Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
51394. Kajszi72 (válaszként erre: 51393. - Aee18d61c7)
2023. máj. 23. 20:23

Az emelés a megerőltető teherre vonatkozik, és hajolni is szabad, csak nem ész nélkül.

Ha egyfolytában álló testhelyzetben vagy, esélye sincs azösszevarrt izmaidnak a pihenésre. El kell feküdni, hogy pihenjenek az izmok.

A másik, hogy ha eddig nappal is ettél fájdalomcsillapítót, akkor még szép, hogy nem érezted, ha jött a sajgás, ami figyelmeztet a pihenés szükségességére.

2- 3 hetesen az ember még koordinálatlan, rohadtúl nem ajánlott hosszú távot vezetni.

Egy begörcsölt, kontrolálhatatlan láb - igen láb, mert az idegvezetést ülve pont gallyra vághatja egy medencei görcs - és akkor mi lesz? Hova siettek? Lábadozol, gyógyulsz egy hasi műtétből, a bensődben tisztességgel szabtak- varrtak... érdemben gyógyulni nyugiban, stresszmentesen lehet, a fokozatosság elvét betartva.

Eddig még mindenki, aki terminátorkodott csúnyán megszívta. A türelmetlenség lassú gyógyuláshoz vezet, ez biztos.

51393. aee18d61c7 (válaszként erre: 51391. - Dy)
2023. máj. 23. 18:28

Köszi! Nekem a kocsiban egyáltalán nem rettenetes, ha nem én vezetek, csak maga az ülés kényelmetlen kicsit, de nem fáj. A bukkanókat meg sem érzem, és már a köhögés, tüsszentés is picit kellemetlen csak. Amin meglepődtem, hogy 5 naposan hason aludtam (lábam alatt egy párna, így picit megemelkedve aludtam el) és álmomban simán forgolódok jobbra-balra, nem ébredek fel arra, hogy fájna közben. Egyszer, 15 éve volt egy ugyanilyen vágásom, akkor "csak" egy petefészkem, meg a sok kilós mióma ment a levesbe, de akkor sem viselt meg különösebben, és utána még szültem egy gyereket hagyományosan, a sebem teljesen eltűnt.

Két hetesen mennék egy rövidebb útra (40 perc) úgy, hogy én vezetek, anyósomékhoz megyünk és a férjem bringával jönne. Igyekszem nagyon visszafogni magam abban, hogy nem emelek, nem hajolok, de pl. a séta annyira jól esik hogy kimennék a világból. (persze a kutyámat még nem viszem magammal, csak egyedül sétálok)

51392. Dy (válaszként erre: 51391. - Dy)
2023. máj. 23. 17:40

*..., mint ha

Adjak már a helyesírásra😧!

51391. Dy (válaszként erre: 51390. - Aee18d61c7)
2023. máj. 23. 17:34

Szia!


Gyors felépülést kívánok először is. Én a 3. héttől vezettem. Jobban esett, mintha engem vittek. Kiszámíthatóbbak voltak a gödrök, döccenők. Azt hittem, a kuplungozás megerőltető lesz, hát nem. A gödrök okozta rázkódás-éppen fel van túrva a környék-volt igazán rossz. Próbáld ki, majd érzed utána, hogy megy, vagy sem. Nekem is az ülés, fekvés esett a legkevésbé jól, meg a tüsszentés, köhögés.Mindent csak lassan, fokozatosan. Aztán kimennél majd a világból. Én jobban bírok dolgokat, mint a műtét előtt. Sok sikert!

51390. aee18d61c7
2023. máj. 23. 17:05

Köszi mindenkinek a tanácsokat!

Nagyon igyekszem visszafogni magam, csak sétálok, semmi mást nem csinálok. Ma már egyáltalán nem vettem be Algopyrint, majd estére. Borzasztó nehéz itthon, egyedül vagyok, lassan megesznek a porcicák, de megállom és nem takarítok, nem hajolgatok, nem csinálok semmit ami megerőltetne.. ülni nem szeretek, olyankor feszül egy idő után, feküdni nem bírok, már fáj a hátam, így békésen sétálok benn és kinn, az esik a legjobban. Szerintetek mikor szabad vezetni, mennyi idő után? A doki csak azt mondta, ahogy jól esik, hát ettől nem vagyok beljebb.

51389. Kajszi72 (válaszként erre: 51385. - Aee18d61c7)
2023. máj. 23. 10:55
Szia. Csak annyit, ez a hazatérős adrenalin mámor... két nap és tovaszáll. A böjtje viszont tovább tart. Sok türelmet, kalap kakit! 🌻
51388. mgagi (válaszként erre: 51387. - Mgagi)
2023. máj. 23. 07:32
Örülök hogy jól érzed magad, reméljük ez így is marad!
51387. mgagi
2023. máj. 23. 07:31

Katmanocs!

Hallgass a régi motorosokra és akik már túl vannak az első 6 héten. Fontos! Én is jól érzetem magam a műtét után. De visszafogtam magam azért hogy ne legyen később probléma (bár így is pár nap után kórházba kerültem, de nem emiatt). Ha jót akarsz akkor legyél fokozatos, és körül tekintő. Azért van a 6 hét hogy az idő alatt regenerálódhass, pihengess. Nem hajt a tatár. A magad érdekében.

51386. Odett30 (válaszként erre: 51385. - Aee18d61c7)
2023. máj. 22. 23:14
Örülök hogy ilyen jol vagy 6 nappal a műtét után. De azért vigyázz magadra ès csak òvatosan! Èn is vagánynak èreztem magam 1 hét után😅 Meg is lett az àra a nagy mocorgàsnak. Enis ùgy èreztem hogy olyan szépen gyogyulok. De valamivel ugy megerőltettem magam tudatlanul hogy 2 doboz antibiotikum kellett hogy helyre hozzon naggyàbol. 5 hetes műtötten ìrom ezt most neked ùgy h azt tudom mondani hogy talán mostanra nem fájdalmas a mászkálás. Nekem is ezt tanàcsolták itt a csajok hogy csak lassan ovatosan. Kìvànom a legjobbakat es nagyon vigyázz magadra.❤️ Nekem bő 2 hét után jottek a gondok
51385. aee18d61c7
2023. máj. 22. 14:08

Sziasztok. Azért regisztráltam ide, mert az elmúlt hónapokban read-only módban nagyon sok segítséget, támaszt nyújtott nekem a fórum, így gondoltam, az a minimum, hogy megosztom saját tapasztalatomat.

Az előzmények hosszúak, nem írnám le, csak ha valakit kifejezetten érdekel, a lényeg, hogy a méh eltávolítás (chrobak műtét) mellett döntöttem - mivel férfiököl nagyságú volt a mióma, csak a hasfelvágós verzió jöhetett szóba. Kerestem orvost, mivel a saját orvosom és akinél sürgősségiben jártam nem operál, találtam is egy fantasztikus dokit. A Duna Medicalban műtöttek 6 napja, és bár mindenre fel voltam készülve, egyáltalán nem volt rettenetes. Most 6 naposan már jövők-megyek, reggel sétáltam 5 km-t, nincsenek fájdalmaim egyáltalán. Nagyon féltem a műtéttől, főleg a fájdalomtól és a felépüléstől - ez utóbbi a dokim szerint fejben dől el. Hogy ez így van-e, nem tudom, de már a műtét másnapján slattyogtam a folyosón békésen, és napról napra jobb. Fájdalmam nem volt, ha csak kicsit is fájt, azonnal kaptam rá gyógyszert. A kórházról és a dokiról is csak jót tudok mondani - én biztatok mindenkit, aki hezitál, hogy vágjon bele. Az, hogy nem kel fél óránként pisilnem (nyomta a mióma a hólyagot) és rettegni attól, mikor önt el megint a vér, számomra akkora életminőség-változás, hogy el sem tudom mondani, mennyire megkönnyebbültem. Ha van kérdés, szívesen válaszolok, de igazából csak megköszönni jöttem a sok infot :-)

51384. Anemone9 (válaszként erre: 51383. - Detti71)
2023. máj. 16. 02:22

Nagyon köszönöm a részletes választ, Neked is a legjobbakat! ❤

Megnyugtattál, mert anyunak a melléből vettek mintát es neki nagyon fájt...

51383. Detti71 (válaszként erre: 51381. - Anemone9)
2023. máj. 16. 00:13
Szia Anemoney 🙂 nekem tavaly volt petefészek biopsziám..egy epe ultrahangal indult majd egy nőgyógyászati nagyműtéttel végződött...szóval kezdem az elején ..szóval 2022 áprilisábam begörcsöltem(húsvét) után..(sokadjára),és nagyon erős családi ráhatással kértem egy teljes hasi ultrahangra időpontot , hogy meggyőzzem magamat ,de leginkább a családomat,hogy nincs epekövem..csak szimplán nem tudom mennyit kell ennem..aztán uh..és hidegzuhany..epekő semmi(ugye én megmondtam)viszont a bal petefészkemen egy kb.12 cm..es valami ami nőgyógyászt igényel..irány a nőgyógyász(már közel sem annyira nyugodtan)diagnózis ..petefészek ismeretlen eredetű daganata vagy valami ilyesmi..teljes összeomlás..aztán beutaló onkológia ,onnét tumormarker vérvétel,ct,mr..és eredmény bizosan még mindig semmi..egy biztos nagy műtét..gondolkodás mi legyen ..meŕre induljak..irány pécs,orvos keresés ,stb..eredménye vizsgálata..végeredmény biopszia..na itt már totál összeomlás(mindeközben az uh.óta eltelt 4 hónap,4 hónap kétségek között..biopszia időpontja augusztus 9.e..iszonyatos félelem és nagyon kellemes csalódás..nekem pécsen csinálták a 400 ágyas klinika radiológoai osztályán ..csak jót tudok mondani és annyit hogy nem kell félni,nem fáj,semmit nem éreztem..a professzor úr (nekem ő csinálta)mielőtt nekiállt mindent elmondott(és közben is)adnak a hasfalba lidocain injekciót ..az első szúrást éreztem (mint egy szurit) mondta is a doki hogy ez volt a legroszabb része az egésznek (igy volt)a többi szúrást már nem is éreztem..aztán egy injekciós tűvel vett folyadék mintát a 12cm es valamimből..közben végig nézte uh.is,meg én is, meg mindig mondta mit csinál..azután egy másik tűvel szövetmintát,ennél a műveletnél kisebb nyomást éreztem a hasamon,hasamba ,de nem fájdalmat,az egész kb.fél óráig tartott..utánna megnézte nincs e vérzés..leragasztották,kitoltak a pihenőbe mert utánna 1 óráig nem lehet felkelni..az egy óra alatt 3-4 szer jöttek kérdezni hogy vagyok..minden rendbe van e..szóval abszolut pozitiv élmény volt(ha lehet ilyet mondani)egy biztos ne félj,nincs fájdalom,nem fáj(tényleg csak az első tűszúrás..mint egy szuri)és próbálj laza lenni,itt max.az eredmény miatt kell izgulni a biopsziától nem🙂remélem tudtam segiteni ..minden jót
51382. yallah2 (válaszként erre: 51378. - Odett30)
2023. máj. 15. 19:02
:))))))
51381. Anemone9
2023. máj. 15. 15:34

Sziasztok kedvesek!

Akinek volt petefészek biopszia kívülről megszúrva, elmesélné milyen volt?

Jobban félek tőle, mint a műtéttől :(

51380. Kajszi72 (válaszként erre: 51379. - Odett30)
2023. máj. 15. 00:34

Úgy legyen és gyógyulgass! Ééés türelem. (Műtéti idegen test nem feltétlenül okoz gondot rögtön, van, hogy csak hónapok múlva. De ez ne legyen releváns.)

Kalap kakit!

51379. Odett30 (válaszként erre: 51376. - Kajszi72)
2023. máj. 14. 19:04
Ha idegen dolog lenne bennem hagyva az már biztos hamarabb kiderült volna. 4 nap ès 1 honapos leszek. Innen már csak előre haladok a javulásban remélem. Mintha hasznàlnànak az antibiotikumok is 😊
51378. Odett30 (válaszként erre: 51377. - Yallah2)
2023. máj. 14. 19:02

Vissza fogtam magam :) nem nyuszagoltam. Megértettem hogy nem szabad még 😄 szerintem amikor 2 hetesen bevàllaltam a csavargást a városban az tett be. Az nagyon nem esett jol.

Most eddig ùgy èrzem hogy hasznàlnak az antibiotikumok. Amikor sétàlok már nem akar minden kiszakadni alulrol belőlem. Az a fura érzést még mindig èrzem a köldököm körül de kezdem megszokni.

51377. yallah2
2023. máj. 13. 10:26

Odett30! Kicsit túltoltad a dolgokat! 1 hetesen felmosol meg ilyeneket . Most olvastam vissza. Remélem, nem volt nyuszagolás még, mert azt is olvastam kb 2 hetes korodban.

Mikor még dolgoztam sebészeti nővérként és a beteg már a műtét napján világgá akart szaladni, mindig mondtam, hogy nem a fodrásznál van!

Idő!!! Fokozatosság! Te ezt kihagytad szerintem, már bocsi és ehol van e, gyulladás! Ha máskor nem , akkor MOST vegyél vissza a ficergésből! Ha jót akarsz magadnak!

51376. Kajszi72 (válaszként erre: 51375. - Odett30)
2023. máj. 12. 00:48

A sérv látszódik az UH-n, és ki is tapintható.

Tályog szerintem esetlegesen, de az talán már lázzal járna.

Idegen testet, pl. törlők, tamponálók, a röntgen mutat meg, az UH nem. A protokollban is elsődlegesen röntgen, aztán a CT van írva, ha felmerül az idegentest lehetősége.

51375. Odett30
2023. máj. 11. 23:05
Az ultrahang mindent rendben talált. Nagyon èrdekes. Főleg azèrt mert majdnem lefordultam az àgyròl ùgy fàjt ahogy a doki nyomta a hasamra azt a izèt. Mi az amit az ultrahang nem làthat esetleg? Èn a sèrvre gondolok vagy tàlyog. De lehet kutya bajom csak a belső varratok ilyen èrdekesen fàjnak.🤨🤔
51374. Odett30 (válaszként erre: 51372. - Mgagi)
2023. máj. 11. 11:10
Majd kiderul. Nemtudom ènsem
51373. Odett30 (válaszként erre: 51371. - Kajszi72)
2023. máj. 11. 11:10
Tapogatàsbol, nyomkodàsbool és amiket elmondtam mit èrzek abbol lett megállapitva hogy gyulladás😄 èn sem gondolom h az. Nem idegen test keménységet èrzek. Neemtudom nektek elmondani mmert olyan furaa érzés. Inkabb mintha valami bizonyos mozdulatra picit megnőne es megkeményedne. Mint egy lufi. Ezt èrzem ott a hasamba de nem tapintàsra hanem csak ùgy. Tapinàsra csak fàj ha megnyomom
51372. mgagi (válaszként erre: 51370. - Odett30)
2023. máj. 11. 08:47
Ezt még olvasni is félelmetes. Sérv? Az antibiotikumra nem múlik el.
51371. Kajszi72 (válaszként erre: 51370. - Odett30)
2023. máj. 11. 07:51

Na basszus... taposs ki magadnak egy röntgen vizsgálatot az uh mellett! Ha netán idegen test, akkor az biztosabban megmutatja. Nem riogatlak, csak Ockham kib aszott borotvája...

Volt amúgy vérvizsgálat is, hogy ez lett a megállapítás?

Nagyon, nagyon drukkolok, szarudvart továbbra is!🌻

51370. Odett30 (válaszként erre: 51369. - Kajszi72)
2023. máj. 10. 22:30
2 fajta antibiotikumot kaptam napi 5 szem 7 napig. Ha nem használ 3 nap mulva vènàsan fogják adni. Hàt vlami begyulladt belul. De nemtudjuk mi. Ma màr az ultrahangra nem jutott idöpont. Holnap hivnak vissza. Ugye irtam hogy bal oldalt vlami fura keménysèget èrzek bizonyos mozdulatoknál es fàj ha megnyomom. Nah ez ma délutànra önàllo èletre kelt ès bement közèpre a köldököm közelébe. Most ott èrzem ugyan ezt a furcsa megkeményedès èrzèst ès baloldalt semmi. Mi a picsa lehet ez elnem tudom képzelni. Nem lehet h a hasizom csuszott el vèletlen ? Èn erre gyanakodnék ha màr ide oda mozog🤔🤔🤔🤔
51369. Kajszi72 (válaszként erre: 51367. - Odett30)
2023. máj. 9. 22:55
Drukkolok, és bízom benne, hogy csak a terminátorkodás miatt. Indiai szarudvart neked!
51368. Odett30 (válaszként erre: 51365. - Mgagi)
2023. máj. 9. 22:19
Rendben. Probàlok mozogni amennyi megy. De olyan érzés mintha minden belső szervem kiakarna alul esni. Annyira nyom h nem megy a sok jõvés menés
51367. Odett30 (válaszként erre: 51366. - Kajszi72)
2023. máj. 9. 22:17
1 ora totyogàs? 😅 10 perc is elég ès le kell ülnöm. Holnap megyek vissza a korházba ahol mütöttek. Megnèzik mivan a hasammal es miert èrzem azt amit. Nem szoktam nappal aludni. Mütèt utàn 2 napig el el szundìtottam de azota csak este.
51366. Kajszi72 (válaszként erre: 51364. - Odett30)
2023. máj. 9. 12:14

Pedig ülni nem jó. Összenyonod a belsődet. Ne ülj! Séta és fekvés. 2-3 hetesen nem kéne bevásárolni menni, mert szar a koordinációd, és sokkal lassabban mozogsz a többi embernél, nincs biztonságérzet, csak para lesz belőle. Feküdj többet és csináld a krokodiltornát, segít, hogy visszanyerd a helyes testtartást.

Ha nem megy az optimális aktív- passzív lét magától (márpedig valszeg nem megy sajna), akkor tartsd magad időhatárhoz.

1 óra totyogás, teszek- veszek után feküdj le. Ha elalszol, akkor maradj az egy óra aktív ciklus mellett pár napig.

Ha nem alszol el, akkor 1 óra fekvés után jöhet 1,5 óra aktív, kétlábon. Aztán fekvés. Ha elalszol, akkor a 1,5 óra legyen pár napig az aktív ciklus ideje. És így tovább.

51365. mgagi (válaszként erre: 51364. - Odett30)
2023. máj. 9. 06:56
Lehet hogy Kajszinak van igaza, és csak túl erőltetted magad, de ha nagyon nem vagy jól jobb ha megnézeted magad. Azért írtam a cisztát mert nekem akkor voltak ilyen tüneteim. Bár szerintem ha 3 hete műtöttek talán nem ez az oka. Mivel 3 hetes vagy használd ki a 6 hét felépülési időt. Pihenj amennyit tudsz. Annyit mozogj amennyi jól esik. Most érvényes a “lassan járj tovább élsz”. Nő para.
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook