Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik hogy a pap megtagadja a keresztelést? fórum

Létezik hogy a pap megtagadja a keresztelést? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
19. Zorg27 (válaszként erre: 8. - Adb20ce52a)
2010. dec. 8. 11:49
Elméletileg nem kell fizetni, de a gyakorlat nem ezt mutatja 10 ezer alatt szóba sem áll az emberrel!! Jelzem, ez katolikus pap....
18. Tücke
2010. dec. 8. 11:48
mi se voltunk házasok a gyerekem apjával és mégis lett 2 református és 2 római katolikus keresztszülő párja a gyerekemnek ő meg római katolikus lett. és az én részemről meg ráadásul unokanővérem s a testvérem a keresztszülő....
17. Nikice (válaszként erre: 7. - Csutkababa)
2010. dec. 8. 11:48

Ahelyett, hogy örülnének, hogy a mai világban ez még jelent valamit a szülőknek.

Én hívőnek vallom magam. Igyekszem is úgy élni a hétköznapjaimat, de misére éppen ezért nem járok. Ne "prédikáljon" olyan, aki maga sem fedhetetlen. Kis közösségben pedig sok eset kiderül. Én Istennek akarok megfelelni, nem a papoknak.

16. nagyreni (válaszként erre: 13. - Egypt)
2010. dec. 8. 11:47
Nem biztos, hogy nem jelent nekik semmit a hit. Én sem ülök minden hétvégén a templomban, de hiszek Istenben. A hitem nem a vallásomtól vagy annak gyakorlásától függ. És pont ezért volt fontos nekem is, hogy templomban esküdjünk és a gyerekeim meg legyenek keresztelve.
2010. dec. 8. 11:47

Na ez meg milyen már, hogy nem adja ki a keresztleveled. :-o Olyan mintha bevonnák a születési anyakönyvi kivonatod, mert nem jársz szavazni...


Szerintem ki kell hogy adják! Kérd a megyeiből!

14. Zorg27 (válaszként erre: 2. - D89d9f2f77)
2010. dec. 8. 11:47

Mikor én kereszteltem a keresztfiam, nem volt férjem, egyedül én lettem keresztszülő, és semmilyen igazolás nem kellett....(Igaz a végn adakozni kellet a papnak)! Ráadásul én református vagyok a gyerek meg katolikusnak lett kersztelve.

Milyen vallásúra keresztelnétek?

13. egypt
2010. dec. 8. 11:46
Minek egyébként keresztelő, ha valakinek a hit ennyire nem jelent semmt? Elméletileg ez egy keresztény szertartás. A papot is meg lehet érteni.
2010. dec. 8. 11:45

Ja! Most nézem! A szülők nincsenek összeházasodva?! Akkor viszont nem utasíthatja el a keresztelést!

Más az, ha a keresztszülőknek - akik egy házaspár - nem volt templomi esküvőjük.


Mi sem esküdtünk templomban, mégis minden szó nélkül megkeresztelték mindkét gyerekünket. Bár lehet, hogy paptól is függ.

2010. dec. 8. 11:45
Azért, mert a szülők nincsenek összeházasodva, meg kellene, hogy keresztelje a babát, ugyanis a szülők a keresztelőn nem vállalnak semmit. Pont ezért kérnek igazolást a keresztszülőktől, mert ők azok, akik mindenfélét megfogadnak és vállalnak a keresztelőn. A szülőknek ehhez elvileg semmi köze, ha nem lennének ott, akkor is meg lehetne tartani a keresztelőt.
10. d89d9f2f77 (válaszként erre: 4. - Csicsi25)
2010. dec. 8. 11:45
5 éve házasok vagyunk és ugyanabba a templomba lettem keresztelve,bérmálkozva és még ott is esküdtünk meg!
2010. dec. 8. 11:45

Létezik.

Mi is így jártunk, 130 km-rel arrébb tárt karokkal vártak minket.

8. adb20ce52a (válaszként erre: 2. - D89d9f2f77)
2010. dec. 8. 11:44

Na, mi pont ilyen okok miatt választottuk inkább a névadót. Sokkal szebb "szertartás"- ünnepséget tartott az anyakönyvvezető, mint egy pap! És nem hogy mi fizettünk volna, de a kislányunk kapott ajándékot. Nem csak egy keresztlevelet, ki tudja mennyi pénzért, amit a pap kér.


Ha szülőknek nem fontos a házasság, akkor egy keresztelő sem lehet annyira az. És névadó szülőnek is nagyobb szerepe van egy ilyen alkalommal. Szép fogadalmat kell tenni. :)

7. csutkababa (válaszként erre: 2. - D89d9f2f77)
2010. dec. 8. 11:44

nem tudom, mit es mit nem tehetnek meg, de minket is rakenyszeritett, hogy templomban is megeskudjunk, mert maskepp nem akarta megkeresztelni a fiam...


csak mar azota regen elvaltam a ferjemtol, ugy 11 eve, es most meg mar szeretnem felbontani a templomi eskuvot is.

azt hallottam, fel lehet, mivel a pap kenyszeritett ra,kizsarolta az eskuvot..


sajnos nemtudom, milyen jogaik vannak, de azt tudom, visszaelnek a "pozicioval" amiben vannak a papok..

2010. dec. 8. 11:44

A papok hatalma eléggénagy,de én úgy tudom,hogy keresztszülő az lehet,aki maga is meg van keresztelve.

Talán avval lehetne kiadatni vele,hogyha ő nem adja akkor mész tovább a megyyei püspökhöz,bár ez csak egy ötlet,nem nagyon értek hozzá

5. d89d9f2f77 (válaszként erre: 3. - Marjann)
2010. dec. 8. 11:43
Már keresetek másikat,de én nem tudom meg keresztelni mert nem adja ki az igazolást!Megtagadta!!!!!!!Mit tudok így tenni?
2010. dec. 8. 11:43
Az lehet sztem egy elutasítás, mert a keresztszülők nincsenek összeházasodva. De azt nem teheti meg, hogy a keresztelési igazolást nem adja ki - sztem.
3. Marjann (válaszként erre: 2. - D89d9f2f77)
2010. dec. 8. 11:42

És ha máshova jársz misére?

Egyébként keresni kell egy másik papot. Nálunk volt, hogy református lett a keresztszülő pl.

2010. dec. 8. 11:40

én lennék a kereszt anya.A szülők nincsenek össze házasodva.Ezért utasította el a keresztelést.

úgy döntöttek a szülök hogy másik paphoz viszik,de nekem nem adja ki a pap a keresztelési igazolást mert nem ülök minden vasárnap ott a misén.Ezt meg teheti??

2010. dec. 8. 11:38
Létezik hogy a pap megtagadja a keresztelést?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook