Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
51334. Kajszi72 (válaszként erre: 51333. - Odett30)
2023. ápr. 27. 06:03

Szia. Igen, normális, majd szépen lassan visszatér az érzet.

Ha kicsit nagyobb a hájacska, akkor még lassabban.

Kalap kakit!🌻

51333. Odett30
2023. ápr. 26. 23:41
Sziasztok lányok. Megint én 😁 minden okés velem a mütét ota. 1 dolgot szeretnék kérdezni. Az normális hogy a vágás feletti bőr rész teljesen érzéketlen? Nem érzem ha hozzá érek. Olyan mintha érzéstelenitve lenne 😅 ez így marad vagy majd szépen az is vissza áll?
51332. yallah2 (válaszként erre: 51321. - Nokedli1974)
2023. ápr. 26. 21:17
Ha gennyes nem varrják össze. Sebtoilette és kezelés. Míg magától össze nem húzódik.
51331. Kajszi72 (válaszként erre: 51330. - Dy)
2023. ápr. 25. 23:37
Detto.😉 Író és ortopédsebész akartam lenni kiscsajként, aztán mázli, hogy más irány lett belőle, mert durva latex allergiám van.
51330. Dy (válaszként erre: 51329. - Kajszi72)
2023. ápr. 25. 21:40

Elképzeltem magam belülről😀. Lassan elvégezhetnéd az orvosit😉! Én is szeretek mindent érteni és tudni.

Köszi

51329. Kajszi72 (válaszként erre: 51327. - Dy)
2023. ápr. 25. 21:30

Rossz volt a tippem, találtam egy német nyelvű esszét, dolgozatot vagy mit...

Nem cikk- cakk, de laza!

Nagy hurkot csinálnak, a szélektől relatíve távoli és mély öltésekkel, egyes csomókkal, amik érintik a bőr alsó rétegét. Azt írták, hogy figyelni kell az öltésnél, hogy ne maradjon térköz a zsírszövetben a két szél között, de ne is legyen túlfeszített, nehogy áttépje önmagát a lágy zsírszöveten.

De van tovafutó is, csak az keskenyebb hájhoz, ahogy néztem.

🤪

51328. Dy (válaszként erre: 51321. - Nokedli1974)
2023. ápr. 25. 18:55
Nokedli! Mit mondtak a sebészeten?
51327. Dy (válaszként erre: 51326. - Kajszi72)
2023. ápr. 25. 18:16
Érdekes, amiket írsz. És így már teljesen érthető. Köszi😘
51326. Kajszi72 (válaszként erre: 51325. - Dy)
2023. ápr. 25. 18:08

Nem, nem vagyok egészségügyis. De biztos úgy van, ahogy a doki mondta.

A zsíröltésre csak tippem van, valami nagy, laza cikk- cakk lehet. Rákerestem, de nem találtam semmi konkrétat.

Azt tudom, hogy a zsírszövet a textúrájából adódóan nehezebben lesz újból eggyé egy vágás után, mint az izomszövet.

Szinte nincsenek rostok, (csak amennyit a töpörtyűben is látni), víz viszont van benne dögivel, ezért, amikor gyógyul, több a savó, mint annak, akinek nincs hája. Ami neked volt, meg nekem a drén helyén pl., az azért, mert a felszíni heg gyorsan gyógyul, előbb bezáródik fullra, minthogy a mélyebb rétegek tisztulni tudnának.

Régen pl. ló farokszőrét hagyták a mély sebekben, hogy kivezesse a hegen át a savót meg a döglött fagocitákat, csak akkor húzták ki, amikor már tényleg összehegedt.

51325. Dy (válaszként erre: 51323. - Kajszi72)
2023. ápr. 25. 16:33

Kajszi!

Te egészségügyi szakember vagy? Nagyon vágsz minden témát? Esetleg tudod, mi az hogy "zsíröltés". Nekem azt mondta az orvos, hogy vszleg azért gyulladhatott be,mert egy zsíröltés van a külső heg alatt.

51324. Kajszi72 (válaszként erre: 51320. - Dy)
2023. ápr. 25. 14:41

Én vécétől vécéig életnek neveztem.🤪

A tamponpénz átalakul D vitamin pénzzé...🤣

51323. Kajszi72 (válaszként erre: 51321. - Nokedli1974)
2023. ápr. 25. 14:38
Szia, valszeg egy kis darab madzag vagy szőrtüsző az oka, vagy csak a var alatt még nem állt egybe a zsírszövet, a var pedig elzárta a levegőtől. Addig jó, amíg kifelé jön.
51322. Dy (válaszként erre: 51321. - Nokedli1974)
2023. ápr. 25. 12:52

Szia!

Saját tapasztalat: jobb, hogy megnyílt, kifelé tud jönni a genny.Kenetvétel, antibiotikum, sebkezelés. Eleinte naponta, kétnaponta a kórházban, nekem az operáló orvos csinálta. Otthon később párakötés, jó sok ragtapasz és türelem. Kb. 3 hét után tisztult ki és forrt össze magától. Két centis nyílás volt, felette 10 centis kötegelt szövet, közepén dudor. Az még most sem húzódott vissza teljesen 7 hét után. Azt mondták, gyakori az ilyen szövődmémy. Lehet a szalonnáim sem könnyítették meg a dolgot. De ne aggódj, rendbe jön, de figyelni lel és észnél lenni, nehogy tovább menjen a gyulladás. Írj, ha segíthetek. Nekem a párakötés is kínai volt hasra, de jót tett.

2023. ápr. 25. 12:27
Sziasztok! Drukkoljatok, most várok a sebészeten, mert a 3,5 hetes gyönyörű sebem egy varr darabkája alatt begennyesedett.. Levedzik, meg gennyes.. kb 1 cm x0,5 cm-es.. A háziorvos telefonon elküldött a sebészetre.. Remélem nem kell összevarrni vagy ilyesmi..
51320. Dy (válaszként erre: 51319. - Kajszi72)
2023. ápr. 25. 09:04
A munkahelyemen ipari mennyiségű tampon és betét maradt még bent a szekrényemben. Úgy jöttem el a műtét előtt, hogy nem is akartam elhinni, hogy többet nem kell, ráadásul pár nappal a műtét után. Eggyel kevesebb pénzkidobás. De utáltam! Meg főleg azt, hogy a programjaim teljesen tervezhetetlenné, kiszámíthatatlanná váltak, vagy mondjuk úgy mosdófüggők lettek.
51319. Kajszi72 (válaszként erre: 51317. - Odett30)
2023. ápr. 24. 23:30

Nekem az első, rekord lassú teraszos teregetés maradt meg éles emléknek, baromi büszke voltam magamra, meg egyszerűen eléfedett és boldog.

A másik érzés, ami sokáig elkisért a műtét után, az valamiféle hála és megkönnyebbülés volt, amikor egy kanapéra, vagy kárpitos bármire leültem. Mert előtte csak 4 réteg öreg törölközővel mertem használni már őket...

A legszarabb emlékem, amikor asszem nagypénteken leautóztam az aldiba marcipántojásért, tán 3 hetesen. Csiga voltam, koordinálatlan és bepánikoltam az éhezők viadalában. Kis híjján sofőrt hívtam magamnak, annyira szétcsúsztam, pedig előtte meg voltam győződve arról, hogy ku jól mozgok már. Otthon úgy is volt, de a boltban a népek nem voltak tekintettel a csoszogó mackónadrágomra. 🤣

51318. Odett30 (válaszként erre: 51312. - Dy)
2023. ápr. 24. 22:52
Jujj én is félek attol hogy be ne gyulladjon. Az kemény lehet 😔 erösek vagyunk mindent kibirunk. Én pozitív vagyok és a nagyon boldog hogy megszabadultam ettől a nagy dologtol. Még ha a méhembe is kerűlt
51317. Odett30 (válaszként erre: 51313. - Kajszi72)
2023. ápr. 24. 22:49
Köszi a megnyugtató választ :D akkor nem parázok tovább. Én úgy érzem hogy szépen totyorászok. Kezdem a kisfiamat is lassan ellátni a könnyebb dolgokkal 😊 ma már hajat is tudtam mosni végre xd
51316. Kajszi72 (válaszként erre: 51315. - Dy)
2023. ápr. 24. 21:47

A többségnek ok a szex szerintem, az itteniek alapján. Persze beszari meg szűzlány üzemmódban először.

A károgók jobban exponálják magukat általában. De sokan bátrabbak, nyíltabbak, bevállalósabbak lesznek műtét után. Van akinek meg sose volt igazán jó, most van mire fogni.😉

51315. Dy (válaszként erre: 51314. - Kajszi72)
2023. ápr. 24. 20:16

Az én eszem napok óta egy új bicikli körül forog, már csak meg kellene venni és ráülni, majd rájönni, hogy ez is probléma nélkül működik.

Az első együttlét műtét után megtörtént. Ugyan beszari üzemmódban, DE bizton állíthatom, hogy működik minden rendesen (kár volt rémtörténeteket olvasni, vagy érezzem magam szerencsésnek?). Semmi nem fáj, nem fájt.

Szóval az emberek a problémák jelentős részét maguknak generálják, saját magukat blokkolják.

A múltról meg annyit: tudsz rajta változtatni? Nem, akármi, akárhogy volt. A mérgező embereket meg azonnal kiiktatni. Párat leszereltem én is. ... .

51314. Kajszi72 (válaszként erre: 51312. - Dy)
2023. ápr. 24. 19:56

Milyen igazad van...

Embere válogatja, ki hogyan és mennyire dolgozza fel mentálisan.


A lemondósok leginkább sehogy, élnek örök betegségtudattal, tovább generálva azt.

A megfelelési kényszeresek bagatelizálnak, szőnyeg alá sepernek, ez pszeudofeldolgozás.

Aki tényleg helyretette magában a méheltávolítást, az halványodva, de emlékszik az előtte sz arra, az akkori beszűkült életére, és boldog, hogy mindaz már a múltté. De nem gondolkodik felőle, éli a mindennapjait, és eszébe se jut az egész, mert a holnappal foglalkozik.

Szerintem persze.

(...és van a dinka, aki ez utóbbi mellett vagy ellenére itt irogat még mindig, várva az utódját...🤣🤣🤣)

51313. Kajszi72 (válaszként erre: 51311. - Odett30)
2023. ápr. 24. 19:29

Először is azt, aki egy műtét után, szélsőséges horror infókkal traktál, kerüld el vagy ignoráld.

Valszeg fingja nincs az egészről, csak így exponálja magát, szeret a középpontban lenni.

De, ha szépen mozogsz,amennyit bírsz, ami jólesik, tartod a fokozatosság elvét, figyeled a tested jelzését és pihensz, amikor kell, akkor nem fog ilyen előfordulni. És amúgy sem a belek nőnének össze random, hanem a műtét által érintett szervek hegesedhetnek össze ezzel- azzal odabenn. Leggyakrabban a húgyhólyag lehet érintett, ő van a legközelebb.🙂

Nem voltak összenövéseid műtét előtt sem, valszeg nincs rá genetikai hajlamod.

Szóval műtét utáni összenövések kialakulására akkor van esély, ha valaki totál elhagyja magát, hospitalizálódik, csak fekszik, alig mozdul. A másik eset, ha valakinek a genetikája erősen hordozza ezt a hajlamot.

Az a totyogás, amit most tudsz és csinálsz épp elég extrának.

A mindennapi apró mozgásformák minden izmunkat átmozgatják. Ahogy erősödsz és lassan visszatérsz a házimunkához, tovább edződik, erősödik minden izmod. Ahogy felnyúlsz egy tányérért, lehajolsz vmiért, gugolsz, oldalra lépve áthelyezed a testsúlyod, elfordítod a törzsed, amikor oldalra nyúlsz vmiért, az ágyba ki- be, stb., pont olyan mozgások, mintha tornázna valaki.

Ha tornázni szeretnél, nézz utána a krokodil tornának, az egy jó kezdés, de azt is kb. egy hét múlva.

És kérlek, ne hagyd magad beparáztatni, elbizonytalanítani!

Amikor a covid előtt mindig sokan voltak itt a fórumon, szépen kirajzolódott, hogy ez a szitu sokak életében hozott változást, tisztulást az emberi kapcsolatok terén is. Ezt más írta akkoriban:

Hullik a férgese...

Szóval no para, hangyf asznyinál is kisebb az esélyed.😂

Jó totyogást, sok türelmet és kalap kakit mindenhez!🌻

51312. Dy (válaszként erre: 51311. - Odett30)
2023. ápr. 24. 19:09
Semmi extrát nem csináltam, pontosabban sunyiban mindent is a 3. héttől, mint porszívózás, kádmosás, teregetés, vezetés. Mivel a begyulladt hegemből két kézzel nyomták ki 2 hétig a váladékot, úgy voltam vele, az összes többi nyugdíjas mozgás ahhoz képest. A hathetesen azt mondta az orvos, hogy először tempós séta, lépcsőzés. Hát ezek az elején is megvoltak már. Kérdeztem az intimtornát, az volt a válasz, hogy inkább arra ügyeljek, hogy ne legyen székrekedés. Olvastam annyi mindent, valahol úgy tekintenek erre a műtétre, mintha le kellene mondanod utána mindenről, valahol meg mintha semmi nem történne.
51311. Odett30
2023. ápr. 24. 18:21
Lányok még az a kérdésem hogy kell e valami gyakorlatot csinálni vagy bármit a sétán kívül? Egy pár ismerösöm a bél összenövésekkel riogat. Mit kell tenni h ilyen dolgok ne történjenek meg?
51310. Odett30
2023. ápr. 23. 18:52
Köszönöm a segítségeket az ágybol való kimászásrol :) tegnap már teljesen önálló voltam. Igen a hátam azért fáj mert görnyedve totyorgok. De olyan nehéz kiegyenesedni. Nem is nagyon megy. Nem is akarom túl nyujtani magam ilyen téren. :( majd lesz jobb ez is
51309. Szucso (válaszként erre: 51304. - Kajszi72)
2023. ápr. 23. 11:10
Nagyon köszönöm :) Igen, könnyű beleesni a "jól vagyok" történetbe. Mindenképen az orvos mond áment mindenre, csak kíváncsi voltam, hogy kinek hogyan alakult, főleg, aki gyorsan jobban érezte magát. Minden infó és tapasztalat hasznos. Köszi mégegyszer!!!
51308. Dy
2023. ápr. 22. 21:02

Felüléshez videó (remélem, megnyílik):

[link]

51307. yallah2 (válaszként erre: 51298. - Odett30)
2023. ápr. 22. 20:53
Felkelés: Szépen kiaraszolsz az ágy szélére és oldalra fordulsz . Térdben felhúzod kicsit a lábaidat majd oldalt magad mellett megtámasztod a kezeidet tenyérrel, és a tenyereddel nyomod felfelé magadat , közben a felhúzott lábaidat teszed lefelé a földre. Tehát ne hanyattfekvésből kelj, hanem oldalfekvésből. Egy nővér tanácsa.
51306. 9bc3400066 (válaszként erre: 51298. - Odett30)
2023. ápr. 22. 18:06

Fogadd meg Kajszi72 tanácsait, nagyon jól leírta a dolgokat…

Sikerült a nagy wc is, látod, szépen lassan majd minden visszatér a régi kerékvágásba.

51305. Kajszi72 (válaszként erre: 51302. - Odett30)
2023. ápr. 22. 17:02

Ez így is van, érezni, hogy minden új napon egy kicsit erősebb az emberlánya. 🙂

A hátad valszeg azért fáj, mert görnyedve totyogsz, + a papucsod nem támasztja alá a talpad. Próbálj kiegyenesedve mozogni, és akár lazánfűzött sportcipőben totyogni, abban jobb a biztonságérzetünk is.

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook