Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MBT - Az anti cipő fórum

MBT - Az anti cipő (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
729. szimba (válaszként erre: 728. - 1366d1807f)
2009. febr. 11. 20:37

Sajnos pici gyerekekkel is tele van az ORFI... És még a két csípőprotézisemmel se számítok teljesen kirívó esetnek, volt bent rajtam kívül is egy-két fiatal, amikor műtöttek.


Az MBT különben nekem nemhogy használ, hanem másban már tényleg nem is tudok járni. (Azt egyelőre nem tudom, jövő héten miben megyek színházba. :)) Nagyon-nagyon sokat csökken benne a fájdalmam.

728. 1366d1807f (válaszként erre: 727. - Szimba)
2009. febr. 11. 20:30

Tudom, hogy mindenki ilyen cipőt hord, még az orvosok is.


Nem vagy te még egy kicsit fiatal még ehhez a betegséghez?????? Tudsz menni ebben a cipőben? Neked is használ valamit?

727. szimba (válaszként erre: 726. - 1366d1807f)
2009. febr. 11. 20:21

Kilenc éve kezelnek az ORFI-ban. És nem járni kéne megtanulnom (örülök, hogy még lábra tudok állni), hanem elmerevíteni a bokámat, mert annyira beesett a bokacsontom és elkopott az összes porc. Amit el is mondtam és megmutattam az üzletben.


Egyébként ma voltam éppen kontrollon, és az összes gyógytornászon MBT volt.

726. 1366d1807f (válaszként erre: 722. - Szimba)
2009. febr. 11. 17:45

Tavaly szeptember-október körül írtam nektek, hogy megkérdeztem a reumás dokinénit, hogy mi a véleménye erről a cipőről. Mivel 3 hétre befeküdtem az ORFI-ba (különböző kezeléseket kaptam), azt mondta, hogy vigyem be a cipőt és a gyógytornászok megtanítanak benne járni.


És amikor először belenéztem a tükörbe, láttam, hogy befelé csámpázok!!!! Na, hát meg kellett tanulnom - TÜKÖR ELŐTT -, hogy hogyan kell mennem és állnom, hogy ne csámpázzak befelé.


Eén azt tudnám tanácsolni MINDENKINEK!!!!, aki ilyen cipőt vesz (legyen az MBT vagy RYN), vegyen annyi fáradságot magának és menjen el egy gyógytornászhoz. 1-2 alkalom elég! Más az, hogy én látom magam a tükörben és más az, hogy hozzáértő ember látja a járásomat előlről is és hátulról is.


Ha kell valakinek, megadom nevét annak, aki engem megtanított (priviben)

725. emagdi (válaszként erre: 722. - Szimba)
2009. febr. 11. 17:43

ez a "csámpásan megy a vevő" csak egy kifogás, hogy ne kelljen garanciálisan javítani a cipőt.

sajna elég puha (kopós) anyagból van a talp legalsó része, ha az ember jár benne (és a városban főleg aszfalton megyünk benne), akkor szerintem elég hamar el fog kopni. max ha tényleg egyenletesen terheli az ember, akkor nem fél év alatt egyik oldalán jobban, hanem egyenletesen az egész talpon egy év alatt kb.

:((

nem értem amúgy, hogy pont a talp legalsó rétegét miért nem tudják erősebb anyagból gyártani? amikor régebben ment nekik.

na mindegy... reménykedjünk, hogy nem esik szét a cipőnk hamar:)

724. emagdi (válaszként erre: 720. - 1366d1807f)
2009. febr. 11. 17:39

én is megnéztem az én cipőm talpát, nekem az egyik fele jobban kopik:(

ahogy néztem, elég vékonyka ez a gumi réteg, ez elég hamar el tud bizony kopni.

meg ami még aggasztó, hogy mintha a sarkánál kezdene elereszteni a ragasztás a talp és a bőr találkozásánál...:(

remélem ha le akar válni, akkor ezt még a garanciális időszakban fogja megtenni

723. 1366d1807f (válaszként erre: 720. - 1366d1807f)
2009. febr. 11. 17:39
Ja, az újabb fórumozók kedvéért: MBT cipőm van
722. szimba (válaszként erre: 720. - 1366d1807f)
2009. febr. 11. 17:38
Mondjuk akkor lehetne bennük annyi korrektség, hogy ezt előre elmondják. Senki nem direkt megy csámpásan. Gondolom, látták a kétoldali bokasüllyedésemet a vizsgálatkor(szinte belső talpélen állok, járok), de véletlenül se szóltak, hogy te állat, ne vedd meg 55e-ért, mert nagyon hamar tönkremehet...
2009. febr. 11. 17:37

Mathayus!

Én tökéletesen egyetértek Veled. A Ryn mögött nem állnak olyan orvosi vélemények, mint az MBT mögött!

2009. febr. 11. 17:30

Ma voltam a Sugárban talpmérésen. Összehasonlította az eladó hölgy az októberi méréssel és azt mondta, hogy határozottan javult a súlyeloszlásom. Most már piros foltok nincsenek a képen.


Rákérdeztem, hogy miért megy tönkre a szenzor. Azt mondta, hogy igenis van helytelen használat, ami rögtön kiderül akkor, ha megnézik a cipő talpát. Ha valaki csámpásan megy benne és az egyik oldala jobban kopik, mint a másik, akkor a szenzor alól kikopik a talprész és az a szivacsos szenzor része persze, hogy morzsálódik, ha a azon jár már az illető.


Meg még az szokott a probléma lenni, hogy nem gördülnek végig rendesen a saroktól az elejéig járáskor. Ez is látszik a cipő talpán. Kértem, hogy nézze meg az én cipőm talpát, azt mondta, hogy rendben van, nem járok csámpásan.

719. mathayus (válaszként erre: 681. - Gunarok)
2009. febr. 11. 16:51

Gunarok, te a Ryn fizetett embere vagy?

Ezt a marketinget...

Gyógytornászként, és a témába egy picit belelátóként én maradok az MBT-nél.A Ryn meg se közelíti semmilyen szempontból...

718. mathayus (válaszként erre: 706. - Ce22aee03d)
2009. febr. 11. 16:43

Gyógytornászként csak annyit, hogy az orvos társadalom lesújtó véleménnyel van a Ryn-ről.Több tanult, nálam sokkal okosabb kollégám szerint, az MBT jelenleg az egyetlen olyan fiziológiás lábbeli, amely tudományos kutatásokkal bizonyította a jótékony hatását az emberi mozgatórendszerre.Én ilyen még nem láttam a Ryn esetében...

Én próbáltam mindkettőt.Ég és föld a különbség...és nem a Ryn javára.

717. mathayus (válaszként erre: 709. - Venuto)
2009. febr. 11. 16:39

Hát te sem vagy egy bonyolult ember....

Én is voltam ott, semmi gond nem volt a kiszolgálással.Sőt azért van ilyen baromi nagy sor, mert Pesten ez az egyetlen outlet üzlete az MBT-nek, és fél Budapest ott áll sorba az olcsóbb modellekért.

Amúgy az MBT-nek pont az a lényege, hogy talpvizsgálatot készítenek, és ennek megfelelően választják ki a leginkább passzoló MBT modellt.

Ezért nem lehet online rendelni a vállalati oldalon és ezért kell üzletben megvenni.

De Te maradj csak az E-Bay-en, mindenkinek jobb lesz....

716. gunarok (válaszként erre: 708. - Emagdi)
2009. febr. 11. 07:14
Talán csak a Karl Müller volt az aki felismerte elösször, hogy mekkora okosságot vitt ki a hóna alatt dél-koreából svájcba, és védette le elösszőr a technológiát. Azt lehet hogy tőle kellene megkérdezni pontosan miis történt. Minden terápiás cipő közel azonos hatást fejt ki az emberi testre. Az MBT és a RYN is egy kíváló lábbeli. Az egyik a szenzoros technológiát használja a cipő sarokrészében, a másik pedig egy alagút rendszeres technológiát. Most legalább tudunk választani a piacon, eddig erre nem volt lehetőség.
715. 1366d1807f (válaszként erre: 714. - Emagdi)
2009. febr. 10. 17:14
:-))))
714. emagdi (válaszként erre: 713. - 1366d1807f)
2009. febr. 10. 17:12
szerintem a sajtkrém csúszik:)))
713. 1366d1807f (válaszként erre: 712. - Emagdi)
2009. febr. 10. 17:10

Mééé, te még nem láttá' sajtkrémet menni?? Há' mongyuk még énsenem!


Vajon hogy mehet?

712. emagdi (válaszként erre: 709. - Venuto)
2009. febr. 10. 16:06

"A járásom olyan , mint egy sajtkrémé"


ez nagyon szürreális hasonlat, azóta is próbálom elképzelni:))))))

711. 1366d1807f (válaszként erre: 709. - Venuto)
2009. febr. 10. 15:44

Nem hiszem, hogy valaki pisztolyt fogott volna rád, hogy muszáj mbt cipőt venned.......


Én is voltam abban a boltban és roppant kedvesek voltak. Mindenkivel. Pedig voltunk bent egy páran.

710. Raistlin Majere (válaszként erre: 709. - Venuto)
2009. febr. 10. 15:17
Neked sem a lábad fáj!
709. venuto
2009. febr. 10. 14:04

Már rég nerm írtam. Hála ezen Rovatnak , volt annyi eszem , hogy előbb azt tettettem egy MBT Pontban , hogy venni fogok ,vételeztem a kompjúterfelmérést a lábamról , méretet vetettem velük ( 42 helyett a várt 41 egész kétharmad jött ki ), aztás usgyi el az Október 23. útja 25--be .Ezeket a proli tetveket !! Sorállás , az eladók egyike kimegy dugni , csesznek dolgozni , tudják , hogy nincs aki kirúgná őket ( szerintem valami kis bété gebinezhet ott ) , minden olyan megalázó volt , mint a kommcsizmusban . Én megvettem 29--ért egy lábbelit , de a következőt már én is az e--bayról fogom beszerezni ! Ne menjetek oda .

Tapasztalat . Szombaton otthon járkálgatás , egyszer kellett levetni .másnap már hosszadalmasabban bírtam .a harmadik alkalom most volt , egész nap rajtam volt , estére alig fájt . Gondolom , a 4. naptól lesz jó . Kimenni az utcára majd vagy 10 alkalom után megyek vele . A járásom olyan , mint egy sajtkrémé , akár a falra is fel tudnék jutni vele . Arra a múltkor nem írt senki semmit , hogy mi a visszaszokás . Nos a tőbbévtizedes berögződés segít , az ember vehet utána vissza tűsarkútől túrabakancsig bármit . Még valami . A 3 alkalom után már nagynak tűnik kicsit a régi cipőm . . . Éljen az e--bay !!

708. emagdi (válaszként erre: 706. - Ce22aee03d)
2009. febr. 10. 09:50

nem hiszem, hogy lenne értelme vitatkozni:))

egyszerűen az mbt megalkotója találta ki ezt az egész gömbölyű talpú cipő dolgot.


de hogy melyik volt előbb, elég csak rákeresni az interneten, vagy megnézni, hogy melyik cégnek mondjuk milyen a honlapja.


ettől persze még lehet a ryn jó, nem kell azon felkapni a vizet, ha nem ők találtak ki valamit, de ügyesen lemásolták.

ez nem egy festmény, hogy a másolat szükségképpen kevesebbet ér:)


de elég érdekes, hogy ekkora indulattal reagálsz egy ilyen mondatra:)) szerintem fuss néhány kört a ryn cipődben, hogy lelazuljanak a gondolataid is:)

2009. febr. 10. 09:32
Látom, jól el vitatkoznak egyesek a cipők minőségéről, és hogy melyik a régebbi szabadalom. Azért valljuk, be, hogy hiába külön szabadalom a RYN, az alapelmélet ugyanaz. Ajánlom figyelmetekbe a Softy cipőket is, softywalking.com címen. Ők elsősorban gyerekcipőket kezdtek gyártani ugyanezen elmélettel, csak mivel a gyerekek kevésbé vehetők rá a tudatos lábtartásra járás közben, ezért picit más a talpszerkezete; jobban megtartja a bokát. És idén tavasztól lesznek felnőtt cipőik is. A honlapon már van pár fotó a modellekről; ja és a gyerekcipők olyan 20-25000 körül vannak. Tehát még az is lehet, hogy olcsóbbak lesznek a felnőtt cipőik, mint a konkurenciánál. Igaz, inkább jópofák, mint szépek, de ha a cél számít, akkor tök jók. Mivel majd akarok egy cipőt az MBT szandim mellé, még meg fogom nézni ezeket is.
706. ce22aee03d (válaszként erre: 692. - Emagdi)
2009. febr. 10. 06:46

"mivel a ryn az mbt másolata, ezért talán érthető, hogy a ryn-nél jobban felkészültek arra, hogy mit kell mondani a különbségekről a két termék között"


A fenti kijelentésed mire alapozod? Arra, hogy az MBT előbb jelent meg az euorópai piacon? Ha fordítva lett volna akkor most azt irnád, hogy az MBT a RYN másolata?

Mindkettő önálló világszabadalom. Ha másolat lenne a RYN akkor nem lenne világszabadalom. Égyébként nem véletlenül hangsúlyozzák ki a RYN eladói a kettő lábbeli közötti küllönbséget, ha másolata lenne a RYN azt MBT-nek akkor azt szajkóznák, hogy ugyanaz csak olcsóbb. Szerintem próbálj fel egy RYN-t, érezni is fogod a különbséget.

2009. febr. 9. 20:12
Én is a Sugárban vettem, nagyon segítőkész volt az eladó, beállította a szandált a lábamhoz, be is kapcsolta. Nem kellett lehajolnom.
704. 7130b15964 (válaszként erre: 699. - C.Hajni)
2009. febr. 9. 20:11
Elvileg a cipőt ajánlják elsőre, aztán a szadikat, mert máshogy tartja a lábat. Az utóbbi jobban megdolgoztatja az izmokat. De vehetsz azt, csak mivel nálad van egy alap probléma, ezért a helyedben különös tekintettel lennék a fokozatosság betartására.
703. C.Hajni (válaszként erre: 701. - Emagdi)
2009. febr. 9. 20:09
Majd újra próbálkozom!
702. 7130b15964 (válaszként erre: 696. - C.Hajni)
2009. febr. 9. 20:08
Ezt most nem értem. Képzett eladóik vannak. Meg sem kell mozdulnod, ha nem akarsz, nem tudsz. Rád adják a cipőt, nem kell hajlonganod, főleg, ha ez fájdalommal jár.
701. emagdi (válaszként erre: 699. - C.Hajni)
2009. febr. 9. 20:07

lehet, hogy eladója válogatja, de nekem a sugárban levő boltban nézegette az eladó lány a gépben, hogy melyik modell van, nincs, mikor lesz stb..

én ott válogattam jó sokáig, és abszolut segítőkész volt.

700. C.Hajni (válaszként erre: 698. - Emagdi)
2009. febr. 9. 20:06
Nem csak lassan tudok reagálni!
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook