Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik hogy a pap megtagadja a keresztelést? fórum

Létezik hogy a pap megtagadja a keresztelést? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
79. 06718ca650 (válaszként erre: 76. - 342bae44d8)
2010. dec. 8. 15:46
Nehezeenn??? Ki nem ***ja le azt a pár csepp vizet... Örüljenek hogy van egy babócád. :)))
2010. dec. 8. 15:46

na végre megvan a pápa nyilatkozata:


A Vatikán a lombikbébik ellen Elítélte a mesterséges megtermékenyítést a Vatikán. A Szentszék etikai kérdésekkel foglalkozó testülete szerint az orvosok a meddőség gyanúja esetén túl gyakran ajánlják ezt a módszert ahelyett, hogy pontosan kivizsgálnák a probléma okait. Nem jártak jobban azok sem, akiknek valóban nem lehet gyermekük: a katolikus álláspont szerint "nem szabad mindenáron" gyermeket vállalni. II. János Pál pápa egy kisgyerekkel: lombikbébiként nem lenne joga élni? - fotó: reuters – Max Rossi

A meddő párok inkább maradjanak gyermektelenek, ha a katolikus egyház szabályait követve szeretnének élni. Egy tegnap kiadott vatikáni közlemény szerint ugyanis az ilyenkor segítséget jelentő méhen kívüli megtermékenyítés ellenkezik a Szentszék etikai elveivel. A Vatikán hivatalos lapjában, a L’Osservatore Romanóban közölt dokumentum elítéli a lombikbébiprogramokat, "ártatlanok lemészárlásának" bélyegezve a fel nem használt embriók megsemmisítését.

A Pápai Tanács az Életért nevű testület még februárban tartott konferenciát Az emberi nemzés méltósága és a reproduktív technológiák antropológiai és etikai szemszögből címmel. A tanácskozáson elfogadott nyilatkozatot közölte tegnap a L’Osservatore Romano. E szerint a Vatikán továbbra is azon az állásponton van, hogy bármely kezelés vagy beavatkozás, amely egy házasságban élő pár szexuális érintkezését helyettesítheti a megtermékenyítés érdekében, elítélendő, mivel az így létrejövő embrió "nem a házasság valódi gyümölcse". Ilyen eljárás például az is, ha laboratóriumi körülmények között termékenyítenek meg egy petesejtet, majd azt beültetik az anya méhébe. A közlemény üdvözli azokat a közelebbről meg nem határozott terápiákat, melyek elősegítik, hogy természetes úton jöjjön létre a terhesség. Egyházi szakértők szerint a kijelentés főleg azokra a gyógyszeres kezelésekre utal, amelyek megkönnyítik például a peteérést.

A dokumentum szerint a Vatikán aggódik, amiért az orvosok meddőség gyanúja esetén gyakran túl könnyen nyúlnak a mesterséges megtermékenyítés eszközéhez ahelyett, hogy pontosan diagnosztizálnák a terméketlenség okait, és megpróbálnák gyógyítani. A tanács megismétli azt az álláspontját, hogy a megtermékenyített petesejt már embernek tekintendő, ezért ugyanazok a jogok illetik meg, mint bárki mást. Ebből következően megengedhetetlenek az embriókon végzett kutatások is. A mesterséges megtermékenyítés után megsemmisített embriókat "tömeggyilkosság ártatlan áldozatainak" nevezi a dokumentum, hozzátéve, hogy "sem háború, sem katasztrófa nem követelt még ennyi áldozatot".

A tanács végül elismeri, hogy minden emberpár jogosan szenved, ha nem lehet gyermeke, és a katolikus egyház is minél több gyermekáldást szeretne. "Vannak azonban bizonyos határok" – figyelmeztet a Szentszék, így a "gyermek iránti érthető igény" nem csaphat át abba "az önhitt tudatba, hogy mindenkinek joga van utódhoz", és ezért bármilyen eszköz igénybe vehető. Reuters

77. Tücke (válaszként erre: 75. - 06718ca650)
2010. dec. 8. 15:45
nem véletlenül alakult pl a szabadkőművesek társasága sem pont azért mert az egyház nem bírta elvisleni hgy az emberek okosodnak és nem az ő baromságaikn élnek... ezért voltak a boszorkány üldőzések is mert gyógynövényekkel segítettek az embereken....
2010. dec. 8. 15:44
na ezért nem lett az én mesterséges megtermékenyítésből született gyerekem megkeresztelve...és mégis nehezen fogadta el a családom.....
75. 06718ca650 (válaszként erre: 74. - 06718ca650)
2010. dec. 8. 15:41
Ha ennyire orvostudományellenesek. Meg egyáltalán mindig is tudományellenesek voltak, hogy az emberek ne tudjanak, hanem hajtsák előttük szolgaian igába a fejüket. Jajj, de ez már megint nem az a téma.
2010. dec. 8. 15:40
De egy pap, aki így gondolkozik se menjen rák ellenei kezelésre, vagy mittoménmire, hanem fogadja el a sorsát, és haljon meg...
2010. dec. 8. 15:39

és a cikk megjelenésekor születtünk:


[link]

2010. dec. 8. 15:36
A felekezeti véleményeket tekintve, amennyire én tudom, a katolikus egyház a legszigorúbb ebben: csak a testen belüli megtermékenyítést fogadja el, és azt mondja, hogy a fogantatás pillanatától kezdve - amikor a spermium megtermékenyíti a petesejtet - a sejt emberi élőlénynek tekintendő. A református, evangélikus, baptista, metodista egyházak sokkal liberálisabbak ebben. A zsidó elképzelés valaha nagyon szigorú volt, olyan, mint a katolikus, ma sokkal liberálisabb. Az iszlám - érdekes módon - vár néhány tucat, talán negyven napot, és csak attól kezdve tekinti az életet emberi életnek.
2010. dec. 8. 15:33

Bűntettnek minősítenék a mesterséges megtermékenyítést Lengyelországban

| 2009.09.03. 09:10


Bűntettnek minősítené egy lengyel katolikus csoport törvényi javaslata az in vitro megtermékenyítést. Az "In vitro ellen" nevű csoport törvényjavaslata szerint három év börtön fenyegetné azt, akinek "tevékenysége in vitro megtermékenyítéshez vezet." A javaslatról szerdán számolt be a lengyel parlament, a SZEJM elnöke.

hirdetés



Az "in vitro megtermékenyítés" azt az orvosi eljárást jelenti, amelyben a női testből nyert petesejtet és a férfi testből nyert spermiumot, vagyis ezeket a különböző nemi sejteket egy laboratóriumi tálkán egymás mellé rakják, s így ott nagyobb lehetőségük van az egyesülésre és növekedésre. Ha ez megtörténik, vagyis a megtermékenyítés és az ezt követő osztódás végbement, a növekvő sejtcsomót beültetik a méhbe, ahol az beágyazódhat a méh bélésébe.


A törvényjavaslathoz, amely a következő héten került a SZEJM elé, a csoport 160 ezer támogató aláírást gyűjtött. Az in vitro megtermékenyítés egyébként szabályozatlan Lengyelországban. A kérdés megosztja a lengyel politikusokat, miközben a befolyásos Lengyel Katolikus Egyház határozottan ellenzi azt.


Az egyház szerint ez az abortusz egy kifinomultabb változata, mivel minden kudarcot vallott kísérletnél embriók pusztulnak el. 1989 után az egyház nyomására tiltották be az abortuszt Lengyelországban, ahol a terhesség megszakításért két év börtönnel büntethető mindenki, aki részt vett abban, a várandós nőt kivéve. A törvény értelmében csak nemi erőszakban vagy vérfertőzésben fogant magzatot lehet abortálni, és akkor is elvégezhető a megszakítás, ha nyilvánvaló rendellenességek mutathatók ki a magzatban.

2010. dec. 8. 15:31

Kutattam egy kicsit, ma is ez az álláspont:

2010. október 19., kedd

» Orvosi Nobel-díj 2010: kortüneti kezelés

22:11 | Hit és tanítás | vatikanifigyelo | 0 komment


Két vatikáni dokumentum segíthet megérteni, hogyan értékelhető katolikus szemszögből az idei orvosi Nobel-díj üzenete. Robert G. Edwards Nobel-díjával ugyanis a mesterséges megtermékenyítés emberre alkalmazott módszerét kívánták elismerni.


A témát tárgyaló legfrissebb egyházi dokumentum a Hittani Kongregáció 2008-ban kiadott Dignitas personae utasítása. Amiből kiderül, mi a baj a mesterséges megtermékenyítéssel: egyrészt általa az ember mesterségesen előállított termékké lesz, elválasztva az élet továbbadását a házastársi szeretet teljes önátadást kifejező gesztusától. Másrészt emberi személyek életének közvetlen és szándékolt kioltásával jár együtt, akárcsak a „klasszikus” abortusz. (Ez utóbbira kívánták felhívni a közvélemény figyelmét a lengyel püspökök is.)


Az orvosi Nobel-díj odaítélése mögött meghúzódó világnézetet pedig XVI. Benedek Caritas in veritate enciklikája nevezi néven: a technika abszolutizmusa. A mind többet lehetővé tevő technikai megoldások az embert önelégültté teszik: abban a téves elképzelésben él, hogy az ember önmaga terméke, így nincs is szüksége Istenre. A technikai szemléletmód az emberi cselekvést az erkölcsi jellegű megfontolásoktól is függetleníteni kívánja: számára az az igaz, ami lehetséges.


A Szentszék hivatalosan persze nem kommentálta az orvosi Nobel-díj odaítélését. A Pápai Életvédő Akadémia elnöke azonban újságírói kérdésre válaszolva a mesterséges megtermékenyítésben rejlő ellentmondásokra kívánta felhívni a figyelmet: az erre épülő üzletágra, illetve a lefagyasztott és elpusztításra ítélt embriók sorsára.


A Szentszék félhivatalos napilapjának számító L'Osservatore Romano hasábjain pedig Carlo Bellieni, a Pápai Életvédő Akadémia egyik orvos tagja fogalmazta meg észrevételeit (amelyek azonban nem számítanak hivatalos szentszéki állásfoglalásnak, mégha tartalmával a Szentszék egyetért is). Bellieni rámutat: a mesterséges megtermékenyítés nem gyógyítja a terméketlenséget, hanem csupán „palliatív terápiát” jelent. Vagyis nem a „baj” megelőzésére, hanem költséges kezelésére helyezi a hangsúlyt. A megelőzésnek is megvolna persze a maga „ára”: az életmód és a gondolkodás megváltoztatása.

69. 06718ca650 (válaszként erre: 64. - 342bae44d8)
2010. dec. 8. 15:17
Atyavilág, mennyire primitívek, ezt nem is hallottam még.. Na nem is idegesítem fel magam inkább ezeken a majmokon.
68. Tücke
2010. dec. 8. 14:04
nézlek nem nézel... bocsi gépelni majd megtanulok valamikor rendesen
67. Tücke (válaszként erre: 64. - 342bae44d8)
2010. dec. 8. 14:04
nem nézel hülyének tökéletesen megértem hogy miért döntöttél így ... én is így döntöttem volna a helyedben ilyen esetben... azért durva hogy állítólag ő isten helytartója azt hirdeti hogy isten teremtette az embert saját kezével saját képmására... akkor miért fáj az pont neki hogy lombik bébik vannak. ha isten ellenezné akkor biztos nem születnek meg ezek a babák.....
66. Tücke (válaszként erre: 59. - Egypt)
2010. dec. 8. 14:01
akkor a katolikus egyház az angelikán egyház az ortodox egyház az mi??? az is felekezet ????????? sztem nagyon nem
65. 1d1983f461 (válaszként erre: 64. - 342bae44d8)
2010. dec. 8. 13:55
Én nem nézlek hülyének! Az egész Katolikus egyház szánalom! Egyre kevesebb a hívője, pont az ilyen megnyilvánulásoknak köszönhetően. Ha nem haladnak a korral hamar az enyészeté lesznek. Amúgy meg ha Isten elítélné a lombikot, miért születhettek meg azok az orvosok akik kitalálták és fejlesztik a technikát? Szóval ennyit róluk!
2010. dec. 8. 13:26

lehet hülyének néztek miatta de az én fiam ezért nem lett megkeresztelve:

sajnos természetes úton nem estem teherbe így lombik módszerhez folyamodtunk....amit ugye a katolikus egyház mélyen elítél! Akkor még II. János Pál volt a pápa és mikor a fiam fél éves volt tett egy nyilatkozatot a TV-ben , hogy maga az eljárás egyház ellenes, sőt az ilyen gyerekek sem az egyházközösségbe valók. És ha az Isten ezt a sorsot adta a nőnek el kell fogadnia! Na én akkor megfogadtam, hogy nem lesz a fiam megkeresztelve....bár, nincs a homlokára írva, hogy lombik baba és a pap se kérdezi meg, de ne csináljon senki se segget a szájából.....

63. 06718ca650 (válaszként erre: 59. - Egypt)
2010. dec. 8. 12:46
Tudod mire gondolok, ne kötözködj már, nem szeretem az ilyet...
62. Nikice (válaszként erre: 55. - Marjann)
2010. dec. 8. 12:32
Érdekes doli lehetett. Tetszik, amiket kiemeltél belőle :)
61. Marjann (válaszként erre: 60. - Egypt)
2010. dec. 8. 12:28

Igen, de ez nem feltétlenül rossz szerintem. Egyszerűen rá kéne jönniük, hogy ez már egy másik világ, mások az elvárások. Használni kéne a modern lehetőségeket (tudtad, hogy pl Németországban van "szent diszkó", ahol a vallásos fiatalok bulizhatnak anélkül hasonszőrűekkel?). Nyilván mondjuk a cölibátust nem lehet megszüntetni, mert az az egyik alaptétele a vallásnak, de el kéne fogadni, hogy nem mindenki házasodik össze. Attól még lehet ugyanolyan jó katolikus, nem véletlen akarja a gyerekét megkeresztelni.

Pár hónapja pl nagyon meglepődtem, amikor mondta a pap (fiatal 30as fickó), hogy lelkigyakorlat lesz olyan pároknak, ahol az egyikük már elvált és ez második kapcsolat. Ugye ők hivatalosan nem áldozhatnak, mégis kitalálták nekik ezt a lehetőséget, ami gyakorlati szempontból olyan, mintha áldoznának, csak épp nem ostyával és nem a misén. Nagyon szimpatikus volt ez a hozzáállás.

60. egypt (válaszként erre: 58. - Marjann)
2010. dec. 8. 12:23
Igen, persze nem mindegyik katolikus pap ilyen, de alapjában véve náluk sokkal nagyobb hangsúlyt kapnak a formaságok és szertartások. Náluk a Szentírás mellett ott a szent hagyomány is, ami a protestánsoknál nins.
59. egypt (válaszként erre: 57. - 06718ca650)
2010. dec. 8. 12:21
Felekezetre gondolsz...
58. Marjann (válaszként erre: 51. - Egypt)
2010. dec. 8. 12:20
Ez nem "a katolikus egyház", hanem egy rakat öregedő, begyöpösödött pap. Szomorú, hogy ők vannak többségben és rajtuk keresztül ítélik meg az egyházat. Hidd el, sok pap van, aki fiatalosan, liberálisan fogja fel a dolgokat és örömmel keresztelne meg egy nem házas pár gyermekét akár református keresztszülővel is!
57. 06718ca650 (válaszként erre: 51. - Egypt)
2010. dec. 8. 12:18
Egyik vallási formát sem szeretem, de ez egy másik téma.
56. egypt (válaszként erre: 53. - Reno77)
2010. dec. 8. 12:18
Ne tegyünk már egyenlőségjelet az egyház és a kat. egyház közé!!
55. Marjann (válaszként erre: 47. - Nikice)
2010. dec. 8. 12:18
Na jó, nem ez volt a fő téma (Katolikus egyház marketingje), de elég hosszan elemeztem benne a hit fajtáit. És ugye van olyan, hogy kultúrkereszténység. Ez azt jelenti, hogy valaki nem aktív, nem jár templomba, nem vesz részt a közösség mindennapjaiban, de az ünnepeken ott van, pl keresztség, esküvő, temetés, vagy akár karácsonykor. Személyes véleményem szerint ezek az emberek is hisznek, hiszen valamiért fontos nekik, hogy ott legyenek. (oké, biztos sokan csak a fehér ruha miatt házasodnak templomban, de akkor is), és nincs joga senkinek ezt megtagadni tőlük. Ha pedig a dolog materialista részét nézzük: kifizeted a papot, kifizeted a templomot (igazából az egyházadóból, meg ezekből a stólapénzekből van finanszírozva pl a világítás meg a gyertya), szóval a pap nem bukik semmit a dolgon.
2010. dec. 8. 12:18

Na én megyek leteszem aludni a fiam!

majd később még jövök.

53. Reno77 (válaszként erre: 48. - 1d1983f461)
2010. dec. 8. 12:17

Az egyházban mindig minden a pénzről szólt. Ez az oka annak is, hogy a papok nem házasodhattak. Nem a hitük. Egyszerűen az volt a lényeg, hogy a pénz ne kerüljön ki az egyházból, ne legyen hivatalos örökös.

Ma a világ legbefolyásosabb embere a Pápa.

Mi ez ha nem a hatalom és a pénz szövetsége?

52. d89d9f2f77 (válaszként erre: 48. - 1d1983f461)
2010. dec. 8. 12:17

hát ez nem semmi!

Én nem most beszéltem az anyukával és úgy döntött hogy meg várjuk amíg elmegy mert nem sokára letelik a 2 év!

51. egypt (válaszként erre: 49. - 06718ca650)
2010. dec. 8. 12:17
Ez nem "az egyház", ez a katolikus egyház.
50. Nikice
2010. dec. 8. 12:16
Szomorú történet. Akkor sejtem, mi a véleményed a puritán egyházról.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook