Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tudom, hogy mit vegyek fel a keresztelőre. Nem vagyok... fórum

Nem tudom, hogy mit vegyek fel a keresztelőre. Nem vagyok... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. szept. 27. 20:26
Nem tudom, milyen szereped lesz a keresztelőn, ( pl anya keresztanya vagy meghivott családtag azaz néző ), leirom, hogy fiam keresztelőjén milyen ruhában voltunk, a keresztanya ill.én. Mi középen álltunk az oltár előtt, 1992. augusztusában történt, a divattal csak olyan szinten foglalkoztunk, hogy csinosak legyünk, az a korosztály voltunk, mint Te most. A keresztanya is 24 éves volt, elegáns világoskék bluzban, fehér rakott szoknyában. A gyülekezet tagjai találgatták, hogy ki ez a csinos nő, mert másvallású mint mi. Én fekete bőrszoknyában voltam, előtte vettem Isztambulban, a kosztümfelsőt azt hiszem levetettem, mert melegem volt, hozzá egy fehér - aranymintás blúzzal. A fényképek tanusága szerint mindkettőnké jó választás volt. A fiam 1,5 éves volt, ő fehér ruhában volt.
2022. szept. 27. 19:36
Bármilyen ruhát is választasz, arra figyelj, hogy a kereszt előre.
2022. szept. 27. 19:26
Még jó, hogy nem ilyen krisnás, hittérítős, medencés keresztelő lesz, mert oda nem tudom mit vennék fel. 😂
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Nancy Ann)
2022. szept. 27. 19:23

Mégcsak 6 éve volt az érettségim, tehát nem "nőttem" ki semmit sem.🙂 A teljes szett jó rám, a múlt héten próbáltam fel itthon kíváncsiságból.

Igen, szoknyás, tehát harisnyát mindenképpen veszek fel hozzá. A blúzunk nem sima, hanem ilyen fodros volt elöl. Nálunk az osztályban mindenki szerette. Igaz, hosszú újju volt, de nem okozott gondot a gombolása. 🙂

Nem szeretném túlgondolni az egészet, tehát megfogadom, és köszönöm a tanácsokat. 🙂

2022. szept. 27. 19:12

Teljesen jó lesz az érettségi kosztüm, az a lényeg, hogy minden tiszta és rendezett legyen rajtad, a cipő, a frizurád, sminked is, ha szoknyás a kosztüm, akkor szép legyen a harisnyád. Esetleg egy szép sállal fel tudod dobni, a kosztümfelsőt vagy akár a kabátot is.

Egy keresztelő nem divatbemutató, valószínű másokon sem koktélruha vagy estélyi lesz:-)

És örülj, hogy legalább kihasználod az érettségi kosztümöd, nemcsak egyszer volt rajtad az életben:-)

Nekem nem is volt ilyenem...A ballagás meg az érettségi egyenblúzban volt, hatosztályos gimibe jártam, hat éves volt az egyenblúz, úgyhogy csodásan állt rajtunk:-) A bankettra meg mindenki varratott saját magának, saját ízlés szerint ruhát.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Birebora)
2022. szept. 27. 18:32
Semmivel nincs, nem gondoltam másra.
2022. szept. 27. 18:28
Mivel van baj?
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Semleges)
2022. szept. 27. 18:16
Persze, jó rám. Ezzel nincs baj.
2022. szept. 27. 18:13
Ha jó rád, miért ne?
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2022. szept. 27. 17:58
Paprika biztosan volt benne.:)) Nem irigyelltem a tisztítót utána.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2022. szept. 27. 17:55
Egy esküvőn történt, amikor a pörköltszaft rácsöppent, ráadásul a pincér megkoronázta, egy kis tortával, amikor megbotlott... 😂😂😂
18. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 17:54
Ha pörkölt volt valódi kalocsai őrölt paprikával, sokáig nem kellett gondolkodnod azon, hogy mit is főzzél. :))
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Janszi)
2022. szept. 27. 17:52
Háát, itt nem olyan keresztelő lesz. Legalábbis remélem.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2022. szept. 27. 17:49
Sajnos volt már, hogy "sikerült" olyan leennem... Igazán rusztikusan néztem ki utána! 😂
15. janszi (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 17:48
Felvetették vele a keresztet a vállára...Az övéi...
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Janszi)
2022. szept. 27. 17:47
Miért, hogy járt Jézus? 😝
13. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 17:47

Az jó, mert a szertartás akár templomi, akár polgári, ünnepélyes, a fehér blúz tökéletes.

Majd arra kell vigyázni, hogy az étlapot ne vidd rajta haza! :))

12. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 17:43
Egyetlen nagyon fontos dologra figyelj,nehogy a keresztet vedd fel,mert úgy jársz,mint Jézus.
2022. szept. 27. 16:42
Mivel csak ez az egy elegáns ruhám van, így nincs miből nagyon válogatnom. Marad ez...
2022. szept. 27. 16:39
Nem kell divatbemutatóra öltözni, csak egy rendes öltözék és kész. Szoknya/blúz, nadrág/blúz vagy egy tisztességes ruha, csak ne légy szakadt.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2022. szept. 27. 15:59
Igen, sejtem, hogy nem lesz túlfűtve a templom. Utána rokonokhoz megyünk ebédre(összekötjük a látogatást,a keresztelővel), aztán majd este indulunk haza.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2022. szept. 27. 15:56
Fehér alkalmi blúzzal viselném.
7. michelle.r (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 14:43
A templomban szinte biztos, hogy kabátban lesztek, mert hideg lesz. Ha utána ebéd vagy valamilyen családi összejövetel lesz, oda nem illik a kosztüm. De tégy úgy, ahogy jól érzed magad, csak ez a fontos 🙃
6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 13:44
A szertartásra tökéletes a kosztüm, akárhol is lesz, nem lesz túlfűtve. Valami csinos blúzt hozzá, és kész. Lakásban pedig a felsőt úgyis leveszed.
5. kalmanka511 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 12:56
Nincs semmi gond a kosztümmel, teljesen jó lesz oda.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2022. szept. 27. 11:10
Csak mivel nagyon fázós vagyok, gondoltam a kosztümöt. 🙂
2022. szept. 27. 11:07
Mivel családi összejövetel, bármit amiben jól érzed magad, csak tiszta legyen.
2022. szept. 27. 11:04
Nem kell kosztüm, vedd fel a szoknyáját/nadrágját és egy csinos blúzt. Szolid smink, egy árnyalatnyi parfüm és jó leszel, nyugi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook