Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyire hasznos a hulahopp? fórum

Mennyire hasznos a hulahopp? (tudásbázis kérdés)


513. LeeBaa
2008. máj. 16. 13:49

mármint összeragasztottam őket.

Én most elszánt vagyok. Minden nap csinálom 20-30 percet mától és 3 cm-t szeretnék egy hónap alatt karcsúsodni. :)

Reális?

512. LeeBaa
2008. máj. 16. 13:46
Én egy fa és egy vízzel töltött karikával csinálom.
511. Újév (válaszként erre: 509. - LeeBaa)
2008. máj. 16. 10:04

Nekem negyad óra után sem ment fel aerob zónába a pulzusom tőle, ma megnézem milyen intenzíven kell csinálni és mennyi ideig, hogy felmenjen:).

Nekem amúgy 3 műanyag van összeragasztve, és eléggé megérzem, amikor csinálom:).

Csak sajnos nagyon ritkán állok neki:(((((

510. doboseva (válaszként erre: 509. - LeeBaa)
2008. máj. 16. 09:48

Szia:-)

Szerintem ha elég intenzíven csinálja az ember akkkor lehet az. Én mindenesetre rendesen szoktam lihegni a végén. Lehet, hogy puzusszámot kéne mérni közben?

509. LeeBaa
2008. máj. 16. 09:23

Sziasztok!


Szerintetek a hullahopp aerob mozgás?


Vélemények?

508. béka603 (válaszként erre: 505. - Momocsek)
2008. máj. 15. 22:02
Na,majd ha sikerül megvenned a mágikus karikát,és megtöltöd rizzsel,az lesz ám a kemény!!:)Én is úgy használom.Az első héten már azon gondolkodtam,hogy kiöntöm belőle a rizst,de aztán bennehagytam.Most már napi 1 órát is simán le tudok vele tekerni!Szerintem nagyon hatásos.
2008. máj. 15. 21:14
És használt ugye?
506. timi,, (válaszként erre: 501. - Erikpipi)
2008. máj. 15. 21:02

Szia!

Nekem nem volt fakarikám,csak müanyag amit sóval töltöttem meg!

2008. máj. 15. 20:49

Sziasztok! Ma személyesen elmentem a mágikus karika árusító helyre, amit tulajdonképpen nem találtam meg... :S Azt mondták a szomszédban, hogy már sokan jártak így. Állítólag egy sima lakásban árulják, de szinte sosincsenek otthon. Akkor ezek szerint csak az internetes megrendelés működik? Na mindegy, ettől függetlenül nem bírtam magammal és addig még meg nem lesz a mágikusom gyorsan vettem egy műanyag karikát és feltöltöttem rizzsel. Ma már dolgoztam is 20 percet, elég kemény volt. Remélem ez is beválik! Üdv néktek!

Ja és mindenkinek köszönöm aki írt!

504. senico (válaszként erre: 503. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 15. 16:32
Nem gördül olyan simán, kicsit "darabosan" mozog, de szerintem jó. Először egy kemény barna ragasztószalaggal rögzítettem a szivacsokat, az egy kicsit kikezdte a bőrömet, így áttekertem sebtapasszal.Nálam tényleg már csak ott hibádzik a dolog, hogy minden nap előkéne venni min. fél órára, ami ritkán jön össze.Olyan is van, hogy végre rászánom magam, de srácok állandóan ott szambáznak körülöttem, és félpercenként kitalálnak valamt.
503. a9e1c02a7b (válaszként erre: 502. - Senico)
2008. máj. 15. 13:05
Ez nagyon jó, én is gondolkoztam rajta, hogy mit kéne ráragasztani. Mennyire érzed másnak azóta?
502. senico (válaszként erre: 495. - Cskat)
2008. máj. 15. 12:21
Nagyon remélem, hogy nincs igazad és van összefüggés a masszírozás és a zsírvesztés között, mert sztem izommunkának a hullahoppozás édeskevés.Bár én nem tudok ilyen tapasztalatokról beszámolni, mert a biztonság kedvéért a kajára is odafigyelek, és futni is járok és ugye ha valóban meg akarnánk győződni a karika hatásosságáról, akkor ezeket a tényezőket állandónak kellene venni, és csak a hullahoppozás lenne a változó. De nekem tök mindegy,hogy melyik fog segíteni rajtam, mindent bedobok masszírozás, fólia, kence-fice, torna, hullahopp csak menjen le az a fránya úszógumi!Sajna nagyon tartja magát, lehet hogy ez a vésztartalékom, mert máshonnan nagyon nem kellene fogynom.:)Egyébként lehet, hogy nagyon beteg vagyok, de házilag gyártottam huplikat a karikámra. Szétvágtam egy régi szivacspárnát, és sebtapasszal kis gömböcöket ragasztottam rá (8db-ot), lehet hogy nem sok haszna van, de egy próbát megér, és így legalább már nem izgatja annyira a fantáziámat az a mágikus cucc.
501. erikpipi (válaszként erre: 500. - Timi,,)
2008. máj. 15. 10:35
Te használtál már sima fakarikát is?
500. timi,,
2008. máj. 14. 21:23
Nekem mágikus karikám van,szerintem jobb sokkal mint a sima!De mindenki maga dönti el......Meg itt a béka603 is,neki is ilyen van ,,,,csak jókat irt róla!Meg van még pár ember akinek van....
2008. máj. 14. 20:49
Bocsi, ezt nem ide akartam.... :S Itt már kérdeztem...
2008. máj. 14. 20:49
Sziasztok! Mi a véleményetek a mágikus karikáról?
2008. máj. 14. 20:27
én már egyszer írtam, hogy 1 hónap alatt 5 cm-t fogyott a hasam a köldökömnél, és a lentebbi úszógumiból is ment le 2 :) de én még kitartok a hullahopp mellett, sajnos a felüléseket nem igazán bírom, meg szeretem :)
2008. máj. 14. 20:26
Köszönöm szépen! :) Alszom rá egyet... :)
495. cskat
2008. máj. 14. 20:16

[link]


megnézheted a képen...Nekem nem sikerült rájönnöm mitől lenne olyan nagyon más. Ott vannak rajta azok a huplik. Gondolom magának az izommunkának amit hullahoppozás közben csinálsz mindegy, az ugyan az mint a 600 forintos műanyag hullahoppal, ráadásul olvastam itt a fórumon, hogy legtöbben azt is megtöltötték rizzsel, mint a simát. Illetve hogy aki fa karika után próbálta a rizzsel töltötett az azt mondta a fa könnyebb volt.

Azok a gumók szerintem annyit csinálhatnak ,hogy koncentráltabban ütődik neki az oldaladnak/hasadnak. Egy sima hullahoppon ez az "ütés" kb 5-6 cm-en adódik át rád, ott meg 2-3 huplin. Ha ez a kicsit nagyobb "háj rezegtetés" olyan sokat számít...De nem nagyon láttam még összefüggésbe hozni a fogyást maszírozással (bármilyen kondigép mondjuk ami gyakorlat közben masszírozza a kérdéses testrészt...combmasszírozós bicikli vagy hasmasszírozó felülő pad, de lehet ezeket csak ki kell találni) .Ha valaki tudja mi az összefüggés ossza mag, had örüljek mégjobban, hogy nem felülést csinálok hanem a hullahoppom dögönyöz. Én a köldök alatti pocakból szeretnék leadni főleg. Örülnék valami bíztató csak hullahoppoztam és lement történetnek. Tartok tőle hogy csakis a legnehezebb kimondottan alhasra való felülés és fekve csípőemelgetés jó rá.Adok időt a karikának mielőtt ezt kijelentem, majd végső elkeseredésemben lehet nekiállok.

494. 48d40f4ff5 (válaszként erre: 493. - Momocsek)
2008. máj. 14. 20:02
én néztem a fa karikák árát, és kb 5000 ft-ba került egy darab... nem tudom, hogy milyen nehéz lehet egy olyan,mert nekem műanyag van rizzsel feltöltve. de ha most kéne venni egyet, szerintem a magic hoopot venném,mert annak a súlyán lehet még változtatni, míg a fa karikán nem igazán
2008. máj. 14. 19:59

Köszi a választ! Én csak attól félek, hogy valami bóvli... De akkor lehet, hogy maradok mégis a sima fakarikánál. Mégegyszer köszi! :)

Azért még írhatna, akinek esetleg van! :)

492. erikpipi (válaszként erre: 491. - Momocsek)
2008. máj. 14. 18:47
Megnéztem a mágikust. Szerintem az én fakarikám is ugyan úgy masszíroz mint a mágikus.:) Igaz, mintha az olcsóbb lenne mint a fa karika.
2008. máj. 14. 18:23
Sziasztok! Lécci segítsetek! Nem tudok dönteni, hogy fa hullahopp karikát vegyek, vagy azt a mágikus karikát. Valakinek van olyan mágikus karikája? Milyen? Hatásos? Köszönöm szépen! Üdv néktek!
490. cskat
2008. máj. 14. 15:50

Tegnap vettem egy 80cm-st a Tescoban :) párszáz forint volt, és mindenféle csillámos matrica volt rajta és csörgött belül. Itthon leszedtem róla a csillogót és megkersetem hol csatlakozik. pont feltöltésre talátlák ki :) a karikává hajlított cső 2 végét egyszerűen egymásmellé tették. A csatlakozánál egy tömör keresztmetszetű rész van benne amire ráhúzták a két véget, és ezt úgy rögzítették hogy 2 pici csavar szerűt vezettek át mindkét végen a tömör és az üreges részen. Én az egyik tetejét lefűrészeltem kisfűrésszel (puha). Aztán feltöltöttem rizzsel. Utánna vissza illesztettem a véget a tömr részhez átvezettem rajta a fejnélküli csavart és betekertem sebtapasszal. Jó mert a tömör rész miatt nem hullik ki belőle semmi.

Szerintem is a kisebb karikával dolgozik többet az ember, de én a régi 70 cm-semmel csk kínlódtam, bár az olyan gyerekkori, darabokból összerakós elgyötört darab.

Jó ötleteket olvastam itt (rizzsel stb feltöltés, volt aki föggönysúly szálat javasolt bele, és hogy karon és lábon is hasznos lehet).

Láttam egy oldalt ahol nagyon pici karikák is voltak (lábra és karra jó lehet), de már nem tudom a címet, és oda volt írva hogy nem törik el ha rálépnek meg egy képen egy kéz össze is hajlította rendesen...(mintha gumiból lett volna).

Sok sikert mindenkinek.

Aki teheti ne hagyja abba a fórumot.Köszönöm azoknak akik eddig írtak nagyon fellekesítettek!:)

489. AKS
2008. máj. 13. 21:56

Sziasztok.

Én már elég régóta hullázok, csinálok trükköket is pl séta, térden, nyakon, ujjon, karon, lógva, meg ilyenek. Nekem ami jólesik egy nap az olyan órácska( hason) de nem jutok hozzá mindig mert heti három edzésem is van (karate). Mindazonáltal nagyon szeretek nassolni de ha hullázok akkor nem hízok. Nekem műanyag karikáim vannak, de azt amelyikkel hasra edzek feltöltöttem apróbb kavicsokkal. Eleinte horzsolt egy kicsit de az csak pár nap volt. Én úgy tudom minél kisebb karika a jó, mert azzal gyorsabban kell pörgetni a csípőt. Egyébként zenével sokkal jobban megy.

Ezzel tudok én hozzászólni a témához, sok sikert mindenkinek!

488. timi,,
2008. máj. 12. 14:19

Sziasztok!!!Aki diétázik és hullahoppozik,,,mit eszik?

Én ma is letekertem a fél órámat,,,,

487. erikpipi (válaszként erre: 486. - 48d40f4ff5)
2008. máj. 10. 20:09
Azt nem tudom, de nem olyan nehéz mintha sót tennék műanyagba (Azt is próbáltam nem volt valami jó). és 80cm-es a szafarisportban vettem.
486. 48d40f4ff5 (válaszként erre: 485. - Erikpipi)
2008. máj. 10. 19:09

próbálok naponta hullahoppozni, de nem mindig sikerül, úgyhogy hétvégenként kicsit többet szoktam tekerni, olyan másfél órát, de ha bírom, akkor kicsit még többet.

a fa karikád milyen nehéz?

485. erikpipi (válaszként erre: 480. - 48d40f4ff5)
2008. máj. 10. 18:55
Naponta tekersz? Nekem fa karikám van, idáig mindig leesett. Nemrég vettem egy fűzőt, azzal sikerült 35 percig. Nem tudom, hogy a fűző miatt, de mintha a hasam miatt esett volna le.:( :D
484. timi,,
2008. máj. 10. 18:10
valami olyasmi,,,,de csak meglett,,,,,,:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook