Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


14581. ria52
2012. okt. 6. 13:27
Sziasztok. Nekem márciusban volt a méheltávolításom,mindent el kellett távolítani.Most szeptembertől elkezdtem tornázni.Hasizomgyakorlatot is végzek elég sokat,és 3 hét után vettem észre,hogy halványan,de véres volt a törlőkendő.Szeretném megtudni,hogy ha mindenemet kivettek,akkor mitől van a pecsételő vérezgetés? Köszi előre is.
14580. Picurka1968 (válaszként erre: 14578. - Lenvirág)
2012. okt. 6. 12:45

Gratulálok!

Remélem,pár hét múlva én is hasonlókat írhatok!

14579. Picurka1968 (válaszként erre: 14575. - Kiscsillag30)
2012. okt. 6. 12:43

Szia Kiscsillag!

Köszönöm neked is és a többieknek is a bátorítást!

Jelenleg én sem szedek semmit,ill.majdnem semmit.ca.+mg. kell,mert görcsöl a lábam,de ezt is inkább csak kúra szerűen szoktam,meg c vitamint.De sztem a kórházba nem viszem magammal.

Nem mondom,hogy nincs már bennem semmi félsz,de igyekszem másfelé terelni a gondolataimat.A zene jól kikapcsol,közben meg ténykedek itthon.

Most épp azt találtam ki,hogy rakok még el savanyúságot a gyerekeimnek,már be is vásároltunk a piacon.Egy kis szieszta ebéd után és már neki is fogok.

14578. lenvirág
2012. okt. 6. 12:02

Sziasztok! Megszabadultam a varratoktól, és ami a legfontosabb, a szövettanom teljesen NEGATÍV!

Hatalmas kő esett le a szívemről!

Tudom, könnyű nekünk, akik már túlévagyunk rajta, de higgyétek el, ez a műtét már egy nagy lépés a gyógyulás felé!

Nekem rettentő sokat segített, hogy tudtam beszélni a félelmeimről, és volt, aki meghallgatta. Ti voltatok azok! Köszönöm!

14577. kiscsillag30 (válaszként erre: 14576. - Turkkati)
2012. okt. 6. 10:04
Szia!Hát pont erről beszélek.Mindegy,hogy mit csinálunk a próbálkozásaink csak időhúzás!Úgy is műtét a vége!Jobb ezen minél hamarabb túl lenni:)Nekem már 12 évesen megjött!15 évesen gyógyszert írt fel a nőgyógyász,mert 4 hétig meg volt a bajom 2 napig nem aztán megint megjött!Nem győztem szedni a gyógyszereket na meg a vasat!Mire 1 év múlva beállt!Olyan fehér voltam mint a fal,a sok vérzés miatt.De elmúltak ezek az idők,és végre nem vérzek soha többé!!!!!!!!:)Úgyhogy át tudom élni a helyzetet,én is voltam így,és utáltam magam is miatta!Puszi
14576. turkkati (válaszként erre: 14570. - Kiscsillag30)
2012. okt. 6. 09:38

Klassz vagy csajszi:)


Tőlem is megkérdezte 1 kolléganőm, hogy lagziba készülök, azért várom ennyire:))


Mikorra elszántam magam, bizony vártam, hogy soha többé ne kelljen vérezni.

Akkor már ott tartottam, hogy 3 hét menses, 1 hét szünet.

Megszűnt a házaséletem, meg tulajdonképpen teljesen takarékon voltam:(, örültem, hogy dolgozni tudtam járni. Azt is csak váltóruhával, mert hiába mentem el szünetben tisztába tenni magam, már következő óra végén volt, hogy nadrágot kellett cserélni:(


Persze, hogy mindent meg kell próbálni, de szerintem 80%-ban akkor is műtét a vége.

2012. okt. 6. 09:26
Ja és Picurka hidd el,hogy te is rendbe fogsz jönni!Én szorítok neked az tuti!Ha kérdésed lenne akkor csak nyugodtan én itt vagyok!pussz
2012. okt. 6. 09:22
Sziasztok lányok, asszonyok!Nincs az életetekhez semmi közöm de üzenem azoknak akik a fórumon vannak vagy ezután látogatnak ide és műtét előtt állnak,hogy nem kell itt semmi gyógyszer egyszerűen át kell esni a műtéten és kész!Semmi bajotok nem származik belőle,sőt sokkal jobb életetek lesz ezután.A műtét kibírható,és ami muszáj az muszáj.Úgyis ez lesz a vége akkor meg minek költeni a gyógyszerekre?Akinek van gyereke annak könnyebb,akinek nincs az meg gondoljon magára az életben egyszer!!!!!!!!!!!!!!!
14573. kiscsillag30 (válaszként erre: 14571. - Picurka1968)
2012. okt. 6. 09:13
Szia!Az én con.2012.06.26-án volt.Két napig véreztem,de csak mikor pisiltem+1 napig maszatoltam és ennyi.Utána 2hét múlva volt a havim normálisan 7 napig!Ha megjön akkor is megműtenek bár orvos függő!Éles fájdalmat én is éreztem,sőt olyan érzésem is volt mintha égő parázs lett volna a hüvelybe.Nem kell aggódni,mert a tisztulás nem mindenkinél egyforma az én dokim azt mondta,akkor van baj,ha műtét után 4 5 nappal még mindig élénk vér jön ha maszatolás akkor nincs gond.
14572. Picurka1968 (válaszként erre: 14266. - Sztt67)
2012. okt. 6. 08:54
A kisműtétet szövettani vizsgálat céljából csinálják,ha rákgyanús a cytológia!Nekem 2-szer volt p3,utána meg p4,megcsinálták a konizációt,így derült ki,hogy rák.
14571. Picurka1968 (válaszként erre: 14570. - Kiscsillag30)
2012. okt. 6. 08:32

Szia Kiscsillag!

Látod,már számolom vissza a napokat,tényleg jobb lesz túl lenni rajta,míg nem késő!Nálunk anyámnak volt ilyen gondja,21 éve,de későbbi stádiumban derült ki.Kivettek neki mindent,meg kapott sugarat,most is jól van.Ja,és őt is a szegedi klinikán műtétték,engem is ott fognak.Egyébként szerettem volna kérdezni Tőled,hogy a con. után meddig tisztultál,és mikor jött meg a következő havid?Nekem szept. 13-án csinálták,de még mindig maszatolok.Meg félek,hogy a műtétre pont megjön,bár itt olvastam többektől,hogy akkor is elvégzik a műtétet!Örülök,hogy rendben vagy,remélem nemsokára én is így nyilatkozhatok!Ja,+1 kérdés,te is éreztél ilyen éles szúrásokat a hasadban?pussz:Picurka

14570. kiscsillag30 (válaszként erre: 14569. - Picurka1968)
2012. okt. 6. 07:04

Szia!Mikor én megtudtam a diagnózist nagyon sírtam!

"mamám rákba halt meg"gondoltam,most én jövök!Aztán azt mondtam,hogy nem hagyom a gyerekeimet magára,és nekem ez adta az erőt!Nem gondoltam másra csak,hogy minél előbb vegyék ki azt a részt ami beteg nehogy áttétes legyen.Azt mondtam,hogy egy 30 éves szervezetnek bírni kell a küzdelmet a rákkal.És itt vagyok legyőztem élek,és ez a lényeg!!!!!!!!!!!!!!!!Pozitívan kell a dolgokhoz állni,és az már félsiker!Mikor bevittek a műtőbe én még akkor is nevettem,mert a beteghordó vicceket mesélt.Mikor jött az altatóorvos megkérdezte,hogy fizetnek e nekem a műtétér,hogy nevetek.Azt mondta ilyen még nem volt,én meg mondtam neki,hogy ha sírok akkor is kiveszik,meg ha nevetek akkor is úgyhogy inkább nevetek:)Nem érdekelt más csak a gyógyulás!!!!És neked is csak erre szabad gondolnod!Sok sikert a műtéthez.

14569. Picurka1968 (válaszként erre: 14565. - Szörvívör)
2012. okt. 5. 22:55
Én nem sírtam,mikor megtudtam a diagnózist,azóta is talán egyszer pityeredtem el,mikor senki nem látott.Na,jó,két hete tudom,még sírhatok!Néha én is azt gondolom,hogy jobb lenne már túl lenni rajta!Még 10 nap,addig tartsátok bennem a lelket!11. a műtét napja!
14568. ibab (válaszként erre: 14550. - Hóvirág66)
2012. okt. 5. 22:43
Az emelésnél úgyis érzed, hogy mennyit szabad,lehet.A műtét után közvetlenül még egy ásványvizes palackot is nehéz volt felemelni.Azután egyre jobban ment.Mai napig(6 hetes vagyok)2-3 kilónál nehezebbet nem emeltem, mert nekem volt hüvelysüllyedésem is,amit megszervizeltek műtét közben.Nem szeretnék visszaesni.De felhívták a figyelmemet, hogy 1 évig 5 kilónál többet ne,ha nem akarok bajt.Az egyik szobatársam azért jött vissza fél év után,mert megemelt vmi autóalkatrészt, amit a férje útban hagyott.Arrébb akarta tenni.Nem kellett volna:(( Vigyázzatok, óvatosan és izomból,ne derékból.Még a hasizom gyakorlatokra is vigyázni kell, nem szabad erős hasprést gyakorolni, csakis úgy lehet edzeni, hogy összeszorítod(felhúzod) a záróizmokat erősen.
14567. ibab (válaszként erre: 14557. - Levendulka)
2012. okt. 5. 22:36
privit küldtem:)
14566. brigero (válaszként erre: 14563. - Szörvívör)
2012. okt. 5. 22:32
Elhiszem,hogy jot akart a doki. De az mennyivel jobb, hogy allando hormonkezelest kell kapnom, ha nem akarom, hogy kiujuljon? Brutal mennyisegu sargatesthormon injekciot 3-havonta, ami mellekhataskent ugyanugy leallithatja a menszeszt mintha kivette volna a mehemet.
14565. szörvívör (válaszként erre: 14562. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 21:15

Márciustól rettegtem, és sírtam amikor megmondták, hogy "kipakolnak",pedig 57 éves vagyok.

Azután már sietettem volna az időt, hogy minél hamarabb legyek túl, és most nagyon nagyon jó.

És a bátorítást innen merítettem a fórumról, ha sírnhatnékom volt, gyorsan idekattintottam és nemsokára vigyorogtam!Te is ezt fogod tenni.

14564. szörvívör (válaszként erre: 14545. - Zsuzsenka65)
2012. okt. 5. 21:10
Szólj az orvosodnak, és még biztos, hogy rátesznek a "pihenőidőre" pár hetet! Én ülő munkát végzek, és elmúltam nyolc hetes, nincs semmi gondom- a hajpergésemen kívül - de mivel köldökig vagyok vágva nem is engedett az orvos még most sem dolgozni! Nagyon kell az emeléssel vigyázni, tényleg nem játék!!!
14563. szörvívör (válaszként erre: 14548. - Brigero)
2012. okt. 5. 21:02
Lehet, hogy meggondolta magát műtét közben, hogy nem feltétlenül szükséges kivenni a méhedet, és fiatal vagy még, és talán a gyermekvállalás terén meggondolod magad. Hogy ez mennyire etikus, főleg, hogy előtte megbeszéltétek, hát nem tudom...
14562. Picurka1968 (válaszként erre: 14551. - Kiscsillag30)
2012. okt. 5. 20:24
Hát,remélem,hogy a műtéttel megoldódik minden,bár még tiltakozik ellene az agyam!Én nem szedek most semmit,de egyik ismerősöm ajánlotta a líciumot!/goji bogyó/Próbálta már valaki közületek?
14561. liliom103 (válaszként erre: 14544. - Zsuzsenka65)
2012. okt. 5. 20:14
Én is hozzá járok.Engem is ő fog műteni,ha nem a gyógyszer marad.
14560. brigero (válaszként erre: 14559. - Lenvirág)
2012. okt. 5. 19:55
Ne felj nem faj a varratszedes, nekem hetfon szedtek ki 11 napra, mar eleg kenyelmetlen volt, nagyon huzott. Kiszedes utan nagyon megkonnyebultem. Az egyik veget ovatosan levagta, aztan szepen kihuzta a varratot, szinte eszre sem vettem, csak mikor megmutatta, hogy kint van. Nekem bent maradt az egyik drencsovet tarto varrat, az kellemetleneb volt. Ugyhogy ne felj.
14559. lenvirág (válaszként erre: 14549. - Vicus68)
2012. okt. 5. 19:47
Szia, örülök, hogy Te is jól vagy már. Én holnap megyek varratszedésre, remélem nem fog fájni, mert már nekem is eléggé húzódik. Gyógyulj gyorsan!
14558. Vicus68 (válaszként erre: 14557. - Levendulka)
2012. okt. 5. 19:34
Amikor elmenrem az orvosomhoz, hogy megbeszéljem a műtétet, látta rajtam, hogy nem tölt el felhőtlen örömmel a műtét gondolata. Megemlítette, hogy van gyógyszer, potom havi ötvenezerért, aminek a hatására visszahúzódhat a mióma, de nagy valószínűséggel ki fog újulni. Azóta túl vagyok a műtéten, a zárójelentésen az szerepel, hogy a méh csecsemőfej nagyságú volt, "számtalan göbbel". Ha neked is sok miómád van, nem is biztos, hogy a gyógyszer hatásos lenne, csak kidibnál egy csomó pénzt.
14557. levendulka (válaszként erre: 14543. - Ibab)
2012. okt. 5. 19:28

Szia Ibab,


Hol műtöttek Bp-en és ki volt az orvosod? Én most állok döntés előtt: gyógyszer vagy műtét?

Szép estét

14556. brigero
2012. okt. 5. 19:27
Erre gondoltam en is, vagy a sudokremre, de nem mertem kenni, mert meg vannak a vagas helyen varrok.
14555. hóvirág66 (válaszként erre: 14552. - Brigero)
2012. okt. 5. 19:25
Én is körömvirág krémmel kenem!
14554. kiscsillag30 (válaszként erre: 14552. - Brigero)
2012. okt. 5. 19:23
körömvirágkrém
14553. kiscsillag30 (válaszként erre: 14537. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 19:22
nem fogysz el ne aggódj.
14552. brigero
2012. okt. 5. 19:22
Az elobb nem pontosan irtam az idopontokat szept.4 -en a kurtmutetem volt, a nagymutet 20-an volt, most vagyok ket hetes. A hajam nekem is jobban hullik, a heggek elege huzodnak. Probalok setalgatni, de eleg kimerito, remelem hamarosan jobb lesz. Nekem az a problemam, hogy nagyon viszket a hasam, es nem tudom mivel kenhetem a sebnel. Ha van valami jo krem otletetek, akkor irjatok meg legyszi. Elore is koszke. Kriszti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook