Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MBT - Az anti cipő fórum

MBT - Az anti cipő (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
759. viva70 (válaszként erre: 749. - Tódika)
2009. febr. 17. 19:31

Szia!


Én is a kényelmes cipőket szeretem, a nőies cipőkben sosem tudtam menni. Az MBT cipőt nagyon szeretem, bár mostanában nagyon keveset hordom a téli időjárás miatt. Igaz, amikor felhúzom nem akarom levenni. Azt nem tudom miért mondták, hogy a szandál nem tartja úgy a lábat, mint a cipő. Nekem nagyon bevált a szandál, jobbnak érzem, mint a cipőt. De persze ez sem mindenkinek egyforma, kinek mi válik be jobban.

A RYN, illetve a SOFTY márkákat viszont nem ismerem, így véleményt sem tudok róluk mondani.

758. emagdi (válaszként erre: 757. - 7130b15964)
2009. febr. 17. 18:15

igen, igazad van!



de bármilyen is a terhelés, fél év alatt nem szabad elkopni egy cipő talpának, vagy a szenzornak szétporlani. egyszerűen az anyag gyenge néha:( főleg szerintem, hogy azért az emberek nagy többsége nem szokott kilométereket gyalogolni, max a kocsiig/buszmegállóig, aztán ugyanonnan vissza. esetleg egy kör a bevásárlóközpontban v hipermarketben hetente a bevásárlás intézésekor.

de egyébként az átlagember nem sokat mozog (ha nem sportol, de ahhoz meg úgyis külön cipő dukál).

757. 7130b15964 (válaszként erre: 756. - Emagdi)
2009. febr. 17. 18:09

Mondjuk szerintem érdemes 2-3 cipőt váltogatni, bármilyen cipőről is legyen szó. Persze, tudom, hogy most éppen cirka 100-150 ezer forintról beszélek. De biztosan jobb, ha hagyják a cipőt is pihenni, szellőzni, száradni. A folyamatos hordás nem túl jó. Persze, ettől még a talpnak és a szenzornak nem kellene gyengébb minőségű anyagból készülnie.


A másik, ami eszembe jutott, hogy különböző terhelés mellett különböző az anyagok állóképessége. Nem mindegy, hogy egy hatvan kiló körüli illető hordja a cipőt vagy teszem azt a duplája. Minden anyagnál létezik egy terhelési limit, amin túl már nagyon romlanak a mutatók.


Lehet, hogy hülye példa, de matracokból is vannak olyanok, amiket kifejezetten nem ajánlanak egy bizonyos súly felett, pont amiatt, mert nem bírja sokáig a matrac és túl hamar szétmegy.

756. emagdi (válaszként erre: 755. - Mathayus)
2009. febr. 17. 17:23

nos, pont az a baj, hogy kb másfél éve nem svájcban gyártják...

gondolom neked korábbi gyártású cipőid vannak, azokkal valóban nem voltak minőségi gondok.

az újabbaknál sajna tipikus a talp kopása és a szenzor szétmállása. (de mindegyikünk reménykedik, akinek újabb gyártmányú cipője van, hogy majd a miénk lesz a kivétel:)

755. mathayus (válaszként erre: 749. - Tódika)
2009. febr. 17. 16:05

Kedves Tódika!


Nem akarom az észt osztani itt a hozzászólók közül, csupán orvosi szemmel próbálom figyelni a hozzászólásokat, és van pár tévhit amit szeretnék eloszlatni.

Lehet hogy vívódsz a három termék között, de technológiáját tekintve, csupán az MBT rendelkezik komoly háttérrel.A Ryn és a Softy nevű termékeknek semmi közük az ég világon az MBT technológiához.

Az MBT amúgy svájci termék, míg a Ryn koreai, a Softyról pedig nem tudom milyen ország gyártja.

Nekem van 4 MBT-m, de eddig soha semmilyen minőségi problémám nem volt, sőt a szenzorral sem.

Remélem picit segítettem!

754. mathayus (válaszként erre: 739. - B14489753d)
2009. febr. 17. 16:00

Kedves Anikoooo!


Én végzett gyógytornászként az orvos szakma véleményét tudom Neked tolmácsolni, melyet több, nálam sokkal okosabb kollégám is oszt.

Az MBT jelenleg az egyetlen olyan lábbeli, melynek az emberi mozgatórendszerre kiváltott pozitív hatását tudományos kutatásokkal támasztották alá.Nem tisztem az egyéb magukat "fiziológiás lábbelinek" hirdető cégeket lehúzni, de az orvos szakma rettenetesen rossz véleménnyel van a Ryn-ről.

Az MBT egy innováció, egy olyan termék, amelyik eladja magát.Nem véletlenül járok évek óta (a termék 2005-ös hazai megjelenése óta) ebben, hiszen a korábbi gerinc és derék fájdalmaim először enyhültek, később pedig el is múltak.

Örülök, hogy vettetek a párodnak, sok egészséget hozzá.

753. szimba (válaszként erre: 752. - Mathayus)
2009. febr. 17. 15:59
A kérdés megoldódott, ebben a hóban nem is tudtam volna körömcipőben jönni, úgyhogy maradt az MBT. Ha valakinek nem tetszik, nem nézi! :)
752. mathayus (válaszként erre: 738. - Emagdi)
2009. febr. 17. 15:54
Egyetértek.Olyan "cipőnek" nevezett rettenetekben járnak egyesek színházban, hogy egy MBT semmivel sem kirívóbb, mint bármi más.
751. emagdi (válaszként erre: 749. - Tódika)
2009. febr. 17. 14:43

szia! előtte zömében én is lapos talpú cipőket hordtam, magas sarkút nem nagyon (már csak azért sem, mert egyébként is ellátok az emberek feje felett:))


szerintem butaság lenne meglevő cipőre mbt talpat készíttetni, mivel valószínűleg az egész cipő kiképzése más. de már annyi féle modell van, biztos tudsz egy olyat találni aminek tetszik a teteje is!


ezt a befelé csámpázást nem értem, nekem abszolut kifelé csámpáz a lábam (mindig a külső része kopik el a ciőknek először), de ahogy néztem más emberek cipőit, szerintem más is így van ezzel.


próbálj fel az mbt boltban több modellt, meg a ryn boltban is, és amelyiket kényelmesebbnek érzed, azt válaszd!

750. Tódika
2009. febr. 17. 14:25
bocs, hogy ilyen körülményes és hosszadalmas voltam, de már régóta érlelődnek bennem a kérdések :))
749. Tódika
2009. febr. 17. 14:24

Sziasztok!


régóta nézegetem a fórumot, és régen készülök egy cipő vásárlásra is.

A szüleimnek már van MBT-jük, az édesanyámét felvettem 2 alkalommal, hogy az utcán is teszteljem, milyen benne járni.

Ti milyen cipőket hordtatok az MBT előtt? Mert én soha nem hordtam tüncis lányos cipőket csak olyanokat, amik első lépésre is hihetetlenül kényelmesnek bizonyultak. ezért tortúra volt mindig is a cipővásárlás. viszont én eddig csak gördülő orrú cipőket voltam hajlandó megvenni. olyanokat, mint a sportcipők. lehet, hogy ennek köszönhető, de én semmilyen különösebben csodálatosat nem éreztem járás közben az MBT-ben.

mindenképp szeretnék ettől függetlenül venni egy gördülő talpú cipőt, vagy szandit. tavaly nyáron az MBT-ben azt mondták, hogy szandált nem érdemes elsőre venni, mert abban nem tudok megtanulni járni, mert nem tartja a lábam. van erről valakinek tapasztalata?

az egyik konkurenciáról a ryn-ről látom a véleményeket, de ismeri valaki a softy cipőket? ők most fognak kijönni a junior modellekkel áprilisban. a modelleket már feltöltötték a honlapra: [link]

úgy látom a lényeg mindhárom terméknél azonos, csak a talpszerkezet kialakításában van eltérés. a softy-t gyerekcipőben láttam. annak végig puha szivacsos a talpa, de nem olyan sérülékeny, mint az MBT szenzor. az egyik forgalmazó boltban azt mondták, hogy annyiban más a talpa, hogy a letöbb embernek befelé dől a bokája, és ezért belülről kemény műanyag a talp, hogy kifelé billentse a lábat. én speciel kifelé csámpázom, úgyhogy nem tudom várjak e áprilisig erre.

valakinek nincs saját vagy ismerős gyereke, aki softy-ban jár?

vívódom a három termék között. az igaz, hogy az MBT néz ki a legjobban, de a kínai cipőktől mindig is húzódoztam.

olyan nincs köztetek véletlenül, aki meglévő cipőjére készíttetett MBT talpat? a miskolci üzletben egyszer azt mondták, hogy ez is lehetséges, de mikor rákaptam a dologra gyorsan visszakozót fújtak. :(

748. szimba (válaszként erre: 739. - B14489753d)
2009. febr. 15. 07:46
Nekem van a két protézisem, és igen, úgy érzem, a csípőimről is vesz le súlyt, könnyebb benne a járás. Szóval érdemes megpróbálni, csak előbb legyél túl a lábadozáson, és állj biztosan a saját lábadon! :)
747. 7130b15964 (válaszként erre: 746. - 1366d1807f)
2009. febr. 14. 21:06
Véletlenül keveredtem anno oda. Szerintem akkor még nem volt a Westendben bolt, mármint MBT. Illetve lustaságomnak az is tetszett, hogy a bolt előtt le tudtam parkolni:D
746. 1366d1807f (válaszként erre: 745. - 7130b15964)
2009. febr. 14. 21:01

Hát, akkor ott kell megvenni a cipőt, egyértelmű. Ezt nem tudtam. Köszi az információt.


Én a Sugárban vettem, de ott nincs futópad. Bár kedves volt az eladó, de nem vette észre, hogy csámpásan megyek benne. Tükör az van, de én sem vettem észre.

745. 7130b15964 (válaszként erre: 744. - 1366d1807f)
2009. febr. 14. 20:49
A Balzac utcában annyit jár az ember, amennyit akar, még futópad is van, ahol addig sétálszt futsz benne, amennyi időt rászánsz. Segítenek, figyelik a járásodat, ha kell korrigálják, hogy jobban megértsd, hogy miről beszélnek, a tükör elé állítanak és megmutatják. Ennél többet nem tudom, mit csinálhatnának. Ott az eladók között gyógytornászok is vannak.
744. 1366d1807f (válaszként erre: 743. - 7130b15964)
2009. febr. 14. 20:34

Én nem azt mondtam, hogy kórházba kell menni vele. De mivel nekem úgyis be kellett mennem kezelésekre, azért mondta a doktor néni, hogy vigyem be, mert a gyógytornászok megtanítanak benne menni.


Azt ajánlottam, hogy igenis fel kellene keresni egy gyógytornászt, aki LÁTJA, hogy hogy megy benne az ember. A tükör az nem olyan hatásos, mert esetleg nem veszed észre, amit ő meg igen.

A DVD sem túl jó ebből a szempontból, mert nem tud válaszolni, hogy hogyan és mit korrigálj a mozgásodon.


Ha már ennyi pénzt belefeccöl az ember, akkor az az 1-2 alkalom már nem számít, amit a gyógytornásznak fizetsz. Szerintem.


Mert ha mégis rosszul mész benne, akkor egyik oldalon jobban kopik a cipő talpa, és elkopik a szenzor alól. És azért megy tönkre a szivacsos szenzor, mert a végén már azt koptatja a talaj.

743. 7130b15964 (válaszként erre: 736. - Szimba)
2009. febr. 14. 16:56

Ja, még az is lehet:)


Arra fel mondtam, mert többször szóbakerült a helyes járás, meg azt, hogy gyógytornászhoz el kell vinni a cipőt. Az MBT pontokban dolgoznak gyógytornászok is (nem mindegyikben). A DVD-n meg bemutatják a cipőt, a helyes tartást, mozgást. Szóval, nem feltétlenül kell elzarándokolni a cipővel egy kórházba.

742. viva70 (válaszként erre: 739. - B14489753d)
2009. febr. 14. 15:57

Szia Anikó!


Én is csak javasolni tudom neked az MBT cipőt.

Biztosan nagyon sokat segítene rajtad. Nekem is jó tapasztalataim vannak. MBT-ben sokkal könnyebb, rugalmasabb a járás, mint a hagyományos cipőben. Először egy szandált vettem, aztán annyira megszerettem, hogy később vettem cipőt is.

741. NOA (válaszként erre: 738. - Emagdi)
2009. febr. 14. 14:52

Szerintem lábon nem olyan brutál mint ahogy kinéz küllemre.

Amit nem értek miért nem lehet egy kis jóizlést elővenni főleg a nőcis cipőknél?

A talpa nem brutál és valóban alig lehet észrevenni, hogy abban járunk.Az én lábomra is rácsodálkoztak mások, mivel szerintük is kirakatban rosszabbúl néz ki.

Karácsonyra kaptam egy kék cipellőt farmerhez mivel levolt árazva.Alig várom. hogy felhúzhassam.

Jó választásnak tünt, főleg farmerhoz.


Nagyon tetszett a csizmája is elegáns szép darab, de kevés ember lábára lehet felhúzni a szük torka miatt.

740. emagdi (válaszként erre: 739. - B14489753d)
2009. febr. 14. 12:54

szia! gondolom úgyis kell kontrollra menned, a legbiztosabb, ha ott megkérdezed a kezelőorvosdat, hogy ő mit tanácsol.

de gondolom javasolni fogja hogy vegyél egy ilyen terápiás cipőt, mert tényleg levesz az ízületek terheléséből a puha sarok.

2009. febr. 14. 00:52

Sziasztok!


Anikó vagyok, én is régóta nézegetem ezeket a cípőket, és képzeljétek, ma a páromnak vettünk egyet a westendben. Nem úgy indultunk neki az utnak eszünkbe sem jutott, de megkértem hogy probáljon fel egyet hogy elmesélje milyen érzés, kért egy 43ast az nagy volt, és még a modell amit az eladó adott tetszett neki, megcsinálták a talpvizsgálatot is... a sulya 47 %át a jobb talpa első felén cipeli. Ő 31 éve a dereka és a háta fáj, 3 hete a talpa is, szinte sántikál alig bír ráálni éjszaka meg reggelente. Remélem beválik neki.

Én is szeretnék egyet, szeretném a véleményeteket kérni. Én 21 éves vagyok és december 4 én kaptam egy csípőprotézist, azota járókerettel járok.. 2 hét mulva megfosztanak tőle, és nemtudom de úgy tűnik mintha sose tudnék amjd urja járni normálisan. Ezzel könnyebb lenne, vagy épp nehezebb? Ahogy olvasttam van köztetek akinek 2 peotija is van:) Remélem jó lesz/volt az előadás:) Szóval mit javasoltok? Ja meg műtét közben megrepedt a csont azt 2 drot fogja össze, azért is szeretném hogy minél kevesebb terhelés érje a csípőmet.


Lehethogy nem, de lehethogy új információ, ma a boltban azt mondta az eladó, beszélgettünk a Rynről meg van egy Softy aki gyerekciőpőben gyárt ugyanilyen gömböjűtalpu cipőt.. na ő azt mondta hogy 3 ember kezdte az Mbt-t „forgalmazni” vagy ezzel foglalkozni, az egyik kivált, és ő viszi a Ryn-t. A kedvesemnek angyon jó az első benyomása a cipőről, és nagy szüksége is volt már rá a 3 dimenzios kép alapján is! Szinte csúcsos hegyeket mutatott a kép! Hihetetlen!

Kíváncsi leszek a változásra egy év múlva.

A srác a westendben nagyon rendes volt, diszkrét mert látta hogy beszélgetünk, hagyta hogy átgondolja a döntést a párom.. többször elment mellettünk de amíg látta hogy beszélünk nem zavart minket, nézett kisebb nagyobb méretet is, így tuti jól döntöttünk. Amikor kimentünk a boltból trabanthangot adott ki, tök jófej volt:)


Kivánok mindenkinek szép, kellemes hétvégét!


Anikó

738. emagdi
2009. febr. 12. 09:09

ez furcsa, nekem meg képzeljétek szinte senki nem veszi észre a lábamon:))

múltkor egyik unokatesómnál voltam, és valami kutyakaki-gyanús ügy miatt meg kellett néznem a cipőm talpát, na, akkor kérdezte, hogy mégis vettem ilyen cipőt? mondom, ja, még októberben:)) azóta azt hordtam szinte mindenhova, vele rendszeresen találkozom, megyünk együtt ide-oda, és még soha nem tűnt fel neki hogy mbt-ben vagyok.

de más se nagyon kérdez rá, szerintem nem nagyon látszik. mondjuk 40-es lábam van, azon lehet hogy kevésbé látszik a görbe talp, mint mondjuk egy 36-oson. vagy nem tudom:)

mondjuk szoknyához még nem próbáltam:))

de vannak ezek a "balerina" cipő szerű fazonok, szerintem azokat nyugodtan lehet szoknyához is hordani.



szimbának: szerintem nyugodtan menj a színházba is mbt-ben! egyrészt azért, hogy jól érezd magad, ne legyen gond a járás, másrészt meg szerintem senkit nem érdekel, hogy más miben megy előadást nézni:) ezen kívül az mbt mióta így reklámozzák, divatos is. szóval teljes lelki nyugalommal mehetsz szerintem színházba is mbt-ben:))

737. szimba (válaszként erre: 731. - 1366d1807f)
2009. febr. 12. 06:18
Csak farmernadrághoz hordom, elég bő és hosszú szárúval, ami rálóg, és így is sokan abban a pillanatban, ahogy meglátnak, rákérdeznek, hogy jó-e a cipő?... Akkor egy kosztümhöz kicsit még feltűnőbb lenne. És én nem szeretem a feltűnést! :)
736. szimba (válaszként erre: 732. - 7130b15964)
2009. febr. 12. 06:15
A dvd segít az eldeformálódott bokámon? :)
2009. febr. 11. 21:31
Ééééés, szerinted kinek a lábán lesz a legdrágább cipőőőőőőőő???? Heee???? A tiéden!
2009. febr. 11. 21:25
Úgyhogy kedves szimba, megszavaztuk, hogy mbt-ben menjél színházba!
733. 7130b15964 (válaszként erre: 731. - 1366d1807f)
2009. febr. 11. 20:46
Arról nem is beszélve, amiben egyesek manapság színházba járnak... Nem hinném, hogy pont egy MBT lesz a legkirívóbb.
732. 7130b15964 (válaszként erre: 722. - Szimba)
2009. febr. 11. 20:45
Minden cipővel adnak egy dvd-t. Amennyiben időt szánsz rá, akkor a boltban is segítenek tükör előtt. Legalábbis én ezt tapasztaltam pl.a Balzac utcában.
731. 1366d1807f (válaszként erre: 729. - Szimba)
2009. febr. 11. 20:41
Szerinted ki fogja a színházban a cipődet nézni?? Én biztos ebben mennék. Akinek nem tetszik, nem néz rád! (ezt anyukám szokta mondani)
730. szimba (válaszként erre: 728. - 1366d1807f)
2009. febr. 11. 20:38
Ja igen, múlt héten az ÁEK-ben tényleg sok dokin láttam, és nem is csak az orthopédián! :)
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook