Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MBT - Az anti cipő fórum

MBT - Az anti cipő (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
789. szimba (válaszként erre: 785. - Emagdi)
2009. febr. 21. 08:52
Ezzel én is így vagyok. MBT-ben, ahogy gördülök előre a talpán, szinte olyan érzés, mintha magától vinne előre a lendület. Sokkal kisebb erőfeszítésbe kerül egy lépés megtétele, mint normál cipőben.
788. emagdi
2009. febr. 20. 20:17
a vászon tetejű viszont akkor lesz nagyon tuti, ha már jön a jobb idő (reméljük nemsokára!!)
787. emagdi (válaszként erre: 786. - Viva70)
2009. febr. 20. 20:16
ja, igen, én most elkövettem azt a hibát, hogy bőr felsőrészben gondolkodtam, mert nekem olyan van. az nem ázik be, és teljesen jó volt a hóban:)
786. viva70 (válaszként erre: 782. - Emagdi)
2009. febr. 20. 18:50
A talpa valóban vastag, de volt már, hogy fázott kissé a lábujjam benne. A gyöngyvásznas sportcipőm pedig a hóban nagy valószínűség szerint hamar átázna.
785. emagdi
2009. febr. 20. 18:01
amúgy ma lapos talpú cipő volt rajtam, és kicsit gyalogolnom kellett, nemcsak a kocsiig meg vissza. annyira furcsa volt! nekem amúgy a sima talpú cipőben sokkal nehezebb járni, én annál éreztem, hogy jobban megdolgoztatja az izmokat.
784. emagdi (válaszként erre: 783. - 7130b15964)
2009. febr. 20. 18:00
igen, valóban azt írja, de szerintem ez csak a "marha sokat hordtam" szinonímája lehet, nem hiszem hogy gyakorlatilag lehetséges, hogy valaki állandóan ugyanabban a cipőben járjon minden nap, mindenféle időjárási körülmények között (még a hajléktalanoknak is tuti van váltó cipőjük).
783. 7130b15964 (válaszként erre: 778. - Emagdi)
2009. febr. 20. 17:56
772-es hozzászólást olvasd el, de lehet, hogy csak én nem értem (jól)!
782. emagdi (válaszként erre: 781. - Viva70)
2009. febr. 20. 17:44
pedig hóban és nagy mínuszban pont nagyon jó, mivel ilyen vastaga a talpa, nem fázik az ember lába benne.
781. viva70
2009. febr. 20. 16:21
Én is nagyon vigyázok a cipőmre, esőben, hóban, erős mínuszokban egyáltalán nem húzom fel. Nyáron meg szandálban járok, mert melegben nem tudnám elviselni a zárt cipőt. Csizmát én nem szándékozom venni, mert nagyon keveset lenne a lábamon, azt a kis időt meg kibírom hagyományos bakancsban vagy csizmában is.
780. szimba
2009. febr. 20. 06:26

Megnéztem, a csizma nagyon drága.

Viszont van három új női utcai modell, azoknak így kép alapján az eddigieknél sokkal vékonyabb a talpa, nem tűnnek olyan bumszlinak. Jól néznek ki.

Van egy kifutó cipő és szandál, ami tetszik, szerintem jövő héten körbehívogatom a boltokat ez ügyben.

779. szimba (válaszként erre: 778. - Emagdi)
2009. febr. 20. 06:19
Ez így van. Tavaly nyáron, a 40 °C-ban az MBT sem volt a lábamon, egyszer sem. És ha tudnék másban járni, akkor ebben a latyakban sem hordanám (de rá vagyok kényszerítve). Igazi őszi-tavaszi cipő az enyém. És bár a szandálok nagyon nem tetszenek, szerintem nyárra veszek egyet. (Jövő télre meg talán egy csizmát kellene, van egyáltalán olyanuk?)
778. emagdi (válaszként erre: 777. - 7130b15964)
2009. febr. 19. 21:15
de szerintem senki nem hordja folyamatosan ugyanazt télen-nyáron. (ez már fizikailag is képtelenség lenne, mert télen mínusz 5 fokban nem lehet ugyanazt hordani mint nyáron a plusz 30 fokban).
777. 7130b15964 (válaszként erre: 776. - Emagdi)
2009. febr. 19. 20:58
Ha folyamatosan hordod (minden nap), akkor szerintem az egészségtelen. És nem igen találsz olyan cipőt, ami 2 évet bír kopás, szétmenés nélkül,ha minden nap folyamatosan hordják.
776. emagdi (válaszként erre: 775. - 7130b15964)
2009. febr. 19. 20:51
egy mbt-nek minimum 2 évig illene szerintem... de inkább tovább.
775. 7130b15964 (válaszként erre: 772. - TTimea)
2009. febr. 19. 20:35
Most komolyan, ti mit gondoltok, meddig kellene bírnia egy télen-nyáron agyon nyúzott cipőnek?
774. 7130b15964 (válaszként erre: 768. - Tódika)
2009. febr. 19. 20:33
Az MBT-nek pont az a lényege, hogy nem tartja, hanem dolgoztatja a talpat, így egy idő után megerősödve az izmok, szépen normalizálják a lábboltozat állását. Úgyhogyn nem kell alátámasztani, mert azzal nem erősödik az izom.
773. emagdi (válaszként erre: 772. - TTimea)
2009. febr. 19. 15:59

szia! milyen típusú cipőd volt? és milyen gyártmány? (a cipő nyelvében levő címkén rajta van hol gyártották).

csak azért kérdezem, mert kíváncsi vagyok, hogy vajon a tiéd még a régi szériából való volt-e vagy már az újból?


amúgy megjavíttattad? ha igen, a javítás minősége milyen volt? arra adtak garanciát?

772. TTimea
2009. febr. 19. 15:57
Most, hogy találkoztam az MBT konkurenciájának számító RYN termékekkel, gondoltam, hogy megosztom tapasztalataimat másokkal is; 2007 őszén vettem az első mbt-met, télen-nyáron hordtam. Végtelen elégedett vagyok vele, kivéve, hogy most - másfél év múlva megadta magát a szenzor.A javítása a talppal együtt majd 20 ezer Ft. Már az egész családomat fölszereltem vele, de eddig nem hívták föl a figyelmet arra, hogy a szenzor nem bírja - nemcsak a vegyszert, de a vizet sem! - és kenegetni is kell kiszáradás ellen rendszeresen méhviaszos krémmel. Ha a RYNnek is meglesz a szerződése az eü pénztárakkal, úgy gondolom, kipróbálom, hogy az tényleg tartósabb-e. Talán a KERMIt is be lehetne vonni a szenzorvizsgálatba, vagy strapabíróbb megoldást lenne célszerű alkalmazni az MBT cipőkben is. Jó egészséget mindenkinek!
2009. febr. 18. 13:14
De persze mindenképpen Neked kell érezned, hogy melyik a kényelmes, ill. melyik felel meg az elvárásoknak.
2009. febr. 18. 13:13

Wááá. Lefagyott a net, írhatom le mégegyszer...

Szóval:

Azok eléggé jók, amiket Te mondasz.

Az az én magánvéleményem, hogy ennek a terápiás cipőnek nem feltétlen az a célja, hogy tök puha legyen a járás, hanem "csak" tompítja a terhelést. Nem pihentet, hanem megdolgoztat. Azt is tudom, hogy más, mikor kezdetben otthon próbálod szokni az MBT cipő viselését, vagy kimész utcára. Már egy ideje hordom a munkahelyemen, de mikor az 500 méterre lévő közértbe kimentem és visszajöttem, erősen elfáradt a vádlim; húzodott.


A Softy engem is érdekelne, mert várhatóan olcsóbb lesz mint a konkurencia, és az alapelmélete tetszik. Majd kiderül, hogy mennyire lesz/nek/ jók.

769. Tódika
2009. febr. 18. 12:57
ja és másfél évvel ezelőtt dolgoztam egy elektronikai alkatrész gyárban, ahol kötelezővé tették az irodai dolgozóknak is a munkavédelmi cipőt. hát azt sajnálom, hogy nem vettem meg mikor eljöttem. rusnyán nézett ki, de az ütéscsillapítása egyszerűen fantasztikus volt, és ahogy gördült az orra! hát abban mesés volt járni! párszor a lábamon is felejtettem hazafelé menet, úgy kellett visszarohannom. :) az überelte még a Merrell-t is!
768. Tódika (válaszként erre: 767. - 58e24d9fd2)
2009. febr. 18. 12:52

ja ez még egy dolog vele, hogy egyáltalán nem éreztem, hogy különösebben megdolgoztatná az izmaimat. persze olyan sokat azért nem is volt rajtam.

azért próbáltam ki, mert egy viszonylag nagy műtét után lábadozom és gondoltam jót tenne a megtépázott gyomoromnak és belső szerveimnek ha rázkódás mentesen tudnám őket tartani, de azért mozognék is egy pöppet.

a saját Keen cipőm egy Scholl zselés sarokpárnával ebben az időszakban sokkal puhábbnak tűnt.

egyébként engem eddigi hosszú életem során a mennyei boldogság érzése akkor fogott el, mikor megvettem a Merrell Jungle cipőmet. sajna már nem gyártják ezt a modellt, és szanaszét jártam. de túrázni és játszósnak mindig ezt veszem fel!

nna az szerelem volt az első próbára! egyébként én is kifelé csámpázom, de annak egyenletesen kopott a talpa, mert klassz a talpbetéte és tökéletesen tartja a lábat. ezt az érzést keresem azóta mindenhol. ;)

2009. febr. 18. 12:42
Azt azért bevallom, hogy ezen kívül sok csodálatos érzés engem se rohan meg, ha hordom. Akkor se volt így, mikor felvettem. De a boltban lófráltam 20 percet benne és kezdett érezhetővé válni, hogy melyik izmokat mozgatja meg jobban. És mostanában sokkal kevesebbet fáj a hátam és a derekam, és ezek számomra nem feltűnő változások. Mert ha valami jó, akkor egyszerűen nem veszed észre, csak ha fáj. Csak néha elgondolkodom, hogy mikor mondtam - akár magamnak - hogy fáj a derekam. Pedig az utóbbi időben sok bajom volt vele. Így én nagyon pozitívan állok hozzá. Főleg, ha majd az időjárás már engedi, hogy utcán is hordjam. :D
766. 58e24d9fd2 (válaszként erre: 765. - Tódika)
2009. febr. 18. 12:38

Szia!

MEgértem a problémád, az átlagos utcai cipőknél én is sokat nyűglődök, mire megtalálom a jót. Nem tudom, hogy amiket hordasz, mennyire tompítják a sarkat érő ütést, de az én cipőimhez képest kifejezetten komfortos az MBT szandim. Valamelyik nap elfelejtettem reggel átvenni a melóhelyemen - mert bent hordom a szandált - és furcsa volt lépcsőn lefelé a sima cipőben menni pl. Ott jól érzékelhető volt számomra, hogy már elszoktam a hagyományos cipőktől.

765. Tódika
2009. febr. 18. 12:28

Hello!


köszi az észrevételeket. természetesen nem könnyítettétek meg a válsztás küzdelmét! :) de ezen mindenkinek magának kell túlesnie. egyébként nekem az egyik bajom a 2 alkalmas MBT próbán pont az volt, hogy annyira kellett volna emelnem a lábamat, amennyire nem szoktam és éreztem, hogy horzsolom a cipő talpát. hiába gördülsz, a hátsó lábadat mindenképp előre kell tenni, és ilyenkor csoszogtam benne. a másik bajom pedig a sarok ütéscsillapítása volt. én egyáltalán nem éreztem puhának a sarkát, mikor letettem a lábam a betonra.

nna ezért tortúra nálam mindig a cipővásárlás ;)

764. 58e24d9fd2 (válaszként erre: 761. - Emagdi)
2009. febr. 18. 11:43

ŐŐŐ.. :) Konkrétan a magas sarkú cipőmnél van ez a gond, és a sarka nem attól kopik, hogy hova helyezem a súlyom, hanem hogy "hülyén" járok ezek szerint, és a sarok külső csücskét úgymond húzom egy picit az aszfalton. Tehát attól még befelé dől a bokám, mikor leteszem a talpam. Pedig nem vagyok lúdtalpas.


De talán a cipőtalp kopásában is az lehet a megoldás, hogy nem letesszük a lábunk és "gurulunk" hanem húzzuk egy icipicit a talajon. Ha egy gumit soxor leraksz valamire, attól alapvetően nem kopik, mint a radír.

763. 1366d1807f (válaszként erre: 761. - Emagdi)
2009. febr. 18. 10:46

:-)))


Akkor nekem könnyebb dolgom van, mert én alapból befelé csámpáznék, nekem most a kifelé csámpázásra kell koncentrálnom.

762. emagdi (válaszként erre: 761. - Emagdi)
2009. febr. 18. 10:42
pont azt akartam írni, hogy akinek fáj a járás, annak könnyebb figyelni arra, hogyan megy, mert egyébként is ott van a figyelme. (csak addig fogalmaztam, amíg pont az ellenkezőjét sikerült leírni:)))
761. emagdi (válaszként erre: 760. - 58e24d9fd2)
2009. febr. 18. 10:41

értem.

mondjuk nem igazán tudom elképzelni, hogy van az hogy befelé dől a bokád, de a külső lábéleden van a testsúlyod nagyobb része (mert ugye ott kopik a cipő):)

nekem már gyerekként is kifelé dőlt a bokám, emlékszem.


egyébként szerintem felnőttként is nagyon nehéz arra figyelni állandóan, hogy hogyan megy az ember. mondjuk akinek fáj a járás, annak lehet hogy nehezebb, mert egyébként is figyel arra, ahogy jár, de pl nekem szerencsére nem, és kb 50 méterig figyelek, hogy jól menjek, de aztán már egész máshol járnak a gondolataim, aztán úgy megyek ahogy sikerül:))

de pár napja, hogy láttam, hogy a cipőtalpam külső része kopottabb, mint a belső része (nemcsak a sarkán, hanem végig), próbálok figyelni, hogy több súlyt tegyek a talpam belső részére. mondjuk ettől totál olyan érzésem van, hogy majd kifejlődik a lúdtalpam, mert ez szinte érhezhetően szétnyomja azt a belső íves részt. meg valahogy akkor a térdeim is jobban összeakadnak. de azért próbálkozom...

760. 58e24d9fd2 (válaszként erre: 751. - Emagdi)
2009. febr. 18. 08:54

A befelé csámpázásnál arra céloz, hogy a Softy attól érzi magát forradalminak, hogy a cipőtalpak belső oldalánál megerősítették azt, mert nagyon gyakori probléma, hogy "beesik az ember/gyerek bokája". És egy gyerek nem fog tudatosan odafigyelni arra, amire az MBT-ben kell, hogy tartsa a bokáját jól. Arról nem is beszélve, hogy épp emiatt az MBT eddig nem gyárt gyerekcipőt, mert ezzel tisztában van.

Amúgy nekem is a cipő sarkának a külső része kopik (csak a sarkán) de attól még befelé dől a bokám járás és állás közben.

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook