. ápr. 24. 22:36
Nem tudom, mennyibe kerülhetett, de szerintem amit én tudok az olcsóbb és egyszerűbb megoldás: Bejövő vezetékre Turbo Booster, konyhába R/O szűrő.
51. Cszsuka (válaszként erre: 50. - Mamoca1234)
2008. ápr. 24. 22:33
Igen, de mihez képest drága? Kérlek, olvasd el a 12. hozzászólást, s gondolkozz el rajta! Szerintem érdemes!
2008. ápr. 24. 21:44
KÁR, HOGY DRÁGA, MERT MINDEN CSALÁDNAK SZÜKSÉGE LENNE RÁ!
49. Cszsuka (válaszként erre: 48. - Mincs)
2008. febr. 12. 21:18
Köszi, ez jól jött, én R/O-t használok, meg is találtam a listában és az van leírva, amiről tájékoztattak!
48. mincs
2008. febr. 12. 14:53

Gondoltam megosztom veletek amit találtam:


HATÁROZAT


Közegészségügyi szempontból engedélyezem az Amway Corporation (7575 East Fulton Road, ADA MI 49355 ) által gyártott Espring kereskedelmi nevű mechanikai szűrőt, aktív szenet valamint UV fertőtlenítést tartalmazó szűrőbetéttel ellátott, háztartási ivóvíz-utótisztító kisberendezés alkalmazását az ivóvízellátás területén az alábbi feltételekkel:


1. Az engedély kizárólag a Fodor József Országos Közegészségügyi Központ Országos Környezetegészségügyi Intézete által vizsgálttal azonos minőségű termékre vonatkozik.

2. A berendezés kizárólag az ivóvíz minőségi követelményeiről és az ellenőrzés rendjéről szóló 201/2001. (X.25.) kormány rendelet előírásainaki megfelelő ivóvíz utótisztítására alkalmas.

3. A készülék ivóvíz utókezelésénél az íz- és szagrontó anyagok eltávolítására alkalmas, valamint csökkenti az szabad és a kötött aktív klór, a klórozási melléktermékek koncentrációját és az oldott szervesanyag tartalmat.

4. A berendezés nitrát és arzén eltávolítására nem alkalmas.

5. Hosszabb üzemszünet után (2-3 nap) szigorúan be kell tartani a használati utasításban leírtakat a készülék újraindításánal és hogy a készülék csak üzemképes UV lámpával működtethető.

6. A gyártó, illetőleg a forgalmazó köteles egyértelműen tájékoztatni a vásárlót a jelen engedély feltételeiről.

7. A jelen engedély az ivóvíz minőségi követelményeiről és az ellenőrzés rendjéről szóló 201/2001. (X. 25.) kormányrendelet 8.§ (6) bekezdésének megfelelően a kiadás időpontjától számított öt évig érvényes.


Itt mindenki rákereshet a saját maga által preferált víztisztító berendezésre:

[link]

47. FW (válaszként erre: 40. - Tibor0816)
2008. jan. 24. 08:11
Magad sem gondolod, hogy az aktivszenes szűrők jobbak az RO berendezéseknél? Szivesen bemérném egy TDS mérővel az előállitott vizet.
46. FW (válaszként erre: 42. - Danare)
2008. jan. 24. 08:04
Szia Danare! Ha még nem találtál, én tudok.
2008. jan. 14. 13:39

Kb. 10 évvel ezelőtt beszereltünk egyet nem tudom a nevét már a vízóraaknából induló rendszerünkre, hogy mindent kiszűr alapon, azt mondták hogy évente kell cserélni a betétjét, ezzel szemben két hét után úgy leesett a víznyomás a házban hogy a wc.-tartalom sem ment már le rendesen, mire rájöttünk hogy a szűrő eldugult teljesen tehát cserélni kellett volna akkor

7.000,-Ft-ért, mivel ezt a ktg.-t nem tudtuk volna felvállalni két hetente ezért leszereltük az egész bazárt és azt használjuk azóta is ami a csapból folyik.

44. Attila 1 (válaszként erre: 40. - Tibor0816)
2008. jan. 14. 12:36

Szia!

Azt írod magyarországon jo a víz?? Hát nem vagyok biztos benn!Nem kell RO-gép? A közetkező táblázat mindent meg magyaráz!Mindenki eldöntheti mi a jó!Mi a tökéletes!

A különböző szennyező anyagok eltávolítási hatásfoka:


Jelmagyarázat:

- nincs hatás

+/- részleges

+ jó

++ kiváló

*

** THMI: trihalometánok, THE: trihaloetilén


Anyagok, melyeket eltüntet Szűrő-szálas Szűrő aktív szénnel Reverzális ozmózis Ioncse-rélő Desztil-lálás UV fertőtle-nítés

Nazirium - - ++ ++ ++ -

Arzén - - ++ ++ ++ -

? - - ++ ++ ++ -

Kadmium - - ++ ++ ++ -

Kálium - - ++ ++ ++ -

Szulfátok - - ++ ++ ++ -

Keménység (ca) - - ++ ++ ++ -

Keménység (mr) - - ++ ++ ++ -

Nitrátok - - ++ ++ ++ -

Kloridok - - ++ - ++ -

Fekália bacilusok - - ++ - ++ ++

Vírusok - - ++ - ++ ++

Protozoa ciszták** ++ - ++ - ++ +

Organikus anyagok - ++ ++ - + -

THMI THE** - ++ ++ - + -

Klór - ++ ++ - + -

Mérgek - ++ ++ - + -

Anyag szedimentáció ++ +/- ++ - ++ -

Szín és íz - ++ ++ - - -

Azbeszt ++ - ++ - ++ -

43. Heppi (válaszként erre: 42. - Danare)
2007. dec. 28. 17:13
Ment priviben
42. Danare
2007. dec. 27. 12:21

Sziasztok!

Az előbb olvastam végig eddigi levelezéseiteket a víztisztításról és utánanéztem az eSpringnek is.

Az eladási ára 200 ezer Ft fölött van legjobb tudomásom szerint.

Tudja-e valaki Közületek, hogy ennél olcsóbban és úgy, hogy nem lép be az ember az Amwaybe, hozzá lehet-e jutni ehhez a termékhez.

Danare

41. 5464505f6a (válaszként erre: 40. - Tibor0816)
2007. dec. 24. 20:42
"Megsemmisíti a baktériumok 99,9999%-át"- nem minden baktérium káros a szervezetre!
40. Tibor0816 (válaszként erre: 15. - Timi0915)
2007. dec. 24. 14:01

Ami olcsó az nem biztos, hogy rossz.

Az ár a lényeg Magyarországon, az AQUAPHOR készülékek a mindennapi középkategóriás (polgári családok) felhasználók számára készültek, kiváló minőségű készülékek.

Az AQUAPHOR gyárt kancsókat (300 liter vizet lehet egy szűrőbetéttel tisztítani)7000,-Ft körüli árban, Modern készüléket, mely 4000liter vizet szűr egy betéttel, ára: 24000,-Ft, Kristályt 18.000 liter vizet szűr egy hármas betéttel, ára: 72000,-Ft, Favoritot és Vikinget melyek 40000 liter vizet szűrnek (családiház részére és a ivó-főző-fűrdővíz is megoldott)áruk:140000,-Ft, Boss készülékeket melyek társasházak vizét szűrik többéven keresztűl (ezek is megoldják a lakók ivó-főző-fűrdővíz szűrését is) áruk: 800000,-Ft és vannak katonai felhasználásra gyártott víztisztítóik is melyeket tényleg az ENSZ használ, ezek a reverz ozmózis (RO) rendszerek (Magyarországon teljesen szükségtelen) ezeket a sivatagokban, sósvízeknél, nagyon fertőzött vízeknél stb. használják áruk borsós, több százezretől milliókig terjednek.

Az AQUAPHOR által Magyarországon forgalmazott készülékek szűrőiben AQUALEN, AQUAPHAN és ezüstjodid van.

Az első kettő a szűrésben-szennyeződések megkötésében és a víz ionizálásában játszanak szerepet, az ezüstjodid pedig a baktériumok és vírusok elpusztítását szolgálja.

A készülékek mechanikusan működnek, könnyű a kezelésük, és nincs veszélye áramütésnek, mivel elektromossághozhoz nem csatlakoznak. A tisztított víz rögtön kéznél van, mivel a csap megnyításával juthatunk hozzá, szemben bármely más víztisztítóval, ezek elősször egy tartályba készítik el a tisztított vizet, innen tudjuk kitermelni.

Tehát a kérdésének megfelelelően válaszolva, az AQUAPHOR az átlag magyarországi családok számára gyártja az egészséges életmódhoz szükséges víztisztító készülékeket, törekedve ezáltal, hogy minnél több család élhessen egészségesen.

39. LoLiNa (válaszként erre: 38. - Heppi)
2007. dec. 7. 14:55
sehol nem írta.. :(
38. Heppi (válaszként erre: 36. - LoLiNa)
2007. dec. 7. 13:39
ha ennyi mindent kiszűr, biztos vagyok benne, hogy az arzént is.
37. LoLiNa
2007. dec. 7. 13:11
jav: ellene
36. LoLiNa
2007. dec. 7. 13:07
igen. sokszorosa a megengedettnek! és nem tesznek semmit! elismeri az önkormányzat, nem titok... de az, hogy tegyenek érte?!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook