Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


14551. kiscsillag30 (válaszként erre: 14536. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 19:21
Szia!Nem kellett semmi más kezelés.Az eltávolítás minden gondtól megszabadított:)Hidd el minden rendben lesz nálad is nem kel kemó meg sugár!Vitamint nem szedtem de most akarom elkezdeni az 1000-es c vitamint!
14550. hóvirág66 (válaszként erre: 14546. - Ibab)
2012. okt. 5. 19:20
Engem szeptember 4.-én műtöttek. Utána felhívták a figyelmemet, hogy nem szabad emelni, de a súlyhatárt nem mondták. Nekem sem jutott eszembe, hogy megkérdezzem. Azóta viszont többször eszembe jutott. Most örülök, hogy erre is választ kaptam. Ezek szerint kb. 5 kg az elméleti súlyhatár!? Még műtét után 1 évvel is vigyázni kell az 5 kg feletti emeléssel? Olyan sokáig elég nehéz elkerülni, pláne annak, aki fizikai munkát végez.
14549. Vicus68
2012. okt. 5. 19:05
Sziasztok ! Túl vagyok a műtéten, engem is 26.-án műtöttek, mint Lenvirágot. Most olvasgattam bele a hozzászólásokba, amit azóta írtatok. Nekem nem tettek be dréncsövet, a varratot szerdán vették ki. Még egy kicsit érzékeny a hasam, nem tudok hason aludni, a háton fekvés viszont a hátam készítette ki. Aki még előtte áll, és több hete van vissza a műtétig, ha az egészségi állapota engedi, erősítse a hát-, és hasizmait, nem fogja megbánni. Azt is olvastam, hogy többeknek hullott a haja. Ezt én is észrevettem, ezek szerint nemcsak a szokásos őszi hajhullás volt. Mondjuk nekem nem voltak vérzéses panaszaim, a miómát ultrahang mutatta ki.
14548. brigero
2012. okt. 5. 18:38
Sziasztok. Mar regota olvasgatom a forumot, de eddig meg nem irtam semmit. De most ugy erzem ki kell adnom magambol valamit. Szeptember 4.en volt a mutetem extrem nagy mioma miatt. Megegyeztunk a dokimmal, hogy kiveszi az egesz mehet, igaz hogy meg csak 36 eves vagyok de nem akarok gyereker sem most sem a jovoben. Erre az ebredes utann kozli velem, hogy a mehem megmaradt. Eleg duhos lettem, kerdeztem, hogy mi a garancia arra, hogy nem lesz ujjabb miomam, mire azt mndta, hogy semmi, de ad majd gyogyszert ra. Most majd szedhetek valami hormont ra, ha nem akkarok ujabb mutet. Miert nem lehete azt a mutetet megcsinalni amiben megegyeztuk? Nekem nem kehet beleszolasom a sajat egeszsegembe?
14547. fancsika1 (válaszként erre: 14535. - Julika0127)
2012. okt. 5. 18:23
Sebhintőporral és fertőtlenítővel kezeltem a nyílt sebet, és begyógyult, igaz, hogy kellett hozzá egy kis idő. Leírom privibe a nevüket.
14546. ibab
2012. okt. 5. 17:49
állítólag az emelés veszélyes egy jó darabig.Megsüllyed,sérv veszély stb...anyám kapott sérvet utána egy évre, mert nem vigyázott az 5 kg-os lélektani határra...
14545. zsuzsenka65 (válaszként erre: 14543. - Ibab)
2012. okt. 5. 17:05
Hát én pont a munkától félek a legjobban.Boltban dolgozom és ott elkerülhetetlen az emelés.Hat hét után még nem fogok tudni teljes értékű munkát végezni igaz?
14544. zsuzsenka65 (válaszként erre: 14542. - Liliom103)
2012. okt. 5. 17:02
Nekem a Minera spirált ajánlotta az a doki aki kiírta volna a műtétet.Dr Stummerhez járok és majd ő is fog műteni.Állítólag nem rossz.
14543. ibab (válaszként erre: 14540. - Liliom103)
2012. okt. 5. 16:45
én ma vagyok pont 6 hetes, mintha nem is műtöttek volna olyan jól vagyok.. ...vagyis mégiscsak,mert sokkal jobban érzem magam. Már a hajam is sűrűsödik,mert nekem is hullott elötte a vashiánytól,tegnap voltam laborban, a vérképem is normális.Azért még a vasat beszedem,ami maradt. Úgy vagyok vele, hogy már holnap mennék újra műtétre, ha az lenne az ára, hogy ilyen jól érezzem magam! Kicsréltek teljesen mentálisan is. Azért az a gyógyszerár igen csak combos.Megmarkoltam az egeret, amikor megláttam.Ha engem mkérdezel, akkor a szike inkább. Már két hetesen dolgoztam, nem kell nagyon kivonni magad a forgalomból műtét után, csak szép lassan kell visszaintegrálódnod.Semmi emelés,kevés meló, fő a fokozatosság. Könnyen beszélek én tanár vagyok a szájammal dolgozom:)) de vannak itt nálam hősebb asszonyok, akik igencsak fizikai munkát végeztek utána.ÓVATOSAN!! Mérlegelj!A para az természetes, az kell is:)de előbb-utóbb kipurcansz a vérszegénységtől a miómáid akkorára nőnek, hogy olyan leszel, mint egy terhes nő stb.stb.ne várd meg!!Mi lesz, ha elfogy a gyógyszer és még nincs hatása? Újabb százezrek? Én is sokat költöttem kínai akkupunktúrától kezdve, hormongyogyiig, ami havonta csak 5-10 rugó volt de azt is inkább a gyerekeimre költöm most,mint a patikába. Engem Budapesten műtöttek...
14542. liliom103 (válaszként erre: 14541. - Zsuzsenka65)
2012. okt. 5. 16:21
Szia! Nekem is májusban lett volna a műtétem,de jobb ha az ember nem néz utánna a dolgoknak,mert annál jobban fél tőle.Ki az orvosod ?Januárig azért még van egy kis idő.Neked is ajánlották az Esmya nevű gyógyszert?
14541. zsuzsenka65 (válaszként erre: 14540. - Liliom103)
2012. okt. 5. 16:09
Szia! Én is épp úgy vagyok mint te.Húzom az egészet,már túl lehetnék rajta.Az a baj ahány orvoshoz kerülsz,mindegyik mást mond.Már műtéti előjegyzésen voltam szintén Győrben,amikor elbizonytalanítottak.Gondolkodtam,véleményt kértem itt,utána olvastam.Most ott tartok,hogy januárba műttetem meg magam.Ha menni kell nem szabad halasztani.Üdv Zsuzsa
14540. liliom103 (válaszként erre: 14519. - Ibab)
2012. okt. 5. 14:29

Szia! köszönöm a válaszod!Azért hezitálunk,hogy mi tévők legyünk,mert már 3 orvos is ezt javasolta.Most csak 2 dobozzal kell megvenni,és a harmadikat adja a gyógyszergyár.De a két doboz ára 105000Ft .Ez azért nagyon húzós.A párom külföldön dolgozik,6 hetente jár haza egy hétre.Nehezen tehetem meg,hogy kivonom magam egy hónapra a forgalomból,mert nincs segítségem.A gyerek is gond.

És nem beszélve arról,hogy nagyon be vagyok rezelve.De gondolom ez mindenkivel így van.Téged hol műtöttek? A Győri orvosokról van valakinek tapasztalata?Nekem egyébként 2 miómám van ami nem túl nagy,de a vérszegénységgel küzdök állandóan,Nagyon hullik a hajam és fáradékony vagyok.Szedem a vasat de sajnos nincs eredménye,mert minden hónapban többet vesztek,mint ami termelődik.Én próbálkozta természetgyógyász által javasolt elixírrel,de sajna nem volt hatása.Úgyhogy el kell döntsem minél hamarabb mi legyen,mert ezt tovább húzni nem lehet.Téged mikor műtöttek?És hogy viselted?

14539. Picurka1968 (válaszként erre: 14538. - Turkkati)
2012. okt. 5. 08:56

Sziasztok Mindenkinek!

Nagyon örülök ,hogy megtaláltam ezt az oldalt,és köszönök minden jó szót,bíztatást!Tényleg szükségem van rá!puszi mindenkinek!

14538. turkkati (válaszként erre: 14527. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 08:36

Szia!

Szedd a frontint, mert a zakatolást nem lehet kikapcsolni!

Akik túl vagyunk a műtéten, könnyen beszélünk, utólag tényleg nem nagy dolog, de mindegyikünk félt tőle valamennyire előtte.

Ha daganat miatt kell a műtét, meg még jobban félünk.

Nekem az arcomon volt rosszindulatú elváltozás, jobban féltem, mint a hasi műtéttől. A tudatunkban benne van a rettegés ettől a betegséstől, de a lányoknak igazuk van, hogy csak pozitívan kell hozzáállni.

Baj van, de csak akkora, amiről már tudsz, az mri sem fog rosszabbat mutatni és a műtét után meggyógyulsz! Csak erre gondolj!

Kívánok ehhez sok erőt:)!

2012. okt. 5. 08:20
Bocsi,félrenyomtam,hamarabb ment át az üzenet,mint szerettem volna!Én nagyon vékony vagyok,remélem,nem fogyok el teljesen!Már a kon. miatti koplalás is meglátszik rajtam,mindenki szörnyülködik,hogy milyen sovány vagyok.:))
2012. okt. 5. 08:17

Köszi Kiscsillag!

Jobbat én sem tudok kitalálni,mint a műtét!Illetve,ha már válogatni lehet,inkább ez,mint a kemo,vagy a sugár!Te kaptál utána valami ilyen kezelést?Én 1.A.1 stádiumos vagyok,azt ígérték,a műtét 100%-osan megoldja a problémát!Szombaton lesz mri,remélem,nem találnak komolyabb problémát!Megnézik a mellkast is,meg a teljes hasat!Szedtél vmi vitamint,vagy egyéb étrendkiegészítőt a műtét után?É

14535. julika0127
2012. okt. 5. 07:58

Sziasztok, ma vagyok 18 napos, és még a dréncső helyén mindíg luk van ami levedzik. A vágásom helye szépen begyógyult alig látszik, de ez a luk...

Most a dokim utasítására borkősavat kell minden reggel beleszórnom. Ez állítólag összehúzza.

Van valakinek tapasztalata ilyen téren?

Mindenkinek gyógyulást és szép napot kívánok.

Julika

14534. kiscsillag30 (válaszként erre: 14528. - Levendulka)
2012. okt. 5. 07:56
Szia!Tény,hogy egy ideig azt érzed,hogy felfújódtál,de ez elmúlik,és a hasad olyan lesz mint volt.Ha most feszes és lapos a hasad akkor műtét után is az lesz.Nem kell emiatt aggódni.
14533. kiscsillag30 (válaszként erre: 14525. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 07:48
Szia!Én erre azt tudom írni,hogy az a tény,hogy meghalhatok az félelmetes.Erre kell gondolni,és ha meg akarsz gyógyulni egy idő után már nem a félelemre fogsz gondolni,hanem arra,hogy bármilyen is a műtét ez a lehetőséged az életre!!!!!!!!!!!Meg kell csinálni át kell rajta esni,és a Jóisten majd vigyáz rád!:)
14532. kiscsillag30 (válaszként erre: 14520. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 07:36
Szia!Nekem is méhnyakrák miatt távolították el a méhemet,és meggyógyultam!!!!!!!!Nem kell félned te is meggyógyulsz,és élheted tovább a már félelem nélküli életed!Sok sikert a műtéthez.Ha kérdésed van szívesen válaszolok.puszi
14531. levendulka (válaszként erre: 14530. - Judit1109)
2012. okt. 5. 06:27

Jó reggelt, sziasztok!

Köszi Judit :)

Nem jött meg a privát. Az mitől lehet?

Szép napot és hátha még megérkezik, várom nagyon :)

14530. Judit1109 (válaszként erre: 14527. - Picurka1968)
2012. okt. 4. 23:23

Privi ment.

J

14529. Judit1109 (válaszként erre: 14528. - Levendulka)
2012. okt. 4. 23:13

Isten hozott:-(.

Nyugi, nem lesz plöttyedt! Semmilyen testi változásod nem lesz, "csak" jobb lesz az életed!

Üdv. Judit

14528. levendulka (válaszként erre: 14526. - Lenvirág)
2012. okt. 4. 23:01

Sziasztok, új vagyok, nehezen ismerem még ki magam a hozzászóláson, de sok érdekeset olvastam, ami sajnos engem is érint.

Először is, mindenkinek jobbulást és jó egészséget! Másodszor, érdeklődnék, hogy aki már átesett ezen a műtéten, az milyen testi változásokat vett észre magán? Ma nekem is megpendítette az orvosom a méheltávolítást vagy az Esmya-t... Viszont azt hallottam, hogy méheltávolítás után "plöttyedt" lesz a hasunk, nem lesz feszes és lapos. Kedves sorstársak, igaz ez?

A válaszokat előre köszönöm és minden jót kívánok!

14527. Picurka1968 (válaszként erre: 14526. - Lenvirág)
2012. okt. 4. 22:09

Csak bizakodom,hogy ettől nagyobb baj már nem lesz,majd szombat este megyek mri-re!Néha azt gondolom,ez a várakozás rosszabb!Már írattam a házi orvossal frontint,hogy legalább aludni tudjak éjjel,különben csak zakatol az agyam!

Jó éjt!Picurka

14526. lenvirág (válaszként erre: 14522. - Picurka1968)
2012. okt. 4. 21:57

Többen voltak itt így, hogy nem volt semmiféle betegségtudatuk, csak jött, mint a villámcsapás.

Arra kell gondolni, hogy ez a műtét a legjobb megoldás, hogy megelőzzék a nagyobb bajt.

A gyógyulásban is sokat segít a pozitív gondolkodás. Ezt nyilván tudod is, de itt még beléd sulykoljuk egy páran a műtétig!!!

Jó éjt! lenvirág

2012. okt. 4. 21:54
Remélem,tényleg nem akkora cucc,de aki előtte van,jobban fél!De köszönöm a bátorítást!Jó éjt!
14524. Picurka1968 (válaszként erre: 14523. - Ibab)
2012. okt. 4. 21:51
igen,a születési évemet jelzi a szám!Tényleg nem készültem már szülni,inkább a nagymamaságra készülök!Hát,hogy a havi vendégem nem fog hiányozni,abban biztos vagyok,sőt már rendelkeztem is a megmaradó segédeszközök sorsáról,a menyeim javára!
14523. ibab (válaszként erre: 14522. - Picurka1968)
2012. okt. 4. 21:45
Picurka, ha a neved mellett a születési éved van, akkor azt hiszem ,nem igazán van már a méhedre szükség.Idősebb vagyok nálad két évvel,műtét elött megköszöntem a méhemnek az eddigi tevékenységét és sok sikert kívántam neki a továbbiakra az orvostanhallgatók örömére. Hogy téged idézzelek, ha élni akarsz, túl kell esned a műtéten. Hidd el,azon túl, hogy életmentő a műtét, nem fog hiányozni a méhed,sem a havi vendéged! Sokkal jobban hiányzik bármelyik fogam, amit kihúztak,mint a méhem. Mindeféle képp' a gyógyulásra összpontosíts, semmi gond nem lesz.Túlesel a műtéten, megkapod a negatív szövettani leletet és boldog leszel.Nem egy akkora cucc hidd el:)))))))))))))))))))))))))mi itt vagyunk és bátorítunk!!jóéjt,Ildi
14522. Picurka1968 (válaszként erre: 14521. - Lenvirág)
2012. okt. 4. 21:18
Köszönöm,Lenvirág!Tudod,ez olyan volt nekem,mint a villámcsapás!Minden évben elmegyek rákszűrésre,tavaly P2 volt!Most meg P3 kétszer,utána P4,3 hete konizáció,egy hete kaptam meg a szövettani eredményt,meg az onko-team döntését.Lázad minden porcikám ellene,de ha az eszemet használom,el kell fogadnom,ha élni akarok.üdv!Picurka

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook