Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13591. Iboly65 (válaszként erre: 13564. - YPanna)
2012. júl. 15. 17:25

Szia Panna!

Én azt olvastam a Maria Treben könyvben,hogy a hajhullás veseproblémát jelez.Vagyis a méreganyagokat nem tudja kiszűrni a vérből,ezért hullik.Már valakinek tanácsoltam a csalánteát,de azt nem írtam,hogy vértisztító hatása is van.Nekem a gyerekkorom óta meglévő vashiányos vérszegénységemet szüntette meg.Bátran ajánlom!Szép napot! Ibolya

13590. Manca (válaszként erre: 13589. - Iboly65)
2012. júl. 15. 12:00
Szia Ibolya!Ez nem semmi,hogy ennyit cangázol.Tegnap voltam először a városban 4 hét után/eddig csak az udvaron voltam/vásárolni.Persze nem egyedül voltam,nem emelgetek semmit .Holnap délután megpróbálkozom egy fodrásszal.Kicsit elfáradtam,inkább a hátam fájt és a derekam,de semmi különös.Mára jól lehült a levegő,ennek örülök kicsit.Remélem mindenki jól van,Eszti veled mi van,voltál orvosnál?
13589. Iboly65 (válaszként erre: 13585. - Manca)
2012. júl. 15. 09:33

Szervusz Manca!

Holnap lesz 8 hete,hogy kivették.Egy hete még éreztem hogy feszül,de ezt annak tudom be,hogy terhelem magam.Van amikor 1 héten 2x is bemegyek a városba vásárolni,és állást keresni.Az oda-vissza 20 km-kerékpárral.Arra nagyon vigyázok,hogy ne terheljem túl magam.A sebem gyönyörű.Most már csak 2naponta kenem körömvirágkrémmel,s feleakkora széles.

Remélem hamarosan jó hírekkel szolgálsz!Üdv:Ibolya

13588. Manca (válaszként erre: 13586. - Modoslany)
2012. júl. 14. 12:40
Sajnálom ami veled történt,de ott a picikéd,minden energiád és szereteted irányítsd rá.Nagyon megfogja hálálni,ebben biztos lehetsz.Volt egy szobatársam annyi idős,mint én/41/,neki nem volt gyermeke és sajnos mostmár nem is lesz.Nagyon jól viselte a lelki részét,sőt inkább ő öntötte a többi társunkba a lelket.A pozitív gondolkodás sokat segít,nagyon sok boldogságot kívánok a kicsikédhez!
13587. fancsika1 (válaszként erre: 13586. - Modoslany)
2012. júl. 14. 12:10
Szia! Én már egy "öreg" lány vagyok, idősebb 5 évvel a lányom, mint Te,de nagyon átérzem a gondodat. De tényleg gondolj arra, hogy van egy egészséges pici lányod, és nagyon vigyázz magadra, mert hiába telt el 6 hét és jól vagy, a sérv veszély ilyenkor nagyon nagy, és Te ahhoz még nagyon fiatal vagy, azt mondják a jó orvosok, hogy kb. 6 hónap, amíg oda kell figyelni az emelésre. Ha van segítséged igyekezz igénybe venni, mert egy sérvműtét az aztán tényleg nem egy gyerekjáték, főleg pici baba mellett. A lelki bánatoddal egyetértek, de próbálj meg csak a kislányodra koncentrálni és el fog múlni, ha nagyon lassan is. Sok erőt, és kitartást kívánok Neked és nagyon sok örömet Nektek a kislányotokhoz. Nekem már az 1 szem lánykámtól 2 kisfiú unokám van, nálam is volt probléma, azért nem lehetett még egy gyermekem különben.
13586. modoslany
2012. júl. 14. 11:12

Sziasztok!

Nekem most lesz 6 hete, hogy kivették a méhem. Sajnos szülés után olyan komplikációk léptek fel (méhlepény belenőtt a méhizomba), hogy nem volt már válaszás, vagy elvérzek vagy kiveszik. Én a szülés és a műtét közötti 10 órában 7 egység vért kaptam és 2 plazmát. :S

Engem lelkileg jobban megviselt, mint testileg, hisz szerettünk volna még gyereket, hisz még csak 30 éves vagyok. A műtét után két héttel már semmi bajom nem volt... gondolom az is sokat számított, hogy a műtét másnapjától már talpon voltam, hisz el kellett látni a picibabámat. Most azzal vígasztolódok, hogy itt van a pici lányom egészségesen és miatta próbálok erős lenni. Gondolom hosszabb idő lesz mire teljesen rendbe jövök lelkileg. Most még sokszor elsírom magam miatta, de napról napra jobb.

üdv

13585. Manca (válaszként erre: 13584. - Fancsika1)
2012. júl. 14. 09:37
Igen ki kell várni.Én is megszoktam,hogy egész nap mozgásban vagyok,kicsit nehezen viselem ezt a "semmit"tevést.Jövő héten felhívom a dokim,kérek kontrollra időpontot,mert augusztusban szabira megy.Nagyon kíváncsi vagyok mit mond.
13584. fancsika1 (válaszként erre: 13583. - Manca)
2012. júl. 13. 22:28
Hát a belső varratok szerintem a nagy műtéteknél mindenkinek felszívódók. Nekem ugye 2,5 hete volt a műtét, hát rendesen szurkál még, szerintem fog is egy darabig, meg feszít is. Türelmesnek kéne lennünk, én sem vagyok az a türelem mintaképe, főleg szerintem az idő miatt, hogy hol 100 fok van, hol meg hideg, ez nagyon rossz hatással van szerintem a műtöttekre, még az egészségesekre is. Na majd csak túl leszünk rajta, próbáljunk meg pozitivan állni a dolgokhoz, akkor talán előbb túl leszünk rajta.
13583. Manca
2012. júl. 13. 10:41

Köszönöm Ibolya,Fancsika a választ!Mindent szívesen fogadok,hisz így jut előrébb az ember.Minden jó tanács jól jön.Azt kimondottan nem tudom mitől vagyok vérszegény,erre nem tudom a választ.Vasat is kell szednem és B12 injekciót is kapok.Tudom,hogy ellenőrzik a vért,de mégis valahogy fenntartásaim vannak ezzel kapcsolatban.Hála Isten én a műtét alatt nem vesztettem sok vért.Volt köztetek akinek felszívódó varratai voltak?Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni,hogy kb. mikor múlik el ez a húzó feszülő érzés.?


Eszti!Ezt tényleg az orvos tudná neked megmondani mi lehet ez amit írtál.Drukkolok neked,hogy ne legyen semmi komoly .

13582. fancsika1 (válaszként erre: 13570. - Manca)
2012. júl. 13. 10:20
Szia! Én sajnálom szemely szerint, hogy nem engedted a vért, hogy kapjad. Én kaptam plazmát is, és 3 egység vért. Az egészségügyis barátnőim azt mondták, hogy kb.3 hónap,de lehet 6 is, hogy teljesen rendbe jöjjön a vérképem, mármint a vasat illetően, de már a kórházban az utolsó is javulást mutatott.Tény és való, hogy minden beavatkozásnál lehetnek problémák, de azért, mert egy ismerősödnél ez volt, szerintem butaság volt nem engedni az orvosoknak. Ma már nagyon ellenőrzik a véreket. Na mindegy, most már veszett fejsze, igyekezzél minél több olyat enni, c-vitaminnal egyetemben, ami vasat tartalmaz. Spenót, tonhal, lencse, tökmag, és próbálj inni gránát almalevet is, cékla is jó vérképző. Ezek hosszú idő alatt épülnek be, de megéri.
13581. koncibonci (válaszként erre: 13579. - Eszti60)
2012. júl. 13. 07:51

Eszti! Szerintem mindenképp menj vissza a dokihoz, már csak azért is, hogy megnyugodj. Nekem azt mondta az orvosom a műtét előtt, hogy bár hosszabb a gyógyulás, de jobb szereti vágni a hasat mert akkor jobban "hozzáfér" a belső cucchoz.

Szurkolok, hogy ne legyen baj! Írd meg feltétlen, mit mondtak! Kriszti

13580. Iboly65 (válaszként erre: 13570. - Manca)
2012. júl. 12. 21:35

Kedves Manca!

Én is vérszegény voltam sokáig,amíg ki nem próbáltam kúraszerűen a csalánteát.Te vas,vagy B12 hiánytól vagy vérszegény?Ezzel a teával a vashiányt lehet megszüntetni.Én a kúra után lettem véradó.Jobbulást kívánok!

Ibolya

13579. Eszti60 (válaszként erre: 13569. - Koncibonci)
2012. júl. 12. 16:40
A hüvely bemenetnél érzem kb3 napja teljesen bevagyok parázva,mindent kiszedtek,petefészkek,méh, csak nem hason keresztül,a Fődoki megállapította,hogy hólyagsérv is van amit a műtétet végző(privát) azt mondta,hogy nemtudta megcsinálni,mive laparoszkópiával végezte a műtétet,ahoz fel kell a hasat tölteni gázzal igy nem fért hozzá!Lehet, hogy menni kell újra.
13578. Manca
2012. júl. 12. 14:48
Az orvosom,az egyik legjobb,egész Baranyában.Ha a műtét alatt sok vért vesztettem volna,megmondták,nem is kérdeztek volna,hanem egyből vért kapok.Igazából ez helyett a folgamma helyett kellene valami mást szednem,ezzel van a bajom.
13577. Manca (válaszként erre: 13576. - YPanna)
2012. júl. 12. 14:45
2 hét múlva megyek kontrollra ,akkor előtte csináltatok egy vérképet.Nem csak a gyümölcsöket eszem,írtam én injekció kúrát is kapok.Már nem szédelgek,tehát valamennyit biztos javult,de azt csak akkor tudom,ha lesz friss vérkép.Én azért ennyire nem voltam rosszul,mint te.
13576. YPanna
2012. júl. 12. 14:35

Engem a 82 nél már úgy húztak be, már nem tudtam járni, a párom vitt be, elcipelt a kórházba és lerakott egy padra a nőgyógyászaton ( sajnos már tudtuk hová kell menni) persze egyetlen tolószék sem volt sehol. A doki azt mondta h ilyen vérképpel már nem biztos h mégegyszer bejöttem volna.

Nem tudom veled mi történik, de ez nem az a "játék" féle dolog, meg amit a gyümölcsökkel helyre lehet rakni.

Vigyázz magadra, és persze okosabb sem akarok lenni az orvosodnál!

Üdv.:

Panna

13575. Manca
2012. júl. 12. 14:19
Nekem ez van írva a zárómra:HGB 77(L) g/l
13574. Manca (válaszként erre: 13573. - YPanna)
2012. júl. 12. 14:17
Ja,köszi!Talán azért nem vagyok jártas,mert 15 éve nem voltam orvosnál a műtét előtt.Akkor is csak szülni.
13573. YPanna
2012. júl. 12. 13:40
hgb hemoglobin
13572. Manca (válaszként erre: 13566. - YPanna)
2012. júl. 12. 11:30
Én nem találok a zárómon olyat,hogy hgl ..???
13571. Manca (válaszként erre: 13569. - Koncibonci)
2012. júl. 12. 11:25
Igen,az emelgetés sem jó az biztos.Csak az én kérdésem az lenne,ha valakit 6 hét után visszaengednek dolgozni egy olyan munkahelyre ahol emelgetni kell,az mi tévő legyen.Én tesco-s voltam,na ott aztán senkit nem érdekel probléma.
13570. Manca (válaszként erre: 13564. - YPanna)
2012. júl. 12. 11:23
Szia!Igen én is vérszegény vagyok sajnos.Nekem is akartak műtét után vért adni,de nem engedtem.Minden vizitnél megkaptam a beosztásom,de ragaszkodtam ahhoz,hogy ne adjanak.Ennek is megvan az oka,pont műtét előtt beszéltem az egyik régi barátommal,aki nagyon megjárta szegény,de mindegy,ez nem törvényszerű.Én Folgammát szedtem,de mint írtam aranyeres panaszaim lettek,amit már nem bírtam elviselni,annyira fájt.Most kimondottan nem szedek vasat,vénás injekciókat kaptam és farba B12-őt 10 naponta.Talán ez használ valamit.Soha életemben nem voltam még vérszegény.Állítólag van a BÉRES-nek is vas pótlója,lehet azt kipróbálom,de én is tanácstalan vagyok ez ügyben.Próbálok vasban gazdag gyümölcsöket fogyasztani.Minden reggel frissen préselt gyümölcslevet iszok.Ja és szedek még Milgamma N-t abban is van B12 és a felépülést is segíti.Már csak néha szédülök,de szerintem ez a nagy meleg is közre játszik ebben.Én is szívesen fogadom a jó tanácsokat.
13569. koncibonci (válaszként erre: 13567. - Eszti60)
2012. júl. 12. 10:44
Eszti! Hol érzed? A hasadban vagy esetleg a hüvelyben? Mennyire volt "teljes" a műtét, a méhnyakat sem hagyták meg? Azért kérdezem, mert szerintem nem mindegy, hogy hol érzed a dudort. Nem emeltél nehezet? Nekem azt mondta a dokim, hogy kb. fél évig ne cipekedjek, mert a hüvely leszállhat és kiboltosulhat, ami újabb műtűtet jelent.
13568. YPanna
2012. júl. 12. 10:02

Szia Eszti, biztos h azt érzed? Nekem is volt a műtét előtt ilyen érzésem, és most is van, nem mindig, de van, most én azt gondoltam h leklímáztam és ezért. Nekem olyan érzés mintha felfújódna egy szakasz (bél??) és annak van egy kis mozgása. Kérdeztem a háziorvost még műtét előtt, h ez mi lehet, elég kakukk egy doki, elintézett azzal h, majd egyszer jól begyullad és majd akkor foglalkozunk vele. Igazából nem fáj de kellemetlen, úgy érzem h pisilésnél is és a székletnél is zavar, olyankor fájdalom is van.

Panna

13567. Eszti60
2012. júl. 12. 09:46

Sziasztok!Sok értékes hozzászólást találtam,az én kérdésem azzal kapcsolatos,3hónapja vagyok túl egy teljes nőgyógyászati műtéten,(laparószkópiás)már nagyon éreztem a méh kiboltulását,nagyon sok mindenbe zavart! Most 3 hónap után újra ott érzem a dudort,mi lehet? Ha valaki már tapasztalt ehezz hasonlót segítsen,írja meg mi lehet (doki szabin)

köszi

13566. YPanna (válaszként erre: 13565. - Fancsika1)
2012. júl. 12. 08:00
De igen 1,5 litert, 82 volt a hgl szintem, és 120 a minimum érték, de a kórházból 103 -al engedtek ki.
13565. fancsika1 (válaszként erre: 13564. - YPanna)
2012. júl. 11. 22:00
Nem kaptál vért?
13564. YPanna (válaszként erre: 13562. - Manca)
2012. júl. 11. 20:24

Szia Manca, Te is vérszegény vagy? Én nagyon sok vért vesztettem, és pokoli volt a szédülés műtét után, de ez elmúlt úgy kb 2 hónaposan, mára már csak néha van. Vasat én sem tudok szedni, attól rosszul vagyok és kikészíti a gyomrom. én azt csinálom h egy hét gyógyszer egy hét cékla és spenót felváltva. Sajnos a hajam még mindig hullik, nem tudom mikor áll vissza a vérháztartás.

ha tudsz valami jó megoldást szívesen venném.

Üdv.:

Panna

13563. Manca (válaszként erre: 13559. - Koncibonci)
2012. júl. 11. 11:43
Nekem olyan a hasam,mintha egy kispárnát varrtak volna bele.Nem vagyok sovány,de kövér sem,tehát eléggé észrevehető.Azt mondták ez leapad,kíváncsi leszek.Egyenlőre persze nem ez a legnagyobb gondom,ez csak mellékes.
13562. Manca (válaszként erre: 13558. - Fancsika1)
2012. júl. 11. 11:35
Persze,azért vigyázok,amennyire 2 gyermekes anyukaként ezt lehet.Na és a ház körüli teendők mellett.Abbakellett hagynom a Folgammát,mert olyan aranyeres panaszaim lettek,hogy többet szenvedtem tőle,mint az egész műtét körüli gondokkal.Utána néztem már az elején milyen vérszaporító gyümölcsöket,zöldségeket érdemes fogyasztani ami használ.Valaki azt írta ezek nem olyan mértékben szívódnak fel a szervezetben,mint a gyógyszer.A szédüléseim lassan múlóban,kíváncsi leszek a következő vérképem mit mutat.Túl vagyok már egy aranyér műtéten,nem kívánom senkinek.Ez a műtétem csak egy sétagalopp volt ahhoz képest.Mindenkinek nagyon szép napot és gyógyulást kívánok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook