Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed az egyre gyakoribb sztrájkokról? fórum

Mi a véleményed az egyre gyakoribb sztrájkokról? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2008. febr. 6. 13:59

A MÁV mindig veszteséges, a hiányt az állam fedezi a dolgozó emberek adójából. Ha megkapják az emelést még nagyobb lesz a veszteség és mégtöbbet kapnak az adónkból.


Egy fillért nem adnék nekik.

2008. febr. 6. 13:55
Ez az egész már csak a Gaskoról szól ,nemsokára választás lesz félti a kis egymillióját . Nehogy a kocsikerekeket kelljen neki kocogtatni. Más emberek munkahelyét meg veszélybe sodorják . Szép és jó dolog a sztrájk amit eleinte megértettem de ez már politika és irreális követelés . Érdekes miért nem azért sztrájkolnak hogy rendezettek legyenek a kocsik ,valami borzasztó koszosak igénytelenek . Volt szerencsém més országokba vonaton utazni hát az maga volt a csoda és ez nem túlzás . Itt meg leülsz egy helybe és bármihez nyúlsz tiszta kosz leszel . És nem keresnek ám olyan rosszul mint ahogy az a köztudatba van . Tudom nem ide tartozik ,de én pl 2006-óta nem kaptam fizetés emelést ,de merném kinyitni a szám már az utcán lennék .
309. d@nu (válaszként erre: 308. - Lufi)
2008. febr. 6. 10:06
Igen, csak többségünk nem szakszervezeti tag és ezáltal nem is nagyon van hátterünk, hogy lázadjunk. A sztrájktörvények miatt ha jól tudom, nem lehet kirúgni őket, ezáltal védve érzik magukat. Minden esetre azért igen érdekesek a mostani követeléseik és elgondolkodtató, hogy a háttér, ami védi őket, mennyire jogszerű. Tényleg lenne min változtatni ebben az országban...
308. lufi
2008. febr. 6. 09:58
Szerintem jól csinálják, ők legalább összetartanak és van merszük a sztrájkhoz. Sok munkahelyen jól jönne az ilyen összefogás. Mi magyarok sajnos jobban félünk attól, hogy elveszítjük a munkánkat (persze ez részben nem a mi hibánk), minthogy belázadjunk a fejesek ellen. Lenne min változtatni ebben az országban.
307. c2b1667ba4 (válaszként erre: 306. - Anuszika@freemail.hu)
2008. febr. 6. 09:43
Tök jó ötlet! Csak az a baj, hogy velünk senki sem törődik. Minket úgy kirúgnának a munkahelyünkről, hogy a lábunk se érné a földet. Lehet, hogy így is sokakat elküldenek, mert azt mondták, hogy a sztrájkra nem lehet fogni a hiányzást. Rengeteg helyet ismerek (Apeh, OEP, FPEP, stb.), ahol a havi fizetés 60e Ft. A Máv dolgozói 3x ennyit keresnek, mit akarnak még?
2008. febr. 6. 08:22
Szerintem is felháborító ez az egész, inkább arra figyelnének, hogy a csatlakozások elérjék egymást.Képeznék ki a jegy kiadokat hogyan töltsék ki az IC helyjegyet stb.Nagyon sok esetben van , hogy a lányom,aki borsodból Győrbe utazik, magyarázza el mit hova kell írnia.Ráadásúl mi 8km-re lakunk a vasúthoz,mielőt utazni kíván 2nappal előtte vegye meg,mert nincs idő kitölteni az utazás napján ŐRŰLET!!!!Most az jutott az eszembe mit szólnának, ha majd ezután az utasok sztrájkolnának......
2008. febr. 5. 22:24

Most már nem értem az egészet!

Az elején még igazat adtam nekik, kaptak majdnem 7 %-os béremelést! Úgy látszik nem elég!


Akkor elmondom,hogy nálunk a 13.havi bért beépítették a havi bérbe,mint fizetésemelés,vagyis elosztották 12-vel. Ráadásul még sztrájkolni sem lehet...:(

Akkor kihez menjek,hogy ugyanolyan szar a fizetésem, és továbbra is nehezen tudok belőle megélni?

2008. febr. 5. 20:38
Persze sztrájkoljanak csak.Akkor sztrájkoljanak már azok is,akik miattuk nem jutnak el a munkahelyükre.Jah nem,is,ők inkább mégse,elvégre ők piszkosul jó pénzért dolgoznak,azért hajlandóak vonattal több tíz kilómétert utaznia lakhelyüktől,na meg mert a limuzinhoz reggelenként nincs kedvük...pfff
2008. febr. 5. 20:38

És azok akik bérletesek, de még így sincs semmi ami elvinné dolgozni??? Azoknak visszaadják a kis pénzét??

Minden sztrájkolót utálok!

2008. febr. 5. 20:36
Én már az előzőkön is kiakadtam!! Hihetetlen, hogy míg a legtöbb ember dolgozik, vagy dolgozna, más hátráltatja ebben! Én is sztrájkolhatnék, meg bárki más is, és?? mi változna???
301. c299b9bcdc (válaszként erre: 299. - C2b1667ba4)
2008. febr. 5. 20:31
jó lenne látni, hogy meddig tart még a sztrájk, mert már 3 napja nem tudok én se bemenni a munkahelyemre, itt nincs közvetlen volánjárat
300. Ferildi
2008. febr. 5. 18:43
Én is sztrájkolhatnék,te is,bárki...Az a baj,hogy nem azokon csattan az ostor akin kellene,hanem rajtunk.
2008. febr. 5. 18:37
Kezdek egy kicsit ideges lenni. Ami pedig a legzavaróbb, hogy bejelentették a munkahelyek, hogy nem fogadják el a hiányzást a sztrájk miatt. Nem tudom, hogy ki, hogy van vele, de én nem tudok Pestre felmenni. A vonatok nem járnak, a buszok pedig már meg sem állnak, annyira tömve vannak. A hírekben pedig azt mondják, hogy a Volán nem hagy embert a megállókban, mert ha van, akkor azonnal telefonál a sofőr és indítanak buszokat. Ezt a hazugságot! Rákényszerítik az embereket arra, hogy autót vegyenek és azzal járjanak be.
2008. febr. 5. 10:36
Mindenkinek lenne oka sztrájkolni,elég igazságtalan dolgok mennek itt mostanság.Csak kicsi emberek nem érnek el vele semmit,mert ki vagyunk röhögve.
297. hjaniko
2008. febr. 5. 10:34

Ami sok, az sok! Mindenki sztrájkolhatna akkor égbe-világba!

Én még tavaly és tavalyelőtt is rendszeresen vonatoztam, és nem mondhatnám, hogy mindig meg voltam elégedve a vasúti szolgáltatásokkal és a vonatok pontosságával! Mégse tehettem semmit! miért gondolják a vasutasok, hogy joguk van megbénítani az egész ország közlekedését "meghatározatlan időre"?!

2008. febr. 4. 19:08

holnap egy újabb nap, mikor nem tudok bemenni a munkahelyemre a sztrájk miatt :((


vajon a munkahelyem meddig fogja ezt tolerálni?

2008. febr. 4. 17:32
A véleményem? Azokért a körülményekért, amiket el kell viselni a vonatozásból kifolyólag, elég gusztustalannak tartom... (Gondolok itt az árakra, meg a vonat mosdójának állapotára, gyakran nincs ülőhely, mert a szerelvényre alig kapcsolnak vagonokat, és még sorolhatnám...) Lehet, hogy erről nem ők tehetnek, de akkor is. Mi is szrájkolhatnánk a jobb körülményekért.
2008. febr. 4. 17:16
szerencsére nem utazom vonattal, így nem érint
293. d@nu (válaszként erre: 291. - Nikice)
2008. febr. 4. 17:10
Más még a 6%-nak is örül, a legtöbben pedig annak is, hogy egyáltalán van munkahelyük. Talán a sok munkanélküli meg tudná becsülni azokat a munkahelyeket, ami a vasutasoknak nem elég jó.
2008. febr. 4. 08:54
Igazság szerint a bejárokkal tolnak ki,mert nincs az a munkahely amelyik ezt sokáig birja föleg határidős munkánál,hogy a dolgozói nem mennek be,hiába önhibájukon kivül.Felvesz egy pesti embert,hiába dolgozik a vidéki estleg jobban de azt mondja rá számithatok,mert bejön.Arról nem is beszélve,nem mindeggyik cég száll be a bérlet árába,én 70 km-es bérlettel jártam,most kb 45.000.-körül van a bérlet.Ezt a bejárónak ki tériti meg?Arról nem beszélve,ilyenkor szabadság,betegállomány stb.Azok akik bejárnak azok sem keresnek jobban,sőt nagyon sokan minimálbérért járnak fel dolgozni pestre,hogy egyáltalán dolgozni tudjanak,és legalább valamennyi nyugdijuk legyen.
291. Nikice (válaszként erre: 289. - 754c7e07c3)
2008. febr. 4. 08:33

osztom a véleményt!


Emelett hasonló kvalitásu m.helyen máshol sem igen kapnak 6 mellé még 10% emelést, ill. ha pl a városunkban eladnák a polg.hivatalt, nem hiszem, hogy a dolgozók közt felosztanák a bevételt (vagy egy részét...)

2008. febr. 3. 21:16
Sajnalom szegeny emberkeket,akik nem jutnak el a munkahelyukre idoben,de szegeny vasutasokat is sajnalom az alacsony ber miatt...
2008. febr. 3. 21:00
Na, jó, bár én nem utazok vonattal, de már unom a sok sztrájkot. Elhiszem, hogy nem keresnek sokat, de ennyi erővel sztrájkolhatna még sok munkás, mégsem teszik.
2008. febr. 3. 20:59
egy ismerősőm meg pénteken nem tudott eljutni a saját édesapjának a temetésére a sztrájk miatt, a gaskó meg csak vágja a pofákat és vigyorog a tvben... :((
287. c299b9bcdc (válaszként erre: 286. - 22f56b42c8)
2008. febr. 3. 20:57

gondold el a sok vonattal bejáró dolgozót, akinek a munkahelye függhet attól, hogy be tud-e menni dolgozni


ha engem kirúgnak, mert sorozatosan nem tudok bemenni dolgozni, akkor vajon ki tériti meg majd nekem a kárt?

2008. febr. 3. 20:37
engem pl rohattul zavar az állando sztrájkolhatnék... nem lehet közlekedni... ha igen akkor is kiszámithatatlan... nem tom hova követelöznek már...és ha megkapnák a fizetésemelést? 2 hét mulva megin sztrájkolnának többért... elég volt már..egy rendes dolgozó ember sem sztrájkol állandoan mert ugy kirugnák hogy a lábuk nem érné a földet... ki kéne rugni ezeket mert egyszerüen lusták dolgozni na!
2008. febr. 3. 20:18

atkereszteltek a MAVot, hallottatok?

megin allunk vazze :))

284. caravell (válaszként erre: 279. - 80ASIQ)
2008. febr. 3. 20:10
Nem a potyázások viszik el a sok pénzt, nagyságrendekkel több tűnik el egyéb zsebekbe... Az Orvosi Kamarának igaza van: ők fognak ott álni a súlyos beteggel szemben és nekik kell majd azt mondani,hogy X milliót fizessen be, különben meg is halhat,mert nem fizet a biztosítója erre a beavatkozásra!
283. 'szti
2008. febr. 3. 20:10
nekem egy külföldi vendégem jön holnap vonattal, hogy hogy fog ideérni azt szeretném én tudni...
2008. febr. 3. 20:06

naponta járok vonattal munkába ceglédről pestre, jól kiszúrnak most velem, már pénteken is káosz volt reggel, nem jártak a vonatok, információ gyakorlatilag nem volt, semmit nem tudtak mondani


most hétfőn is ez lesz, nem tudom meddig tart még ez?


volánjárattal se tudok menni, mert bár hihetetlen, de nincs járat ceglédről pestre

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook