Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯
49394. Zsuzsanna74 (válaszként erre: 49392. - Klarissza71)
2020. júl. 8. 22:00
Köszönöm a biztató szavakat, sokat segítenek, mert már épp gondoltam, hogy minek is vigyázni ennyire, ha nem javul a helyzet. De igazad van, muszaly kitartani!
49393. Csakpihe
2020. júl. 8. 21:02

Sziasztok! Nekem már több, mint 2 év telt el a műtétem óta. Olyan kérdésem van régebbi műtöttekhez, hogy másnál is fenáll-e hasonló probléma mint az enyém.

A hegvonalában ilyen csomós szerű és az egyik oldalon még mintha ilyen gombóc lenne a hasamban. A másik problémám, hogy olyan mintha nem tartana a hasfalam semmit. Előreesik, olyan mintha terhes lennék és behúzni sem tudom akarattal sem. Mitől lehet ez?

49392. Klarissza71 (válaszként erre: 49391. - Zsuzsanna74)
2020. júl. 8. 19:17
Hát ez nem hangzik valami biztatónak de ne idegeskedj mert azzal csak ártasz magadnak,továbbra is kíméld magad pihenj sokat semmi emelés!!! Kitartást!
2020. júl. 8. 16:42
A doktornő újra megvizsgált, megnézett+hüvelyi uh. Meg mutatta nekem is, elmagyarázta, hogy nem lát ott semmilyen galibát, nem tudja, mi lehet a probléma. Más orvosokkal is konzultalt telefonon. Várunk még egy hetet, és ha nem leszek jobban, kontrollra az operáló orvoshoz kell menni.... Hát, nem nyugodtam meg, sőt 😞
49390. Klarissza71 (válaszként erre: 49389. - Zsuzsanna74)
2020. júl. 8. 10:45
Nincs mit köszönnöd Zsuzsa! Higgy benne,hogy minden rendben lesz! Várjuk az eredményed írj!
49389. Zsuzsanna74 (válaszként erre: 49388. - Klarissza71)
2020. júl. 8. 09:40
Köszönöm szépen Klarissza! Ma megyek kontrolra.Meglatjuk, mit mond az orvos, nem vagyok nyugodt egyáltalán.
49388. Klarissza71 (válaszként erre: 49387. - Zsuzsanna74)
2020. júl. 7. 23:23
Igen nekem már a műtét után volt pecsételő vérzés,én csütörtökön leszek 5 hetes!
49387. Zsuzsanna74 (válaszként erre: 49384. - Klarissza71)
2020. júl. 7. 16:33
Klarissza szia, még egy kérdésem lenne, hogy az operáció után rögtön pecsételő vérzés jelentkezett, mert nekem 3 hétig egyáltalán semmi nem volt, utána kezdődött,Ma vagyok pont 5hetes. Köszi a választ, már így is rengeteget segítettél.
49386. Zsuzsanna74 (válaszként erre: 49383. - Masni66)
2020. júl. 7. 16:29
Szia Masni, kicsit megnyugtattal, hogy a te dokid azt mondta, hogy a vérzés 6hetig normális. Az én doktornőm azt mondta, nem tudja, honnét szivárog és pont úgy néz ki mintha véletlenül bent hagyták volna egy tampont. Ezért is parázok. Most 2 napja kicsit jobb, de igyekszem nem sokat mozogni, mert akkor úgy vettem észre, hogy jobb de hát nem ez a megoldás. Holnap megyek kontrollra, izgulok, mit fog mondani a doktornő, mert a múlt héten azt mondta, ha nem változik vissza kell menni, ahol operaltak. Ma vagyok 5 hetis. Szerintem meg ne is nagyon hajolgass, csak majd később, úgy a hatodik hét után lehet elkezdeni próbálgatni, ahogy az ember érzi, legalábbis nekem ezt mondták.
49385. Masni66
2020. júl. 7. 13:08

#hegmasszázs


Sziasztok!


A napokban láttam ezt a videót face-n, belinkelem, hátha vkinek haznos lehet a csoportban:


[link]


Bár a videóban a pácienst szülés utáni hegekkel kezelik, elhangzik benne, hogy nem csak szülés utáni és nem csak hasi hegek esetén hasznos a módszer.


Én megúsztam ugyan laparral, de többen vagytok, akik nem.


Szerettel ajánlom figyelmetekbe.

49384. Klarissza71 (válaszként erre: 49382. - Zsuzsanna74)
2020. júl. 7. 09:30
Szia Zsuzsi! Én most léptem az ötödik hétbe a műtétem után és most múlt el a pecsételő vérzésem! Hajolni már tökéletesen tudok persze nekem laparoszkópos műtétem volt méhem és a petevezetőket vették ki többi maradt , főzök mosok de a nagy takarítással még várok emelni nehezet nem emelek max 3 kg ezek mellett sokat pihenek! Légy türelmes és lassan helyre jössz te is sok pihenés és séta!! Mielőbbi gyógyulást!
49383. Masni66 (válaszként erre: 49378. - Zsuzsanna74)
2020. júl. 6. 23:38

Szia Zsuzsi, remélem jobban vagy!


Az én dokim is azt mondta, hogy 6 hétig vérezhetek, teljesen rendben van, de a tampon az tilos.


Helyesen tetted, hogy visszamentél, megnyugtató, hogy megvizsgált a dokid és írt is fel rá valamit.


Az előzményeket olvasva megértem, hogy aggódsz, de ha mérséklődött a vérzés, ne parázz rá,gondolom az a gél sem hat azonnal.


A 7 napos kontrollra remélem sokkal jobban leszel!


Nekem júni 12-én volt ugyanilyen műtétem.

Nagyon kevés vérzés volt, szinte csak azon másnapokon, amikor azt hittem, hogy ezt-azt meg tudok már csinálni...de nem 😢 .


A 4.hetemetet töltöm, és bár már nem kőkemény és totál puffadt a hasam, hajolni nagyon nem tudok és ülni se sokáig, pedig laparral műtöttek.


Szóval - így vagy úgy - de szinte mindannyian megküzdünk az első hetek kihívásaival.


Nagy segítség, hogy az előttünk járók, biztatóan mind az írják, hogy megérte.


Reméljük idővel mi újak is így látjuk majd.

49382. Zsuzsanna74 (válaszként erre: 49381. - Kajszi72)
2020. júl. 6. 03:32
Nagyon köszönöm a válaszodat.Sokat segit ez a fórum. Kár, hogy a műtét előtt még nem tudtam rólatok, de így is nagy segítség. Sajnos a vérzés azóta is tart, holnap lesz 2 hete. Ilyen hosszan is lehet menstruációs vérzés? Hol tiszta vér, nyalkas néha barnás. Ha többet vagyok fent, akkor több van, már nem merek mocorogni. Ugye februárban 2-szer is operaltak, egy polipot vettek ki, de sajnos a műtét nem sikerült,egy hétre rá újra elontott a vér, ezért újra csináltak. Már attól félek, hogy a mostani nagymutetem után megint visszakerulok😒
49381. Kajszi72 (válaszként erre: 49378. - Zsuzsanna74)
2020. júl. 5. 12:57
Szia. Mindannyiunknak azt mondták a dokik, hogy 6 hétig belefér a tisztuló vérezgetés. Ciklusoddal mi a helyzet? Mert ha petefészek és méhnyak maradt, akkor lehet mini menstruáció, amit a méhnyakon maradt méhsejtek okoznak, akik reagálnak a ciklus hormonális parancsaira még egy ideig. Kalap kakit mindenhez!🌻
49380. Kajszi72 (válaszként erre: 49379. - Bizakodó)
2020. júl. 5. 12:52
Ha úgy csinálod, hogy többször totyogsz, vagy csak talpon vagy negyed-fél ótrákat, utána fekszel, amíg jól esik, akkor könnyebb visszaerősödni. Így a mozgást mindig követi a pihenés, a regenerálódás, az ember kedve is jobb lesz. Aztán ahogy erősödsz, megnő a totyogó idő és csökken a pihenősdi. Nem szabad túleröltetni a dolgokat, érzi azt az ember, hogy a teste mire vágyik. És most ennek van prioritása. Kalap kakit és sok türelmet! 🌻
49379. Bizakodó
2020. júl. 4. 18:22

Én egyet vettem észre ha sokat feküdtem akkor következő nap alig volt erőm elhagyni az ágyat.Ha egy kicsit fent voltam és jöttem-mentem a házban akkor következő nap nem volt semmi baj és persze az éjszaka is könnyebb volt.Én azt érzem,hogy napról,napra egyre erősebb vagyok, remélem ez marad is így.

Az előttem író után egy kicsit bepánikoltam,hogy mi az a vérzés, újra kellett műteni stb,hogy még így is járhatok?

49378. Zsuzsanna74 (válaszként erre: 47108. - Linda1977)
2020. júl. 4. 10:44
Sziasztok, régóta olvasgatlak benneteket. Az 5. Hétnél járok.Most olvastalak, igaz, már nem most volt, mi lett a pecsételő vérzéssel. Mert nekem ugyanúgy nem volt 3 hétig semmi, utána kezdtem el nagyon kevés, piros pecsételő verzessel. Elmentem dokihoz, azt mondta, ez még belefér. De tovabbra sem múlt el, erősebb lett, hogy piros vér, hol barnás, van hogy fel napig nincsen. Újra elmentem megvizsgált, ulzrahang meg minden. Nem talált semmit, most kaptam gélt 7 napra, utána kontrola, de ugyanúgy vérzek, nem sok, de mindig van. Nagyon idegesít, ebben az évben már 2-szer műtötték februárban, aztán ez az utolsó műtétem júniusban volt. Nekem a méhnyak, petefészkek maradtak, méh, petevezetők mentek. Bocsi, ha hosszúra sikerült.
49377. Masni66 (válaszként erre: 49361. - Bizakodó)
2020. júl. 3. 21:44

Kedves Bizakodó,

tudod, a név kötelez, és reméljük ez igaz az itteni azonosítókra is.

Szóval bár a "küzdve küzdj"-ből bőven kijutott Neked,ne feledd, hogy te Bizakodó vagy, tehát innentől bízva bízz és erősödj ezerrel!

Az már fél siker a mielőbbi teljes gyógyuláshoz.

49376. Masni66 (válaszként erre: 49374. - Yallah2)
2020. júl. 3. 21:33

Úgy legyen Yallah, sikerüljön mindannyiunknak!

Ügyes voltál a célkitűzésekkel, jo ötlet, köszönöm, bevezetem én is.

Eddig " csak úgy" sétáltam,és ha kezdtem fáradni, gyorsan visszfordultam.

Egy esetet kivéve,amikor annyira megkívántam egy fagyit, hogy elmásztam a közeli fagyizóig.😄 No az merész cél volt, de a fagyival még haza is tudtam jönni.


Örülök, hogy a lányok neked is tudtak segíteni és - ha nehezen is, bár tudjuk, hogy vágással nehezebb- összeszedted madad.


Klassz ez a csoport, örülök, hogy rátok találtam ❤

49375. yallah2 (válaszként erre: 49373. - Bizakodó)
2020. júl. 3. 13:38
Az ülófürdő inkább a hosszas kádban pancsolást jelenti, és s a felszálló fertőzéses megakadályozása a célja. De nem jelenti azt, hogy mondjuk 2 hét után ha beülsz a kádba és úgy fürdesz meg, rövid ideig, azt nem lehet. A diéta alatt pedig azt értjük, hogy semmi puffasztó székletfogó zsíros nehéz ételt ne együnk mert ilyenkor a belek keresik az új helyüket.
49374. yallah2 (válaszként erre: 49372. - Masni66)
2020. júl. 3. 13:28
Igazán nincs mit! Valóban az első két hétben nem sokat voltam lent. De aztán mindig kitűztem magam elé célokat, hogy meddig kell elsétálnom. Na az is nehezen ment mert egyszerűen be voltam pánikolva a szédülés miatt. Boltba nem mertem menni mert úgy éreztem elájulok. De ez pánik volt és legyőztem. Itt a lányok segítettek. Engem vágtak és baromi nehezen szedtem össze magam. De sikerült. Mindenkinek sikerül! Csak kell hozzá vagy 2 hónap!
49373. Bizakodó
2020. júl. 3. 08:30

Köszönöm,hogy ennyire aggódtatok.

Ja és még a kórházban volt egy apróság, 4 egység vért kaptam és ki lenne az a szerencsés akinek megáll és akkor is új vénát kell szúrni, hát persze,hogy Én.

A dokim azt mondta szépen lassan kezdjem a régi életem élni persze fizikai munka nem,de apróságot 3 héttől már javasolnak mint a teregetés,de ha a kosarat más viszi ki akkor hamarabb is.2 dolgot nem igazán értek, az egyik ez a szigorú diéta, a másik meg,hogy 6 hétig miért nincs ülőfürdő?

49372. Masni66 (válaszként erre: 49363. - Yallah2)
2020. júl. 2. 22:06

Szia Yallah,

hú, a 4.emelet szép kihívás lehetett.


Nagyon köszönöm, hogy írtál, a frászt hozta rám az ismerősöm ezzel a lépcsőzéssel.


Gondolom azért az első hetekben azért nem sokat " szaladgáltál" le sétálni.


Sztem 4 emelet nekem még most is csak több részletben ( kempingszékes) pihenőkkel menne.


Remélem gyorsan, szépen rendbejöttél, és erősebb lettél, mint előtte.


Még1x köszönöm Yallah és minden jót neked:

Masni

49371. Masni66 (válaszként erre: 49365. - Kajszi72)
2020. júl. 2. 21:52

Kedves Kajszi,

nagyon köszönöm, hogy írtál!


Akkor vagyunk páran tetőteres lépcsőzők, megnyugtat, hogy ez belefér az " óvatosan gyógyulunkba", kedves tőled, hogy megosztottad a tapasztalataidat.


Imádom a " védjegyedet" , a kalap kakit!


Remélem, hogy mindannyiunknak jut majd szerencséből éppen elegendő.


Meg is dolgozunk érte, ugye lányok?


Kajszi, még1x köszi,

Masni

49370. Masni66 (válaszként erre: 49368. - Katusa2)
2020. júl. 2. 21:38

Kedves Katusa,


No akkor kölcsönösen megnevettettük egymást :-) !


A gyök kettös futószámod banyatankos előzése is jó humorérzékre és kiegyensúlyozott lélekre vall, én is jót kacagtam rajta.


Bár én 3 hetesként még visszafogottabban tettem.


Nagyon örülök, hogy jobb lettél, mint új korodban,ügyes voltál, szeretettel gratulálok!


Az én dokim szó szerint azt mondta, hogy jelentős életminőség javulást fog eredményezni a műtét, csak legyek türelmes a felépülési idő alatt.


Minden előttünk járónak köszönöm a bíztatást, a még sorban állóknak és lábadozóknak pedig kitartás és türelem,


reméljük, hogy számunkra is jobb életminőséget terem.


Ui:

egy remek ötletet láttam a klinikán: folpack-kal csavarta körbe a derekát egy szobatársam fürdés előtt.


Nagy pancsolást az sem bír, de mégis bátrabban tudjuk vele a tus mellett előadni a cicamosdás magánszámainkat.

Tündér volt, meg is örököltem tőle a tekercset, amikor hazaengedték.


Virtuális ölelés:


Masni

49369. Katusa2 (válaszként erre: 49361. - Bizakodó)
2020. júl. 2. 20:51
Szia Bizakodó! Én is sajnàlom, hogy nem volt egyszerű a kezdet, de túl vagy a nehezén, koncentrálj a gyógyulásodra! És pihenj nagyon sokat. Nemsokára a rossz dolgok elhalványulnak és csak a jó marad😊
49368. Katusa2 (válaszként erre: 49360. - Masni66)
2020. júl. 2. 20:49

Masni, jót nevettem, mert eszembe jutott a csigák is huss-ot olvasva, mikor még csoszogtam gyök kettővel az utcán, és egy kb 80 éves néni a ,banyatankot’ húzva úgy leelőzött, hogy porzott utána az út😀😂


Én már több, mint 10 hónapja túl vagyok az eseményeken, és tényleg mondhatom, hogy jobb vagyok, mint újkoromban, minden szempontból! ☺️

Mindenkit ez ösztönözzön, aki még vacilál rajta, hogy műtét vagy sem... életminőség javulás!!


Jó totyogást és gyógyulgatást!😇

49367. Kajszi72 (válaszként erre: 49366. - Kajszi72)
2020. júl. 2. 19:47

Hoppá...

Szóval a lényeg, hogy már otthon vagy, a sebed is gyógyul -pedig 2x gyepálták meg - szépen, lassan visszaerősödsz majd. Nem hajt a tatár, próbálj meg nagyon türelmes lenni magadhoz.

Biztos vagy benne, hogy a veséd fáj? Mert ha ugyanabban a legkényelmesebb pózban fekszik az ember, akkor amiatt is fájhat a derekad, főleg, ha most kezdtél jobban mocorogni. Nagy kalap kakit és sok türelmet meg jó totyogást!🌻

49366. Kajszi72 (válaszként erre: 49361. - Bizakodó)
2020. júl. 2. 19:37

Szia! Jó, hogy bejelentkeztél, az emberlánya csak rágja a körmeit itten. 😀

Próbáld elfelejteni azt a kórházi herce- hurcát.

49365. Kajszi72 (válaszként erre: 49358. - Masni66)
2020. júl. 2. 17:03

Szia. Én is tetőteres voltam. Szépen lassan le meg feltotyogtam, ugyanúgy, ahogy Te. Soha nem fogom megérteni a vészmadarakat...

Figyeld a tested, ha jelez a pocód, hogy elég volt a melóból, akkor fekvés és pihi. Kalap kakit mindenhez, sok türelmet! 🌻

❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook