Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


14521. lenvirág (válaszként erre: 14520. - Picurka1968)
2012. okt. 4. 20:22

Ha bármilyen kérdésed van, ha valamiben bizonytalan vagy, esetleg csak egyszerűen beszélni akarsz róla, itt mindig van valaki, aki válaszol! Ezzel a betegséggel is vannak itt sokan, és már gyógyultak!!

Üdv lenvirág

2012. okt. 4. 20:02
Sziasztok!Üdv mindenkinek!Sajnos én is beálltam a sorba,16-án fogják eltávolítani a méhem,méhnyakrák miatt!Hetek óta olvaslak benneteket,látom nagyon aranyosak vagytok,ahogy bátorítjátok egymást,és megosztjátok a tapasztalataitokat!Nem tagadom,félek is,meg szeretnék is túl lenni rajta!
14519. ibab (válaszként erre: 14518. - Liliom103)
2012. okt. 4. 18:08
Szia, én azt hallottam róla-mert rajtam is ki akartak próbálni mindent- , hogy csak a vérzést csökkenti,hogy a műtétre sor kerülhessen.Tehát ez a egy preoperatív gyógyszer,nem a műtét helyett,hanem előkészítve a műtétet írják fel,hogy hozzásegítsék a betegeket ahhoz, hogy jobb egészségi állapotban és minimális invazivitás mellett kerüljön sor a műtéti beavatkozásra.Persze ha a méhmióma bazinagy,mint nekem is volt, nem biztos, hogy csökkenti a méretét a könnyebb operáció érdekében, hanem csak a kisebb,de őrült vérzéseket okozó miómákat regulázza meg egy kicsit a beavatkozás kedvéért.A mellékhatásokról gyanúsan hallgatnak,pedig minden gyógyszernek van mellékhatása, és nem mind1, hogy mi.Másod sorban a gyógyszert maximum 3 hónapig lehet alkalmazni, nos én kétlem, hogy 3 hónap alatt rendbe jön mindaz, amivel évek óta kűzdünk.Ezt egyszer egy természetgyógyász ismerősöm mondta,mert próbálkoztam homeopátiával is,hogy annyi év kellene ahhoz, hogy elmúljon, ahány év alatt kialakult. Ezért hagytam abba a gyógyszert és a homeopátiát, az akkupunktúrát, a ráolvasást, a táltosigéket és a hormontartalmú gyógyszereket egyaránt és választottam a radikális, de hatásos műtétet,mert örömteli éveket akartam és nem kűzdelmeseket egy, vagy több átkozott miómával.Biztos, hogy nem vállalnád be a műtétet? Mit javasolnak? Mert légy fenntartással a gyógyszerek iránt egy kicsit, mert a gyógyszerlobbi sok mindenre rá tudja szedni az embert, de az életminőséged közben romlik.Anyumnak is volt 5 hasi műtétje, 74 évesen volt az ötödik.Túlélte egész jól.Most halt meg a tavasszal, de infarktusban.A hasával minden ok volt.40 évet élt a méheltávolítása után, a szíve volt rossz,övön alul semmi gáz nem volt neki.
14518. liliom103
2012. okt. 4. 13:48
Sziasztok Lányok! Valaki nem szedi véletlenül az ESMYA nevű gyógyszert?Valaki tud róla valamit?Azon felül,hogy horror ára van.Ezt ajánlotta a dokim,mert miómáim vannak amik okoznak bajt bőven Ha megműtenének ez lenne az ötödik hasi műtétem,ami nem veszélytelen.Írjatok légyszí,ha tudtok róla valamit!
14517. ibab (válaszként erre: 14512. - Koncibonci)
2012. okt. 4. 12:05
IGen, köszi, úgy értettem, hogy méhnyakrák szűrésre nem kell menni,mert az már a spirituszban úszkál. De ellenőrzésre azért persze ajánlott:)))bármi elváltozás lehet,meg a műtéti terület kontrollját is érdemes megejteni.puszi
14516. lenvirág (válaszként erre: 14515. - Avela)
2012. okt. 4. 11:58

Szia, szerintem ha csak ajánlották, akkor megelőzés céljából lenne. Ha teheted, kérj véleményt már orvostól is. Van, mikor többet árt, mint használ.

Gyógyulást! lenvirág

14515. Avela
2012. okt. 4. 10:24
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy műtét után volt valaki akinek sugárkezelést ajánlottak? Mi a tapasztalat és miért kell ha "mindent" eltávolítottak? Erről még nem tudtam az orvossal konzultálni mert 2 hét múlva kaptam időpontot.
14514. 19fc940bd2
2012. okt. 4. 09:19
Most olvasgattam itt elég sokat, és ahány kórház annyi féle képpen műtik az embert... nekem is nagy volt a miómám,(csecsemőfejnyi) és mégis bikinivonalban vágtak, mivel azt mondta a dokim, hogy ha kell akkor a belső vágásnál csinál egy kis t betű szerű valamit és akkor úgy biztos ki lehet venni, így is történt... Tény és való, hogy a műtét előtti kellemetlenségek sokkal jobban ki készítik az embert mint maga a műtét utáni fájdalom... én vérszegény is voltam nem kicsit, elég sok vért kellett kapnom én ettől is féltem, nem kicsit, kié, mié, hogy reagál rá a szervezet, kilökődhet e meg minden ilyesmi, de hála ezzel sem volt semmi gond 5 napot töltöttem kórházba engem Kecskeméten operáltak, egy nagyon "édes doktorbácsim" volt, van... mindenkinek csak ajánlani tudom. szerintem nagyon fontos, hogy az orvos hogy áll a beteghez, nekem mindent elmondott, és felkészített minden eshetőségre, sokat beszélgettünk a műtét előtt, után is. Csak hálás lehetek neki, és természetesen itt nektek is mivel mindig volt pár szép, jó és hasznos szavatok az emberhez...
14513. 19fc940bd2
2012. okt. 4. 09:07

Sziasztok!

Szép napot mindenkinek. Köszönöm aki az elmúlt pár napba gondolt rám. Most már jobban vagyok, egy bent maradt varrat rész okozta az irritációt, és ez miatt duzzadt, dagadt meg a hasam és volt az a szinte elviselhetetlen fájdalom. Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok. Puszi

14512. koncibonci (válaszként erre: 14507. - Fourbaby36)
2012. okt. 4. 08:12
Szia Anna! Az éves kontroll nem visszarendeléses alapon megy, hanem rákszűrésre kell menni. Nekem mindent kiszedtek, se petefészek, se méhnyak nem maradt és azt mondta a doki a Klinikán, hogy akkor is menni kell rákszűrésre évente egyszer, mert igaz ritkán, de a hüvelyben is lehet probléma. Ibabnak is üzenem, menjen el szűrésre, megéri. Kriszti
14511. fancsika1 (válaszként erre: 14508. - Ibab)
2012. okt. 3. 20:42
Tényleg sok mindent szabad, nekem is azt mondták, de a cipekedést, és a nagyon nagy házimunkát, ami megerőltető, azért még hanyagold.
2012. okt. 3. 20:40
Nekem is mondta a doki,hogy 1év múlva mennem kell ellenőrzésre.Na meg a 6hetes sem maradhat el:)Nemsoká itt van.Jó éjszakát mindenkinek!
2012. okt. 3. 20:36
Sziasztok!Nem mondta a doki,csak annyit,hogy mostmár érheti víz!Köszönöm a válaszokat,ezután akkor marad a zuhany!:(Marha jó remélem nem lessz emiatt semmi bajom!puszi nektek és mégegyszer köszönöm.
14508. ibab
2012. okt. 3. 19:50
Hahó!4 Ma voltam 6 hetes kontrollon,minden ok,mindent szabad, ami nem tilos:))) Húú ebbe mi fér bele vajon ki tudja??:D:D:D-Komolyan rákszúrésre sem kell járni,csak évente UH-ra.Még szurizni sem kell már, de a vasam és a hgb-em még kevés.Szerintetek mikorra éri el a normál szintet? Gondolom kell még hozzá egy kis iddő...A fürdést megkérdeztem, már lehet, de eddig nem lett volna ajánlatos, pontosan azért amit lenvirág is írt, a fellazulás és a fertőzésveszély miatt!
14507. fourbaby36
2012. okt. 3. 16:22

Sziasztok!


Mindenkit vissza rendelnek 1 éves kontrollra?

nekem nem szólt a dokim pedig tavaly jun.2, nov. még egy hasi műtétem volt szóval most lesz 1 éve az utolsó.

időnként bekeményedik a hasam, de jól vagyok.

mindent kipakoltak azt elfelejtettem írni.

ilyenkor már nem néznek semmit?

hasi uh volt belgyógyászati jun.-ban-minden ok.


köszönöm a választ.

jó egészséget kívánok

Anna

14506. tlivcsi (válaszként erre: 14503. - Koncibonci)
2012. okt. 3. 15:37

Köszönöm a megnyugtatást, péntekre kaptam időpontot! De a váladékozás meg is szűnt! Viszont az 1 éves kontroll aktuális, szóval nem megyek hiába!

Jobbulást a gyógyulóknak, kitartást a műtét előtt állóknak! Nekem nagyon jó volt az elmúlt 1 évem!!!!

14505. summer40 (válaszként erre: 14498. - Kiscsillag30)
2012. okt. 3. 13:38
Azért sem szabad ülőfürdőzni.mert vérbőséget okoz,ezáltal vérzésveszélyt,varratelégtelenséget.és igen fertőzésveszély is..
14504. Csillus6 (válaszként erre: 14500. - Summer40)
2012. okt. 3. 11:31

Szia!

Köszi a választ.

puszika

14503. koncibonci (válaszként erre: 14493. - Tlivcsi)
2012. okt. 3. 08:59

Szia Tivcsi!

Engem tavaly decemberben műtöttek, semmi sem maradt.Nyáron nálam is jelentkezett rózsaszín maszat. Én is beparáztam, átmentem a dokimhoz és kiderült, hogy "csak" egy fel nem szívodott varrat okozta a gondot. Kiszedte. Azt mondta, hogy volt olyan páciense, akiből egy évvel később kellett varratokat még kiszedni. A véres váladék teljesen megszűnt, időnként némi színtelen-világos barnás maszat van, de nem mindig. Nemsokára úgyis megyek rákszűrésre, majd rákérdezek.

Minden esetre menj el az orvoshoz. Légyszíves jelentkezz majd, hogy mi volt a gond! Lehet, hogy nálad is a varrat.....? Üdv, Kriszti

14502. lenvirág (válaszként erre: 14498. - Kiscsillag30)
2012. okt. 3. 08:31

Nem szabad fürödni, mert a hüvelybe kerülő fürdővíz komoly fertőzést idézhet elő a hüvelycsonk varrataiban. A klinikán ezt többször is elmondták.

Puszi

14501. ibab (válaszként erre: 14498. - Kiscsillag30)
2012. okt. 2. 21:36
NE!!
14500. summer40 (válaszként erre: 14496. - Csillus6)
2012. okt. 2. 20:34
Szia Csillus! Én úgyanigy voltam.Nagyon türelmetlen,emlékszem az ülés kifejezetten nehezemre esett,amikor autóba kellett ülni,hát az volt a legrosszabb..Azt még az ötödik-hatodik héten is éreztem.Mintha összerézott volna belül.olyankor nagyon szúrkált és olyan húzó fájdalom volt bent.Három hétig volt szükségem rendszeresen fájdalomcsillapitóra.Szegény Páromat mindig kérdezgettem kétségbeesetten,hogy mi van ha ez már örökre igy marad.nekem nem volt elég türelmem feküdni sem,az a derekamnak nem esett jól.Jelentem elmúlt,Neked is elfog múlni.Nagyon jól vagyok.Kivánok Neked is mielöbbi gyógyulástés fájdalommentes napokat!
14499. fancsika1 (válaszként erre: 14498. - Kiscsillag30)
2012. okt. 2. 19:07
Hát drágám, nem szabadna, csak 6 hét után. Nem mondta a doki? Utána viszont járhatsz akár uszodába is, sőt jót is tesz az úszás.
2012. okt. 2. 18:52
Csajok,én már rendesen fürdök.Szabad ezt nekem különben?Bár jókor kérdezem mi?Útálok zuhanyozni én szeretek elnyúlni a forró vízben!:)
14497. kiscsillag30 (válaszként erre: 14489. - Julika0127)
2012. okt. 2. 18:49
Szia!Nekem is furi,hogy nem jelentkezik,mert nagyon be volt parázva a sebe miatt!Remélem nincs nagy baj!:(Mit is mondott?Meg van neki dagadva és fáj?De lehet,hogy nem jól emlékszem.Reméljük semmi komoly és hamarosan jelentkezik!:)
14496. Csillus6
2012. okt. 2. 18:28

Sziasztok!

Jó olvasni titeket.

Van köztetek valaki, akit hüv.keresztül műtöttek méheltávolítás, hüv.plasztikával?

Mikor lehet már ülni rendesen, meddig szurkál még odabent? Ma vagyok l7 napos, de kicsit türelmetlen úgy vélem.:)

14495. kiscsillag30 (válaszként erre: 14491. - Lenvirág)
2012. okt. 2. 17:09
Szia!Én is kímélem magam, amikor csak tudok pihenek!Igaz az már nem sok idő amikor ráérek.Mindent csinálok csak nem emelek!
14494. Róznagyi
2012. okt. 2. 15:25

Szia tlivcsi!

Nem kell a legrosszabbra gondolni, de azért jó ha lát a dokid. Engem tavaly november 2-án műtöttek, petefészkek maradtak. Azóta már nekem is volt ilyen barnás rózsaszines valami, del elmúlt. Negatív volt a szövettanom, ezért nem paráztam nagyon. :-) Fel a fejjel nem lesz baj!! De azért hívd az orvosod had mondja Ő, hogy nincs ok aggodalomra.

Mindenkinek jó egészséget kívánok!!!!

14493. tlivcsi
2012. okt. 2. 11:17

Sziasztok!

Rég jártam erre, de olvaslak Benneteket!

Engem tavaly szeptember 1-én műtöttek, mindent kipakoltak.

Ma reggel óta vmi rózsaszínű, barnás váladék jön. Ettől jól beparáztam. Honnan jöhet, ha nincs ott semmi? A dokit még nem tudtam elérni :(

14492. ibab (válaszként erre: 14484. - Lenvirág)
2012. okt. 2. 09:58
Na itt van a kulcsmondat, kimondtad,amely mindenkinek szól, akár előtte van, akár utána:"Ha tudom, hogy ennyi, már régen túl vagyok rajta."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook