Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... ❯❯
49353. yallah2
2020. jún. 22. 17:39
Bizakodóról tudtok valamit?
49352. Maricsui
2020. jún. 22. 12:17
Sziasztok Mária vagyok 42 éves sajnos méhnyakrákot állapitotak meg nálam voltam vizsgálatokon vastagbél tükrözés hólyag tükrözésen tumor vérvételen az eredmények jók lettek a vérvétel a cea 125 az 69 kérdésem lenne milyen kezzelés vár rám kösszönöm
49351. Konzerv (válaszként erre: 49349. - Kajszi72)
2020. jún. 20. 11:21
Köszönöm szèpen😉mindent megteszek a gyógyulás érdekében.
49350. bircike79 (válaszként erre: 49348. - Kajszi72)
2020. jún. 19. 22:48
Köszönöm szépen 😊
49349. Kajszi72 (válaszként erre: 49347. - Konzerv)
2020. jún. 19. 21:01
Szia. 6 hétig normális, de mivel neked a hüvely is érintett, ha erősebb lesz, vagy szagosabb, fáj, vagy csak idegesít, hívd fel a dokit. Gyors gyógyulást és sok türelmet, meg a kalap kakit hozzá!🌻
49348. Kajszi72 (válaszként erre: 49346. - Bircike79)
2020. jún. 19. 20:50

Szia. Azt szokták mondani, hogy a vérezgetések, tisztulások 6 hétig normálisak.

Ha maradt a méhnyak és a petefészkek, akkor a ciklusod tovább működik. A méhnyakon általában maradnak a méh sejtjeiből és ezek reagálnak a ciklus hormonális parancsaira. Szóval van menstruáció, de csak maszatka a klotyópapíron, nem olyan, mint régen. Ez aztán idővel kevesebb lesz, majd megszűnik.

Ha a petefészkek jól működnek, akkor a menstruáció előtti tünetek is maradnak ( már ha voltak), cicifeszkó, zabálhatnék, vizesedés, egyebek. Gyors gyógyulást, sok türelmet és kalap kakit mindenhez! 🌻

49347. Konzerv
2020. jún. 19. 19:25
Sziasztok! Június 11-én eltávolították a mèhem a petevezetõket,a vakbelem,a hüvelybõl vàgtak,ès a vègbelembõl is,mind endometriózis miatt.Laparral műtöttek,de a bikinivonalban van egy 10cm vâgás.Fájdogál mèg kicsit a sebeknèk.A kèrdèsem az lenne,hogy meddig normális enyhe váladèkozás a hüvelybõl.
49346. bircike79
2020. jún. 19. 10:33
Sziasztok! Én is túl vagyok végre a műtéten. Június 4.én műtöttek 4 napot voltam intenzíven aztán 5 napot sebészeti osztályon. Egy daganatot vettek ki a vékonybélnél volt egy pedig beszőtte a méhemet ezért azt is eltávolították valamint a vastagbélből is ki kellett vágni egy darabot. Tegnap kiszedték a varratokat.A vágásom szépen gyógyul ami a szeméremcsonttól majdnem a mellkasom alattig ér függőlegesen. A drain cső helye is szépen gyógyul bár időnként nagyon fáj csakúgy mint a vágás. Dehát mégcsak 15 napos vagyok tudom ehhez idő kell nem kevés de türelmes vagyok. Szövettan még nincs kész. Viszont műtét után 11 nappal pici narancssárga folyásom volt ami mára picit inkább világos vér színű egyenlőre kis mennyiségű. Kérdeztem a nőgyógyászomat is meg a sebésze et is szerintük belefér. Van néha enyhe mensi szerű fájdalom is. Petefészkek és a méhnyak is maradt. Csak azt nem értem honnan jön a vérzés és miért erre nem kaptam választ csak annyit hogy műtöttek és nagy műtét volt🤔. Valamint zsibbad a könyökömről a bal kéz 4-5ujjam doki szerint a műtét utáni fekvéstől amit az intenzíven töltöttem. Volt valakinek hasonló tapasztalata műtét után?
2020. jún. 16. 15:56

Sziasztok! Ma voltam varrat szedésen és meglett a szövet eredményem is hála istennek jó nincs rosszindulatú dolog de volt a műtét előtt méhnyak gyulladás, polip és mióma ugye mi telhetetlen vagyok!?

Szép délutánt mindenkinek! :)

49344. Kajszi72 (válaszként erre: 49341. - Bizakodó)
2020. jún. 16. 14:41

Nem kell kaja pluszba, max ropi vagy kréker. Inni nagyon fontos. Ha hidratált a szervezeted, a sebgyógyulás is gyorsabb.

Valszeg eddig nem volt ennyit csesztetve a vénád a karodban, most meg igen.

Nekem a kézfejemben volt 2 branül, mert az én vénáim bujdokolnak, így egyszerűbb volt nekik.

49343. yallah2 (válaszként erre: 49341. - Bizakodó)
2020. jún. 16. 13:06
Ez azért van, mert a műtéthez is kell vénabiztosítás. Infúzió esetleg transzfúzió, műtét után vérvétel, gyógyszerek stb. Ha szétmennek a vénáid akkor ez jobb megoldás.
49342. yallah2 (válaszként erre: 49339. - Bizakodó)
2020. jún. 16. 13:02
Tej és Cappy rostos nekem bevált. Decsak a 3 napon ittam ezeket.
49341. Bizakodó (válaszként erre: 49340. - Kajszi72)
2020. jún. 16. 12:58
De akkor hozassak is be valamit enni?Ivás lesz a nehéz,mert Én amúgy se szoktam sokat inni, járkálással nem lesz gond.Most mondták,hogy a vizsgálatkor a kontrasztanyagos ct-kor meg tegnap a vérvételnél szétment a vénám és most csinálnak nyavaját a nyakamnál. Eddig semmi baj nem volt a vénámmal.
49340. Kajszi72 (válaszként erre: 49339. - Bizakodó)
2020. jún. 16. 12:24
Igyekezz megenni a lehető legtöbbet abból amit majd kapsz és igyál rengeteget. És totyogj, amennyit csak tudsz, persze ésszel. Ha nem stresszelsz rá a kakira - ami nem könnyű - akkor az fél siker. Minket nem csesztettek vele, sőt az egyik fődoki mondta vizitkor, hogy csak nyugi, a bélrendszer hosszú, a kaja meg kevéske, idő, amíg eljut a klotyóba a maradék, ne ezzel foglalkozzunk, majd jön, aminek jönnie kell.😀
49339. Bizakodó
2020. jún. 16. 12:09
befeküdtem és holnap vagy negyed 9-kor vagy 11.kor műtenek elvileg.Itt most sokat szenvednek,mert nincs vér. Itt van őrző és mondták,hogy műtét után 24 órára oda fogok kerülni Én is meg minden műtött. A szobatársaim meg a másik szobában lévők mind azzal szenvednek,hogy nem indult meg a bélműködés és azért nem engedik haza Őket,de Én naív azt hittem majd isznak gyümölcslevet vagy valami hasonlót és már szaladnak is viszont azt tilos.A főnővér azt mondta ha minden rendben fog menni akkor vasárnap szeretne hazaengedni,mert nincs szabad ágy és nagyon kellene, ezért is szurkolnak mindenkinek wc ügyben.Van itt nem egy ember aki csak azért nem mehet haza. Légyszi írjátok meg a praktikákat, tippeket mindent,hogy mit csináljak majd ebben az ügyben,mert amit írtam is a kórház Nekem más miatt probléma, amióta most is bent vagyok full ideges vagyok.Amint tudok jelentkezem. Addig is mindenkinek ksözi mindent.
49338. Bizakodó (válaszként erre: 49333. - Tim70)
2020. jún. 16. 11:55
Köszi,Espumizant nem hoztam, lehet nem láttam,hogy írtátok, basszus majd szólok,hogy azt hozzanak be
49337. Borsi64 (válaszként erre: 49336. - Yallah2)
2020. jún. 16. 11:16
Ahol engem műtöttek ott volt. Első műtétemnél petefészek eltávolításnál a az őrzőben voltam végig. 1 hónapra rá méheltávolításomkor viszont sima kórteremben elejétől végig. 2 hónap múlva amikor kiszedték belőlem a méhnyakat, és még sok mást akkor viszont 1 napig az intenzíven voltam utána sima kórteremben.
49336. yallah2
2020. jún. 16. 11:04
A Mi nőgyógyászatunkon nincs őrző. Sima kórterembe kerültem vissza de ott is szoros megfigyelés volt. Már amit felfogtam abból a napból.....
49335. Kajszi72 (válaszként erre: 49332. - Bizakodó)
2020. jún. 15. 21:40

Ha van széklet, akkor az azt jelenti, hogy sikeresen újraindult és jól működik az emésztőrendszer.

Kb. 40 órán át nem fogsz enni, utána is keveset, pépeset, de a 4. napra majd mindenki produkál már valamit.

Az őrző egy olyan kórterem, amelyik direkt a műtéten frissen átesetteknek van felszerelve. Minden ágy gépekkel, hogy figyelhessék a test működését, és kizárják a zavaró tényezőket, mint pl. a látogatói hordák. Általában közvetlenül a nővérpult mellett van. Hasi vágással egy nap őrző, aztán saját lábon séta a szobába.

A minél előbb engednek haza kórházi legenda, létezik protokoll, előírás és szabályzat is, nem beszélve a beteg általános egészségi állapotáról.

De igazából tök mindegy, hogy 4,5 vagy 6 nap a kórház, első héten mindenki lekvár üzemmódban létezik, otthon is. 😁 Kis idő és jössz afterpartizni... Kalap kakit!🌻

49334. Klarissza71 (válaszként erre: 49332. - Bizakodó)
2020. jún. 15. 21:32
Jó nagy kalappal neked!Másfél nap nem ehetsz a műtét estéjén már kekszet vagy ropit amit viszel magaddal ehetsz ( Én TUC mini kekszet vittem) és másnap rendesen kapsz enni! Igen az ilyen műtétesek mind mennek az őrzőbe ,én pl hányással tértem magamhoz az altatásból! Itt Nyíregyházán a laparoszkópos műtötteket harmad nap engedik haza ha nincs láz vagy egyéb Akit felvágnak azt minimum 5 nap ha van széklet ha nincs akkor nem engedik haza!
49333. Tim70 (válaszként erre: 49332. - Bizakodó)
2020. jún. 15. 21:31

Szia Bizakodó!

Igen a műtőből az örzőbe kerülnek műtét után a betegek (kivéve ott ahol nincs örző. Már nem emlékszem ki, de volt akit olyan helyen műtöttek ahol az osztályra jerültek a műtét után).

Csak a műtét előtti nap nem ehetsz, utána már kimélőt igen. A széklet beindulása a bélműködés elindulása miatt fontos, nincs e elzáródás stb a műtét után. Mind megküzdöttünk vele. Az összes praktikát be fogod vetni Te is. Fontos, hogy csak a kórházi kosztot edd, nincs szükség pótlásra. Tiloss a gyümölcs különösen a citrusfélék (narancs...) és az apró magvasok (eper, málna, ribizli...). Semmi puffasztó, mindenből kimélő. Sportkupakos víz és espumizan ne maradjon otthon.😉

Nyugi minden rendbe lesz.

Az erő legyen veled.

Üdv: 💖 Timi

49332. Bizakodó (válaszként erre: 49328. - Klarissza71)
2020. jún. 15. 19:12

Holnap reggel bevonuló van, ma mindent megcsináltak. Nem értem ezt,hogy ha van széklete csak akkor mehet haza, ez mit számít, ehhez nagyon nem értek. Azt az egyet viszont nagyon nem értem ha több napig nem ehet az ember akkor mitől lenne széklete. Annyit tudok,hogy most rengetegen várnak műtétre és minél előbb mindenkit engednek haza.

Mindenki bekerül az őrzőbe?

49331. yallah2 (válaszként erre: 49327. - Bizakodó)
2020. jún. 14. 20:03
Várunk!
49330. Tim70 (válaszként erre: 49329. - Ddöncike)
2020. jún. 14. 20:00

Szia Ddöncike!💖

Nem vesztem el itt vagyok, hidd el aki segítséget kér annak most is segítek akár itt nyilvánosan akár privát üzenetbe.😂

Igazából annyi mindent leírtam már az elmúlt 2 évben, hogy legtöbbször ismételni tudnám csak magam.

Az bejegyzéseimet visszaolvasva elég sok mindenre választ lehet találni. De ez igaz bármelyik régi "öreg csapattagra".😊

De nyugodtan bombázzatok minket kérdésekkel, vagy bármivel amire kiváncsiak vagytok.🤗, segítünk, csak türelem mert a munka világa beszippantja az embert és nem mindig tudok/tudunk azonnal válaszolni.

Szóval mint látjátok a műtét után teljes normális életet fogtok élni, no para.

Egy nagyon fontos amit sokszor írtam már ha nem is ebbe a formába: nem vagyunk orvosok és sürgős esetbe nem pótoljuk válaszainkkal a szakszerű orvosi ellátást.(ez az oka, hogy néha nem irok semmilyen kommentet az esetleges kérdésekre).

Ezért kérem a "nagyon fáj, nagyon vérzek, lázasvagyok..stb kérdésekre ne itt akarjatok választ kapni, irány az orvos.(szerintem ezt írhatom nyugodtan a régi öregek nevébe is).

Bocsi ha valakinek beletapostam a lelki világába, de szerintem inkább hívjuk az orvost néhányszor feleslegesen, mint egyszer későn.

Üdv: 💖Timi

49329. ddöncike
2020. jún. 14. 18:21
Tim70! Hol vagy?! Sokkal többet segítettél mindenkinek! Nekem is!!! Írhatnál, a mostani sorstársaknak! Puszi.
49328. Klarissza71 (válaszként erre: 49327. - Bizakodó)
2020. jún. 14. 12:40

Én szerdán feküdtem be és csütörtökön műtöttek! Előtte nap adják a hashajtót és ha kell csinálnak EKG-t amit nekem az altató orvos nem csinált meg mikor voltam vizsgálatra! Kedd déltől már nem ehetsz semmit inni max éjfélig legalábbis itt Nyíregyházán így volt! Itt akit felvágtak kb 5 napra engedik haza de csak akkor ha már van széklete ha nincs akkor nem mehet haza! Én Laparoszkópos műtétes vagyok fájdalmam elviselhető volt ,műtét után az őrzőbe vittek ott voltam másnap vizitig aztán mehettem vissza szobára!Szombaton haza is engedtek kedden megyek varratszedésre!

Kitartást és jó nagy kalappal neked ne félj nem fogsz érezni semmit!!!

49327. Bizakodó
2020. jún. 14. 12:22
Köszi a biztatást. Az exacyl most megállította, hétfőn vizsgálatok,altató orvos, vírus teszt stb, majd kedden befekvés azt nem értettem már reggel korán miért ha csak szerdán műtenek, de ezt Ők biztos jobban tudják, szerda és remélhetőleg túl leszek rajta.Egy kicsit izgulok,hogy műtét után mennyire fog fájni, azt mondták annyira,mint a császárom amire nem emlékszem,mert 1 hét intenzív gépeken kívül semmire se emlékszem. Eszem a zöldség,gyümölcs, vitamin vas tartalmű gyümölcslé, céklalé, hogy valami alakuljon. Azt mondta az orvos,hogy annyi műtétes lett,hogy amint tudnak kénytelenek lesznek hazaengedni,mert ágyhiány van.Most itt tartok,gondolom majd műtét után lesz időm és akkor jelentkezem. Köszi mindenkinek mindent.
49326. yallah2
2020. jún. 13. 15:43
Bizakodó! Ha már így alakult, már tényleg nem sok van a műtétig, akkor legalább rágcsálj némi Maltofert hogy legalább vérszegénnyé ne válj! Hacsak eddig még nem tetted. 😊
49325. Klarissza71 (válaszként erre: 49324. - Bizakodó)
2020. jún. 12. 09:39
Nem irigylem a helyzeted akkor kitartást lassan itt a műtét ideje azután megkönnyebbülsz jobb lesz! Addig is jó nagy kalappal kívánok neked!
49324. Bizakodó (válaszként erre: 49321. - Klarissza71)
2020. jún. 12. 07:57

A győri kórházban ami megy lehet más sem menne oda.


2 éve rakták fel semmi panaszom nem volt , most már a mioma olyan méretre növekedett 2 hónap alatt,hogy ez csinálja a bajt.Nem mehettem volna be a kórházba ,mert nem biztos,hogy kiengedtek volna időbe és a műtétet meg el kellett volna halasztani,mert így nem mehetek, ez szabály amit nem tudom ki hozott,de azzal is Én szívnám meg.A következő műtéti időpont meg 3 héttel a műtétem után lenne azt meg nem.

❮❮ ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook