Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13741. YPanna (válaszként erre: 13740. - Lenvirág)
2012. júl. 30. 15:49

Akkor legalább pontosan tudják mire lesz szükséged, én is úgy mentem be h ha nem kellett volna aludnom, simán levezénylem a műtétet, mindennek utána olvastam.

Azt hiszem erre a műtétre mindenki úgy szánja rá magát, amikor már mindent kipróbált, és nem lát más lehetőséget a gyógyulásra. Én is minden követ megmozgattam h elkerüljem. Most azonban nincs több rettegés a vérveszteségtől, nekem ez volt a legnagyobb gond.Gondolj arra h mielőbb túl leszel rajta, és megszűnnek a gondjaid!

13740. lenvirág (válaszként erre: 13739. - YPanna)
2012. júl. 30. 15:37
Az egész famíliám egészségügyben dolgozott, lehet pont azért félek, mert pontosan tudom, mit fognak csinálni.
13739. YPanna
2012. júl. 30. 15:00

Természetes h féltek, de a kiszolgáltatottságot megkönnyíti a szívószál, azzal egyedül is tudtok majd inni, ill bármilyen furcsa, örülni fogtok a katéternek, mert sok ital sok pisilés, és ennyiszer képtelenség felkelni. Azért jó volt amikor kivették! A műtőben addig semmit sem csinálnak amíg nem alszotok, utána teszik be a csövet, és mikor felkeltek már nem lesz ott, kicsit kapar majd a torkotok, de ez nem kellemetlen, mert úgyis másra fogtok koncentrálni. Nekem azt mondták h ne sírjak, mert mindenki úgy ébred, ahogy elalszik. Jó volt h ott volt a párom amikor ébredtem, mert nagyon fájt, és könyörögtem a fájdalomcsillapíóért, a nővérek pedig annyit adnak amit a doki mond, a párom viszont addig futkosott utánuk, amíg csak kaptam még egy adagot. Egy karosszék v fotel otthon jó szolgálat, azon ki tudjátok nyomni magatokat, mert ülni is meg kell tanulni.Minden nap lényeges változás lesz, a legérzékelhetőbb, amikor kiveszik a csöveket, onnantól jönnek vissza a hétköznapok. Gyors lesz a gyógyulás ha szépen mindent betartotok!

Bátorság... Türelem... Pihenés...

13738. lenvirág (válaszként erre: 13737. - Cili42)
2012. júl. 30. 14:16
Szia, biztos olvastál engem is. Nekem is ilyen nagy a myomám. Igazából én sem a műtéttől félek, hanem szintén az altatástól, illetve a csövektől, na meg a kiszolgáltatottságtól. Még én sem feküdtem soha műtőasztalon. Téged hol műtenek?
13737. Cili42
2012. júl. 30. 12:28

Sziasztok, szép napot Mindenkinek!

Igen, csatlakoznék a táborhoz. :) Sokat olvaslak Titeket, de csak most vettem rá magam, hogy írjak is.

Pont mához egy hétre, aug. 6.-án lesz a méheltávolító műtétem. Egy nagyobb (csecsemőfőnyi) és több kisebb mióma miatt. Igazából nem félek a műtéttől (na jó, egy picit),csak az altatás miatt vannak aggodalmaim. Soha nem altattak még, nyilván ez az oka. És egyáltalán... nem szeretem, ha alvás közben piszkálnak. :)

13736. Judit1109 (válaszként erre: 13735. - Manca)
2012. júl. 29. 18:54

Értem, de én még senkitől nem hallottam két hetes kontrollról. Bár itt kiderült, hogy minden kórházba más szokások vannak.

Fel a fejjel, gondolom, hogy jeleztek volna, ha gáz van. Az én dokim azt mondta, hogy amint megékezik hozzájuk az eredmény, akkor összeül egy orvosi team és együtt értékelik ki. Tehát a dokid biztos mondta volna, amikor legutóbb beszéltetek.

13735. Manca (válaszként erre: 13733. - Judit1109)
2012. júl. 29. 18:06
Voltál a műtét után 2 hetes kontrollon?-ezt kérdezte tőlem Ibolya.Akkor erre mit válaszoltam volna?
13734. Manca (válaszként erre: 13733. - Judit1109)
2012. júl. 29. 18:04
Nekem nem mondta és a szobatársamnak sem.Én kibírtam idáig,majd meglátjuk.
13733. Judit1109 (válaszként erre: 13732. - Manca)
2012. júl. 29. 17:51
Senki nem megy két hetes kontrollra, csak be az eredményért a kórházba. Én ki se bírtam volna, hogy hat hetet várjak. Nekem elmondta a doki, hogy a két hét letelte után már lehet érdeklődni.
13732. Manca (válaszként erre: 13731. - Iboly65)
2012. júl. 29. 16:22
Ibolya!Köszi a gyors választ!Nekem nem kellett mennem 2 hetes kontrollra,itt nem hallottam ilyenről,nem is mondták.Itt 6 hetes van.Egyszer beszéltem az orvosommal kb másfél hete időpont egyeztetés miatt,gondolom mondta volna ha baj van.Nagyon izgulok.Pár napja derült ki az egyik közei ismerősömről,hogy áttétes és nem térek magamhoz.35 éves két kicsi gyerekkel.
13731. Iboly65 (válaszként erre: 13730. - Manca)
2012. júl. 29. 14:37

Szia!

Két hét alatt kiderül.Ha mondta az orvos,hogy szövettani vizsgálatra küldi,akkor azt is +mondja,hogy mikorra lesz + az eredmény.De ez kb. 2hét szokott lenni,néha hamarabb.Nekem 8 nap alatt +volt a gyógykaparás szöv.-i eredmény.Ha eddig nem jött levél a kórháztól,akkor szerintem nincs gond.

Voltál a műtét után 2 hetes kontrollon?Már régen voltam fenn,ezért kérdezem.

Ne izgulj!Szerintem minden rendben lesz.

Hello:Ibolya

13730. Manca
2012. júl. 29. 12:46
Sziasztok!Szeretném megkérdezni ,hogy ha a szövettan nem jó,arról még a 6 hetes kontroll előtt értesítenek,vagy csak a kontrollon fogom megtudni,hogy jó e vagy sem?Kicsit ideges vagyok,kedden megyek vissza a 6 hetes kontrollomra.
13729. YPanna (válaszként erre: 13709. - Tintun)
2012. júl. 28. 18:23

Szia, Nagy műtét előtt kis műtét (szövettan) egy nap a kórházban. Utána főorvosi bemutatkozás, ekkor kapod az időpontod. Műtét előtti kivizsgálás. Tüdőszűrő, vérvétel, labor. Nagy műtét előtti napon befekszel, este kapsz egy beöntést,berakják a branült-vérvétel, labor. Reggel újabb beöntés, műtő. Műtét után semmi elkülönítő, vagy intenzív, azonnal vissza a szobába. Itt jön egy kellemetlen iőszak, ez a nap nem lesz jó. 3 cső fog benned lenni a műtét után még 4 napig. Egy a seb mélyén, egy a felszínén, és a katéter, a katétert már másnap reggel kiveszik. A nővérek aranyosak, de elég lestrapáltak, mint mindenhol.Megtanítanak felkelni, mert reggel már a nővérek segítségével fürdeni kell. Mosdókesztyűt vigyél. Igazából engem a nővérek fürdettek, mert épp elég volt állni. Ha nem megy a séta gyógytornász fog naponta meglátogatni. Fontos h sétálj sokat. Ha egy kicsit kellemesebb légkörben szeretnél lábadozni akkor 25 e Ft/nap felmehetsz a 8. emelet vitalitás osztályára,ha van ING biztosításod (vitalitás) akkor ingyen. A nővérek itt maximálisan kiszolgálnak, egyedül vagy egy szobában, saját fürdő tv, internet, hűtő, széf, és nagyon kultúrált. korlátlan folyadék és gyümölcs fogyasztás, kv, tea, kakaó, tea, üdítők, de nem ez lesz a fontos. 3 féle menüből lehet választani. Minden vizsgálatot leszerveznek neked, és mindenhová elkísérnek, vagy hívják az orvost. A dokiddal beszéld meg ha ezt szeretnéd igénybe venni.

Ha még valami info kell kérdezz nyugodtan. Én már 4 hónapos leszek lassan.

Panna

13728. Judit1109 (válaszként erre: 13726. - Jázmin 40)
2012. júl. 28. 16:32
Ha a pet ct is negatív, akkor miért kínoznak? Gondolom rákérdeztél már......
13727. jázmin 40 (válaszként erre: 13721. - Zsebimama64)
2012. júl. 28. 16:02
nem hagytak bent semmit. méhet petefészket kivettek,csak a nyirokcsomókat hagyták bent. most olyan nehéz. már lassan három hónapja tart ez a rémálom.
13726. jázmin 40
2012. júl. 28. 15:59
megelőzésként adják a sugarat. az a baj, hogy nem onkológus műtött és nem irtotta ki a nyirokcsomókat, mint neked, és most ezért szivok! volt ct, mr, pet ct, és mindegyik negatív lett. ezért nem értem, hogy miért kell nekem végígszenvedni ezt az egész sugarat. minden megváltozott már semmi sem a régi. rányomja a bélyeget az életünkre a rák.
13725. kiscsillag30 (válaszként erre: 13717. - Kenzol)
2012. júl. 28. 11:31
Az jó én nem vagyok az az egyhelyben ülő tipus!Mindíg találok valami munkát magamnak.Valamikor augusztus vége szeptember eleje a műtétem időpontja nem tudom addig mit csinálok,de szerintem mire odajutok olyan leszek mint 1 manöken a sok ideg és fogyás miatt!Valami vitamint szed valaki?
13724. kiscsillag30 (válaszként erre: 13718. - Zsebimama64)
2012. júl. 28. 11:17
Szia örülök,hogy nincs semmi bajod!Remélem a műtét után nekem is elmúlik ez a rémálom vagyis a szövettan után.Az idegtől már fogytam 6 kilót és jobb lenne már túllenni rajta!Az eggyetlen ami vígasztal NINCS ÁTTÉT!!!!!!!!!!!!!!!Remélem nem húzzák adig a műtétemet még baj nem lessz!
13723. kenzol (válaszként erre: 13719. - Jázmin 40)
2012. júl. 28. 07:32
Szia! Nagyon sajnálom, ami Veled történik. Megelőzésnek adják a sugarat, ha már nem volt áttét? Azt nem értem, hogy miért nem vettek ki mindent, úgy mint Áginál és nálam, hogy megelőzzenek mindent és nem sugaraznának.Tönkretesznek téged testileg és lelkileg :( Remélem a családod teljes szeretetükkel melletted állnak, mert csak így lehet elviselni, azt ami Veled történik!
13722. fancsika1 (válaszként erre: 13719. - Jázmin 40)
2012. júl. 28. 00:31
Szia! Ezért vagyunk itt, hogy egymást meghallgassuk, ha kell vigasztaljuk, lelket öntsünk beléjük. Megértelek, reméljük hamarosan túl leszel az egészen és mosolyogva fogsz az egészre visszagondolni, de főleg úgy, hogy semmi gondod nem lesz a jövőben ezekkel a dolgokkal.Fel a fejjel.
13721. zsebimama64 (válaszként erre: 13719. - Jázmin 40)
2012. júl. 27. 21:18

Szia! Nem irigyellek, átérzem, ha persze ezt átlehet.

Megkérdezhetem, ha nem terjedt túl a méhen, mért kell a sugár? Vagy a petevezetéket bent hagyták?

13720. jázmin 40
2012. júl. 27. 21:14
nekem is van két kicsi gyerekem, és nagyon szeretném felnevelni őket. nincs valaki köztetek, aki átesett sugáron? vagy kemón? mi a tapasztalatatok. milyen mellékhatások voltak? nekem nagyon nehéz. meglégett a bőröm, és állandóan fáradt vagyok.
13719. jázmin 40 (válaszként erre: 13717. - Kenzol)
2012. júl. 27. 21:07
szia. nemtudom, hogy emlékszel e rám, minket egy napon műtöttek. csak sajnos én nem voltam olyan szerencsés mint te. nekem sem volt áttétem, de már túlvagyok 25 külső sugárkezelésen, és még vár rám három hét belső.hát nem könnyű. csak olvaslak benneteket,és olyan nehéz, hogy nekem még ezzel is meg kell bírkóznom a méheltávolítás után. nagyon nehéz ott ülni a sugárra várni.nem egysterűek a mellékhatások. ki vagyok ütve lelkileg a legnehezebb!most csak kijön belőlem, mert olyan jó valakinek elmondani. az orvosom szerint ez csak biztonsgi sugár, mert a szövettanom szerint nem terjedt túl a méhen.mégis nagyon nehéz! ne haragudjatok, de most le kellett írnom mert olyan nehéz.
13718. zsebimama64 (válaszként erre: 13699. - Kiscsillag30)
2012. júl. 27. 20:56

Szia!

Nekem is májusban volt méhnyakrák miatt műtétem, nekem nem volt áttét. "Wertheim" műtét volt, minden eltávolítottak. Szerencsére semmi panaszom nem volt utána, és remélem nem is lesz. Igaz, most volt egy kisebb műtétem, mivel a nyálkahártyám "megnyúlt" de szerencsére szerdán ezen is túljutottam. A banyakórból is csak az izzadást érzem, de azt is már csak akkor amikor valamiért izgulok, idegeskedem. Szerencsére hízni se híztam, sőt a súlyom még mindig csökken.... hormon pótlást se kaptam, nem is szeretnék. ugy hogy nem tudok semmi negatívat mondani, sőt nagyon sok "pozitív oldala van". Addig volt nagyon rossz, amíg nem lett meg szövettan eredménye. Addig sajna a gyomorban ott volt az a fránya görcs.

Kérdezz nyugodtan. Szia: Ági

13717. kenzol (válaszként erre: 13716. - Kiscsillag30)
2012. júl. 27. 19:00
Másnap már főztem mikor hazaértem,igaz ültem közbe sokat.Nagytakarítást nem csináltam csak 4 hetesen, addig nem volt erőm hozzá.Nekem 2 gyerekem van, amikor tudtam pihentem, feküdni úgy se lehet sokat a műtét után, sokat kellett mozogni.
13716. kiscsillag30 (válaszként erre: 13706. - Kenzol)
2012. júl. 27. 16:19
Szia!Mindent eltávolítottak?Az jó,hogy nincs áttét hála az égnek nekem sincs.De igazából a műtét utáni dolgoktól félek mert 3 gyerek mellet soha nincs pihi:)
2012. júl. 27. 16:08
A legnagyobb bajom az,hogy mennyit adjak neki? mert árat nem mondott!
13714. kiscsillag30 (válaszként erre: 13713. - Judit1109)
2012. júl. 27. 16:05
Szia igazából semmit nem tudok az egész műtétről,úgyhogy ha van időd leírhatnád veled mi történt
13713. Judit1109 (válaszként erre: 13712. - Kiscsillag30)
2012. júl. 27. 15:15

Szia. Engem Jakab Tamás műtött. A te orvosodat nem ismerem, de biztos jó doki ő is.

Kitartást! Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.

Üdv. Judit

13712. kiscsillag30 (válaszként erre: 13705. - Judit1109)
2012. júl. 27. 15:01
Szia Judit!Tóth Zoltán fog megműteni.Szerintem egy nagyon aranyos doki

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook