Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed az egyre gyakoribb sztrájkokról? fórum

Mi a véleményed az egyre gyakoribb sztrájkokról? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
341. Zelma
2008. febr. 7. 22:47
Bárcsak válna végre általánossá....
340. d@nu (válaszként erre: 338. - 0260f21e84)
2008. febr. 7. 22:45
Jujj, de rossz vagy te lyány! ;))
339. 80ASIQ (válaszként erre: 336. - 80ASIQ)
2008. febr. 7. 22:36

Kimaradt egy "közepett" az "illenék" előtt. Elnézést.


Amúgy meg ebben a témában nem vagyok most vitaképes, nekem ez most "magas".

2008. febr. 7. 22:22

Jo sok a kerdes, ok sem tudjak, mit akarnak. Igy aztan biztos, hogy sikerul is elerni valamit. De ezt mar beszeltuk, ha jol emlekszem :)

A sztrajkvezerek zsirosat akarnak szakitani, meg visszamenoleg is (szegyen, hogy ennyi eszuk van). Sajna, ok az ittragadtak a kizsakmanyolo gyarmati rendszerbol. A dolgozoknak akarnak reszesedest, hàppersze :))

Ami meg az allam tulajdonaban van, na, onnan lehet csak lenyulni igazan, aminek sok a gazdaja...

A gysev jobban mukodik, ha jol gondolom

Ujra leirom, mer teccik, amit olvastam:

MAV= megint àllunk vazze

337. d@nu
2008. febr. 7. 22:16

"Vagyis már nem is nagyon burkoltan helytelenítik azt a gazember-privatizációt..."

"A sztrájkvezérek részesedést kérnek - ... - az eladott MÁV Cargo-privatizációs bevételéből az összes dolgozónak."


Aha, szóval, eladják a Cargo-t, de nem kapnak a munkavállalók pénzt belőle, akkor az gazember-privatizáció. Efelett viszont simán szemet lehet hunyni, ha "a vasutasok igazsága, jogos követelései" teljesülnek.


Hmm, ez szép.

336. 80ASIQ
2008. febr. 7. 22:09

Lelkes beírója voltam ennek a topiknak, de a mostani helyzetet nem igazán értettem ezért csendben maradtam. Ma találtam egy cikket a Magyar Fórumban. Ide másolom. Mindezek mellett sajnálom azokat, akiket a sztrájk bármi módon hátrányosan érint.


A cikk:


"VÁMolják a MÁV-ot


Minthogy országunkban semmi sem működik rendeltetésszerűen, mi sem könnyebb a magyar utazóközönség számára, mint hozzászokni: ha hétfő, akkor vasutassztrájk. Kedd pedig a lefújás, de a menetrend nem áll helyre. (Van itt még menetrend egyáltalán? Vagy már csak a zabrálásnak szavaznak meg menetrendet?)

Szögezzük le, hogy a történtekről nem a sztrájkoló vasutasok tehetnek. A mélyen alulfizetett és nehezen élő vasutasoknak igazuk van. S a sztrájkért, a megélhetésekre nem elég vasutaskeresetekért nem csak ez a mostani - az előzőekhez hasonlatosan vacak - vasutasvezetés a felelős, hanem az összes előző, a hazugság rendszere, a dolgozó embert kizsákmányoló gyarmati rendszerünk.

Ennek a sztrájknak van egy figyelemre méltó, új töltete is. A sztrájkvezérek részesedést kérnek - sajnos csak utólag - az eladott MÁV Cargo-privatizációs bevételéből az összes dolgozónak. Vagyis már nem is nagyon burkoltan helytelenítik azt a gazember-privatizációt, amely a vasút egyetlen hasznot hajtó üzletágát, az áruszállítást eladta, és az állam, a társadalom nyakán hagyta a veszteséges személszállítást és a többit. A MÁV Cargo eladása valóban gazembertett volt, mint az összes hasonló, mazsolázó eljárással lebonyolított privatizáció.

Mi tehát a vasutasok igazsága, jogos követelései mellett állunk és csendben megjegyezzük, hogy a nagy holokausztozás illenék arra is gondolni, hogy a MÁV a Horthy-korszakban, amelynek visszatérésétől állítólag tartani kell, Európa egyik legpontosabban működő intézménye volt, és a dolgozóit nyugdíjellátással, külön kórházakkal, sportegyesületekkel látta el. Vasutasnak lenni életforma volt, ma pedig szerencsétlenség. De hát lassan az egész magyarsággal így lesz.

Nem ez ellen tiltakozik ez a sztrájk?"

2008. febr. 7. 19:31
Ilyen erővel bárki sztrájkolhatna!!!
2008. febr. 7. 14:53
Az utazóknak nagy szívás, nem irígylem őket!Minek cirkuszolnak annyit?Azt hiszik csak nekik van okuk a sztrájkra?
333. d@nu (válaszként erre: 329. - Smudlaagi54)
2008. febr. 7. 11:22
Ehhez képest a férjem tegnapelőtt haza sem tudott jönni. :SSS
332. 4b252f0708 (válaszként erre: 331. - Smudlaagi54)
2008. febr. 7. 11:17

Igen, és erre a 40%-ra is azt írták, hogy elméletben. Gyakorlatilag alig jár menetrend szerinti vonat.

Az index azt írja, LEGKÉSŐBB febr. 15-ig újrakezdhetik a sztrájkot, azaz megint csak az van, hogy gyakorlatilag bármikor. Ez az igazi kiszúrás, amikor az ember tervezni sem tud...

2008. febr. 7. 11:13
azt sem értem,amit most hallottam,hogy aszemélyszállitok,kb 40%-a a tehervonatok 80 %-a közlekedik.Mi,vagy ki, a fontosabb?
2008. febr. 7. 11:11
Most hallottam, hogy felfüggesztették a sztrájkot, február 15-ig biztosan (?), addig csak tárgyalnak.
329. smudlaagi54 (válaszként erre: 324. - Minina)
2008. febr. 7. 11:07
A barátnőm reggel bement dolgozni,és este 10 után ért haza.Hozzá kell tegyem,hogy az első vonattal jár, ami 4.30-kor van nálunk.
2008. febr. 7. 09:48

Magával a sztrájk intézményével nem lenne gondom, ha normálisan csinálnák. (Mondjuk most nem igazán értem ezt a nettó 250 ezres követelést)

Azzal viszont nem értek egyet, hogy napokon keresztül két három órát a reggeli csúcsba sztrájkolnak. Sztrájkoljanak folyamatosan, egységesen minden dolgozó, plusz még más társaságok is csatlakozzanak. Így talán el lehetne érni valamit. Most csak azt látom, hogy a szakszeervezeti vezetők egy-két órát tárgyalgatnak, hazamennek.

Ebben az országban olyan súlyos gondok vannak, hogy akár mindenki sztrájkolhatna (kivéve talán a nyugdíjasok)

327. Randika
2008. febr. 7. 09:44
én ruhatáros vagyok, most kezdjek el sztrájkolni??mit csináljak dobjam el a söprüt, vagy zárjam ki a vendégeket a ruhatárból?félóra múlva kirúgnának!!majd busszal fognak utazni az emberek, így egy idő után szögre akasztják a vasutas rucikat, mehetnek sírni a munkaügyi központba, onnan pedig egyenes út vezet a park söprögetésig, majd a hajléktalan szállóig!akkor pedig még ez a fizu is tetszene nekik de nem lesz!anyám 47 ezer ft rokkant nyugdíjat kap, albérletbe lakik. Ő is sztrájkoljon?melyik vasutas tudna megélni ennyi pénzből?
2008. febr. 7. 09:03
Már egyre kiakasztóbb,értelmetlen az egész,nem ők a világ közepe,hogy állandóan követelőzzenek:(És a kisemberekkel mi van?Nyíregyről pl.egyáltalán nem indult vonat,busszal meg körülményes az egész út...
325. Nikice (válaszként erre: 324. - Minina)
2008. febr. 7. 08:59

wow

:S

324. Minina
2008. febr. 7. 08:53
Gáz... De az a legrosszabb, hogy a Volán most rendesen megszedhetné magát, de arra nem képes, hogy több járatot indítson... Én pl délelőtt 10kor indultam el otthonról, és délután fél 5kor értem a pesti albimba. Az milyen???
323. Nikice
2008. febr. 7. 08:50

Arra nincs valami törvény, hogy jogtalan követelés miatt nemlehet sztrájkolni (netto 250e-re gondolok)

Így én is sztrájkolhatnék, hogy a főnököm nem fizeti a villanyszámlámat. (pl.)És hasonló ostoba követelések...

2008. febr. 7. 08:36
Ez csak politikáról szól.Jogszerűtlen amit most csinálnak!Mind kirúgnám őket,azonnali munka megtagadás miatt.Majd elgondolkodnának, hogy mit csináltak, és akkor nyugodtan sztrájkolhatnának ameddig jól esik,de ne a mások rovására.
2008. febr. 7. 07:27
A szakszervezetisek fizetéséről annyit,hogy amikor az én fizum bruttó 11 ezer volt,a szakszervezetisé 65. És nem nagy cégnél dolgoztam.Mindez a 80-as években.
320. d@nu (válaszként erre: 319. - C299b9bcdc)
2008. febr. 6. 18:20

Hétvégén biztos szünetet tartanak ismét. Nagyon elfáradhattak a heti melóban, nekik is muszáj pihenniük. :PP


Az a baj, hogy az állítólag kb. óránként induló vonatok is elég érdekesen közlekednek, nem lehet rájuk alapozni. Mi is csak azon szurkolunk, hogy legalább annyira megegyezzenek, hogy óránként 1-2 vonat biztos legyen. Egyelőre nem sok esély van rá. :SSS

2008. febr. 6. 18:14

na indexen olvastam, egész héten tart a sztrájk, mert legközelebb pénteken ülnek le újra tárgyalni, ami azt jelenti, hogy egész héten nem tudok bejutni a munkahelyemre


vajon jövő héten se tudok bemenni dolgozni??

318. Jay néni (válaszként erre: 317. - D4c5dd9803)
2008. febr. 6. 15:30

Hát igen köztudomású, hogy a szakszervezetisek keresik a legtöbbet.

Lehet, hogyha eltünnének már nem is lenne veszteséges a MÁV. :DDDD

2008. febr. 6. 15:27

Ha mindenki háborogna és sztrájkolna,hogy kevés a fizetése akkor megállna az élet.Sokan évek óta nem kapnak fizetés emelést és mégsem csinálják a fesztivált,mert jobb a kevés mint a semmi.de mára már szinte divat sztrájkolni,tüntetni.Sok a ráérős ember.

Egyébként nem lenne képem ilyen bérlet-,jegyárak mellett sztrájkolni.Ezért most az utasoknak kellene "tüntetni" a MÁV ellen,ocsmány koszos igénytelen kocsik horribilis árak,és akkor még a menetrend is kiszámíthatatlan.

Annyira idegesítő,és legfőképpen az bosszant hogy nem a rendes munkások nyavalyognak,hanem a zsíros szájú dagadék lusta szakszervezeti tagok akik csak meresztik a ........-kat,szegény kallereken, pénztárosokon meg csattan az ostor.

Undorító

2008. febr. 6. 15:22
Sztrájkolhatnának az anyukák is, akik havi 27000 Ft gyes-t kapnak!!!
315. RLindi
2008. febr. 6. 15:18

Pofátlanságnak tartom,sztem már annyira rákaptak a sztrájkra mint szerintük egy jó módszerre,h.nem igazán tudnak mértéket tartani.

Ráadásul ezt egy olyan szakmában ahol több ezer/tízezer ember ideje,munkája,programja függ tőlük.

2008. febr. 6. 15:02

Az vasútállomáson ülök. A MÁV sztrájkol. Van időm gondolkodni. Azt találtam ki, hogy ma én is sztrájkolni fogok. Mindent lassabban csinálok majd a munkahelyemen. Lassabban fogok vezetni, városban betartom az 50-et, országúton a 90-et, minden gyalogost átengedek, minden hölgyvezetővel udvarias leszek. A főnököm postájának csak a felét hozom el, ezért aztán visszaküld a többiért. Azt számoltam, hogy így a napi 8 óra munka helyett csak 3-4 óra között lesz majd az effektív munkavégzés. Megspórolok legalább 4 órát, amit még ki kell találjak, hogy mire fordítok. Ennyi szabadidővel akár vállalhatnék egy másodállást is. Ez lesz a jó. Csak ehhez még be is kell érni a munkahelyemre..., az meg ahogy elnézem még messze lesz.

Nándi kollégám meg egy utolsó sztrájktörő, hívtam és már dolgozik, pedig még csak reggel fél 10 van.


Ti hogy sztrájkolnátok? Adjatok, kérlek tippeket!

2008. febr. 6. 14:53
Na és arról nem beszélve pénzt osztogatnak a sztrájk töröknek . Most olvastam . Na hát ilyenekre megy el a pénz . Ekkora veszteséget okozni ,de sebaj ! majd rajtunk behozzák . Ez a cég eladási dolog is felháborit micsoda baromság . Milyen jogon követel 250 e ft .
2008. febr. 6. 14:08
Melyik volt az a cég amelyiknek az eladásából mindegyik dolgozója kapott 250000.-et? Mint a hirekböl halljuk napi hatszázmilkós kár van,ilyen jól áll az ország?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook