Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalás-túldramatizálás fórum

Megcsalás-túldramatizálás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Ittmost)
2013. okt. 9. 13:50
Szerintem nagyon helyes, hogy már nem hűség, hanem együttműködés szerepel a Ptk.-ban, én is túllihegésnek tartom általában a megcsalás köré font tragikomédiákat.
2013. okt. 9. 13:45

Rengeteg topik szól konkrétan a hűtlenségről,saját történetekkel.

Én általánosságban szeretnék beszélgetni arról,hogy ez az egész mennyire zavaros történet.

(Az utolsó bicskám most nyílt ki,ensiferum cikkét olvasva,amiben szerepel a féltékeny,öngyilkos anyuka.)

Azt hiszem,az egész megcsalás-jelenség túl van dramatizálva,társadalmi szinten.

És legtöbbször úgy beszélünk róla,mint a legfőbb bűnről,amit el lehet követni a másik ellen.

Szerintem semmivel sem kevésbé rossz,ha mondjuk a párunk megbízhatatlan,és nem lehet rá számítani,vagy az,ha....és itt fél tudnék még sorolni pár dolgot.


Tulajdonképpen a párkapcsolatokat hajlamosak sokan kizárólag onnan nézni,hogy volt-e megcsalás.Ha nem volt,az jó kapcsolat,ha volt,az már gáz.

Tulajdonképpen a szex köré van csoportosítva ezáltal a házasság, és a családi élet.Még olyanoknál is,akik szinte nem is szexelnek egymással!


Kérdésem a fentieken kívül: milyen alapon várja el a testi hűséget valaki a párjától,ha nem szexel vele,pedig a másik szeretne?Milyen alapon várja el,hogy a párja nélkülözze a párkapcsolatban a szexet,a gyengédséget,és a testi intimitást?Mert,amit szintén itt olvastam a hoxán:vannak,akik simán elvárják a párjuktól,hogy oldja meg egyedül.Márpedig egyedül nem lehet ölelkezni meg csókolózni,és biztos vagyok benne,ha legtöbb embernek ez is hozzátartozik a valódi kielégüléshez.


2 darab személyes dolog:

Egyrészt megelőzöm a felesleges kérdést:nem vagyok érintett(vagy nem tudok róla). Kifejezetten az itt olvasott élettörténetek vetették fel bennem a kérdéseket,és kíváncsi vagyok,hová jutunk el,ha elméletben beszélgetünk erről.

Másrészt én a bunkó hoxázók közé tartozom:nem nézek rá mindig a hoxára,csak alkalmanként.Úgyhogy ne kérjétek számon,ha nem leszek itt mindig,és nem válaszolok mindenre.(nem véletlen nem volt még topikom,mert nem tudom rendesen gondozni:) Éhen halna szegény,ha rajtam múlik..)

Ha lesz,akit érdekel a téma,nyugodtan beszélgessetek itt egymással,olvasni mindenképp fogom.

Aki meg csak szelet vetni jön,annak nem válaszolok,nem fogom felesleges magyarázkodással tölteni a helyet,és az időt.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook