Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... ❯❯
49336. yallah2
2020. jún. 16. 11:04
A Mi nőgyógyászatunkon nincs őrző. Sima kórterembe kerültem vissza de ott is szoros megfigyelés volt. Már amit felfogtam abból a napból.....
49335. Kajszi72 (válaszként erre: 49332. - Bizakodó)
2020. jún. 15. 21:40

Ha van széklet, akkor az azt jelenti, hogy sikeresen újraindult és jól működik az emésztőrendszer.

Kb. 40 órán át nem fogsz enni, utána is keveset, pépeset, de a 4. napra majd mindenki produkál már valamit.

Az őrző egy olyan kórterem, amelyik direkt a műtéten frissen átesetteknek van felszerelve. Minden ágy gépekkel, hogy figyelhessék a test működését, és kizárják a zavaró tényezőket, mint pl. a látogatói hordák. Általában közvetlenül a nővérpult mellett van. Hasi vágással egy nap őrző, aztán saját lábon séta a szobába.

A minél előbb engednek haza kórházi legenda, létezik protokoll, előírás és szabályzat is, nem beszélve a beteg általános egészségi állapotáról.

De igazából tök mindegy, hogy 4,5 vagy 6 nap a kórház, első héten mindenki lekvár üzemmódban létezik, otthon is. 😁 Kis idő és jössz afterpartizni... Kalap kakit!🌻

49334. Klarissza71 (válaszként erre: 49332. - Bizakodó)
2020. jún. 15. 21:32
Jó nagy kalappal neked!Másfél nap nem ehetsz a műtét estéjén már kekszet vagy ropit amit viszel magaddal ehetsz ( Én TUC mini kekszet vittem) és másnap rendesen kapsz enni! Igen az ilyen műtétesek mind mennek az őrzőbe ,én pl hányással tértem magamhoz az altatásból! Itt Nyíregyházán a laparoszkópos műtötteket harmad nap engedik haza ha nincs láz vagy egyéb Akit felvágnak azt minimum 5 nap ha van széklet ha nincs akkor nem engedik haza!
49333. Tim70 (válaszként erre: 49332. - Bizakodó)
2020. jún. 15. 21:31

Szia Bizakodó!

Igen a műtőből az örzőbe kerülnek műtét után a betegek (kivéve ott ahol nincs örző. Már nem emlékszem ki, de volt akit olyan helyen műtöttek ahol az osztályra jerültek a műtét után).

Csak a műtét előtti nap nem ehetsz, utána már kimélőt igen. A széklet beindulása a bélműködés elindulása miatt fontos, nincs e elzáródás stb a műtét után. Mind megküzdöttünk vele. Az összes praktikát be fogod vetni Te is. Fontos, hogy csak a kórházi kosztot edd, nincs szükség pótlásra. Tiloss a gyümölcs különösen a citrusfélék (narancs...) és az apró magvasok (eper, málna, ribizli...). Semmi puffasztó, mindenből kimélő. Sportkupakos víz és espumizan ne maradjon otthon.😉

Nyugi minden rendbe lesz.

Az erő legyen veled.

Üdv: 💖 Timi

49332. Bizakodó (válaszként erre: 49328. - Klarissza71)
2020. jún. 15. 19:12

Holnap reggel bevonuló van, ma mindent megcsináltak. Nem értem ezt,hogy ha van széklete csak akkor mehet haza, ez mit számít, ehhez nagyon nem értek. Azt az egyet viszont nagyon nem értem ha több napig nem ehet az ember akkor mitől lenne széklete. Annyit tudok,hogy most rengetegen várnak műtétre és minél előbb mindenkit engednek haza.

Mindenki bekerül az őrzőbe?

49331. yallah2 (válaszként erre: 49327. - Bizakodó)
2020. jún. 14. 20:03
Várunk!
49330. Tim70 (válaszként erre: 49329. - Ddöncike)
2020. jún. 14. 20:00

Szia Ddöncike!💖

Nem vesztem el itt vagyok, hidd el aki segítséget kér annak most is segítek akár itt nyilvánosan akár privát üzenetbe.😂

Igazából annyi mindent leírtam már az elmúlt 2 évben, hogy legtöbbször ismételni tudnám csak magam.

Az bejegyzéseimet visszaolvasva elég sok mindenre választ lehet találni. De ez igaz bármelyik régi "öreg csapattagra".😊

De nyugodtan bombázzatok minket kérdésekkel, vagy bármivel amire kiváncsiak vagytok.🤗, segítünk, csak türelem mert a munka világa beszippantja az embert és nem mindig tudok/tudunk azonnal válaszolni.

Szóval mint látjátok a műtét után teljes normális életet fogtok élni, no para.

Egy nagyon fontos amit sokszor írtam már ha nem is ebbe a formába: nem vagyunk orvosok és sürgős esetbe nem pótoljuk válaszainkkal a szakszerű orvosi ellátást.(ez az oka, hogy néha nem irok semmilyen kommentet az esetleges kérdésekre).

Ezért kérem a "nagyon fáj, nagyon vérzek, lázasvagyok..stb kérdésekre ne itt akarjatok választ kapni, irány az orvos.(szerintem ezt írhatom nyugodtan a régi öregek nevébe is).

Bocsi ha valakinek beletapostam a lelki világába, de szerintem inkább hívjuk az orvost néhányszor feleslegesen, mint egyszer későn.

Üdv: 💖Timi

49329. ddöncike
2020. jún. 14. 18:21
Tim70! Hol vagy?! Sokkal többet segítettél mindenkinek! Nekem is!!! Írhatnál, a mostani sorstársaknak! Puszi.
49328. Klarissza71 (válaszként erre: 49327. - Bizakodó)
2020. jún. 14. 12:40

Én szerdán feküdtem be és csütörtökön műtöttek! Előtte nap adják a hashajtót és ha kell csinálnak EKG-t amit nekem az altató orvos nem csinált meg mikor voltam vizsgálatra! Kedd déltől már nem ehetsz semmit inni max éjfélig legalábbis itt Nyíregyházán így volt! Itt akit felvágtak kb 5 napra engedik haza de csak akkor ha már van széklete ha nincs akkor nem mehet haza! Én Laparoszkópos műtétes vagyok fájdalmam elviselhető volt ,műtét után az őrzőbe vittek ott voltam másnap vizitig aztán mehettem vissza szobára!Szombaton haza is engedtek kedden megyek varratszedésre!

Kitartást és jó nagy kalappal neked ne félj nem fogsz érezni semmit!!!

49327. Bizakodó
2020. jún. 14. 12:22
Köszi a biztatást. Az exacyl most megállította, hétfőn vizsgálatok,altató orvos, vírus teszt stb, majd kedden befekvés azt nem értettem már reggel korán miért ha csak szerdán műtenek, de ezt Ők biztos jobban tudják, szerda és remélhetőleg túl leszek rajta.Egy kicsit izgulok,hogy műtét után mennyire fog fájni, azt mondták annyira,mint a császárom amire nem emlékszem,mert 1 hét intenzív gépeken kívül semmire se emlékszem. Eszem a zöldség,gyümölcs, vitamin vas tartalmű gyümölcslé, céklalé, hogy valami alakuljon. Azt mondta az orvos,hogy annyi műtétes lett,hogy amint tudnak kénytelenek lesznek hazaengedni,mert ágyhiány van.Most itt tartok,gondolom majd műtét után lesz időm és akkor jelentkezem. Köszi mindenkinek mindent.
49326. yallah2
2020. jún. 13. 15:43
Bizakodó! Ha már így alakult, már tényleg nem sok van a műtétig, akkor legalább rágcsálj némi Maltofert hogy legalább vérszegénnyé ne válj! Hacsak eddig még nem tetted. 😊
49325. Klarissza71 (válaszként erre: 49324. - Bizakodó)
2020. jún. 12. 09:39
Nem irigylem a helyzeted akkor kitartást lassan itt a műtét ideje azután megkönnyebbülsz jobb lesz! Addig is jó nagy kalappal kívánok neked!
49324. Bizakodó (válaszként erre: 49321. - Klarissza71)
2020. jún. 12. 07:57

A győri kórházban ami megy lehet más sem menne oda.


2 éve rakták fel semmi panaszom nem volt , most már a mioma olyan méretre növekedett 2 hónap alatt,hogy ez csinálja a bajt.Nem mehettem volna be a kórházba ,mert nem biztos,hogy kiengedtek volna időbe és a műtétet meg el kellett volna halasztani,mert így nem mehetek, ez szabály amit nem tudom ki hozott,de azzal is Én szívnám meg.A következő műtéti időpont meg 3 héttel a műtétem után lenne azt meg nem.

49323. Bizakodó (válaszként erre: 49320. - Kajszi72)
2020. jún. 12. 07:51
Én hiszek Neki és másik dokinak is mivel ez most 3 doki véleménye volt és ha még 1 mondta volna,de függetlenül 3 az már szerintem elhihető
49322. Bizakodó (válaszként erre: 49319. - Yallah2)
2020. jún. 12. 07:49
Igen már ez visz napról-napra előre.
49321. Klarissza71 (válaszként erre: 49314. - Bizakodó)
2020. jún. 11. 21:34

Egyáltalán mikor tették fel neked a spirált?

Igaza van Kajszi72 nek én a helyedben elmennék a helyi kórházba ez nem normális dolog ami veled van én biztos,hogy nem kínlódnék ennyit én 1 hónapig húztam Februárban a vérzést aztán mentem a nőgyógyászati sürgősségire ott azonnal kiírták a küretet rá két hétre megjött a szöveteredményem és eszembe se jutott,hogy hormonális spirállal kísérletezzek megmondta az orvos,hogy az nem 100% így döntöttem a méh és petevezeték kivételnél ma egy hete műtöttek és vége a küszködésnek!!!

49320. Kajszi72 (válaszként erre: 49317. - Bizakodó)
2020. jún. 11. 20:58

Fasza. Azt ugye tudod, hogy nem véletlen, hogy a spirált nőgyógyász távolíthatja csak el, kisműtéttel és a protokoll szerint ottalvós a buli, a megfigyelés végett.

Továbbra is fenntartom amit írtam. Ha progeszteron mellett mészárszékezel már több napja, akkor irány az orvos. És lehet, hogy abban a kórházban csak vérzéstcsillapítanak, de más kórházakban mást is szoktak tenni, akár tervezett műtét előtt is, ahogy a beteg állapota megkívánja. A beteg állapotát pedig távolbalátással sajnos nem lehet megállapítani, akármekkora májer is az a Te dokid. ❤

49319. yallah2 (válaszként erre: 49315. - Bizakodó)
2020. jún. 11. 20:26

Igen. Megértjük. De TE azért mégy oda, hogy rendbe tegyenek. Max 5 nap az egész.

Lényeg, hogy Te rendbe gyere és ne kelljen a mészárszékkel foglalkozni, hanem némi pihenés után újult erővel dolgozhass. Nincs már egy hét sem és túlesel rajta!

49318. ddöncike (válaszként erre: 49311. - Kajszi72)
2020. jún. 11. 19:54
Kajszi72! Nem vagy egyedül, szolidarítok. 😥🤔
49317. Bizakodó (válaszként erre: 49316. - Kajszi72)
2020. jún. 11. 19:50
már kedden megtörtént a teljes kilökődés, átéltem a tusolóban megbeszéltem a nőgyógyásszal,hogy most csak vérzéscsillapítót kapnék ott is ,mert nem nyúlnak hozzám,mert szerdán műtét és ilyenkor csak vérzést csillapítanak.
49316. Kajszi72 (válaszként erre: 49314. - Bizakodó)
2020. jún. 11. 19:07

Hormonális spirállal mészárszékezel?

Ha nem csillapodik, akkor irány a helyi kórház!

Az ilyen darabos vérzésnél mindig van szünet, azalatt a vér a méhben marad, ott alvadni kezd, majd egyszercsak kilökődik az egész cuccos. Soha nem élénkpiros, hanem bordós színű, a nagyja nem friss vér. A stressz nem lesz kisebb, lehet jobb lenne, ha látna egy nődoki, nem csak a távoli telefonos doktorra támaszkodnál. Egyrészt, ha kell, akkor cselekednek, ha meg nincs gáz, akkor megnyugszol egy kicsit.

49315. Bizakodó
2020. jún. 11. 18:14
Hol lecsökken, hol fellobban a vérzés mennyisége, de szerintem ez attól is függ milyen az idegállapotom. Vállalkozó vagyok és mostanában csak a bajok jönnek,mellette meg még építkezünk is. Nagyon bepánikoltam már jó lenne túl lenni rajta. Tele vagyok még kérdéssel, félelemmel,tanácstalansággal.Tudom írtátok,hogy nem kell sietni ki a kórházból,de hogy értsétek nem az a baj,hogy bent kell lenni hanem egy fájdalmas történet. Édesapám nem régen vesztettem el és 2 és fél hónap kóma és kórházba járás után már a kórház szó hallatán is görcsbe rándulok meg a sírás szélén vagyok.Így már ezt is értitek miért van.
49314. Bizakodó (válaszként erre: 49308. - Kajszi72)
2020. jún. 11. 18:08
azért nem kaptam,mert fent van még a spirál is és minden együtt nem jó
49313. yallah2 (válaszként erre: 49311. - Kajszi72)
2020. jún. 11. 14:08
Na igen! Hastánc! Szeptember óta nincs óránk! Otthon egyedül meg nem olyan. De nem sokáig, mert jövőre versenyre megyek és úgy döntöttem jó kis dobszólót táncolok. Na akkor majd lerázódik bájháj! :)))))
49312. 5e7dda63a2 (válaszként erre: 49310. - Kajszi72)
2020. jún. 11. 08:07

Nagyon köszönöm Kajszi.:)

Legyen szép napja mindenkinek.:)

49311. Kajszi72 (válaszként erre: 49306. - Yallah2)
2020. jún. 11. 00:40

Yallah, ha jó formában vagy, akkor ugyanmá', elhastáncolod ami tényleg fölös, a maradéknak meg veszel néhány kedves új ruhát.😁

Köll egy kis horror? 3 hét, cirka 10 kiló hopp, hüjjjje ösztrogén! Úgy utálom már a jobb petefészkem, hogy se jelzőm, se hasonlatom nincsen.😂

49310. Kajszi72 (válaszként erre: 49303. - 5e7dda63a2)
2020. jún. 10. 22:35

A Vagisan egy általános állapotjavító kence, nem csak a szex miatt fontos, hanem mert a hüvely nyálkahártyája egy védelmi vonal is a testünkben. Az elvékonyodott nyálkahártya nem bírja a strapát.

Ezért szexhez pluszban jó ha használsz sikosítót, ezekből van vízbázisú és szilikonos is, kinek ez, kinek az a jobb. Tényleg sokat segít és semmi szégyelni való nincs benne.

49309. Kajszi72 (válaszként erre: 49307. - Szil7)
2020. jún. 10. 22:25

Szia. Megmaradtak a petefészkek, nem jön az a banyakór olyan gyorsan... A szexbe vissza kell majd rázódni, fokozatosan, ésszel. Fejben dől el sok minden. Engedd el a méhed, köszönd meg neki a dolgos éveket és búcsúzz el tőle.

És érezd magad nagyon szerencsésnek, hogy 10 év endometriozist és mészárszéket megúsztál méhtestrák és egyéb szörnyűségek nélkül.

Napról napra jobban fogod érezni magad, visszatér az erőd, és szépen lassan rájössz, mert megéled, hogy mennyivel szebb és nagyobb a világ a vérzések és a fájdalmak nélkül. Sok türelmet és kalap kakit mindenhez!🌻

49308. Kajszi72 (válaszként erre: 49304. - Bizakodó)
2020. jún. 10. 22:12
A Norcolut hormon gyogyó, progeszteron van benne. A hormonális irányítást befolyásolja. Te vérzéscsillapítót szedsz, amit pont telibeszar a szervezeted, ha a progeszteron hiány nagyon erős.
49307. Szil7
2020. jún. 10. 22:04

Sziasztok,

43 éves vagyok 2 gyerekem van. Egy hete műtöttek, adeno és miomák miatt kellett kivenni a méhemet vm. endomezriózist találtak a hashártyán is. Eltávolították a petevezetéket és a méhnyakat is. Mire idáig eljutottam már kb. 10 éve küzdöttem már erős darabos vérzéssel, kismedence fájdalommal és súlyos vérszegénységgel. 2019. novemberben volt egy hysterscopia, amikor a szövettanból derült ki, hogy nem csupán miomáról van szó, hanem ez bizony adenomiózis. Szedtem fog.gátlót, de nagyon görcsöltem, majd zafrillát amitől folyamatosan véreztem, hol kicsit, hol pedig úgy ömlött,hogy nem tudtam dolgozni menni. Olyan fájdalmaim voltak, hogy többször a nőgyógyászati ügyeleten kötöttem ki. Fél év után mondtam a dokinak, hogy kezdjünk valamit mert ezt így nem bírom. Azt mondta, hogy nagyon beteg a méhem, nem reagál jól a hormonokra, nincs más, mint ki kell venni. Sokkolt a dolog, ezért elmentem még két másik orvoshoz is, akik szintén ezt javasolták, így el kellett fogadnom. Egy hete volt a műtét, túl vagyok rajta. Lelkileg megvisel, pedig úgy menetem be, hogy végre visszakaphatom az életem. Félek mi lesz, hogyan működik majd a szex, túl korán jön majd a menopauza stb.

❮❮ ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook