Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalás-túldramatizálás fórum

Megcsalás-túldramatizálás (beszélgetős fórum)


2013. okt. 9. 15:33
Én abba látom a hibát,hogy nem vagyunk őszinték egymáshoz.Ez az alapja annak,hogy egy párkapcsolat jól működjön és ha hozzá jön a Szerelem az biztos lábakon áll.Ha csak vonzalom van és nem szeretik igazán egymást, ott kikacsingatás lesz a vége.Az is baj, ha csak az egyik szeret igazán, a másik meg trófea gyűjtő,de bebiztosítja magát,hogy legyen egy állandó.Nagyon színes a paletta.Nekem az első férjem 6 évig tudta leplezni,hogy trófea gyűjtő,de kellet neki feleség is,hogy minden téren kiszolgálják,de még pénzt, is hoz a házhoz, nem is keveset.Ráfázott!Nem akarok kitérni,mert nem rólam van szó.Két ember,ha összeköti az életét ott nem lehetnek tabuk,mert az első adandó alkalommal,már más ágyában landol.Titkokat nem tűr meg a kapcsolat,mert tiszteljem meg a másik embert azzal,hogy őszinte vagyok hozzá.Általában nem azért kötnek házasságot az emberek,hogy egyik virágról a másikra szállnak,hanem egy egész életre szóló kapcsolatért.A megcsalás igen is egy tragédia,mert én is így éltem meg.A lelkünkbe gázoltak bele,hogy máshol keresik a szerelmet és én biztos nem vagyok jó.Olyan lelki sérülést él át aki ebbe a szituációba belekerül,hogy egy egész élet omlik össze benne.Gyűlöletet érez a másik nem iránt és vissza akar ütni,hogy más is szenvedjen úgy, ahogy Ő.Mindegy,hogy nem ő okozta,de a revans kel,hogy enyhüljön a fájdalom.
2013. okt. 9. 15:33

Az ember jellemét és személyiségét tükrözi a megcsalásról alkotott vélemény is..

..hajjaj..,hogy itt milyen válaszok születtek..:o))

30. Krisz42 (válaszként erre: 28. - Cippora)
2013. okt. 9. 15:19
Persze,mert a nő nem veszíthet annyit,de szintén lehet a pénz,ház,egzisztencia visszahúzó erő a nőknél is,főleg manapság.
29. Krisz42 (válaszként erre: 22. - Zsuzska1425)
2013. okt. 9. 15:16
Bocs,nem volt érthető,h mással is maradtâl,így már másképp látom,de szerintem az előző kapcs.ban se te voltâl a hibás ês örülók,h neked is most már boldog párkapcsolatod van:)
28. Cippora (válaszként erre: 24. - Ina87)
2013. okt. 9. 15:09
De az emberek nem lépnek ki abból a kapcsolatból,inkább félremennek.Főleg férfiakra jellemző,otthon az asszony,a gyerekek,a kialakult egzisztencia,majd hülye lenne elválni,otthagyni mindent a családnak,fizetni a gyerek tartást.Marad mert így a jó,és kényelmes a tiszta gatya,meg a meleg vacsora...szerintem ha a nők félremennek ott már többségében érzelem is van.Vagy lesz...
27. b486c9cf7d (válaszként erre: 26. - Nbandus)
2013. okt. 9. 15:07
Az enyemnek is :D
26. nbandus (válaszként erre: 24. - Ina87)
2013. okt. 9. 15:05
Ez fájt a szememnek... :(
25. bd55e3f068 (válaszként erre: 23. - B486c9cf7d)
2013. okt. 9. 15:03
Ez bizony igaz, es a lrgnyomosabb erv az idegen poronty mellett.
24. ina87
2013. okt. 9. 15:02
Szerintem.ha már egy párkapcsolatba ezek elmaradnak,csók ölelés,intimitás és a felek nem is nyitnak e téren egymás felé ott már nincs miröl beszéljünk,egy rendes kapcsolatba ezek meg kell h legyenek,a másik sok házságba csak már a gyerek tartsa ösze a párokat(ami nem megoldás)a mai napig én azt mondom ha nem müködik aminek müködine kell azt nem megcsalásal kell potolni,ha nem ki lépni abol a hejzetböl amibe van az ember akár milyen a párja rossz/jó mert az nem megoldás h félre lépünk közbe amanyi embert bántunk meg ezzel.
2013. okt. 9. 14:59
A huseg vedi a csaladot- pl.nemi betegsegektol.
22. Zsuzska1425 (válaszként erre: 20. - Krisz42)
2013. okt. 9. 14:55

nem,ő nem lett az.

A mostani párom egy másik férfi,aki effektív segítet kiszakadni ebből a helyzetből,mert tudod,13 ezer jövedelemmel,lakás,család nélkül nehéz kiszakadni,hiába akarsz.....

Ettől függetlenül nem fér bele nálam sem a hazugság,de ott már mindegy volt...sőt menekülés!

21. Krisz42 (válaszként erre: 18. - A2571c53fb)
2013. okt. 9. 14:53
Tudom miről írsz,nekem is az első férjem teljesen más volt,megjegyzem a pókot is képes volt lebeszélni a falról.De...utána kemény tanulópénzt fizetve,már képes lettem jobban kiismerni az embereket,ráadásul a 2gyerekem jò,h volt,mert így csak egy pszihopata volt az elején,aki elvárta volna,h a 2.randi után költözzem hozzá a gyerekekkel,ráadásul az anyjâval lakott.Ment a farka után:)Gyorsan búcsút mondtam neki,de sajnos utána is követett,stb.,majdnem rendőrségi ügy lett belőle,de a lényeg,h voltak hónapok,amíg kiderülhetett,h milyen az illető.Ez nem megcsalás,hanem tipikus politikus hozzáâllás:)Egyébként becsapás.
20. Krisz42 (válaszként erre: 16. - Zsuzska1425)
2013. okt. 9. 14:46
Elég furcsa értékrended lehet.Tudod én 2gyerekkel Kanadábólmenekültem haza az állat,alkoholista fèrjemtől.Hosszú időbe telt,mire el tudtam jönni,de amit te csinâltál,azt durvának tartom.Boldogtalan voltam,de nem az volt a megoldás,h mással vígasztaljam magam.Sőt,te a volt párod is mentegeted,holott előbb is véget vethetett volna a kapcsolatnak,ráadásul ok nélkül te sem lettêl sárkány.Furcsa,h simán belefér a kapcsolataidba az,h hazudsz,naponta belenézel a szemébe,ja és az is,h ennyire szar alak volt a férjed és te ezt elviselted,sőt.Csak tudod azt nehezen hiszem el,h egyszerre szerető féj,gondos,családcentrikus apuka lett.
19. 090716 (válaszként erre: 18. - A2571c53fb)
2013. okt. 9. 14:41
Na, íme egy új megvilágítás! ;D
2013. okt. 9. 14:39

Időnként szoktam gondolkodni ilyeneken, hogy mit is nevezünk ennek? Mindenki úgy tárgyalja ezt kérdés, hogy félre dugás! De kérdem én valóban csak ennyiről van szó??? Mikor megismerek valakit, feltüntette magát valamilyen színben, amibe tulajdonképpen megszerelmesedtem, aztán egy év múlva kiderül, hogy az nem is igaz igaz! Egy egészen más embert láttam és egészen mást mutatott ez miért nem megcsalás???


Azt gondolta az ember, hogy igényes nőt szeretett meg, aztán eltellik két és rádöbben, hogy olyan igénytelen, hogy arra szó sincsen! Ez mi ért nem megcsalás??? Hisz a tudatomat csapta be, tehát megcsalt azzal a gondolattal, hogy ő olyan mint aminek mutatja magát!



Tehát jogos kérdés, hogy mit is nevezünk annak???

17. 090716 (válaszként erre: 16. - Zsuzska1425)
2013. okt. 9. 14:38

Szerintem itt a pont!


Mindenki más cipőben jár. Én úgy gondolom, minden okkal történik, és sajnos nem lehet mindenkivel mindent megbeszélni.

Én sosem ítélkezek, mert én is járhatok olyan cipőbe...

Túldramatizálni meg mindenki a maga hőfokán teszi. Az is változó, kinek mi fér bele egy kapcsolatba. Ezt is lehet tisztázni, és akkor nem esik pofára senki!

16. Zsuzska1425 (válaszként erre: 1. - Ittmost)
2013. okt. 9. 14:34

én is egyetértek,h sokkal nagyobb bűnök is vannak a megcsalásnál,mégsem csinálnak belőle ekkora felhajtást,pl amikor anyuka gyesen,kiszolgáltatva apukának,aki hiába keres jól,ha italra költi,akár agresszív is lesz,amit a kisgyerek végignéz,albérlet bizonytalan,mert nincs fizetve......és a nő nem tud lépni,mert nincs hova,nincsenek szülők,rokonok


én ilyen helyzetben csaltam meg a párom,és azt hiszem ő jobban alázott engem,mint én őt...és nem azért csináltam,mert fehérmájú vagyok,hanem azért,mert nem volt más lehetőségem.

Azóta boldog kapcsolatban élünk,lett munkám,és most a kisfiamnak kistesója lesz......nem érzem magam bűnösnek!!!!


És azt is tudom,h anno mikor engem csalt meg az első pasim, 7 év után,az az én hibám volt,mert annyira elsárkányosodtam,h elmartam magam mellől...pedig szeretett!

15. Zsuzska1425 (válaszként erre: 3. - Krisz42)
2013. okt. 9. 14:24

Sokáig én is így gondoltam,de már voltam mindkét oldalon,így mondhatom tapasztalt vagyok.

És azt gondolom,h senki nem "csak úgy" lép félre,mindennek nyomós oka van,fázisai,míg eljut oda,h megvalósuljon.

Szerintem ha mindkét fél ugyanannyit tesz a kapcsolatért,akkor sem megcsalásra,sem válásra nincs szükség.


Egyébként szerintem,ha vki azt gondolja,h a problémák megoldása a válás,az még nem szeretett igazán.Mert hiszem,hogy ami elromlik,azt meg kell javítani,nem pedig kidobni.....persze ez csak együtt lehetséges!

2013. okt. 9. 14:24

A megcsalás szemét dolog,de minden 2. kapcsolatban előfordul.Kevés olyan ismerősöm van aki ne csalt volna,vagy ne csalták volna meg.Biztos van aki ezt meg tudja bocsátani,én úgy gondolom talán túl lehet tenni magát rajta az embernek,de az alapvető bizalomnak ezzel úgyis annyi.

Ha azért csalnának meg mert nem vagyok hajlandó szexelni,azt megérteném,olyan esetben nem is lehet elvárni,de a többség szerintem nem ezért lép félre hanem "hobbiból","kalandvágyból". Gyakori a kapuzárási pánik is a férfiaknál,kisbaba érkezése után (na ez undorító),40 év után...igazából aki akar,az erre is talál indokot,hogy a másikat tudja hibáztatni...

13. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Krisz42)
2013. okt. 9. 14:24

Valaki szerint az egesz hazzasag-sztori egy rakas kaka.

en az elibb emlitettel egyetertek, mast nem kevernek ide.

12. Krisz42 (válaszként erre: 8. - 090716)
2013. okt. 9. 14:19
Ahhoz nincs,de a szerelemhez nagyon sok.Vagyis a hiânyához.Miért,te imádod a párod,ezért megcsalod,ill.ezen kívül.Ha szereted,akkor nincs szükséged másra,tudod a normális szerelembe beletartozik a szex is,ahol nincs bármi miatt,ott elő lehet adni,h hű mennyire szereti,mert így is együtt vannak,de én nem a mártírokròl,mazohistákról írok,hanem a normális,hétköznapi emberekről,kapcsolatokròl.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ittmost)
2013. okt. 9. 14:18

A megcsalás nem mindig arról szól, hogy a megcsalt fél hajlandó vagy nem minőségi szexre. A másik fél kielégíthetetlen kíváncsisága is éltetheti, sőt sportot is űzhet belőle. Nem ismerem a történetet ami alapján indítottad a fórumot, de ha megbeszélik közösen a problémákat 2 egyenrangú félként és azt mondják/mondja valamelyikük nem fér bele ez a normális kapcsolat fenntartásába, akkor nem fair megcsalni a másikat.

A megcsalás megalázó, azt jelképezi ne jó valaki, más kel a partnernek. Azért nem hiába mondják az elválás, megcsalás hasonló érzelmeket vált ki az emberekből, mintha haláleset történt volna.

Van a környezetemben olyan férfi, aki nagyon megbánta, hogy megcsalta a feleségét, látszólag meg is bocsájtotta neki a felesége, belül mit érezhet Isten tudja. Van olyan is, hogy igaz együtt maradtak, de a férjben benne maradt a tüske, nem tudom valaha feltudja-e dolgozni.


Azért az érzelem nem olyan, ha úgy vélem kevés van megtalálom máshol, ez nem egy olyan, nincs pénzem kérek kölcsön legyen.

Egyik sem jó, az sem, ha nem lehet rá számítani, az sem ha megcsal....mindkettőt át kell gondolni érdemes-e folytatni a kapcsolatot. Aki hagyja magát, örökké kiszolgáltatott marad, esetleg ha mindkettő csalja a másikat, vagy kölcsönösen nem számíthatnak egymásra más, de ha az egyik fair, a másik nem, az tuti nem jó egyik kapcsolatnak sem.

10. Krisz42 (válaszként erre: 2. - Bd55e3f068)
2013. okt. 9. 14:14
Kicsit más szemszögből nézik a törvények világában,de ên undorítónak tartom azt is,h valaki szerelemféltésből öl;már a kifejezést.Nem,azért ölt,mert egy degenerált,egoista barom.Ennyit a törvényekről,meg akik alkotják azok is emberek és mikor sikkasztásét tóbbet kapsz,mint emberölésért,mert a pénz a legfontosabb,nem az emberélet,akkor ennyit a törvényről.
2013. okt. 9. 14:14
Na és mit nevezünk megcsalásnak? :)
8. 090716 (válaszként erre: 3. - Krisz42)
2013. okt. 9. 14:14
A megcsalásnak semmi köze a szeretethez.
2013. okt. 9. 14:10
Én is abban látom a gusztustalanságot ami a megcsalást illeti, hogy ha valakinek nem jó egy kapcsolatban akkor meg kell beszélni a problémákat, ha nem megy akkor szakítani kell és utána más szoknya/nadrág után nézni... Kapcsolatban a megcsalás egyenlő a másik megalázásával, minimális tisztelet sincs meg a másik fél felé...
2013. okt. 9. 14:06

Szerintem ne ítélkezzen senki afölött, hogy ki milyen drámát csap egy "szimpla" megcsalás körül. Pláne úgy, ha fogalma sincs, milyen érzés (szerencsére én sem tudom, de ettől még nem nézem le azokat, aki "kidrámázzák" a fájdalmukat).

A legtöbb esetben mindkét fél hibás, ha eljut egy kapcsolat a megcsalásig. De azt gondolom, hogy a megcsalás nem csak arról szól, hogy a párunk ágyba bújik valakivel vagy ledugja a torkán a nyelvét. Ha már idáig eljut valaki, amögött már sokkal több van - érzelmi, pszichológiai szinten.

Ha valaki már eljut oda, hogy egy adandó alkalommal megcsalná a párját, abban az az undorító, hogy kiélhetné a vágyait úgy is, hogy nem bántja meg a párját: megbeszélhetné a gondjait, vagy szimplán véget vetne a kapcsolatának.

Kíváncsi vagyok, hogy azok, akik itt felháborodnak mások drámáján, hogyan élnének meg egy hasonló szituációt...

2013. okt. 9. 14:04

Persze... mindenki lelkiismeretfurdalas nelkul hetyegjen massal, mert velemenye szerint nem kapja meg, amit szeretne... a kovetkezmenyeket, pedig vallalja a szenvedo fel, aki valamilyen ok miatt nem teljesiti a masik ohajat...

Csaladok szetszakadasa, betegsegek, nemkivant terhesseg, anbortusz, stb...

Talan tenni kellene azert, hogy a masik kivanjon...

4. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Ittmost)
2013. okt. 9. 13:57

Ha a testi hűségben egyeztek meg, akkor azt csak közös megegyezéssel lehet megváltoztatni, különben megcsalás. A közös ígéret megcsalása.


Egyébként pedig mindenki a maga rendszere szerint él.

2013. okt. 9. 13:56

Azért lehet szelet vetni,itt nem mindig a vető aratja le a vihart:)

Megcsalàs:szerintem azért főbenjáró bűn,mert âltalában akkor történik,ha nem szereti az illető a párját.Akkor pedig hazudott neki,megalázta,átvágta.Tehát ennyi minden kapcsolódik ahhoz,h megcsalja.Igenis várja el a máik minden helyzetben a hűséget,mert ha nem tetszik az illetőnek vmi,akkor ma már igenis ki lehet lépni egy kapcsolatból.Nem megcsalni kell,hanem beszêlni,aztán lépni,esetleg tovább.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook