Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalás-túldramatizálás fórum

Megcsalás-túldramatizálás (beszélgetős fórum)


2013. okt. 9. 17:10

Hova vezetne MI?


Pont ez az..ha előre tudnánk,vagyis az lenne a meggyőződésünk,hogy a megcsalás az nagy probléma,de nem tragédia,akkor kevesebb ember kínlódna a fájdalmától,vagy ragadna meg benne hosszú időre.vagy csalódna akár véglegesen a másik nemben.

Ha az embert már elöntötte a szaft,akkor már késő vizsgálódni,mert nincs épp jó erőben hozzá.

61. ittmost (válaszként erre: 35. - Krisz42)
2013. okt. 9. 17:07
Krisz,örülök,hogy itt vagy:) itt nyugodtan lobogtathatod a zászlót a boldogságodról:) Jó lesz ellensúlynak a nehezebb dolgok mellé
60. ittmost (válaszként erre: 2. - Bd55e3f068)
2013. okt. 9. 17:05
Az együttműködés szép gondolat:remélem,hogy ezt sokkal többen be fogják tartani,ha megígérik,mint a hűséget.
2013. okt. 9. 17:03

A csúnya,sőt halálos betegségeket azok is megkapták,akiknek közük nem volt a nemiséghez.Ha jól tudom,a lepra pl ma is előfordul még egyes országokban.És az sem nemi úton terjed.Erre hivatkozni szerintem álszent dolog lenne,vagyis lett volna régen is.

Valószínűleg inkább az örökösödés miatt hozhatták ezt a szabályt,illetve erkölcsi elvárást,hogy a vagyon a vér szerinti családban maradjon,amihez az kell,hogy a nő ne paráználkodjon,sőt biztos ami biztos,szűzen menjen férjhez,akkor valószínűbb,hogy a férjéé lesz a gyerek.

2013. okt. 9. 17:02

Egy harmonikus kapcsolathoz, tény sok minden kell, de maga a hűség számomra elengedhetetlen.

Ha szeretek valakit, nem kacsintgatok ki a kapcsolatból, még egy kóbor numera erejéig sem, mert ésszel rendelkező emberből vagyok, nem állat, hogy szagot kapok és neki esek a másiknak.

Ha jó a testi együttlét a párommal, miért is mennék félre, ha meg nem, akkor miért is tartana mellette az anyagi jólét pl.?

De nem vagyunk egyformák elfogadom, ha más másképpen vélekedik, csak ne akarja az ő nézeteit elfogadtatni velem.

Egyáltalán nem érdekelt sosem, hogy mit várnak el tőlem, de nálam a közösködés nem jön össze, nem vagyunk egyformán összerakva. Van aki túl lép egy ilyenen, van aki eret vág magán, van akit nem érdekel természetesnek veszi, mint a fórumindtó.

57. Miss Sárika (válaszként erre: 50. - Ittmost)
2013. okt. 9. 17:01

A hűség nem elvárás! Lásd a jelenlegi helyzetet itt Magyarországon! A legtöbben csalják a párjukat!


Azért marad hűséges valaki, hogy emelt fővel tudjon a másik szemébe nézni, és a tükörbe!

Ezzel megtiszteljük a másikat és önmagunkat is!

56. ittmost (válaszként erre: 47. - Miss Sárika)
2013. okt. 9. 16:59

Igen-igen:)

Jó felvetés.

Szerintem KELL,hogy más értelme is legyen a kapcsolatnak.

Jobb volna mindenkinek,ha a hűség nem alappillér lenne,hanem mondjuk az 5 lábú szék egyik lába.

2013. okt. 9. 16:57

Ebben nem vagyok biztos,lehet,h vki így akar robbantani,mert másképp nem megy..de erről sem írnék bővebben most,ez szintén egy külön téma sztem,h mit gondolnak a megcsalók,mikor megteszik?

de ha nyitsz erről egy topikot,olvasni fogom:)

54. ittmost (válaszként erre: 42. - Miss Sárika)
2013. okt. 9. 16:55

Bele tudom élni magam,nyilván(empatikus ember vagyok,azt hiszem,ezt többen alátámaszhatják,akik olvassák a hsz-eimet)..és gondolkodom is a dologról folyamatosan,és nem véletlen,hogy foglalkoztat,hiszen még nem kellett élesben szembesülnöm vele,de megpróbálom előre kialakítani legalább az elméleti stratégiámat.

De ahogy olvasom ezt a sok történetet a témában,egyre kevésbé gondolom jónak az általános elveket(amit pl. Délibáb leírt) ezzel kapcsolatban.

Nyilván fájni fog,de azt szeretném,hogy csak annyira fájjon,amennyire valóban saját magam ezt érzem,és ne a társadalmi nyomás(pl.az,h ez mások előtt milyen égő..) befolyásolja az érzelmeimet,és a majdani döntést.

53. ittmost (válaszként erre: 41. - Bd55e3f068)
2013. okt. 9. 16:51

Igen,ez is egy kemény elvárás,és szinte magyarázkodniuk kell a megcsaltaknak,meg szégyellniük magukat-tehát egy külső kontroll előtt is helyt állni-a döntésükért.

És bizony sok ember nagyon külső kontroll által befolyásolt,ez tovább nehezíti azt,hogy valóban ő maga dönthesse el,mi fáj neki,és mit szeretne a továbbiakban.

2013. okt. 9. 16:48
Akit alaposabban érdekel a téma,azokat kérem,hogy olvassák el a mostani válasz hozzászólásaimat is,akkor is,ha nem nekik szól,mert több gondolatra reagáltam egyszerre,hiszen ezek szövevényes dolgok.
51. Miss Sárika (válaszként erre: 49. - Bd55e3f068)
2013. okt. 9. 16:48

Írhatjuk így is..

Kieszközöljük, hogy hűségesek maradjunk!:o)

50. ittmost (válaszként erre: 32. - Legnano)
2013. okt. 9. 16:47

"A megcsalás igen is egy tragédia,mert én is így éltem meg.A lelkünkbe gázoltak bele,hogy máshol keresik a szerelmet és én biztos nem vagyok jó.Olyan lelki sérülést él át aki ebbe a szituációba belekerül,hogy egy egész élet omlik össze benne.Gyűlöletet érez a másik nem iránt és vissza akar ütni,hogy más is szenvedjen úgy, ahogy Ő.Mindegy,hogy nem ő okozta,de a revans kel,hogy enyhüljön a fájdalom."


Erről beszélek,hogy szerintem,ha nem volna akkor a prédikálás a dolog felett,akkor nem betegednének bele emberek abba,hogy a másik alkalmasint testileg hűtlen volt.


Szerintem maga a társadalmi elvárás,és a hűséghez kapcsolódó illúziók,és túl nagy elvárások teszik a megcsalt embereket boldogtalanná.

Ha nem így nézné (és pletykálná ki,roszindiulatú megjegyzésekkel fűszerezve)a közösség a megcsalást,BIZTOS,hogy kevesebb boldogtalan ember lenne

49. bd55e3f068 (válaszként erre: 47. - Miss Sárika)
2013. okt. 9. 16:45
Egy kapcsolatnak nem értelme a hűség, hanem eszköze.
2013. okt. 9. 16:44
A két esély gondolata mindenkiben ott van, csak aki annyira pesszimista, az bele sem vág.
47. Miss Sárika (válaszként erre: 43. - Bd55e3f068)
2013. okt. 9. 16:43

Egy kapcsolat harmonikus meglétéhez nemcsak hűség szükséges, de ez is fontos része a megfelelő működéséhez..

Különben mi értelme lenne a kapcsolatnak?

46. ittmost (válaszként erre: 23. - B486c9cf7d)
2013. okt. 9. 16:42
:D De azért nem a nemi betegség miatt szoktak boldogtalanok lenni az emberek,hogy most 2 hétig orvoshoz kell járniuk.
45. ittmost (válaszként erre: 18. - A2571c53fb)
2013. okt. 9. 16:40

Ez megérne egy másik topikot,mert értékes gondolat.

De itt a hagyományos megcsalásról szól a sztori,ha ebbe belemennénk,szerintem kicsit félrevinné.Vagyis én,most ebbe nem megyek bele:) nyilván mások írnak,ami az eszükbe jut.

44. ittmost (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 9. 16:38

"A megcsalás megalázó, azt jelképezi ne jó valaki, más kel a partnernek"

Szerintem ez pont nincs így sokszor.Nem kell más,jó az,aki van,csak néha,valamiért nem ELÉG.


Több oylan megcsalós sztorit is olvastam,hogy a megcsaló tulajdonképpen egy külsősnél szedte fel az energiát,kipihente magát,kiadta a feszültséget,és az otthonában ettől jobban tudott működni.

Tudom,ez is csúnyán hangzik,ha a hagyományos szemszögből nézzük,de ha képes vagyunk kissé messzebb menni,akkor már más a helyzet,vagyis másnak kéne lennie szerintem.

43. bd55e3f068 (válaszként erre: 42. - Miss Sárika)
2013. okt. 9. 16:37
"Azt gondolom,hogy ha nem ennyire a testi hűség volna zászlóshajó a kapcsolatokban,akkor többen képesek lennének csak akkora jelentőséget tulajdonítani 1-1 (nem rendszeres,és foylamatos!) megcsalásnak"
42. Miss Sárika (válaszként erre: 39. - Ittmost)
2013. okt. 9. 16:36

Akkor nézd most a saját szemszögedből a helyzetet!

Éld bele magad te is.. Tegyük fel, ma kiderülne, hogy évek óta megcsal a férjed...Mit tennél és gondolnál?

41. bd55e3f068 (válaszként erre: 37. - Ittmost)
2013. okt. 9. 16:36
Én ezt kiegészíteném, hogy társadalmi elvárás az is, hogy hagyja el a megcsalt a csalfát.
40. ittmost (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 9. 16:34

"Azért nem hiába mondják az elválás, megcsalás hasonló érzelmeket vált ki az emberekből, mintha haláleset történt volna. "

EZ a nagyon nagy baj!!Hol van egy megcsalás a válástól..és az meg még hol a halálesettől!

Ebbe is érdemes volna belegondolni az embereknek,h nehogy már 1-1 szexuális aktus miatt kelljen egész életeket felborogatni.

Az életnek,a párkapcsolatnak nagyon sok aspektusa van( mármint a jobb párkapcsolatoknak),és mindent kinyírni az egy szex miatt..szerintem ésszerűtlen.


Olvastam már oylat is,ha megcsalt szívesebben látta volna halva a megcsalót,mert annyira kiborult..Ez szerintem kizárólag attól van,h van egy óriási társadalmi(erkölcsi) nyomás ,hogy ez hatalmas tragédia,és úgy is KELL benne érezni,és viselkedni.

39. ittmost (válaszként erre: 7. - 089e41917e)
2013. okt. 9. 16:28

Leírtad a klasszikus nézetet,köszi.

Ebből szoktak a legtöbben kiindulni.

Én ezekbe próbálok belegondolni,mert szerintem ebben a sablongondolatban nagyon össze vannak keveredve a dolgok,és nem mindig helytállókat,csak ezt a sablont diktálták fel nekünk,és mivel jónak LÁTSZIK,és szépen hangzik,fontos,becsülendő szavak vannak benne,sokan egyetértenek vele,mélyebb belegondolás nélkül.

38. Miss Sárika (válaszként erre: 36. - Krisz42)
2013. okt. 9. 16:27
Két év hosszú idő! Ennyi ideig képtelenség színlelni! Viszont sok olyan ember van, aki nem is akarja észrevenni...
37. ittmost (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2013. okt. 9. 16:25

Részemről nem felháborodásról van szó.A megcsaltak fájdalmával együtt érzek.

Én azt firtatom,hogy valami társadalmi szintű ,vagy erkölcsi elvárás miatt a megcsaltak ezt a dolgot legtöbbször tragédiaként élik meg,amitől boldogtalanok lesznek sokan.

Mert megtanulták,hogy így kell érezniük,és tudják,hogy iylenkor a hiúságukban,és az önérzetükben is meg vannak sebezve:mert rendkívüli módon kihangsúlyozza napjaink párkapcsolati ideája a testi hűséget,mint fő ismérvét a jó kapcsolatnak.

Saját fájdalmukon felül még a "társadalom nyomását" is érzik magukon,hogy a megcsalt embernek piszok rosszul kell éreznie magát.

Így értetem,hogy társadalmi szinten van túldramatizálva,nem az emberek egyéni fájdalmáról írtam-de persze nem voltam egyértelmű,elnézést,ha valakit megbántottam


Azt gondolom,hogy ha nem ennyire a testi hűség volna zászlóshajó a kapcsolatokban,akkor többen képesek lennének csak akkora jelentőséget tulajdonítani 1-1 (nem rendszeres,és foylamatos!) megcsalásnak,amennyit a MEGCSALÓNAK valójában jelentett.

36. Krisz42 (válaszként erre: 33. - Miss Sárika)
2013. okt. 9. 16:24
Mondjuk 2év hosszú,de tényleg vanaki sokáig képes az igazi énjét elfedni.Az én első férjem is ilyen volt.Az esküvő utânig.
35. Krisz42 (válaszként erre: 32. - Legnano)
2013. okt. 9. 16:21
Nekem fiatalon derült ki,h az első nagy szerelmem megcsalt,de csak miután szakítottam vele.Szerencsére nem gondolkoztam rajta,h miért tette,viszont a bűntudatom,h szakìtottam,eltünt.Igaz,h nem illettünk egymáshoz,de azért még vmennyire szerettem és őt nagyon megviselte.Egyébként utána se lett soha egy normális kapcsolata,de ez már más téma.Viszont nem akartam senkin revansot venni és szerencsére lelkileg sem sérültem.Később jobban megviselt volna,de akkor már szerencsére nem volt olyan kapcsolatom.
34. Cippora (válaszként erre: 30. - Krisz42)
2013. okt. 9. 15:55
Persze,és nagyon sokaknál az is.
33. Miss Sárika (válaszként erre: 18. - A2571c53fb)
2013. okt. 9. 15:49

Csak arról lehet szó, hogy lóvá tett az elméd és az egód!:o))

..egy másik emberrel kötjük össze az életünket, nem pedig önmagunkkal...de valójában azért szeretjük, mert önmagunkat látjuk benne..

Mikor megismerted, csak azt láttad, amit látni akartál..a többi dolgot figyelmen kívül hagytad..

Az első két évben csak számodra volt észrevétlen az igénytelensége..


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook